Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom ob vklopu luči nastane kratek mrk luči – žarnice

ob vklopu luči nastane kratek mrk luči – žarnice

Prosim za nasvete, če je tu gor kakšen mojster električar.
Pri vklapljanju luči mi za trenutek izgine slika na monitorju računalnika, za trenutek ne deluje miška in se takoj znova pojavi. Gre za povezan vod – kuhinja – jedilnica, šteker za elektriko je v jedilnici, kjer je na mizici vklopljen hišni računalnik.
To traja trenutek, nato se vse normalizira.

Enako se mi dogaja v kuhinji. Pri vklopu hladilnika mi mrkne za trenutek luč v kuhinji in takoj nato ponovno zasveti.

Ali je možno, da je kriva varovalka, je 10 A in sem jo sedaj zamenjala, čeprav je bila še v redu in ni bila poškodovana. Ali pa je kaj v električni povezavi.

Naj še dodam, da so obremenitve na električno napeljavo enake, torej hladilnik je bil vedno isto priklopljen, enako tudi računalnik, žarnica in luč vedno iste, edino, kar se v kuhinji občasno vključi, je hitra indukcijska plošča za kuhanje kavice. Vendar se ti “mrki” dogajajo takrat, ko plošča ne deluje, torej ne verjamem, da bi to lahko bil vzrok.
Hvala za odgovore, res me zanima,kaj bi lahko bilo krivo.

New Report

Close