Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Najcenejše male montažne hiše

Najcenejše male montažne hiše

Sicer ni ravno nek gradbeni forum, ampak vas pa je veliko tu gor in mogoče dobim kak fajn nasvet.

Zanimam se za nakup oz. gradnjo male montažne hiše (pa ne brunarice, ampak prav zidane hiške). Primerno za do dve osebi. V bistvu čim manjšo. Zdaj sem našla take, da imajo bivalne površine tam okrog 90-100m2.
Še kaj manjšega, ima kdo kak link?

Kaj takega, da bi se dalo dobiti pod 50.000 pa, da ni lesena oz. brunarica.

vse firme, ki izdelujejo montažne hiše, ponujajo tudi izdelavo po naročilu. verjetno pride malo dražje, ker niso tipske, pa vendar toliko spet ne. povprašaj za začetek pri kakšnem marlesu.

Malo sem pregledovala, ne še v detajle. Vidim ja, da naredijo tudi po želji. Samo za enkrat najprej pregledujem, če imajo že kak tak načrt za manjšo hiško. Toliko za občutek dobiti.

Pa, če je mogoče kdo dal zgraditi tako malo hiško? In kako veliko?
Saj ne, da imam kaj proti večji hiši, ampak finance so tu problem.

V bistvu iščem, če je sploh kaj takega, kar si moj žep lahko privošči.
Sem pa na začetku zbiranja informacij, zato so moja vprašanja tako laična.

nova
Uredništvo priporoča

poglej neke bosanske firme delajo tudi hiške 70 kvadratov in cena ugodna, kvaliteta pa baje tudi.

Zdaj, najprej se odloči, a bi rada zidano ali montažno.

Naslednji korak, zamenaj forum in pojdi podsvojostreho.net.
Kontaktiraj nekaj izvajalcev montažnih hiš, preglej njihove spletne strani, nekaj hiš majnjših kvadratur ima vsak že tipskih, z okvirnimi cenami.
Preglej, kaj ta cena vsebuje ( ddv, fazo gradnje, ogrevanje, finomontaže, napeljave……. ), prištej tej ceni projektno dokumentacijo, gradbeno dovoljenje, komunalni prispevek, vse priključke, delni izkop ter temeljno ploščo, urejanje okolice, utrjevanje terena, dodaj še kakšnih 30.000 € viška, ker se bo pokazalo še malo morje stroškov, ki jih nikjer sedaj ne vidiš…….
Izogibaj se nizkocenovnih ponudnikov, sploh tistih iz jugo tržišča.
Za 50.000 € ne dobiš popolnoma nič.

Sem pa res smotka, sem šla gledat predlagani Marles in ravno ti imajo super iskalnik, da že v osnovi nastaviš ceno in površino.
Ostali imajo večino kup hiš, ki jih moraš poklikat, da vidiš površino.

Zdaj, najprej se odloči, a bi rada zidano ali montažno.

Naslednji korak, zamenaj forum in pojdi podsvojostreho.net.
Kontaktiraj nekaj izvajalcev montažnih hiš, preglej njihove spletne strani, nekaj hiš majnjših kvadratur ima vsak že tipskih, z okvirnimi cenami.
Preglej, kaj ta cena vsebuje ( ddv, fazo gradnje, ogrevanje, finomontaže, napeljave……. ), prištej tej ceni projektno dokumentacijo, gradbeno dovoljenje, komunalni prispevek, vse priključke, delni izkop ter temeljno ploščo, urejanje okolice, utrjevanje terena, dodaj še kakšnih 30.000 € viška, ker se bo pokazalo še malo morje stroškov, ki jih nikjer sedaj ne vidiš…….
Izogibaj se nizkocenovnih ponudnikov, sploh tistih iz jugo tržišča.
Za 50.000 € ne dobiš popolnoma nič.[/quote]

Hvala za nasvete in za predlagan forum.
V bistvu montažno, z zidano sem mislila to, da je montažna, ki ni z lesa. Malce nerodno napisano. Samo se ne znam prav izrazit.
Za 50.000 sem mislila samo to hišo, brez gradbenega dovoljenja, zemljišča, urejanja okolice. Če se sploh kaj da dobiti.

