Najdi forum

BEKO – hladilniki

Pozdrav.
Zanima me, kdo ima doma hladilnik firme Beko.
Ker bo treba nekaj nabavit, sem malo gledala po trgovinah, pa vidim, da imajo kombinirani hladilniki nekaterih ponudnikov visoke cene (Gorenje ima sploh cene nenormalno visoke, vse nad 600 evrov, seveda razred A++).

Kolegica pravi, da Beko ni kaj posebno dober, eni firmo hvalijo, tako da sem v dvomih. Zanima me, če jih imate doma, kako se z njimi zadovoljni.

Prej smo imeli Gorenje in hladilnik imamo se vedno zdavnaj polneletnega Gorenjevega, imam pa pomivalca in PS Beko in tudi hladilnik si ogledujem Beko, ker mi je vsec tisti s predali, teh pa ni ravno veliko na izbiro. Gorenjev mi je pa vsec en visok 2m. Ko bo cas za nakup bom izbirala med tema dvema glede na proatornino in porabo in trenutno razpolozenje, je pa ta Gorenjev kar cenejsi od francoskega modela Beka.

Opa, Gorenjev cenejši od Beka, to pa redko vidiš, običajno so dražji.

Hitro je meni crknil tudi Candy… po sedmih letih je začel zafrkavat, pri osmih letih je crknil. Polnoletnosti ta novejša bela tehnika itak ne bo več nikoli dočakala.. haha,

No tudi meni je Bekov model všeč, tudi cenovno so nekako sprejemljivi, samo eni govorijo, da hitro crkujejo, da je to turška firma, …. itd.
Tako da sem v dvomih.

nova
Uredništvo priporoča

Mi imamo Beko, hladilnik in štedilnik, že 4 leta in smo zadovoljni. Delujeta bp, niti enkrat ni prišlo do okvare. Tako, da naslednjič bova, zopet kupila isto firmo.

eeee…tistoo gorenje in 1,6k€..potanje kateri hladilnik si to gledala? ameriški?

Gorenje je kar se frižiderjade tiče še vedno zelo zelo okej, gled ena to kaj dobiš z avložen denar. Beko je popularen ker je poceni, kar je dobro pa tudi pri beku stane.

Pri hladilniku je pomembno kaj ti nudi (nulta cona, sveža cona, no frost, ionizatorji za čiščenje zraka, ventilatorji itd itd), ter kolk porabi. Pa seveda tudi koliko volumna dobiš ven pri nekih dimenzijah. Zdaj glede porabe eni vtikajo not inverter kompresorje, ani dajejo na top šit izolacijo (Liebherr). No izolacija ima več + kt inverter posledično pa tudi višjo ceno. Amapk za povprečnega janeza, blaža, nejca, špelo in mojco (povzeto po mihčevih latrinah) to ni tolk zlo pomembno. Edino garancija na inverter kompresorje je v veliki večini precej dolga (10 let), je pa vprašanje kaj bo s hladilnikom po 5 letih, v obdobju nadaljnjih 5 let (ohranjenost, kakšne druge okvare, sitnosti itd.)

Jaz mam gorenje , no frost zadeva, letos poleti je bilo 4 leto kar ga mam. Klasa A++ (nekej 0,7 kwh na dan) in sm več kt zadovoln.

Še nekaj..če nabaviš NO FROST ga pod nujno 1 x letno izklopi iz štroma in pustiš odprtega en dan da se notranjost segreje na sobno temp, da se določeni deli očistijo (sploh tam kjer os kakšni senzorji) . No frost mašinerije se drugače ne čisti, ampak 1x letno jim pa dobro dene da se majčkn pogrejejo. tega sicer v navodilih ne piše, povedo pa serviserji.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Mi smo ga kupili prejšnji mesec. Je lep velik in srebrn, razred A. Vse OK, samo malo glasen je. Nad tem sem pa res presenečena. Kupuli smo ga pa v Merkurju.

Tudi jaz sem menja, da je Beko kar krepko povozil Gorenje, pa tui Bosch, kar se bele tehnike tiče. S tehnologijo in praktičnostjo. Pa še 5-letno tovarniško garancijo.

