Najdi forum

Nakup male hiše

Iščem manjšo hišo, tako res majhno, ker sem sama.
Pa vse tako velike.
Gledam tudi bivalne vikende pa imajo vsi WC samo spodaj, spalnico pa zgoraj. Kaj so res vsi vikendi tako, da ni spalnica v istem nadstropju kot WC?

mi jo imamo; za nadaljnje informacije:
[email protected]


To se da vse preurediti tako, da se boš dobro počutila.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, mi prodajamo našo hišo cca 25 minut od Ljubljane. Je na 560m2 veliki parceli v manjšem naselju. Pišite mi na [email protected], da vam posredujem več informacij in slike.

LP
Marko


To se da vse preurediti tako, da se boš dobro počutila.[/quote]

Da se, samo cena bi pa zelo narastla, če bi se v zgornjem nadstropju uredilo WC :(.

Ne mika me tako blizu LJ. Vseeno hvala.


To se da vse preurediti tako, da se boš dobro počutila.[/quote]
Da se, samo cena bi pa zelo narastla, če bi se v zgornjem nadstropju uredilo WC :(.[/quote]
Ni nujno. Naju je prišlo okrog dva jurja.

Ne mika me tako blizu LJ. Vseeno hvala.[/quote]

ja potem pa povej, kje te mika, da bomo vsaj vedeli, kam te usmeriti.


Da se, samo cena bi pa zelo narastla, če bi se v zgornjem nadstropju uredilo WC :(.[/quote]
Ni nujno. Naju je prišlo okrog dva jurja.[/quote]

Saj to je veliko :(.
Pa dostikrat nimajo centralnega ogrevanja, kar pomeni še dodatnih nekaj tisočakov.
Pa ponavadi ni nekih pravih stopnic do spalnice.
Prave hiše pa so prevelike. Zato sem razmišljala o vikendu, pri vikendih pa potem druge težave.
Mogoče najdem koga, ki prodaja samo stanovanje v hiši. Se pravi nadstropje, s svojim vhodom. Čeprav ni videt, da bi se to kaj prodajalo.

Zelo bi pomagalo, če napišeš, kje/nakaterem območju želiš kupiti hišico!


Ni nujno. Naju je prišlo okrog dva jurja.[/quote]
Saj to je veliko :(.
Pa dostikrat nimajo centralnega ogrevanja, kar pomeni še dodatnih nekaj tisočakov.
Pa ponavadi ni nekih pravih stopnic do spalnice.
Prave hiše pa so prevelike. Zato sem razmišljala o vikendu, pri vikendih pa potem druge težave.
Mogoče najdem koga, ki prodaja samo stanovanje v hiši. Se pravi nadstropje, s svojim vhodom. Čeprav ni videt, da bi se to kaj prodajalo.[/quote]
Ali je dva jurja veliko ali malo, je popolnoma odvisno od tega, ali bo hiša stala sto ali petindvajset.

Kar se tiče stanovanja v hiši, bi bila jaz izjemno previdna. Zgodbe teh stanovanj so po mojem pogosto kar grde. Tamladi odšli v jezi, originalni lastnik stanuje v drugem delu hiše in je prepričan, da je moralno še vedno vse njegovo … Pa “en pritepenec meni ne bo govoril, da na svojem ne smem … (vstavi poljubno)” … Potem pa še prodat ne moreš. Imam v bližini žensko, ki je po pokojnem možu podedovala stanovanje v hiši njegovih staršev. Ni ji lahko. Vse prekontrolirajo – vsak obisk (“kdo hodi po naši hiši pa ja moramo vedet”), kaj je posadila (“na našem”), preprečujejo parkiranje, nočejo delitve etažne lastnine … Prodat seveda ne more. Bi ti kupila?


Saj to je veliko :(.
Pa dostikrat nimajo centralnega ogrevanja, kar pomeni še dodatnih nekaj tisočakov.
Pa ponavadi ni nekih pravih stopnic do spalnice.
Prave hiše pa so prevelike. Zato sem razmišljala o vikendu, pri vikendih pa potem druge težave.
Mogoče najdem koga, ki prodaja samo stanovanje v hiši. Se pravi nadstropje, s svojim vhodom. Čeprav ni videt, da bi se to kaj prodajalo.[/quote]
Ali je dva jurja veliko ali malo, je popolnoma odvisno od tega, ali bo hiša stala sto ali petindvajset.

