Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom ali ponoci tudi ogrevate stanovanje

ali ponoci tudi ogrevate stanovanje

Zivimo pri mozevih starsih ze vec kot 10et. Smo vsak v svojem nadstropju in si stroske delimo.Nikoli nismo imeli kaksnih nesoglasij. Do nekaj dni nazaj, ko sem prosila, ce lahko naredimo tako, da bodo tudi ponoci radijatorji topli. Oziroma, sem povedala, da je zjutraj ob 5 mrzlo v hisi, ko se odpravljam v sluzbo. Tudi hci je jamrala zadnje dni, da je ponoci mrzlo in sploh zjutraj ob 6 ko se pripravlja za odhod v solo. Te dni sem bila bolj pizorna na gretje v hisi, kot pa ponavadi in sem opazila, da radijatorji zacno greti (to sem opazovala soboto in nedeljo ko sem bila celi dan doma) ob 7 zjutraj (takrat vstajata tast in tasca) potem so spet vroci ob 9,11,12, in tako do vecera. Ob 21 pa so zadnjic topli in potem do jutra (7h) nic. Tasca je povzdignila glas da njej pa ze ne bo vroce, ce je nam mrzlo itd…Jaz sem hotela samo, da bi se tudi ponoci centralna vklopila in ce ze ne ob 5 zjutraj, pa vsaj malo pred 6, ko se hci pripravlja za v solo. Tasca pravi, da je centralna narejena tako, da ko pade pod doloceno temperaturo, se sama vklopi. Meni pa se ne zdi logicno, kako se lahko vklopi ob 11,12, ko kuhamo kosilo in je ze zaradi tega bolj toplo v hisi. Termostat pa je v sobi zraven kuhinje in vrata so vedno odprta. Kako imate ostali to narejeno? Tudi vi ponoci ne grejete. Saj ponoci ni tako hudo. Gre se najbolj za zjutraj, ko se oblacimo in urejamo v mrzli kopalnici.
Pa ne potrebujen zdaj odgovorov v stilu, da smo si sami krivi ker zivimo pri mozevih starsih.

Jaz ogrevam ponoči, siver ne vem, na kaj imate kurjavo, bi bilo dobro napisat,ker da si opazila kdaj so začeli radiatorji gret je slišat kot bi živelav bloku :-))) Aja,želel povedat, da se v temčasu ne sekiram toliko, imam popolnoma navadno centralno na drva, kjer je treba večkrat nalagt,tako da zdaj zvečer naložim,pa zjutraj še vedno kroži voda od 40 -50 stopinj po radiatorjih. Ko papostanejo noči mrzle je potrebno pa tud sredi nolči vstat in naložit, skratka ja,ogrevam tudi ponoči.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Pri nas kurimo tudi ponoči, sicer bi nas zjutraj zvilo od mraza.
Raje sem lačna kot da me zebe.

Nekako se skušajte dogovorit, da začnete kurit ob petih, al pa povej, da jim tudi ob devetih, desetih dopoldne ni treba, saj ste večina vsi zdoma.

Verjetno se nima smisla kregat s taščo in tastom. predlagam, da si mrzla jutra v kopalnici ogrevate s kaloriferjem. hitro se segreje in tudi elektrike ne tako veliko porabi v tistih nekaj minutah.

Pri nas trenutno še kurimo z drvmi, še nismo preklopili na nafto. Zvečer okrog osmih, devetih, še zadnjič naložimo, pa ne preveč, tako da so pred polnočjo radiatorji že hladni. Zjutraj, ko gremo prvi že v službo, še ni zakurjeno, v kopalnici pa ni mrzlo, v spalnici je hladno, ker je okno celo noč odprto.


Eh, sranje je to. Poznam tak primer pri oddaljeni žlahti, pol pa otroc nonstop bolni, ker stari v spodnjem stanovanju prirajo pipco ogrevanja,ampak s takimi ljudmi se ne da nič, edino če je možnost, da si postavijo lastno peč in priključijo na radiatorje..

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ogrevamo na olje. Sem tasci tudi omenila da bom kupila kalolifer pa mi je zabrusila, da bomo potem sami placevali elektriko za celo hiso in poracun. Rada bi na miren nacin resila zadevo. Ali se res ne da tega termostata rocno nastaviti na 5 ali 6 uro zjutraj, da bodo topli radijatorji?

Jaoooo Barca ti moraš bit vedno nekaj ekstra, “v spalnici iamamo celo noš okno odprto”. (pa ste imeli nocoj kar pod ničlo)

Ampak v vsem skupaj poveš, da bi si za cent dala v koleno vrtat in boš se delalahrabro,samo da boššprala na sebi….

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Vse se da, vendar a ti še ni jasno, da tvoji tašči za vaše blagostanje in dobro počutje dol visi?
Ti kupi kalorifer in o njem ne razlagaj. Sploh pa, mož? Gre za njegove starše, ti za njih ne boš nikoli vredna nič, tudi pogovora ne.

Mi kurimo tudi ponoči. Enako kot vi, naštimano na določeno temperaturo, ampak ponoči tudi na 22 stopinj. Moje mnenje je, da se z nočnim škrtarjenjem prišpara bolj malo, ker potem kuri zjutraj tako zelo dolgo, da pride na želeno temperaturo.
Takšno temperaturo imamo tudi takrat, ko smo na dopustu. Toplota je zame osnovna dobrina in mislim, da bi se bila sposobna skregat z komerkoli, če bi me zeblo.
Na tvojem mestu bi si kupila en ali dva el. radiatorja, naredila timer in sama plačala razliko položnice, ki bi bila višja.