Če bo aš ladilnik kmalu škripnil, bo naslednji hladilnik tudi Beko, ker imajo model s t.i. francoskimi vrati: zgoraj dvokrilni hladilni del, ko pridobiš širino npr. 100 cm, da lahko komot kak večji pladenj, posodo ali škatlo not postaviš brez problema, spodaj pa dva ločena izvlečna zamrzovalna predala, ki imata ločeno možnost tudi izklopitve ali preklop na hladilni del – en predal lahko spremenišv dodatni hladilnik, pa hladilno vitrino za steklenice naprimer. Pa da ima linearni kompresor.( Ledomata v vratih po izkušnjah ne rabim, ker zavzame preveč prostora tita kibla in izdelovalec ledu v vratih zamrzovalnika), ima pa ta model v izvlečnem predalu spodaj en predalčnik, v katerega naštimaš, da letijo ledene kocke, ali pa izklopiš, če ne potrebuješ.

Še rajš bi pa LG-jevga s francoskimi vrati, samo kaj , ko ga v Evropi težko dobiš, ker ga delajo samo za ameriški in kanadski trg:

https://www.google.si/search?q=beko+francoski+hladilnik&hl=sl&biw=1920&bih=1002&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwituZLK8cXPAhVENz4KHdNJCYMQ_AUIBigB#hl=sl&tbm=isch&q=fridge+french+door&imgrc=UuY-OOExGruWVM%3A

Ostali fracoski modeli, ki so na voljo tudi pri nas, me pa niso prepričali, žal.

[/quote]

Tudi jaz sem menja, da je Beko kar krepko povozil Gorenje, pa tui Bosch, kar se bele tehnike tiče. S tehnologijo in praktičnostjo. Pa še 5-letno tovarniško garancijo.

tale je huda….. boš kjerkoli, kadarkoli in kakorkoli šiša beka at co. je pa res da je treba seči v žep. Mimogrede cenejši boši so narejeni v Turčiji, dražji in za zahodne trge pa v Nemčiji. Pri nas je pa bolj bog pomagaj kar se tega tiče…..

beko ima srečo da za njim stoji sklad poln €€€ in da sodelujejo z nekateirmi drugim proizvajalci, ter da imajo poceni delovno silo. To mu omogoča širok nabor izdelkov, cenovno ugodnih ni tudi tisto 5 letno garancijo. BTW bekič šenka samo 2 leti, ostale 3 imajo naš uvoznik. 5 letna garancija – To ni garancija proizvajalca.

Pri boschu je treba gledat produkte za tuja tržišča, ker pri nas se malo proda, ter tuje štacune, ker naše imajo vzhodnoEU robo, po zahodnoEU cenah. In to pač skupaj ne gre.

KO boste gledali bosch. de in te zadeve primerjali z bekotovmi se lahk menimo naprej.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ja odvisno, koliko je decibelov pri glasnosti… tudi na to je treba gledat, žal je bilo tako pri nas, ker je garsonjera, smo gledali na to, da je bil hladilnik čimbolj tih. Mogoče je edino glasnost še malo moteča zadeva pri Beku, sicer pa so videt res v redu.
Je pa seveda res, da Beko na tržišču še ni tako dolgo, da bi videli, kako dolgo njihovi izdelki v resnici držijo.

[/quote]

Tudi jaz sem menja, da je Beko kar krepko povozil Gorenje, pa tui Bosch, kar se bele tehnike tiče. S tehnologijo in praktičnostjo. Pa še 5-letno tovarniško garancijo.

tale je huda….. boš kjerkoli, kadarkoli in kakorkoli šiša beka at co. je pa res da je treba seči v žep. Mimogrede cenejši boši so narejeni v Turčiji, dražji in za zahodne trge pa v Nemčiji. Pri nas je pa bolj bog pomagaj kar se tega tiče…..

beko ima srečo da za njim stoji sklad poln €€€ in da sodelujejo z nekateirmi drugim proizvajalci, ter da imajo poceni delovno silo. To mu omogoča širok nabor izdelkov, cenovno ugodnih ni tudi tisto 5 letno garancijo. BTW bekič šenka samo 2 leti, ostale 3 imajo naš uvoznik. 5 letna garancija – To ni garancija proizvajalca.

Pri boschu je treba gledat produkte za tuja tržišča, ker pri nas se malo proda, ter tuje štacune, ker naše imajo vzhodnoEU robo, po zahodnoEU cenah. In to pač skupaj ne gre.