Zdaj, najprej se odloči, a bi rada zidano ali montažno.

Naslednji korak, zamenaj forum in pojdi podsvojostreho.net.
Kontaktiraj nekaj izvajalcev montažnih hiš, preglej njihove spletne strani, nekaj hiš majnjših kvadratur ima vsak že tipskih, z okvirnimi cenami.
Preglej, kaj ta cena vsebuje ( ddv, fazo gradnje, ogrevanje, finomontaže, napeljave……. ), prištej tej ceni projektno dokumentacijo, gradbeno dovoljenje, komunalni prispevek, vse priključke, delni izkop ter temeljno ploščo, urejanje okolice, utrjevanje terena, dodaj še kakšnih 30.000 € viška, ker se bo pokazalo še malo morje stroškov, ki jih nikjer sedaj ne vidiš…….
Izogibaj se nizkocenovnih ponudnikov, sploh tistih iz jugo tržišča.
Za 50.000 € ne dobiš popolnoma nič.[/quote]

Hvala za nasvete in za predlagan forum.
V bistvu montažno, z zidano sem mislila to, da je montažna, ki ni z lesa. Malce nerodno napisano. Samo se ne znam prav izrazit.
Za 50.000 sem mislila samo to hišo, brez gradbenega dovoljenja, zemljišča, urejanja okolice. Če se sploh kaj da dobiti.[/quote]

Res ni ravno gradbeni forum, nekaj strokovnjakov nas je pa vseeno gor 😉
Kot je bilo že povedano, izogibajte se najcenejših in iz jugo tržišča,, cenovno so resda ugodni, a dobite realno mnogo manj ali slabšo konstrukcijo. Navzven lahko izgleda hiša kot želite.
Delali smo že kar veliko hiš, nazadnje prav eno montažno s 106m2, pritlično. Žal njena cena ni bila blizu vaši željeni. Tudi mislim, da za 50.000€ ne morete dobiti hiše na ključ (z vgrajeno grelno napravo, sanitarnimi elementi, gotovimi tlaki itd…) in brez podnožja (temeljna plošča in kanalizacija).
Tu opozorim, da pri 100m2 hiše v dveh nadstropjih veliko poberejo stopnice. Pri pritlični pa ceno viša velikost strehe. Ceno ima na koncu uporabnost zasnove in kvaliteta izvedbe.
Res vam polagam na srce, da se na začetku posvetite zasnovi skupaj s projektantom, ko lahko sproti kalkulirate stroške in nadzorujete investicijo že pri projektu. Ne omejite se na enega samega ponudnika izvedbe montažne hiše. Njihove www strani pa preglejte, da se boste sami odločili kaj res potrebujete in kje lahko sprejemate kompromise in kaj lahko črtate iz seznama želja ter tako pocenite investicijo.

Sem malo nerodno napisala. 100m2 je preveč zame. Našla sem hiše med 90-100 kvadrati, kar mi je pa preveč. Zato iščem kake manjše.
Drugače pa hvala, bom pazila, če se seveda sploh odločim za to zadevo (finance so križ), da ne bo kak čuden izvajalec s sumljivo nizkimi cenami. Hvala za opozorilo.
Vsi nasveti so več kot dobrodošli, da se razširi moje obzorje na tem področju.

