Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Mansarda – nekaj vprašanj

Mansarda – nekaj vprašanj

Mi lahko tisti, ki zivite v bloku mansardah s strešnimi okni poveste, kako ste kaj zadovoljni?

Plus je seveda, da nihče ne skače nad glavo.

Kako pa je kaj vroče poleti, predvsem tisti, ki ste obrnjeni na zahod? Ker klime itak ni kam za obesit, ne? Koliko stopinj je kaj notri in kako rešujete zadevo?

Kako zračite, ko je na strehi/oknu polno snega? Se takrat ta reč sploh da kaj odpret?

Je nujno imeti okno zaprto, ko je dež? Je lahko vsaj malo odprto?

Kdaj pogrešate pogled skozi okno?

Povejte mi čim več dobrih in slabih stvari takega stanovanja (ob predpostavki, da je streha ok)

Hvala.

Sem živela v mansardi, v hiši. Ne bi, mi ni všeč, edino ko je deževalo, zvok dežja mi je ustrezal.
Zame mansarde niso, en kup pomanjkljivosti in slabosti, zame.

Povej več, prosim. Zakaj ne? Katere slabosti so še? Menda, da je kar glasno, ko je močan dež, ampak dvomim, da bi me to motilo.

Meni se zdita minusa vročina, če je res tako vroče, kot eni pravijo. Ampak tega v teh mesecih ne morem preverit na žalost, in pa okna, ki morajo biti zaprta, ko je slabo vreme.

Tisti, ki ste imeli kdaj nad sabo glasne norce boste pa vedeli, da je to, da ni nobenega višje en tak velik plus, ki mogoče odtehta vse slabosti.

nova
Uredništvo priporoča

Pa bi imela sama strešna okna?
Jaz imam v 2 sobah stresno, v 2 pa navadno.
Strešna okna omogočajo zračenje tudi ko so zaprta. Ko je sneg na strehi jih seveda ne moreš odpirati.
Zunanje senčilo prepreči pregrevanje okna in prostora.

Temperatura je odvisna od izolacije, nam se več kot na 28 tudi v najhujši vročini soba ne pregreje.

Sama strešna, ja.

Se pravi, dokler sneg na strehi ne skopni, se takega stanovanja sploh ne da prezračit? To pa res ni najboljše. Kako hitro pa kaj skopni? Predvidevam, da okoli okna vseeno malo hitreje.

Povej več, prosim. Zakaj ne? Katere slabosti so še? Menda, da je kar glasno, ko je močan dež, ampak dvomim, da bi me to motilo.

Meni se zdita minusa vročina, če je res tako vroče, kot eni pravijo. Ampak tega v teh mesecih ne morem preverit na žalost, in pa okna, ki morajo biti zaprta, ko je slabo vreme.

Tisti, ki ste imeli kdaj nad sabo glasne norce boste pa vedeli, da je to, da ni nobenega višje en tak velik plus, ki mogoče odtehta vse slabosti.[/quote]

Mene vročina niti ni motila, zaradi same izolacije hiše in lokacije, ter veliko zelenja, dreves, kar poleti toliko bolj pomaga. Lj- Bežigrad je bila lokacija.
Če bi to bilo v bloku je vprašanje in lahko velik problem.

Imela sem veliko dnevno z jedilnico, spalnico veliko. Torej prostorno in ta dva prostora sta nevtralizirala mansardo.
Kuhinja je bila majhna in zaradi manjšega prostora je bilo meni toliko bolj neprijetno.
Sneg je pri nas ostajal gor na oknu v kopalnici, pa ko je bilo oblačno ali deževno vreme, je bil ta prostor zelo temen. V kopalnici me je ta dež najbolj motil, dodstno zaradi manjšega prostora.
Otroka ni motilo ne pri spanju ne v dnevni, partnerja tudi ne.

Meni mansardene sedejo, pa čeprav je bila ta precej lepe oblike, drugače imam občutek ali sem na ladji ali utesnjeno.
Mansarde mi niso domače.