Ko boste gledali bosch. de in te zadeve primerjali z bekotovmi se lahk menimo naprej.[/quote]

dragi stručko, ovržem to tvojo teorijo, da med drugim tudi z dvoletno uporabno pomivalnega stroja Beko s parnim programom, parnim generatorjem in inverter motorjem. 🙂 Bosch podobnega, pa niti približno enako učinkovitega in celo za 300 eur dražjega, kot je bil moj Beksi (= Beko).

Pa brez zamere.

Čeprav je Beko turški, poseka žal že Bosch….. Tako tehnološko, kot cenovno :))))

Pralni strojiu pa LG in Samsung posekajo Bosch na celi črti. Sprijazni se, iz izkušenj, kot uporabniki pišemo :))))

Whitecow, hvala za vse te informacije. Tudi sama mislim, da je Bosh boljša izbira kot Beko ali Gorenje… Pred kratkim sem kupovala pralni stroj, so mi vsi svetovali, samo Bekota ne kupuj….
Tako da sem skeptična glede Beko iizdelkov.

Tudi mi imamo Beko. To pa zato, ker je bil edini, ki ima “ameriški hladilnik” s 4 imi ločenimi vrati: na vrhu hladilnik, spodaj zamezovalnik. Sem dobila takrat samo en Boschev model, ki je sicer krasen inbi zanj tudi plačala par tisoč evrov-ampak je bil takrat na voljo samo za UK tržišče. Drugače sem z Beko zelo zadovoljna, razen ene zadeve, ki sem jo brala že pri tujih komentarjih tega modela: je izredno glasen. Č orej starega Whirpoola sploh nisem slišala, se mi pri temu včasih zdi kot da sem pri kaki indus. mašini. Ampak je za našo veliko družino zelo praktičen.



Tudi jaz sem menja, da je Beko kar krepko povozil Gorenje, pa tui Bosch, kar se bele tehnike tiče. S tehnologijo in praktičnostjo. Pa še 5-letno tovarniško garancijo.

tale je huda….. boš kjerkoli, kadarkoli in kakorkoli šiša beka at co. je pa res da je treba seči v žep. Mimogrede cenejši boši so narejeni v Turčiji, dražji in za zahodne trge pa v Nemčiji. Pri nas je pa bolj bog pomagaj kar se tega tiče…..

beko ima srečo da za njim stoji sklad poln €€€ in da sodelujejo z nekateirmi drugim proizvajalci, ter da imajo poceni delovno silo. To mu omogoča širok nabor izdelkov, cenovno ugodnih ni tudi tisto 5 letno garancijo. BTW bekič šenka samo 2 leti, ostale 3 imajo naš uvoznik. 5 letna garancija – To ni garancija proizvajalca.

Pri boschu je treba gledat produkte za tuja tržišča, ker pri nas se malo proda, ter tuje štacune, ker naše imajo vzhodnoEU robo, po zahodnoEU cenah. In to pač skupaj ne gre.

Ko boste gledali bosch. de in te zadeve primerjali z bekotovmi se lahk menimo naprej.[/quote][/quote]

dragi stručko, ovržem to tvojo teorijo, da med drugim tudi z dvoletno uporabno pomivalnega stroja Beko s parnim programom, parnim generatorjem in inverter motorjem. 🙂 Bosch podobnega, pa niti približno enako učinkovitega in celo za 300 eur dražjega, kot je bil moj Beksi (= Beko).

Čeprav je Beko turški, poseka žal že Bosch….. Tako tehnološko, kot cenovno :))))

Pralni strojiu pa LG in Samsung posekajo Bosch na celi črti. Sprijazni se, iz izkušenj, kot uporabniki pišemo :))))

Pa brez zamere.
———————————————————————————————————————

in čemu slluži para? sušenju, dezinfekciji itd? ASKO recimo nima pare pa so No.1 v svetu.Majo pa ventilatorsko sušenje in povozi paro da se kadi. Inverter ma res nekaj prednosti (recimo različne jakosti brizganj avode (spremenljiv tlak)), ampak to se da recimo nadomestiti (dodatne brizgalne šobe, orbirlani sistemi pranja itd)

recimo Hotpoint/Hotpoint Ariston ma generator ozona v pomivalcih za nevtralizacijo neprijetnih vonjav, deluje (vsaj delno) pa tudi dezinefkcijsko , inverter motor itd. Sam spet teh strojev pri nas ni in kako boš potem tak stroj primerjal s pri pans prisotnim bekom?

