Najdi forum

Dvižna postelja v omari

Pozdravljeni.

Prosila bi tiste, ki imate izkušnje z opremljanjem malih stanovanj, da se oglasijo.
Opremljam zelo zelo malo stanovanje…in iščem rešitev za dnevno sobo, da iz nje naredim tudi “skrito” spalnico.
Dvižna postelja s sedežno mi je všečna, a se bojim, da zna biti zadeva cenovno kar visoko. Ima kdo izkušnje s tem, kje so najcenejši ti izdelki, grem raje k mizarju?

hvala za vse nasvete in ideje.

lep dan vsem tu gor.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/marktplatz?sort=1&keyword=schrankbett&page=1&view=&nonewsearch=true

če znaš nemško in imaš možnost prevoza, zgoraj so rabljene v avstriji…

Odlična, a zelo draga zadeva. Večfunkcijsko pohištvo je idealna rešitev za majhna stanovanja.

nova
Uredništvo priporoča

poceni predlog : http://forum.ivd.ru/index.php?showtopic=117317&st=510

Če želiš malo rabljeno ti jo prodam: v215 š170 g50 v zaprtem stanju. na mejl ti lahko pošljem slike. Cena cca 700€

Na hitro sem ti našla dva oglasa na bolhi:

http://www.bolha.com/dom/otroske-sobe/otroske-sobe—komplet/postelja-v-omari-1302719151.html?aclct=1453558564&kw=postelja+v+omari

http://www.bolha.com/dom/spalnice/lezisca-in-dodatki/postelje/zlozljiva-zakonska-postelja-v-omari-1302545641.html?aclct=1453191014&kw=postelja+v+omari

Za 700 evrov bi gotovo lahko dobila tudi novo po svojih željah … Malo še poguglaj, vem, da je nekje načrt, kako jo izdelaš sam, ali pa poglej, če je še kak pameten oglas.

Jaz imam tudi majhno stanovanje, imam pa od Ikee Tagesbett, postelja, ki je čez dan kavč, lahko pa se razširi v zakonsko posteljo, spiš na normalnem jogiju.
Ti pa svetujem, da si stanovanje opremiš ZASE, ne za obiske … Torej tako kot tebi ustreza za vsakdanje življenje, z obiski boš že nekako improvizirala.

velik nabor
http://www.izi-mobili.si/ponudba/omarne_postelje/omarne_postelje.html

http://tinyhouseblog.com/tiny-house-video/ikea-and-small-space-solutions/
poglej na tej strani…
v mislih imam zadnjo sliko na tej priloženi strani – zgoraj postelja – visok pograd spodaj, ostane prostor za dnevni prostor in opremo v tem smislu

Če so visoki stropi, še gre, ampak za “stare” ljudi to ni. Imamo na vikendu tako rešitev in verjemi, za vsak dan ni za vsakega.

Je še kup idej, samo ne vem, koliko si kaj odprta za malo bolj orto rešitve.

Če so visoki stropi, še gre, ampak za “stare” ljudi to ni. Imamo na vikendu tako rešitev in verjemi, za vsak dan ni za vsakega.

Je še kup idej, samo ne vem, koliko si kaj odprta za malo bolj orto rešitve.[/quote]

Na primer? Sem prepričana, da bi marsikomu prišlo prav.

Če so visoki stropi, še gre, ampak za “stare” ljudi to ni. Imamo na vikendu tako rešitev in verjemi, za vsak dan ni za vsakega.

Je še kup idej, samo ne vem, koliko si kaj odprta za malo bolj orto rešitve.[/quote]
poglej jaz sem pokazala eno izmed možnosti, ki tud obstaja… nisem rekla da je to to in da je edino to dobro… na avtorici je da presodi kaj je zanjo ok, mi niti ne vemo kakšne so njene vse preference natančno… torej ideja ena izmed idej je bla to, ki je tudi možna za presojo glede na preference posameznika, ki si takšno stanovanje ureja…
ti pa nisi drugega kot skritizirala mene oz. moj zapis in podano idejo, sama pa nisi nič sploh niti ideje podala… to pa je res nekaj no…
ker to da o nečem govoriš (orto rešitvah) in ne poveš kaj to je, avtorici res nič ne koristi.

Če so visoki stropi, še gre, ampak za “stare” ljudi to ni. Imamo na vikendu tako rešitev in verjemi, za vsak dan ni za vsakega.

Je še kup idej, samo ne vem, koliko si kaj odprta za malo bolj orto rešitve.[/quote]
poglej jaz sem pokazala eno izmed možnosti, ki tud obstaja… nisem rekla da je to to in da je edino to dobro… na avtorici je da presodi kaj je zanjo ok, mi niti ne vemo kakšne so njene vse preference natančno… torej ideja ena izmed idej je bla to, ki je tudi možna za presojo glede na preference posameznika, ki si takšno stanovanje ureja…
ti pa nisi drugega kot skritizirala mene oz. moj zapis in podano idejo, sama pa nisi nič sploh niti ideje podala… to pa je res nekaj no…
ker to da o nečem govoriš (orto rešitvah) in ne poveš kaj to je, avtorici res nič ne koristi.[/quote]

Res je, najbolj zoprni so taki, ki popljuvajo ostale in pametujejo o tem, koliko možnih “orto rešitev” obstaja, samo seveda so preveč “orto” za navadno rajo, ko jih pa povprašaš po teh “orto rešitvah”, pa izginejo kot kafra.