Povej več, prosim. Zakaj ne? Katere slabosti so še? Menda, da je kar glasno, ko je močan dež, ampak dvomim, da bi me to motilo.

Meni se zdita minusa vročina, če je res tako vroče, kot eni pravijo. Ampak tega v teh mesecih ne morem preverit na žalost, in pa okna, ki morajo biti zaprta, ko je slabo vreme.

Tisti, ki ste imeli kdaj nad sabo glasne norce boste pa vedeli, da je to, da ni nobenega višje en tak velik plus, ki mogoče odtehta vse slabosti.[/quote]

Mene vročina niti ni motila, zaradi same izolacije hiše in lokacije, ter veliko zelenja, dreves, kar poleti toliko bolj pomaga. Lj- Bežigrad je bila lokacija.
Če bi to bilo v bloku je vprašanje in lahko velik problem.

Imela sem veliko dnevno z jedilnico, spalnico veliko. Torej prostorno in ta dva prostora sta nevtralizirala mansardo.
Kuhinja je bila majhna in zaradi manjšega prostora je bilo meni toliko bolj neprijetno.
Sneg je pri nas ostajal gor na oknu v kopalnici, pa ko je bilo oblačno ali deževno vreme, je bil ta prostor zelo temen. V kopalnici me je ta dež najbolj motil, dodstno zaradi manjšega prostora.
Otroka ni motilo ne pri spanju ne v dnevni, partnerja tudi ne.

Meni mansarde NE sedejo, pa čeprav je bila ta precej lepe oblike, drugače imam občutek ali sem na ladji ali utesnjeno.
Mansarde mi niso domače.[/quote]

brez investicije ne pričakuj ugodnosti.

Povej več, prosim. Zakaj ne? Katere slabosti so še? Menda, da je kar glasno, ko je močan dež, ampak dvomim, da bi me to motilo.

Meni se zdita minusa vročina, če je res tako vroče, kot eni pravijo. Ampak tega v teh mesecih ne morem preverit na žalost, in pa okna, ki morajo biti zaprta, ko je slabo vreme.

Tisti, ki ste imeli kdaj nad sabo glasne norce boste pa vedeli, da je to, da ni nobenega višje en tak velik plus, ki mogoče odtehta vse slabosti.[/quote]

Mene vročina niti ni motila, zaradi same izolacije hiše in lokacije, ter veliko zelenja, dreves, kar poleti toliko bolj pomaga. Lj- Bežigrad je bila lokacija.
Če bi to bilo v bloku je vprašanje in lahko velik problem.

Imela sem veliko dnevno z jedilnico, spalnico veliko. Torej prostorno in ta dva prostora sta nevtralizirala mansardo.
Kuhinja je bila majhna in zaradi manjšega prostora je bilo meni toliko bolj neprijetno.
Sneg je pri nas ostajal gor na oknu v kopalnici, pa ko je bilo oblačno ali deževno vreme, je bil ta prostor zelo temen. V kopalnici me je ta dež najbolj motil, dodstno zaradi manjšega prostora.
Otroka ni motilo ne pri spanju ne v dnevni, partnerja tudi ne.

Meni mansardene sedejo, pa čeprav je bila ta precej lepe oblike, drugače imam občutek ali sem na ladji ali utesnjeno.
Mansarde mi niso domače.[/quote]

Se pravi tebi bolj ni bil všeč občutek in zato odsvetuješ?

Meni je na prvi pogled zelo všeč, tudi prostori so večji, kot sem imela v planu (predvsem na račun poševnin, ampak tudi to šteje).

Bolj me skrbijo čisto praktični vidiki. Predvsem zračenje in vročina.

Si ogleduješ mansardo, ki ima godno ceno?

Če so sama strešna okna, meni to pomeni, da je zidna višina prenizka, prostori majhni. Brez klme ne bi živela v mansardi, računati kako bomo že zdržali vročino je neumnost. Vsa okna v nebo mi tudi ne sedejo, če so vellika, nudijo lahko dovolj svetlobe, a zelo enoličen razgled.
Osebno bi me najbolj motil občutek utesnjenosti. Meni osebno to ni vredno nižje cene.

brez investicije ne pričakuj ugodnosti.[/quote]

Investicije v -kaj? Kaj natančno? Okna na senzor za dež? kaj drugega?