Glej nism rekel da je slab, samo ga primerjat z najboljšimi je malce hudo….. O cenah se da debatirat, ker pri nas beko uvaža nekdo ki ima pod sabo večinki del štacun z belotehničnimi izdelki. dejstvo je, da so pri nas nekateri izdleki konkretno (pre)dragi, zato da se krijejo falirani pufi.

Razlagaš o pari itd…BSH ima recimo v pomivalcih 45 cm širine duopower zadevo. Primeriljvo z inverterjem ,kar se tlakov (torej učinkovitosti) pranja tiče. Seveda teh strojev pri nas ni na voljo, tko da potem govort o tem in primerjat z pri nas prisotnim bekom ni glih verodostojno

samsung, LG sta spet poglavji zase. Večinoma delajo za azijske trge, kjer je štrom stabilen in poceni, in inverter igra drugotne vloge. Pri pari je treba vedet zakaj in čemu služi. dezinfekciji, rahljanju perila itd. BSH ima recimo generator ozona ki je namenenj dezinfekciji. Boljš kt para. Amapk so stroji od 1500 € naprej pri nas jih pa ni oz pridejo bolj po pomoti.

Tko da dobri so eni in drugi pač odvisno kaj rabš. Je pa pri nas izbira obup, cene pa še večji obup. IN potem to primerjat je kt špileraj lota…

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Hmmm: naprimer prodajalci svetujejo tisto, za kar dobijo višjo provizijo ob prodaji :)))

No, isti primer je avto Škoda: drobovje folksvagna, samo neprava značka. enako je z Bekom 🙂 Turška značka pač 🙂

Kako si lahko “skeptična”, če ga pa niti nisi imela priložnost preizkusiti 😛 ?

Beko v Sloveniji že kar lepo pobira tržni delež. Kupujejo ga pa tisti Slovenci, ki niso zaslepljeni z zastiralci na očeh, da je samo neka nemška znamka številka ena . Že dolgo ne več 🙂

Dve leti nazaj sva s kolegico obe kupovali novo masino za perilo, ona je kupila Bosh, jaz Beko. Meni je bilo vodilo kratek in ucinkovit cas pranja in to sem dobila edino pri Beko pralnem stroju. Vse ostale funkcine imata stroja enake, vsa tehnika enako, le da je bil Beko 500 ojrov, Bosh pa jurja.
Zaenkrat oba delata normalno, ampak kolegica zna jamrat zaradi dolzine pranja, no, jaz sem pa o tem razmisljala ze prej.
Tudi kar zadeva hladilnike je meni vsec francoski in takega Bosh na nasem trgu nima. Bo verjetno bil kar Beko.

[/quote]

dragi stručko, ovržem to tvojo teorijo, da med drugim tudi z dvoletno uporabno pomivalnega stroja Beko s parnim programom, parnim generatorjem in inverter motorjem. 🙂 Bosch podobnega, pa niti približno enako učinkovitega in celo za 300 eur dražjega, kot je bil moj Beksi (= Beko).

Čeprav je Beko turški, poseka žal že Bosch….. Tako tehnološko, kot cenovno :))))

Pralni strojiu pa LG in Samsung posekajo Bosch na celi črti. Sprijazni se, iz izkušenj, kot uporabniki pišemo :))))

Pa brez zamere.
———————————————————————————————————————

in čemu slluži para? sušenju, dezinfekciji itd? ASKO recimo nima pare pa so No.1 v svetu.Majo pa ventilatorsko sušenje in povozi paro da se kadi. Inverter ma res nekaj prednosti (recimo različne jakosti brizganj avode (spremenljiv tlak)), ampak to se da recimo nadomestiti (dodatne brizgalne šobe, orbirlani sistemi pranja itd)

recimo Hotpoint/Hotpoint Ariston ma generator ozona v pomivalcih za nevtralizacijo neprijetnih vonjav, deluje (vsaj delno) pa tudi dezinefkcijsko , inverter motor itd. Sam spet teh strojev pri nas ni in kako boš potem tak stroj primerjal s pri pans prisotnim bekom?

