Najdi forum

Prevarantski mojstri

Vsem, ki iščete izvajalce zaključnih gradbenih del, želim podeliti svojo slabo izkušnjo in vas opomniti na še posebno pazljivost pri izbiri gradbenih »mojstrov«.
Kupila sem hišo. Želela sem zamenjati ploščice po hodniku ter stopnice obleči v les. Kupila sem ploščice in vse kar sodi zraven. Najela sem keramičarja. Izdal je predračun. Predračun sem podjetju Vizual (Oblikovalni studio Vizual, Mlakar Boštjan s.p) plačala v celotni višini. Izvajalec, Boštjan Mlakar je po prejetem plačilu z delom zelo zavlačeval in zamujal, nekaj dni ga sploh ni bilo na objekt, kljub temu, da sem ga prosila, naj delo opravi v času tako kot sva se dogovorila, saj me je čakal drug izvajalec za ograje na hodniku. Njega ni bilo, pokličem ga, obljubi, da pride naslednji dan. In tako se je ponavljajo iz dneva v dan. En dan je prišel, drugi dan ali več dni pa ne. Potrpljenje me je minilo, zato sem predlagala, da od pogodbe odstopim in poiščem drugega keramičarja. S tem se je tudi strinjal. Podpisal je odstop od pogodbe in obljubil, da bo razliko, neopravljenega dela tudi vrnil. Dela, od fugiranja, polaganja bordur ni bilo, urejanje previsa stopnic ni bilo izvedeno. Tudi odvoza odpadkov ni bilo. A ostala je le obljuba, denarja pa še danes ni. Med njegovim »delom«, če ga lahko sploh imenujem, je naredil tudi veliko škode, z lepilom je uničil fasado, z rezanjem ploščic poškodoval tlakovce zunaj hiše, nekaj ploščic je votlih in jih je potrebno zamenjati. Minilo je leto dni, še vedno si dopisujem s Tržnim inšpektoratom. Med tem se je tudi preselil iz Ptuja v Mursko Soboto. Ploščice pa so še vedno takšne kot so… Ne razumem, kako lahko takšni »majstri« na trgu sploh obstajajo?

Vnaprej se plačuje v kupleraj…

Obstajajo zato, ker jim plačujete vnaprej? Zakaj? Ne rečem, če mora kupiti material, pa daš nekaj vnaprej, ko ga pripelje, da pa plačaš vnaprej storitev …?

nova
Uredništvo priporoča

V naprej se NE plačuje. Material dobi vsak dober izvajalec od dobavitelja plačilo po valuti vsaj 30 in več dni, zakaj bi dajali v naprej?? Sem gradbinec in še nikoli nisem pobral denar v naprej, razen če je imela stranka kredit in ga je morala porabiti. Opozarjam, ker se srečujem z tem na terenu, NE plačujte v naprej!

Pa ce jih imate vec na objektu kradejo ko srake. Ker vejo, da ne morete kar na pamet enega obdolžit…….siromaki kradejo.

Žal je tako, ker so ljudje naivni
22 let se ukvarjam z polaganjem kamna in mnogokrat sem tudi od stranke prejel avans, ampak jaz vedno dostavim komplet materjal, po dveh dneh, ko naročnik tudi vidi nekaj opravljenega dela itd, se pa lahko dogovorima za avans
Ni mi pa nikoli padlo na pamet, da bi vzel kaj vnaprej, ker kot je že nekdo napisal, se baje samo v kupleraju tako plačuje.

Ta izvajalec pa si tako koplje jamo in bo njegova kariera kratkoročna. Vsaj upam.
Bi pa bilo vseeno fajn slišat še njegovo zgodbo, da ga ne bomo kr tako popljuvali

Pa še to, veliko tem ima naslov : Iščem poceni keramičarja, malarja, zidarja itd, ponavadi se izkaže, da so takšni potem najdražji. Previdnosti nikoli odveč.
Lp

Kremenčkovi s.p
Polaganje kamn
051 832 858
[email protected]

New Report

Close