Kar se tiče stanovanja v hiši, bi bila jaz izjemno previdna. Zgodbe teh stanovanj so po mojem pogosto kar grde. Tamladi odšli v jezi, originalni lastnik stanuje v drugem delu hiše in je prepričan, da je moralno še vedno vse njegovo … Pa “en pritepenec meni ne bo govoril, da na svojem ne smem … (vstavi poljubno)” … Potem pa še prodat ne moreš. Imam v bližini žensko, ki je po pokojnem možu podedovala stanovanje v hiši njegovih staršev. Ni ji lahko. Vse prekontrolirajo – vsak obisk (“kdo hodi po naši hiši pa ja moramo vedet”), kaj je posadila (“na našem”), preprečujejo parkiranje, nočejo delitve etažne lastnine … Prodat seveda ne more. Bi ti kupila?[/quote]

Iščem nekako tja do 40.000 pa, da je primerno za takojšnje bivanje. Zdaj, če ne bi bilo WCja v nadstropju s spalnico pa, če ne bi bilo centralnega ogrevanja, bi moral biti nakup toliko cenejši, da bi z dogradnjo prišlo do cca. 40.000.
Ja, glede stanovanj v hiši pa ja, bi znalo biti kaj takega, kar pišeš. Po drugi strani pa mi je zanimivo, da so tako redke hiše, da so notri dve stranki. Meni bi se to zdelo super. Ena sama oseba težko finacira celo hišo. Zgleda, da je pri nas bolj ta folklora, ki jo opisuješ, v navadi.

Tvoja teta, kaj vseeno malce več napišeš glede te nove kopalnice za 2€?
To je samo WC ali komplet kopalnica?
V bistvu me zanimajo stroški, če imaš v pritličju že kopalnico, WC, pa hočeš to speljati tudi v nadstropje. V bistvu WC in umivalnik. Torej napeljava, pozidan prostorček in oprema WCja z umivalnikom.


Saj to je veliko :(.
Pa dostikrat nimajo centralnega ogrevanja, kar pomeni še dodatnih nekaj tisočakov.
Pa ponavadi ni nekih pravih stopnic do spalnice.
Prave hiše pa so prevelike. Zato sem razmišljala o vikendu, pri vikendih pa potem druge težave.
Mogoče najdem koga, ki prodaja samo stanovanje v hiši. Se pravi nadstropje, s svojim vhodom. Čeprav ni videt, da bi se to kaj prodajalo.[/quote]
Ali je dva jurja veliko ali malo, je popolnoma odvisno od tega, ali bo hiša stala sto ali petindvajset.

Kar se tiče stanovanja v hiši, bi bila jaz izjemno previdna. Zgodbe teh stanovanj so po mojem pogosto kar grde. Tamladi odšli v jezi, originalni lastnik stanuje v drugem delu hiše in je prepričan, da je moralno še vedno vse njegovo … Pa “en pritepenec meni ne bo govoril, da na svojem ne smem … (vstavi poljubno)” … Potem pa še prodat ne moreš. Imam v bližini žensko, ki je po pokojnem možu podedovala stanovanje v hiši njegovih staršev. Ni ji lahko. Vse prekontrolirajo – vsak obisk (“kdo hodi po naši hiši pa ja moramo vedet”), kaj je posadila (“na našem”), preprečujejo parkiranje, nočejo delitve etažne lastnine … Prodat seveda ne more. Bi ti kupila?[/quote]

Etažno lastnino lahko narediš, četudi drug noče. Stroški se delijo na oba. Preverjeno!


Poglej podjetje Abitat.


Gre za komplet kopalnico, res pa da zelo skromno in da sva sama veliko delala. Pa prej tam ni bilo ničesar, niti vode niti stranišča.

Izjemno pomembno je, kdo ti dela, ker za to, kar ti bo eden pošteno naredil za nekaj sto evrov, ti bo drug zaračunal par jurjev. Sploh ko vidijo samsko žensko, po možnosti malo starejšo, se enim kar dolarčki obračajo.


Gre za komplet kopalnico, res pa da zelo skromno in da sva sama veliko delala. Pa prej tam ni bilo ničesar, niti vode niti stranišča.

Izjemno pomembno je, kdo ti dela, ker za to, kar ti bo eden pošteno naredil za nekaj sto evrov, ti bo drug zaračunal par jurjev. Sploh ko vidijo samsko žensko, po možnosti malo starejšo, se enim kar dolarčki obračajo.[/quote]

Ja, to sem tudi jaz že pogruntala, da ko mojstri opazijo, da je žesnka samska… Tudi marsikatera je že imela izkušnjo kako so jo opilili.
Tako, da glede tega moram biti še toliko bolj previdna in prej vse preštudirat.

Pa daj že povej, na katerem koncu te zanima, jebote!!

Vaš link

Ja, kaj takega bi bilo ok, če bi bilo primerno za takojšnje bivanje. tale je potrebna obnove. Je pa skoraj v mestu tako, da kaj takega pa bolj v hribih (da bi bila nižja cena) in da ni potrebno takoj obnavljat.
Drugače pa je tole res precej blizu mojih želja.

New Report

Close