Včeraj nisem imela več časa, avtorica se pa tudi ni oglasila.

V naših krajih je orto že to, da nehaš razmišljaš v okviru klasičnega opremljanja, ko je treba imeti vse elemente. Izhodišče mora biti tisto, kar rabi stanovalec in njegovo udobje. Tukaj je težko govorit na sploh, ker ima vsak človek drugačne potrebe. Jaz osebno npr. ne rabim fotelja ali kavča. Imamo sicer dnevno sobo, pa bi jo z lahkoto pogrešala. V dnevni sobi nimamo kavča, pač pa dvojno posteljo z naslonom po dolžini, na katerega se naslanjamo, ko gledamo TV. Torej v bistvu ležimo, ker družinskim članom tako ustreza.

Postelja na višini ima več slabosti, sploh pri normalni višini stropa. Če so stropi višji, ni težav. Če recimo oseba hodi ponoči lulat, je tisto plezanje po lestvi lahko kar odveč. Visoke postelje so načeloma tudi precej majave in jih je treba fiksirat. Boljša rešitev je zato dvignjena postelja na npr. 1,20, pod njo pa izvlečne omare, stopnice so hkrati predali, zadnja stopnica je lahko hkrati miza/pisalna miza (samo potem ne sme biti preveč zasedena).

Namesto jedilne mize, če ni prostora, se montira zložljiva mizica kot tiste za na balkon, za sedenje imaš zložljive stole ali takšne, ki jih lahko pospraviš enega na drugega (brez naslonjal, ker to vzame preveč prostora). Imaš tudi take stole/pručke, ki lahko hkrati služijo kot klubska mizica.
Praktični so zaboji na kolesih z višino sedišča, da sediš na njih, oziroma klopce s shranjevanjem. Lahko jih narediš tudi sam recimo iz ikeine kocke, ki je zdaj v programu kallax (več kock skupaj, lahko jih fiksiraš ali tudi ne, daš jih na kolesa, notri ustrezne škatle … potem lahko te kocke tudi premikaš. Ko jih ne rabiš, jih nanizaš višino (košare z vsebino prej odstraniš), ko jih rabiš, jih nanizaš v dolžino in daš gor blazine.

Če rabiš tudi pisalno mizo, kupiš zložljivo mizo in imaš na eni polovici pisalno mizo, drugo pa poklopiš, ko ne rabiš jedilne m., ko rabiš tudi jedilno, ko raztegneš (ni ti treba pospravljati pisalne mize).

Ozke omarice za kopalnico so pogosto uporabne tudi za majhne hodnike. Omarice za čevlje so zelo praktične, ker niso globoke, vanje pa lahko seveda pospravljaš še kaj drugega, ne samo čevljev (recimo v kopalnici čistila, wc papir, drugje revije, knjige, tekstil – brisače ne zlagaš v kvadrat, ampak v rolo, npr.).

Podest – če je dovolj prostora, je lahko ležišče tudi pod podestom in ga izvlečeš, ko ga rabiš.

Namesto kavča je lahko udobnejša klop z malo širšim sediščem, to na višini sedala klasičnega stola, in potem je tak kavč/klop lahko tudi za takrat, ko rabiš jedilno mizo (recimo tako zložljivo na kolescih, ki jo potem pripelješ h kavču, ko imaš obrok).

V ozkih prostorih, npr. hodnik, kopalnica, lahko daš globoko polico nad vrati po vsej širini prostora in imaš tam “skladišče” za stvari, ki jih ne rabiš pogosto.

Če je za kuhinjo res malo prostora, nabaviš ono malo pečico z dvema rinkama gor, ki jo lahko po uporabi pospraviš. Če ne kuhaš veliko in ne rabiš pečice, raje kupiš dve posamezni namizni kuhalni plošči in imaš na pultu samo eno (če rabiš samo za kavo skuhat ali kaj pogret). Namesto da imaš delovno površino v dolžino, je včasih varianta tudi, da gre v globino – namesto klasične globine 60 cm daš pult 80 ali 90 cm, če je prostor, in pridobiš delovno površino. Tako imaš potem ob steni kuhalnik, pred kuhalnikom pa potem prostor za seckat. Slaba ni tudi tako velika deska za rezanje, da z njo prekriješ korito, če rabiš malo več delovne površine.

Marsikaj se da. Samo treba je malo odpret oči in nehat razmišljat v klasičnih okvirjih. Pomaga, če si kdaj veliko časa preživel v avtodomu ali prikolici.

Aja, to je napisala kafra oziroma najbolj zoprn osebek, ki se je sicer oglasil kot “mah to”.

Pozdravljeni,

jaz imam ,,izkušnje,,.
Postelje proizvajalca Clei. Cenovni razpon od 1800 – skoraj 5.000 s sedežno spredaj, je pa zelo funkcionalno.
Poglejte pod mizarstvo Tekavčič, ker so zastopnik.

lp

Pozdrav.tudi meni prosim na [email protected]

Tudi mi opremljamo na podoben način mladinsko sobo.Pri nas bi takšna postelja z sedežno prišla od 4 do 6 tisoč.Zdaj sem eno našla v Romuniji pri družinskem podjetju,bomo jo vzeli,upam da mam srečo z dostavo.So pa cene od 1.000 do 1.500 eur.

Zivijo, lahko date link od podjetja v Romuniji? Ste uspesno dobili in ste zadovoljni?

Ali veste za link iz romunije za posteljo.?

New Report

Close