Seveda se da dobiti tudi ceneje in manjše. In odvisno če hočeš na ključ, potem ne bo 50.000€ dovolj ampak dodaj kakšne 20.000 €+. Sam skelet pri montažnih hiškah te pa pri majhnih pride še ceneje.
Jaz tudi ravno iščem in sem našla nekaj prav dobrih ponudnikov. Recimo za ključ varianta je nekje – 1100€/m2 – kar pomeni da notri prineseš samo omare in je.. kopalnica, kanalizacija,napeljava, ogrevanje je pa že vse izpeljano notri. Se pa dobro pozanimaj, ker na ključ varianta je lahko od ponudnika do ponudnika različna.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Koliko majho pa iščeš?
Jaz bi imela tako za do dve osebi. Kaj vem koliko. Če gledam te hiške tam okrog 90-100 kvadratov (manjših nisem našla, če ne upoštevam vikendov), so prevelike. Ne rabim toliko sob oz. prostora.
Razmišljam koliko majhno je še vseeno ok za eno do dve osebi .

Koliko majho pa iščeš?
Jaz bi imela tako za do dve osebi. Kaj vem koliko. Če gledam te hiške tam okrog 90-100 kvadratov (manjših nisem našla, če ne upoštevam vikendov), so prevelike. Ne rabim toliko sob oz. prostora.
Razmišljam koliko majhno je še vseeno ok za eno do dve osebi .[/quote]

Jaz iščem večjo – za 4 člane. Lahko ti svetujem ponudnika, ki je super in ti naredi popolnoma vse – od paprijev do ključa. Dobiš se z njihovim projektantom in ti zriše oz. izbereš glede na velikost. Nič ne podraži zato. Samo napiši mail pa ti sporočim, ker ne vem če lahko tu gor delam reklamo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Koliko majho pa iščeš?
Jaz bi imela tako za do dve osebi. Kaj vem koliko. Če gledam te hiške tam okrog 90-100 kvadratov (manjših nisem našla, če ne upoštevam vikendov), so prevelike. Ne rabim toliko sob oz. prostora.
Razmišljam koliko majhno je še vseeno ok za eno do dve osebi .[/quote]

Jaz iščem večjo – za 4 člane. Lahko ti svetujem ponudnika, ki je super in ti naredi popolnoma vse – od paprijev do ključa. Dobiš se z njihovim projektantom in ti zriše oz. izbereš glede na velikost. Nič ne podraži zato. Samo napiši mail pa ti sporočim, ker ne vem če lahko tu gor delam reklamo.[/quote]
Lahko tudi jaz prosim za kontakt. [email protected]

bi prosila za naslov izdelovalca , ki pravite, da naredi vse. hvala in lep dan

Mini hisko bi jaz iskala med bivalnimi kontejnerji – to, kar se ponuja kot mobilne hiske v kempih. Lahko si nastimas enojno, kot so v kempih in za 2 osebi cisto zadosca, lahko pa zlozis 2 skupaj in imas okrog 60 kvadratov po dostopni ceni.

Točno tako. Pa presenetljivo dobre so.

Meni so všeč mobilne hiške iz lesa, ki ne potrebujejo gradbenega dovoljenja oz. vsaj včasih je bilo tako. Ali je možno postavit tako majhno mobilno hiško na kmetijskem zemljišču?

Mobilna hiška kot produkt dan na trg kot proizvod, ki se ga lahko odstrani z lokacije brez škode za njegovo bistvo, ni objekt in zanj ni potrebno gradbeno dovoljenje in se ga lahko postavi. Tako po ZGO.
Postavitev na kmetijskem zemljišču je bolj zapletena, ker to ureja lokalno vsak posamezen prostorski akt, ki velja v tisti občini. Res pa je, da skoraj noben akt ne omenja mobilnih hišk in se lahko vrtimo v krogu.

Ta link ti mogoče da kakšno informacijo.

http://krmelj.net/index.asp?p=his

lep pozdrav …tudi sama iščem proizvajalce malih montažnih hišk,,,sama sem prečekirala kr nekaj ponudb , bila sem tudi v srbiji …pa se še nisem odločila …fino bi bilo , če bi izmenjale izkušnje

New Report

Close