Najdi forum

katero klimo?

Katero klimo izbrati za 40 m2 stanovanje, ena soba je kuhinja s spalnico, druga otroška cca. 15m2.

Razmišljam, da jo postavim v hodnik, ki bo pihal v vse smeri.. 😀

Koliko wattov moram gledati? Baje da so Japonci najboljši.. zainteresirana sem za mitsubishi

top so daikin, sledi micka , kaka toshiba, panasonic. Od nejaponcev se splača pogledat še kak aermec. te so tud dost dober kompromis med tem kolk stane in kaj dobiš

kolk močno kupt..kje je stanovanje (lega), izolacija, itd.. a te pozimi zebe, poleti fajn kuha?

Boš klimo rabu tud z aogrevanje ( v tem primeru glej tiste ki grejejo pri -20, -25 in glej da bo zunanja enota, komponente v zunanji enoti ogrevane)

3,5-4 kW (hlajenje gretje) bi morala iti skoz. Če je stanovanje slabo vzdrževano, če so toplotne izgube (pre)velike vzemi kak kilowat močnejšo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Karkoli nad v rangu okoli ali nad 1200 eur z montažo eur boš kupila ne moreš falit. Tako je, lahko se pa odločaš tudi za cenejšo varianto. Te klamfarije, ki jih tu pišejo o navijanju za neko konkretno znamko ne vzdržijo vode. Mitsubishi, toshiba, Panasonic, …., vse ti je to v enakem cenovnem razredu primerljivo in nobena ne odstopa ne s kvaliteto in ne z učinkovitostjo glede na znamko.

Gledat moraš do koliko miusa ti deluje, to je zelo pomembno, če jo boš imela tudi za ogrevanje. Kilovatov za to površino je pa dovolj že 3, 5 moči hlajenja, bolje je pa da je več.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................
nova
Uredništvo priporoča

stanovanje je na sončni strani – sonce skos seka

ja ne vem če jo rabim za ogrevanje, baje da se je s tem dalo veliko prišparat..ampak zdaj baje ne velja več, če radiatorje zapiram.. tak da je vseeno

stanovanje je bolj novogradnja.. samje objekt baje slabo zgrajen.. dobimo pa baje novo fasado…


12 let+ že furam eno klimo nekega nepoznanega proizvajalca. “Karoserija” je enaka Panasonicu in še nekim renomiranim proizvajalcem tistega časa. Takrat sem “levo” firmo plačal 5x manj kot zanec Panasonica. On je imel nekaj servisov, jaz pa samo filter čistim. Se mi zdi, da pametnega nasveta ni! Delajo “Kitajčki”, podpisujejo pa se vsi!

KLravca do -20, 25 je pa res metanje denarja stran, teh temperatur pri nas ni. Tako da do -15 je vrh glave kvalitetna in učinkovita klima tudi za ogrevanje.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


12 let+ že furam eno klimo nekega nepoznanega proizvajalca. “Karoserija” je enaka Panasonicu in še nekim renomiranim proizvajalcem tistega časa. Takrat sem “levo” firmo plačal 5x manj kot zanec Panasonica. On je imel nekaj servisov, jaz pa samo filter čistim. Se mi zdi, da pametnega nasveta ni! Delajo “Kitajčki”, podpisujejo pa se vsi![/quote]

Tudi jaz, po 12 letih še vedno dela odlično.

valčk razlika so tud drugod ne sam v tem da grejejo pri različnih minusih. Za začetek tiste pri -20, -25 imajo ogrevane zunanje enote (kompresor dno itd), kar prid epriav tudi pri -10, ker ti odaljuje led ki se nabira v zunnaji enoti in na dolgi rok lahk klim spravi v večna lovišča. večina klim ki grejejo pri -15 nima ogrevanih zunanjih enot oz posameznih elementov v zunanjih enotah. To je huda prednost.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

valčk razlika so tud drugod ne sam v tem da grejejo pri različnih minusih. Za začetek tiste pri -20, -25 imajo ogrevane zunanje enote (kompresor dno itd), kar prid epriav tudi pri -10, ker ti odaljuje led ki se nabira v zunnaji enoti in na dolgi rok lahk klim spravi v večna lovišča. večina klim ki grejejo pri -15 nima ogrevanih zunanjih enot oz posameznih elementov v zunanjih enotah. To je huda prednost.[/quote]
No, moja ima do – 15 in se tudi sama odtaja, celo tista do -7 se, pa je nisem vzel. Tako da to ne bo glih držalo, so me seznali pred nakupom z vsem v podrobnosti. Sama učinkovitost klime pa ni toliko višja, da bi se cenovno izšlo pri porabi elektrike. Če recimo s klimo za 2000 eur porabiš na letni ravni 10 – 20 eur manj kot pri tisti za tisoč, potem tu ni računice, mar ne?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

sigurno boš prišel ceneje skoz če boš grel s klimo, sploh tiste ki imajo visoke scop vrednosti.

jaz bi gledal tam 3, 4 kw verzije, 5 se mi zdi majčkn premočna . tam med 3 in 4 kw in to je to.

pa glej da bo energetski razred čimboljši, torej čim višje vrednosti SEER in SCOP

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

To so zavajajoči podatlki kravca, ker razlike niso tako velike. Enako je recimo pri oknih, sem bil prepričan, da trojna termopan šipa veliko bolj toplotno učinkovita, potem pa sem dobil izračun, da gre pri srednje velikem oknu približno za eno svečo razlike in profitirnja pri toplotni izgubi, plin je pa tako enak v obeh primerih.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

3,5 kW imam jaz za 75m², Mitsubishi, na hodniku, lepo hladi celo stanovanje. Kupljena letos, 1000 evrov z montažo.