Glej nism rekel da je slab, samo ga primerjat z najboljšimi je malce hudo….. O cenah se da debatirat, ker pri nas beko uvaža nekdo ki ima pod sabo večinki del štacun z belotehničnimi izdelki. dejstvo je, da so pri nas nekateri izdleki konkretno (pre)dragi, zato da se krijejo falirani pufi.

Razlagaš o pari itd…BSH ima recimo v pomivalcih 45 cm širine duopower zadevo. Primeriljvo z inverterjem ,kar se tlakov (torej učinkovitosti) pranja tiče. Seveda teh strojev pri nas ni na voljo, tko da potem govort o tem in primerjat z pri nas prisotnim bekom ni glih verodostojno

samsung, LG sta spet poglavji zase. Večinoma delajo za azijske trge, kjer je štrom stabilen in poceni, in inverter igra drugotne vloge. Pri pari je treba vedet zakaj in čemu služi. dezinfekciji, rahljanju perila itd. BSH ima recimo generator ozona ki je namenenj dezinfekciji. Boljš kt para. Amapk so stroji od 1500 € naprej pri nas jih pa ni oz pridejo bolj po pomoti.

Tko da dobri so eni in drugi pač odvisno kaj rabš. Je pa pri nas izbira obup, cene pa še večji obup. IN potem to primerjat je kt špileraj lota…[/quote]

Para v pomivalnem stroju: dosti manj agresivna je do steklovine, porcelana in pribora, ne povzroča korozije stekla in lis, ker je tudi manj časa potrebno za cikel pranja in čiščenja, para odlično posuši, porabimo pa tudi manjsredstev za pomivanje – sredsta za sijaj v parnem pomivalcu ne dodajam, ker ga ne potrebujemo. Jebat ga, pišem iz 2-letnih izkušenj. Ni zgonjena še nobena steklovina, prej pri Gorenju pa pri Boscu v zadnjih 20 ih letih je pa bila. Kaj pa zdaj?

Karakteristike:
http://www.beko-si.com/VGRADNI-POMIVALNI-STROJI/Vgradni-pomivalni-stroji/Vgradni-pomivalni-stroj-Beko-DSN26320X

Jah, moj Bosch pomivalc ma 5 letno garancijo – pa ne neki dokupljeno, ne vem,od kje tebi samo 2-letna 🙂

Ker si iz foha, boš pa že vedel, kaj je brezkrtačni motor, kajne – isto kot pri pralnem stroju – potrošni material so krtačke, pa jeremeni pri krtačnih motorjih :)))) Cvenk, cvenk, cvenk, rezervni deli….

Imamo dva Bekova hladilnika. Za to znamko smo se odločili, ker so imeli boljšo izbiro v modelih. Beko je dosti glasnejši kot Gorenje. Ročaj se nam je zlomil po enem letu. Kar nekajkrat sem se mogla razkuriti, da sem ga dobila pod garancijo. Pri Gorenju ni teh težav. Pokliče, pridejo in pošlihtajo.

Hvala za odgovore…
kolikor opažam, je glavna “težava” pri Beku glasnost hladilnika.
Sama potrebujem klasični model hladilnika, torej kombiniran hladilnik z zamrzovalnim delom zgoraj ali spodaj, torej ne iščrm velikega dvojnega ali modela , ki ima tudi aparat za ledene kocke – malo šale.
Vsekakor pa gledam na porabo energije in glasnost in da se lahko odtaljuje zamrzovalni predel posebej itd.
Ravno zato, ker nisem “obsedena” z raznimi oh in sploh slavnimi znamkami, me Beko zanima.

Para v pomivalnem stroju: dosti manj agresivna je do steklovine, porcelana in pribora, ne povzroča korozije stekla in lis, ker je tudi manj časa potrebno za cikel pranja in čiščenja, para odlično posuši, porabimo pa tudi manjsredstev za pomivanje – sredsta za sijaj v parnem pomivalcu ne dodajam, ker ga ne potrebujemo. Jebat ga, pišem iz 2-letnih izkušenj. Ni zgonjena še nobena steklovina, prej pri Gorenju pa pri Boscu v zadnjih 20 ih letih je pa bila. Kaj pa zdaj?

