Najdi forum

Kako se lotim obnove?

Pozdravljeni
Rada bi obnovila jedilnico,kuhinjo in dnevno sobo, ki je vse v enem v obliki črke L. Kuhinja in jedilnica sta dolg 3mx6,5m in dnevna 4mx5,5m. Prej smo imeli ločeno DS in jedilnico z harmonika vrati sedaj bi pustili odprto. Ker renoviramo postopama,kako pač finance dopuščajo se bojim da bi imeli pravi cirkus. Rada bi da se vsaj malo kombinirajo barve in materijali. Nekako smo se odločili vklučit barvo hrasta sploh parket v DS v kuhinji pa ploščice ampak se mi zdi da ne pašejo nobene zraven pa še da je kuhinja in jedilnica predolga.
-Na kaj morem najprej gledat?
-Se kombinirajo potem elementi kuhinje in Ds?
-So lahko h hrastovem parketu hrastova vrata?
-Koliko stane 3d izris in ali ti tam tudi svetujejo barve in ostalo?
Če ima kdo kakšno idejo ali morda sliko

Pozdravljeni,

najprej nasvet: preden se lotite česarkoli, naročite arhitektu načrt prenove v celoti! In potem mu sledite.
Ta lahko predvideva potem fazno menjavo opreme itd. Če se boste lotili zadeve temeljito, bo pa tako ali tako celotni prostori razdrti. Mislim na menjavo tlakov, instalacij, morda oken, vrat, kitanje z opleskom je še najmanj pri vsem.
Glede kombinacij materialov je odvisno, kaj bi radi dosegli, kaj vam ugaja, koliko svetlobe imate na voljo in kaj bi radi poudarili.
Navadno je neka skupna nota z vso opremo v prostoru, ni pa nujno. Če boste kombinirali les, belo, črno, sivo ne morete zgrešiti, prostor bo čist, a topel. Bela kuhinja bo lebdela in sama po sebi s svojimi odboji svetla. Nevtralna večna kombinacij.
Če ste dovolj pogumni, za ploščice na tleh kuhinje lahko izbere kakšen akcent z vzorcem, ki bo deloval kot tepih, pa še nič se ne bo poznalo na njih. Ali pa pač kaj melirano sivega, kot posnemanje zalikanega betona.
K hrastovem parketu gredo lahko hrastova vrata, vendar bo to kar težka akcentna kombinacija, ki jo bo potrebno potem z ostalim narediti bolj lahkotno. Če bo ves stil rustikalen, je lahko vse v lesu, kot kmečke izbe in bo skladno.
Nekaj slik (vir: HomeDesign)

Pozdravljeni!

Tudi sami smo bili nedavno tega v podobni situaciji. Odlašali z obnovo, saj nismo vedeli kako se je lotiti. Nato smo dobili kontakt mojstrov, ki so prenavljali pri prijateljih. Tudi oni so bili brez idej kaj in kako, pa so jim zares dobro naredili. Ta človek je prišel pogledat, usedli smo se, da sva midva povedala svoja pričakovanja, potem pa je on začel govorit svoje ideje in bile so res dobre. Svetuje kam gre kaj, kakšni materiali, …..kako bi bilo najbolj funkcionalno, res meni je bila ta izkušnja top!
Nam je vse izrise zastonj uredil, pa tudi skoraj vse kar se materialov tiče smo šli skupaj kupovat in dobili s popusti.
Ogled in svetovanje je bilo brezplačno, nato smo počakali na predračun, katerega so se držali v piko. Prav tako datuma izvedbe.
Vse skupaj je bilo tako hitro in neboleče.
Sami si nismo omislili arhitekta zaradi bojazni pred nepričakovanimi stroški in prepričana sem, da nam ne bi mogli bolje svetovati, kot smo uredili sami.

Če želiš, mi lahko pišeš na mail, pa ti posredujem njihov kontakt.
[email protected]

New Report

Close