Mene vročina niti ni motila, zaradi same izolacije hiše in lokacije, ter veliko zelenja, dreves, kar poleti toliko bolj pomaga. Lj- Bežigrad je bila lokacija.
Če bi to bilo v bloku je vprašanje in lahko velik problem.

Imela sem veliko dnevno z jedilnico, spalnico veliko. Torej prostorno in ta dva prostora sta nevtralizirala mansardo.
Kuhinja je bila majhna in zaradi manjšega prostora je bilo meni toliko bolj neprijetno.
Sneg je pri nas ostajal gor na oknu v kopalnici, pa ko je bilo oblačno ali deževno vreme, je bil ta prostor zelo temen. V kopalnici me je ta dež najbolj motil, dodstno zaradi manjšega prostora.
Otroka ni motilo ne pri spanju ne v dnevni, partnerja tudi ne.

Meni mansardene sedejo, pa čeprav je bila ta precej lepe oblike, drugače imam občutek ali sem na ladji ali utesnjeno.
Mansarde mi niso domače.[/quote]

Se pravi tebi bolj ni bil všeč občutek in zato odsvetuješ?

Meni je na prvi pogled zelo všeč, tudi prostori so večji, kot sem imela v planu (predvsem na račun poševnin, ampak tudi to šteje).

Bolj me skrbijo čisto praktični vidiki. Predvsem zračenje in vročina.[/quote]

Tudi.

A to gledaš v hiši ali bloku?

Koliko je velikost stanovanja?

Ko posije sonce se sneg od sebe stopi ali ko temp. naraste. Kot na strehi, recimo.
Ali pa zdrsne dol.

Mansarda brez stenskih oken je res bolj luknja. Poleti se precej segreje, brez klime ne bo šlo. Torej vštej to v višje stroške.
Če kupuješ, pazi tudi, da ima gradbeno dovoljenje, posebej v večstanovanjskih hišah, kjer se dostikrat zmenijo kar tako čez palec.

Živim v mansardi, v hiši in bi še 1000x. Mi je všeč. Sama sem si jo izbrala. Edina slabost trenutno je, da je poleti zelo vroče. Zato so klime 🙂
Imam seveda tudi druga okna in ne samo strešnih, tako da me sneg ne moti. So mi pa od nekdaj zelo všeč spuščeni stropovi in jih ne dam za nič.

Vroče je res.
Ne samo vročina, ki se akumulira v strehi in potem udari not.
Tudi vsa vročina stavbe, ki se pomika ob ohlajanju navzgor in se ustavi v mansardi.
Brez klime, ki dela 24/7/4 mesece na leto, je neznosno.

Sneg iz stresnih oken zdrkne zelo hitro in jih lahko odpres. Tudi ob dezju jih lahko imas odprte oz.priprte na spodnjem delu.
Vrocina poleti pa – cisto odvisno od same izolacije in tega, ali imas stresna okna razporejena tako, da lahko naredis prepih.

Sneg iz stresnih oken zdrkne zelo hitro in jih lahko odpres. Tudi ob dezju jih lahko imas odprte oz.priprte na spodnjem delu.
Vrocina poleti pa – cisto odvisno od same izolacije in tega, ali imas stresna okna razporejena tako, da lahko naredis prepih.

Po moje je poleti ful vroče, po nekaj dneh vročine se pregreje tudi streha in se stanovanje tudi ponoči kaj dosti ne ohladi. Mi smo v zgornjem nadstropju bloka z ravno streho in se takole dogaja. Je pa hvala bogu stanovanje obrnjeno na vzhod, da nam vsaj popoldanska vročina ne seka skozi okna.
Jaz v mansardo brez klime ne bi šla niti slučajno. Čeprav je fajn, da ti nihče ne skače po glavi!

New Report

Close