Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Kako namestiti sliko na steno brez vidnih poškodb

Kako namestiti sliko na steno brez vidnih poškodb

Pozdravljeni.

Stanovanje imam oddano v najem. Seveda si vsak najemnik želi po svoje urediti stanovanje, kar je popolnoma človeško in razumljivo. Rada bi vsakemu omogočila, da si stanovanje uredi po svoje in se v stanovanju počuti dobro.

Ker sem ravno prebelila stanovanje, me zanima kako lahko na steno dam sliko ali kaj pd. da ne bi bilo vidnih kasnejših sledi. Če se zvrta vijake, bodo ostale luknje. Če se kako drugače naredi (npr z lepilom), lahko ostanejo madeži.

Iščem nasvete in priporočila kako se lahko sliko obesi na steno, brez da se steno uniči, po domače povedano, da jo ne bo treba kasneje kitati in beliti (za beljenje stanovanja skrbim sama – ni obveznost najemnikov).

Hvala za nasvete.
Lep pozdrav iz LJ.

Ena varianta je, da pod strop pritrdiš tirnico, podobno, kot je karnisa za zaveso. Prodajajo jo trgovine, ki imajo materiale za uokvirjanje slik. Na to tirnico se potem lahko obeša različno velike slike, lahko tudi več. Take tirnice uporabljajo tudi v galerijah.
Je pa res, da če je slika dlje časa obešena, se po nekaj letih že po prahu pozna, kje je visela.
Primer je recimo na http://sistemi-obesanja-slik.vidal.si/index.php?p=novica&c=176&lang=si , imajo pa podobno tudi druge trgovine.

Rešitev je drugje:
Najemojemalec lahko po svoje opremlja stene (obeša slike), vendar mora po končanju pogodbenega roka stanovanje zapustiti v prvotnem stanju, torej kitanje lukenj, beljenje sten in če je še kaj takšnega.
To se zapiše v pogodbo, zavaruje s primerno kavcijo in je problem rešen.

nova
Uredništvo priporoča

Teoretično je problem tako rešen, praktično pa nikoli…. govorim iz lastnih izkušenj. Ravno sem imela menjavo najemnikova in sem skoraj živčnega fasala. Čiščenje je problem – najemniki se izselijo ven in ti pustijo lastne d….. da ga ti za njimi čistiš, Ko pa opozoriš da to ni Ok si pa najbolj grda oseba na tem svetu – pa še nepremičninski agent te spljuva, češ kakšen si saj je po mnenju večine očitno normalno da se stanovanja ob izselitvi ne čisti…Dokler nimaš opravka z najemniki, ne veš kaj en d…. je to. Sorry za grde besede. Sicer pa bom v nekaj dneh napisala en post na to temo…

Ugotovila sem da bo najboljša rešitev, da sama določim prostor za slike ali druge ˝viseče˝ predmete, postavim vijake ali primerna obešala in prepovem spreminjanje česarkoli – torej kdor želi imeti slike jih lahko ima na obstoječih vijakih in predvidenih mestih na stenah, sam pa ne sme vrtati lukenj ali kaj pd. V tem trenutku se mi to zdi edina smiselna in primerna rešitev.

Kaj je že bil tisti Attack? Imajo pa lepila v sebi snovi, na katerih se barva drugače obnaša, tudi če lepilo v celoti odstraniš, tako da zna biti vidno pri naslednjem pleskanju. Priporočam luknjico z najmanjšim diblom in tankim daljšim vijakom, ki bo sliko držala, da ne bo komu padla po glavi in boš plačevala odškodnino za poškodbe. Če je siporeks, bo treba močnejši dibl za siporeks. Luknjico oblepiš z zaščitnim trakom in zapolniš z jubolinom s šprico za krofe, da ne posvinjaš vse stene. Kar prileze ven, pobrusiš kar z mehko papirnato pilico za nohte, če nimaš smirka doma. Če je stena barvna, pusti nekaj barve v rezervi, da boš popenzlala polnilo.
Tudi sicer, ko se slika sname, se tako ali tako vidi odtis okvirja na steni, kar je mnogo grše kot majhna luknjica. Sanitarni oplesk pa verjetno narediš ob vsaki menjavi, ali ne?

Kaj je že bil tisti Attack? Imajo pa lepila v sebi snovi, na katerih se barva drugače obnaša, tudi če lepilo v celoti odstraniš, tako da zna biti vidno pri naslednjem pleskanju. Priporočam luknjico z najmanjšim diblom in tankim daljšim vijakom, ki bo sliko držala, da ne bo komu padla po glavi in boš plačevala odškodnino za poškodbe. Če je siporeks, bo treba močnejši dibl za siporeks. Luknjico oblepiš z zaščitnim trakom in zapolniš z jubolinom s šprico za krofe, da ne posvinjaš vse stene. Kar prileze ven, pobrusiš kar z mehko papirnato pilico za nohte, če nimaš smirka doma. Če je stena barvna, pusti nekaj barve v rezervi, da boš popenzlala polnilo.
Tudi sicer, ko se slika sname, se tako ali tako vidi odtis okvirja na steni, kar je mnogo grše kot majhna luknjica. Sanitarni oplesk pa verjetno narediš ob vsaki menjavi, ali ne?
[/quote]

Sem videla šele ko sem oddala, da je iz 2015. Ok, sori, ampak saj to stalno komu prav pride.

tudi če boste brez posegov obesili sliko, bo stena za sliko čez čas druge barve,… pomeni ponovno pleskanje.

New Report

Close