Avtorica, poklici kakega klima mojstra, znajo lepo svetovati, ko stvar vidijo v živo. Pridobi 2, 3 mnenja, cene so lahko kar različne.

valčk razlika so tud drugod ne sam v tem da grejejo pri različnih minusih. Za začetek tiste pri -20, -25 imajo ogrevane zunanje enote (kompresor dno itd), kar prid epriav tudi pri -10, ker ti odaljuje led ki se nabira v zunnaji enoti in na dolgi rok lahk klim spravi v večna lovišča. večina klim ki grejejo pri -15 nima ogrevanih zunanjih enot oz posameznih elementov v zunanjih enotah. To je huda prednost.[/quote]
No, moja ima do – 15 in se tudi sama odtaja, celo tista do -7 se, pa je nisem vzel. Tako da to ne bo glih držalo, so me seznali pred nakupom z vsem v podrobnosti. Sama učinkovitost klime pa ni toliko višja, da bi se cenovno izšlo pri porabi elektrike. Če recimo s klimo za 2000 eur porabiš na letni ravni 10 – 20 eur manj kot pri tisti za tisoč, potem tu ni računice, mar ne?[/quote]

kar sem gledal klime stud micke se gretje začne tam pri -20. isto kak aermec. Mogoče je tvoja v vrhu toshibinih klim in ima zato ogrevano zunanjo enoto?

http://www.klimanaprave.si/cenik%20klime%20TOSHIBA.html

tule vidim da grejejo (vsi modeli, ki so tu navedeni) samo do -15? je torej je tvoj model (v tem primeru) vrh klim in kot tak ima vse te bombončke, vključno z gretjem zunanje enote? če gledamo prek cen je to to….najboljše od tošibe. In iz tega naslova pač ma vse kar majo veliki

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

kupila bi preko enaa.com, ker dajo kredit(zraven je vključena montaža) — kateri od teh.. predlagjate ene od teh.. tole imam zbrano zaenkrat – Vaš link

za info še…imam velika okna, tudi otroška soba vse v steklu.. balkon je odprt brez rolet .. razmišljam še o roletah na balkonu.. ker iz balkona seka vse noter..

konkretne predloge mi dejte prosim

To so zavajajoči podatlki kravca, ker razlike niso tako velike. Enako je recimo pri oknih, sem bil prepričan, da trojna termopan šipa veliko bolj toplotno učinkovita, potem pa sem dobil izračun, da gre pri srednje velikem oknu približno za eno svečo razlike in profitirnja pri toplotni izgubi,

Drži. Drugo je pa površina oken. Jaz mam v dnevi celo steno (3 konkretna okna +vrata+ okna (fiksna) na temi omenjenimi okni. Višina od tal do stropa je 2,20m, dolžina je med 3,5 in 4 metre, 2 zidka višine 90 cm ter skupne dolžine kake 3m – na njiju so “pritrjena okna”) stekleno.

Stena je orientirana na zahod. Veš kolk sonce recimo segreje ko ti v dnevno sije? ker je pač okoliš pust, ni zelenja, stavbe pa vsega ne ublažijo. Ja saj okna so trojni termopan 0,94 prevodnosti, ampak ko se gre na balkon (stena meji na balkon) na čik, ko sonce začne že tam ob 11 uri fino gret notranjost (dnevna) , tam ob 13,14 pa nabija na šus. Veš v takem primeru se splača tud majčkn boljš termopan dat. Če ne drugega prostor se potem hitreje shladi (poleti), oz segreje (pozimi). Rolete pomagajo, ampak še vedno se okoliš fino segreje in čiki, pa nekaj svetlobe tud morš pustiti v hišo, drugače pa papa očke.

ja eno so cifre in papir, drugo so potem še različni drugi dejavniki ki znajo cifre konkretno razvrednotiti

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

aja, sej vem, da preveč zahtevam, ampak a obstaja tudi takšna da je lahko reguliram preko appa.. da jo npr.vklopim ko se peljem iz službe, da jaz lepo vstopim v ohlajen flat

[/quote]

kupila bi preko enaa.com, ker dajo kredit(zraven je vključena montaža) — kateri od teh.. predlagjate ene od teh.. tole imam zbrano zaenkrat – Vaš link

za info še…imam velika okna, tudi otroška soba vse v steklu.. balkon je odprt brez rolet .. razmišljam še o roletah na balkonu.. ker iz balkona seka vse noter..

ja rolete pod nujno.

http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_2513_1304721_klimatska_naprava_mitsubishi_msz-fh25ve_muz-fh25vehz

top čojs

tale recimo, sam prej vpraši kako je z zunanjo enoto (če je ogrevana – mislim da bi morala biti)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Nč ne kompliciraš! SEREŠ”!

večina klim ma opcijo da dokupiš wireless povezavo tud klima ki sem ti jo nalimal (naliman model ne, je p an astrani siti model s temle vmesnikom) ima to. Računaj da stvar stane nekje 100 + € (tisti ključek – vmesnik)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

vpraši še na mikroteh (mikroteh.com) če daja na obroke. Vem da je dost ljudi pri nejmu vzelo klime in zlo zadovolni.. Zna biti celo boljš opcija kt enaa.com

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close