Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Menjava ležajev na pralnem stroju s plastično kadjo

Menjava ležajev na pralnem stroju s plastično kadjo

Imam 6 let star PS Gorenje WA63141, kateremu so šli ležaji. Lokalni serviser pravi, da bo menjava stala cca 120 EUR in da je stroj potrebno peljati k njemu.
Ker imam sam veselje s tovrstnimi popravili (največkrat sicer avto), bi se tega lotil sam…kot sem ugotovil je potrebno skoraj ves stroj razstaviti – praktično vse kar je pripeto na kad in potem razstaviti kad ter zamenjati ležaje in semering. Strošek materiala na Gorenjevem servisu je slabih 18 EUR. Torej bi serviser za delo računal okoli 100 EUR.
Zanima me ali je to zelo specialno delo ali se ga lahko loti nekdo, ki to prvič počne. Imam pa precej potrpljenja in si vzamem čas za take stvari. Malo me bega ker ponekod vidim informacije, da naj bi menjava trajala manj kot 1 uro, nekje pravijo 6-8 ur, spet drugje 8-12 (verjetno je odvisno od modela). Mogoče kdo ve kako je s tem Gorenjevim modelom?
Hvala vnaprej.

Zdravo,
ko/če boš doma sam menjal, verjemi, ne boš zamenjal v eni uri. Tudi jaz, se lotim takšnih popravil sam; pomoč otrok/žene, da kaj podloži, prime,…
Pralni stroj položi na sprednjo stran (vrata) , lepo podloži vrata (krpe,…) in od zadaj ali s starni odvijači centrifugo/boben. Poglej kako je ležišče ležaja pripravljeno.
Ker smo ” nerodni” , vsaj meni to ne uspe zamenjat v eni uri. Tudi pomivalca sem popravljal, pa šporhet,….
Obilo uspeha in zadovoljstva ti želim, ter kar pogumnno. Pa orodje si le pripiravi. :-))

Hvala za nasvete. Ja saj to mi je nekako jasno da jaz v eni uri ne bom….samo sem se zamislil koliko bi trajalo (in kako zapleteno je) če mojster, ki se spozna in ima prakso, rabi npr. 6 ur 🙂
Načeloma kot vidim po video posnetkih ni tako neizvedljivo (za laika), čeprav sem se pri šraufanju avta naučil, da včasih na posnetkih kaj izgleda enostavno, ko pa sam začneš pa se rado zakomplicira. Ampak ok, večinoma sem vse zrihtal na koncu z veliko truda in časa 🙂

V bistvu me pri tem stroju najbolj skrbi odstranitev in namestitev ležajev ter namestitev osi bobna v ležaje.

nova
Uredništvo priporoča

za prvič boš čas meril s koledarjem…(mal heca mora bit)
prvo poglej zadaj če ni slučajno počena kad(pri puši kjer so vpeti ležaji)-če je boben počen potem nima smisla!(slikaj pa pošlji)

Žal sta ga starša (gre pravzaprav za njun stroj) že odpeljala k lokalnemu serviserju, ker sta baje menila, da je bolje, da se ne lotim tega jaz, ker nimam izkušenj s tem – da ne bom še več škode naredil. Pa sem se kar malo veselil tega opravila. Žal ne bo nič tokrat, bom pa vsekakor to poskusil sam popraviti, če bo šlo pri mojem pralnem stroju.
Vseeno hvala vsem za odgovore oz. nasvete.

New Report

Close