Najdi forum

Nov pralni stroj

Pa smo spet tam:) Po brskanju po spletu se obračam na vaše izkušnje, nasvete za nov pralni stroj.

Berem o parnem pranju in takšnih ter drugačnih novih tehnologijah. Ali je boljši Samsung ali Siemens, ali je Miele precenjen? Kaj vse potrebujem?

V tem trenutku za 2 osebi, najbrž večji boben ni potreben – ali pač, in zakaj? Nujno nežno pranje za srajce, obleke, torej brez večjega mečkanja in uničevanja. Nujno vsaj en krajši program oziroma še bolje, da program za občutljivo perilo ne traja več kot cca eno uro. Nujno dovolj vode za pranje in izplakovanje.

Cena niti ni tako bistvena, vidim da se nekateri Samsungi dobijo že za 500 EUR in tudi Mieleti za manj kot 1000.

Hvala.

poglej za gorenjevimi, 6, še bolje 7kg..okej izbira lepo operejo, maš opcijo predpranja, ne šparajo z vodo itd.

Mile je zakon, je pa tud cena temu primerna.

Beko je tko kt gorenje..okej beko je cenovno tam kt gorenje.
BSH ja ne poznam dost dobro, se je pa bralo da ti cenejši so preveč šparovni z vodo in posledično maš jajca….

vsekakor ko ga kupuješ glej porabo vode (letna raven) in kolk kilska zadeva je..seveda primerjaš iste kiletaže in tam kje je poraba večja je fajn cahn narest in malce naprej raziskovat

gorenjevi so zaenkrat kar se tvojih zahtev tiče okej, bosch verjento tudi, samo pride držaje kt gorenje isto miele. Pa garancije naj ma 5 let

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Začnejo z 200 € / 5 let garancije in nato v kanto!
Mimogrede. Beko je licenca Bosch.

nova
Uredništvo priporoča

Meni se večji boben zdi zelo pomemben. Tudi pri nas sva 2 osebi, a imava stroj z bobnom za 9kg perila. Namenoma sem izbrala takega, da mi ga ni treba natrpati do polnega. 4 kg perila se v bobnu za 9 kg veliko bolje opere in se ne uniči, poraba vode in energije pa je enaka zaradi sistema za samodejno prilagajanje vode. Povrh vsega pa velikost bobna sploh ne vpliva na ceno stroja, vsaj ne dosti.

Jaz imam Miele in sem dosti bolj zadovoljna z njim kot prej z gorenjevim. Mieletovi imajo tudi kovinske bobne, ostali pa plastične, kar tudi nekaj pove.

Bekotov se jaz vec ne dotaknem. Smo kupili tasci taozkega 6kg, pa je ze pri prvih pranjih skoraj shodil, ceprav je uravnotezen v nulo. Celo tako hudo je, da se obcasno sam preventivno ugasne zarad butanja. Pa sem butelj kupil se zase enega – sem mislil, drazji. sirsi, vecji bo pa ok. Sploh kako tle na forumih pisete, kolk je oh in sploh.
Jok, ista zgodba. Pri centrifugi se obcasno trese, ko da ma bozjastni napad, sploh ce so notri kake brisace. Skratka pri pranju zna imet par centrifug ok, potem ga pa ena cisto vrze iz tira. Pomoje imajo zanic program pred-vrtenja, tisto pocasno vrtenje, preden se zazene centrifuga. Ta naj bi enakomerno porazdelil cunje po bobnu, pa mu obcasno ne rata.

Pred tem sem imel Gorenje, ki se je dosti manj tresel, se prej pa Bosch – skoraj nic proti tema dvema.,. Aja, Gorenje se je pa po 6ih letih skoraj razpadel – v roku meseca dveh sli amortizerji, odlomil se je filter, guma preperela…. Bosch sem gonil 8 let original, brez ene napake. Pa sem za zal pustil v starem stanovanju.

Skratka, ne sparaj denarja in ne padaj na 5 letne garancije. Kupuj kvalitetno.

Ma ti si ena plastika. Oni so edino patentirali tisti njihov satasti boben, to je pa tudi vse. Pa kvalitetni razred je visji.

Pred dvema tednoma kupila parni LG (true steam). 12 kg boben (lahko pereš manj, ker stroj tehta in prilagaja), pa para za mehčanje, para za čiščenje madežev in para za osveževanje, inverter motor. Se ga pa lahko kupi samo v Italiji. Garancija 10 let na motor in 6 let na pralni stroj. Zelooo zadovoljna.

Mi imamo takega in smo zadovoljni:
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/dom-in-vrt/gospodinjski-aparati/bela-tehnika/pralni-stroj-samsung-ww80j6413ew-pbl158849/PBL158849

Beko odpade, ker ga imam zdaj in res preveč pleše. Samsung tudi. Če vzamem dražjega, bo to kar Miele.

Recimo, da sta sedaj v igri Gorenje in Bosch. Se mi pa zdi, da je bilo za Gorenje rečeno, da ne izplakuje preveč dobro.

Dobijo se že pod 500 EUR, npr razstavni eksponati, zadnji kosi ipd, a ne vem, ali je to še OK glede na moje zahteve. Vem, da na koncu bo vse opralo, a kako, je vprašanje.

Pozdravljeni,
ima kdo izkušnje z pralnimi stroji -razstavni eksponati, ki jih nato prodajo po zelo nizki ceni? je to kaksna slabsa roba ali je isti špon? Sem pristaš da raje malo dražje pa za dlje zato sprašujem?
lp jan

New Report

Close