aha..20 let stare pomivalce primerjaš z novim? BTW si prečekirej kaj vse si rabil za pranje v teh pomivalcih? Ker te zadeve so tud opraskale (pripomogle s temu) steklo, ne sam sušenje. ASKO še vedno stavi na ventilacijo pa nese beko. Torej tud para ni no.1, oz ima konkurenco. Ne trdim da je slaba izbira met paro, samo trdit da je para okej drugo so leva jajca je pa z alase privlečeno.

kar se šparanja tiče (voda, štrom, pomivalna srestva) v ta namen se uporabljajo tud inverterji, morš pa vedet da stroj še vedno rabi določeno količino vode in to dovolj tople, vroče da se zadeve očistijo. Detrgent pri tem samo pomaga, izboljša, poveča učinek.

Karakteristike:
http://www.beko-si.com/VGRADNI-POMIVALNI-STROJI/Vgradni-pomivalni-stroji/Vgradni-pomivalni-stroj-Beko-DSN26320X

Jah, moj Bosch pomivalc ma 5 letno garancijo – pa ne neki dokupljeno, ne vem,od kje tebi samo 2-letna 🙂

Bosch oz BSH ima zadnje mesece 5 letno garancijo ker so nekkja praznovali pa so začeli to deliti. Prej je mel samo 2 letno, prodi doplačilu pa 5

Beko v Ita, Aut, Ger ima samo 2 leti garancije, in to je tovarniška garancija. Pri nas 5 let šenkava Big Bang. Sem večkrat v mediawolrdu in ti lahk povem da so stroji v povprečju tam nekje od 50 do 70 (+-par 10) € cenejši kot pri nas, imajo pa manj garancije.

če mi ne verjameš poglej na mediawolrd. it, lavastoviglie so pomivalci

Ker si iz foha, boš pa že vedel, kaj je brezkrtačni m
otor, kajne – isto kot pri pralnem stroju – potrošni material so krtačke, pa jeremeni pri krtačnih motorjih :)))) Cvenk, cvenk, cvenk, rezervni deli….

jermene imajo tud inverter motorji…poglej powerdive motoje, poglej ecosilence motorje. itd.
Mimgrede če ti štrom niha, pa pa inverter, veš to
rezervni deli (ki si jih naštel-a) so pa v rangu nekje 50 € (delo material) in to se menja (vsaj pri pomivalcih) 1x v življenju, če se. zdaj pa primerjaj cene neinverterja + ta strošek z inverterjem

ja pri pralcih se inverter vseeno bolj pozna, kot pri pomivalcih …tam je majčkn drugačna muzika (večje obremenitve)

PS mam 10 let starga e luxa pa teh zadev še nism menjaval, stroj laufa vsaj 2x na dan in ga res ne šparamo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

-Ne, ne primerjam 20 let stare – zadnji, Gorenjev je bil tanajnovejši model takrat, torej 5 let nazaj. Crknil točno po izteku tovarniške garancije, pred 5-imi leti, v času garancije 3x servisiran, ker so bile neprestano neke napake – so se serviserji še na tem “novem” modelu učili 🙂 V preteklih 20-ih letih smo imeli Bosch in Gorenje in vedno je bilo neko sranje po 5-ih letih, žal. Pa imamo sštromom in vodo vse OK ( ni nihanj napetosti, ne pretrda voda, niti usedlin iz cevi, ker imamo filter pred prvo pipo, ipd).

Naš Beko ima 5 letno garancijo ( pa ne dokupljeno, redno), ne Bosch, napačno zapisano, se opravičujem …

Še nekaj: jaz pri mašineriji, ki jo novo kupujem gledam , da ne špara z vodo – ne pralc, ne pomivalc. Je pa parni pomivalc dosti manj požrešen kar se vode in štroma tiče ( preverjeno v primerjavi s prejšnjimi leti in odjemniki).

Imamo tudi 4. leto pralni stroj z inverter motorjem – dela ko urca, nobeneva servisa še dosedaj niti blizu potrebno, 12 kg kapaciteta, pere cca 4x tedensko – samo filter spucam in to je to. Pralna sredstav doziram pa direkt v boben, ne preko kasete, ker se tam rade razvijejo potem plesni in bakterije. Stroj je za notranjo gumo čist ko suza. Tudi parne programe ima, večinoma samo z njimi perem.

New Report

Close