Najdi forum

Nekje sem zasledila, da imajo eni v tem času čez dan na klimi naštimano funkcijo dry namesto cool, ker naj bi baje porabila manj elektrike. Je to res? Se s to funkcijo ravno tako hladi?

Skoraj samo to uporabljam. Večkrat popiha zrak, ga malo ohladi in znižuje vlago.
Je ceneje.

ta funkcija zrak osuši

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/
nova
Uredništvo priporoča

Dejansko je toliko hladneje, če je samo dry? To tudi mene zanima..Zunaj takšne temperature, dnevna soba in jedilnica vsa v oknih in brez rolet in od jutra do 16h na soncu..Bo res dovolj samo dry?
Zdaj imamo na daljincu naštimano 26 in skoz dela na polno (za hec smo vmes poskusili dati na daljincu na 30, pa se tudi ni vmes nič ugasnila; pa dobro vem, da niso noter takšne temperature) – je kaj pokvarjeno?

če je dry potem zrak veže vlago nase in te tako ohlaja (kot če boi se sproti stalno brisal)

ne..klim adleuje čist okej..ko doseže nastavljeno temp se upočasni njeno delovanje (inverter)..če bo dala recmo na 19, 20 C bo pihal ako zmešan…ko pa se bo ta temp dosegla pa se bo jakost pihanja zmanjšala

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

če je dry potem zrak veže vlago nase in te tako ohlaja (kot če boi se sproti stalno brisal)

ne..klim adleuje čist okej..ko doseže nastavljeno temp se upočasni njeno delovanje (inverter)..če bo dala recmo na 19, 20 C bo pihal ako zmešan…ko pa se bo ta temp dosegla pa se bo jakost pihanja zmanjšala[/quote] Točn tko Bela Krawca 😉


Suh zrak veže več vlage nase, zato se naše telo lažje ohlaja ter nam tako daje vtis, da je hladneje.
Pri funkciji razvlaževanja, pa elektronika tako regulira moč kompresorja, da je ravno dovolj, da prihaja do kondenzacije in s tem do sušenja zraka.

pa kaj je polj boljš, hlajenje ali sam dry?
res me zanima, ker mi imamo na dry, temperatura je ok, lepo hladno v stanovanju, sam mam čist suhe oči.
verjetno je to od razvlaževanja.
Če bi dala na cool, se bi manj zrak sušil? ne bi imela tolk problemov z očmi?

kajpa poraba energije?

Samo naša klima pri dry nima nobene možnosti, da se nastavi temperatura..imamo samo +1,+2,-1,-2. in tudi se ne da nič naštimat moči delovanja..v bistvu se skoraj da ne sliši, da kaj deluje.
Ja, tudi poraba me zanima?

pa kaj je polj boljš, hlajenje ali sam dry?
res me zanima, ker mi imamo na dry, temperatura je ok, lepo hladno v stanovanju, sam mam čist suhe oči.
verjetno je to od razvlaževanja.

točno tko..isto je pri centralni..če te to draži, rabi raje funkcijo cold (hlajenje)

Če bi dala na cool, se bi manj zrak sušil? ne bi imela tolk problemov z očmi? točno tako

kajpa poraba energije….majčkn več porabi pri hlajenju. Ampak glej, če ti klima laufa cel mesec na ful, maš n akoncu za ene 20, mogoče 30 € višji račun. Govorim da ti klima laufa pol al 3/4 dneva več al manj vse dni v mesecu…ni tako hudo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

potem temperaturo naštimaš prej pri neki drugi funckiji, če seveda se le-ta ohrani, če nima nekih prednastavljenih vrednosti

klima ne porabi dosti…povprečno delovanje in povrepčna poraba ene 15-20 €..če del a3/4 cajta vse dni v emsecu lahk računaš enih 30 ,mogoč ekak € več..pač odvisno kolk jo gonite delat, kokl spuščate v prostor toplega lufta itd…

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Pismo, jaz sem pa zadnjič kar razvlažilec vklopila po logiki – suho vročino je lažje prenašat. Potem sploh nisem mimo udarila 🙂 fantje, vi ste carji – veliko uporabnih stvari veste. Lp

hvala kravica :))

Pri testiranju el. porabe sem videl, da funkcija dry, oz. razvlaževanje, porabi ravno toliko toka, ali pa še morda več, kot če klima hladi. Torej je popolnoma brez veze tratit energijo za nek minimalni učinek.

______________________

Qbr ne govori bedarije.Pri funkciji dry ne delujejo elektronotorji notranje enote minimum .Tudi zunanja enota klime se ne vrti koker pri funkciji hlajenja kar bistveno zmanjsa porabo elektrike pri uporabi klime.To kar si ti meril ne bo drzalo.

New Report

Close