Forum.Over.Net

Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Odgovarjajo: Alenka Tomori, univ.dipl.inž.arh • Luka Tomori, univ. dipl. inž. arh

Hiše na ključ

Default avatar

Urbana34

Zanima me, če imate kaj izkušenj koliko so spustili ceno ponudniki hiš na ključ? Recimo,da najcenejša hiša na ključ stane 90.000 EUR, koliko bi se še dalo spogajati?
Default avatar

Marko1589

Za 90.000 vam bodo verjetno gradili ljudje ki delajo na črno in z zelo kakovostnimi materiali ali pa je hiša velikosti 30 m2...
Default avatar

Urbana34

Hiša je od Marlesa, cena je na njihovi spletni strani (XL - polni ključ).
Default avatar

Urbana35

Daj napiši kateri tip hiše gledaš.
Default avatar

grezilo

Urbana34,
sedaj se lažje pokomentira.
XL - polni ključ

Paket v tej fazi gradnje vsebuje:

Osnovni elementi
Vhodna vrata
Transport in dvigalo ; Krovno kleparska dela ; Strojne inštalacije ; Strojni tlaki (estrihi) ; Keramika; Ostali podi; Notranja vrata ; Stavbno pohištvo ; Organizacija gradbišča ; Montaža; Zunanja slikopleskarska dela ; Elektro inštalacije ; Notranja slikopleskarska dela ; Sanitarna oprema ; Stopnice
.

Za tvojo izbiro "XL-polni ključ" ti manjka še vsaj 10-15€, da bo hiša stala. Manjkajo ti vsa zemeljska dela, betonska dela, tesarska, instalacije z preboji/dovodi v hišo,........Projeket za njihovo hišo ti res izdelajo, zakoličba, nadzor, PZI-ji za priklop instalacij ne pozabi (Elektro, Voda, Kanalizacija).Po izkušnjah, nimaš zajterga cokla.
Po mojih izkušnjah , ni to to, kar si želiš in pričakuješ. Vsak investitor, vsaj do sedaj, je še kar nekaj novcen dodal, k ponujeni ceni s strani podjetja; spremebe take in drugačne.
Dimnik imaš narisan - kaj boš z njim? Predvidevam, da rekuperacije ni zajeto ( vsaj v Mega N14 ni).
Javi, kako si se dogovorila; menim, da ni velikih možnosti, da si še znižaš ceno, prej nasprotno.

LP
Default avatar

moja ocena

Na koncu te bo prišlo okoli 130k
Default avatar

Bojan84

Pozdravljeni,
Mene pa zanima, če v slo sploh obstaja kakšno podjetje, ki ponujajo zidane hiše na ključ tako kot ponudniki montažnih hiš?? Hvala za info
Lp
Default avatar

LeoVinci

Bojan84 je napisal/a:
http://www.inpro-hise.com/

Moderatorji

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh
AlenkaTomori
Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh
LukaTomori