V spalnicah so okna odprta vedno, kadar je topleje od -15/-20, enostavno smo vsi navajeni na spanje pri svežem zraku in jaz osebno se celo noč zbujam, če okno ni odprto (sem silom prilike poskusila tako spanje v bolnici). Ne delam se hrabro in ne varčujemo, a pri 20+ in zaprtem oknu niti slučajno ne zmoremo spati. A zvečer ob TV ali pa knjigi pa imamo čisto solidnih 21-22 stopinj, včasih kako poleno da še kako stopinjo več.

PS – dve stopinji pod ničlo je zate mrzlo? Za december? Saj se šališ….

Koliko enega kompliciranja in razvajenih ljudi.

Če ste res tako zmrznjeni, si pa nabavi peč na petrolej.

Kregate se za brezveze.

V spalnicah so okna odprta vedno, kadar je topleje od -15/-20, enostavno smo vsi navajeni na spanje pri svežem zraku in jaz osebno se celo noč zbujam, če okno ni odprto (sem silom prilike poskusila tako spanje v bolnici). Ne delam se hrabro in ne varčujemo, a pri 20+ in zaprtem oknu niti slučajno ne zmoremo spati. A zvečer ob TV ali pa knjigi pa imamo čisto solidnih 21-22 stopinj, včasih kako poleno da še kako stopinjo več.

PS – dve stopinji pod ničlo je zate mrzlo? Za december? Saj se šališ….[/quote]

Vem, Barca, poznam eno tako tu, dela v pisarni, popolnoma omejena in polna sama sebe, čudakinja taka, da jo nihče ne mara in se ji vsak izogiba.
Ubogi otroc,če jih slučajno imaš ali imaš zgolj linke, nič drugega ne morem rečt, ko začneš pisat “pametne” iz glave, ne iz linkov.

Avtorici je očitno še dobro, ko bi imela Barco za taščo bi ji še fliglce pobrala z okenskih okvirjev…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jaz pa nisem Barca, pa sem glih taka.))))). Sicer ponoči okno zaprem (pa na zaradi sebe, ampak rož na policah, ker bi pockrale), če ne bi imela rož, bi bilo pa odrto. Sem bila prejšnji vikend na enem seminarju in nisem nič spala, ker je bilo pretoplo – ker sem imela pa cimro, pa nisem mogla odpreti okna:(((, tako da, verjel ali ne, nekateri dejansko v toplem ne moremo spati.

Drugače pa, da še odgovorim, ne kurim ponoči, ker spimo in smo lepo pokriti čez ušesa, samo konica nosu ven gleda. Zjutraj, ko vstanem, pa obrnem gumb in je hitro toplo – nisem pa v hiši. In če je tako hudo, kot praviš, kupi električni radiator, pa bo.

Mislim s kakimi se mora nasrat v temo in misli da je pomembna in deluje pametno, do -15/ -20 ima okno odprto…kdaj pa pol sploh rabi kurt, ko pa večino zim nikoli temperatura ne pade tako nizko, če pa že, potem pa le za kak dan ali nekaj dni…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

V spalnicah so okna odprta vedno, kadar je topleje od -15/-20, enostavno smo vsi navajeni na spanje pri svežem zraku in jaz osebno se celo noč zbujam, če okno ni odprto (sem silom prilike poskusila tako spanje v bolnici). Ne delam se hrabro in ne varčujemo, a pri 20+ in zaprtem oknu niti slučajno ne zmoremo spati. A zvečer ob TV ali pa knjigi pa imamo čisto solidnih 21-22 stopinj, včasih kako poleno da še kako stopinjo več.

PS – dve stopinji pod ničlo je zate mrzlo? Za december? Saj se šališ….[/quote]

Vem, Barca, poznam eno tako tu, dela v pisarni, popolnoma omejena in polna sama sebe, čudakinja taka, da jo nihče ne mara in se ji vsak izogiba.
Ubogi otroc,če jih slučajno imaš ali imaš zgolj linke, nič drugega ne morem rečt, ko začneš pisat “pametne” iz glave, ne iz linkov.

Avtorici je očitno še dobro, ko bi imela Barco za taščo bi ji še fliglce pobrala z okenskih okvirjev…[/quote]

Res tako zelo boli, če nekdo misli in dela drugače kot pa ti?

Tako imamo narejeno, da so od cca 24h do 5h radiatorji mlačni. Temperatura je cca 16C. Po 5h se pa segreje.

Jaz ponoči ne bi hotela imet toplih radiatorjev. Tak ekstremist sicer nisem, da bi pri minusu spala pri odprtem oknu, tople spalnice pa tudi ne maram.

Gretje vklopim, ko vstanem, ker je majhno stanovanje, se hitro segreje. Če bi živela v večjem stanovanju ali v hiši, bi si naštimala timer, da bi začelo gret pol ure prej, ker ne vidim nobenega smisla v tem, da te zjutraj zebe, potem pa centralna ogreva prazne prostore, ko ni nikogar doma.

V tvoji situaciji mislim, da bi se to moral mož s starši zmenit, ne da ti kot zadnja rupa na sviralu fehtaš za gretje.

Vse se da uredit, brez skrbi samo tašča nima interesa. Sploh pa je manj izgub, če so radiatorji skoz malo topli, ne pa mrzli, potem pa spet vroči. Mi imamo urejeno čez dan na 21 stopinj, od 22 do 5 pa na 18. Pač vsak lahko nastavi po svojih željah. Kupi kalorifer, pa tašči nič ne razlagaj.

New Report

Close