Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Doplačilo, če vgradnih aparatov ne kupiš skupaj z lesenim delom kuhinje (Lesnina)

Doplačilo, če vgradnih aparatov ne kupiš skupaj z lesenim delom kuhinje (Lesnina)

Pa smo jo naročili, DanKuchen kuhinjo v Lesnini. Pri takem znesku nam montažo baje dajo “zastonj”. Zataknilo se je, ko smo prodajalki rekli, da vgradnih gospodinjskih aparatov ne bomo naročili pri njih, ker imajo cene precej zasoljene. V tem primeru moramo doplačati 60e za vsak aparat (tudi korito, saj ga morajo vrezati v delovno površino).
Ta strošek razumem, če bi od njih želela, da mi gospodinjske aparate vgradijo in priklopijo na električno omrežje. Vendar to naredimo lahko sami. Prodajalka je trdila, da to nima nobene zveze z vgradnjo, saj ima proizvajalec kuhinj dodatne stroške, da element za element za vgradne aparate zareže po merah za naš aparat. Kako bi proizvajalec potemtakem prodajal element za vgradno pečico, če pa ta ni primerna za uporabo (če ne doplačamo 60e)? To se mi zdi absurd, Lesninina kaprica in izsiljevanje potrošnikov, da celotno kuhinjo kupijo pri njih.
Ali ima kdo mogoče izkušnje s tem? Ali je taka samovolja prodajalca upravičena?

Nam je kuhinjo naredil mizar. Aparate vgradil brezplačno. Pa še kuhinja cenejša kot v trgovini in kvalitetnejša.

Živjo! Elementi za vgradne aparate se po merah ne razlikujejo, ker bolj kot ne vedno obstajajo standardi (pečica, hladilnik, pomivalni stroj) le če vaši izbrani aparati res ne izstopajo. Vgradnja aparatov pa je sila enostavna, tako da to monterjem ne predstavlja nobenih težav. Je pa seveda interes trgovcev, da potrošite čim več. Odvisno od njihove poslovne politike pa je ali vam bodo vse (ne)dodatne storitve računali ali ne.

Iztok Kos, interior dizajner
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani mene so tudi prepričali da kupim z vsemi aparati ampak to ni najhujše montaža je bila zmenjena za 17 avgust pa sem dobila že 2 x poškodovan pult ..in ne verjamem da bom sploh dobila pult ker mislim da ga niso sposobni ne odrezati in ne pripeljati.oflocila sem se da grem k odvetniku tudi sama montaža ni bila strokovna kljub temu da so mi dali najboljšega monterja kar jih Lesnina premore.pileg tega gospod ki mi je pomagal ne samo da ni pazil na novi parket in nivo stanovanje je povzročil škodo s svojimi vozički in žagami saj ga nisem mogla prepricati da bi rezal v kleti.tako da pod kritiko razočarana najemnino podaljšujemo zaradi Lesnine odsvetujemo bdsli jih bomo v medije

New Report

Close