Forum.Over.Net

Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Odgovarjajo: Alenka Tomori, univ.dipl.inž.arh • Andrej Strgar, krajinski arhitekt • Luka Tomori, univ. dipl. inž. arh

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh

AlenkaTomori

Andrej Strgar , krajinski arhitekt

AndrejStrgar

Je ljubitelj lepega. Posebno skladno urejeno bivalno okolje ga navdaja z navdušenjem. Zaveda se, da ljudje lepoto ne ustvarjamo naključno. Zato poskuša svoje znanje in izkušnje prenesti tudi drugim. Po poklicu je krajinski arhitekt. Od očeta je leta 1991 prevzel podjetje, ki ga je ustanovil že davnega leta 1968. Ukvarja se z ureditvami vrtov in parkov. Tako povezuje oblikovalska znanja s praktičnimi izkušnjami že več kot 25 let. Je član različnih strokovnih in poslovnih združenj, en mandat bil tudi predsednik Društva krajinskih arhitektov Slovenije. Znanje in izkušnje deli preko strokovnih in poljudnih člankih v različnih revijah, je reden gost na radiu in televiziji v oddajah, ki se dotikajo oblikovanja odprtega prostora, ima pa tudi licenco Zbornice za okolje in prostor za projektiranje in nadzor na področju urbanizma in krajinske arhitekture. Kot zapriseženi sodni izvedenec in cenilec kmetijske stroke pomaga sodnikom pri razreševanju vprašanj povezanih s hortikulturo. Sicer pa rad poje (v zboru), pozimi smuča (najraje po svežem snegu), poleti surfa (bolj piha, bolj leti), skače s padalom (prosti pad) in bere. Je srečno poročen in ima tri odrasle otroke.

Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh

LukaTomori

Polaganje kamna porfido

Default avatar

AnaKralj

www.porfido-hajdi.si
Zelo priporočam. Nam je polagal konec lanskega leta in je odličen mojster. Dela pa po celi Sloveniji.
Default avatar

opeharjeni

Vsem prisotnim lep pozdrav. Ker vsi gledamo na vsak € smo tudi pri nas tako delali in...???? kmalu spoznali, da ni vse zlato kar se sveti. Okoli hiše smo si zamislili naravni kamen in tlakovce. Do tukaj vse ok. Prek neta dobili številko človeka, ki je bil precej ugoden v primerjavi z ostalimi, do tu še vse
v redu. Polagal je tlakovce, sosedu naj bi porfido, vsega je bilo (za začetek) ene 40m2. Po opravljenem delu sledi plačilo, ok. Izvajalec je želel plačilo takoj, razumljivo, toda, opravljenega dela nismo videli, ker se nepremičnina nahaja drugod kakor sedaj mi živimo. Vajeni poštenosti plačamo. Ko smo naslednji dan videli "izdelek" za katerega smo kar nekaj odšteli....TILT!!!!! 10% dela ni bilo tako kot to mora biti. Tlakovci z 2 cm fugami, robniki postrani.....na prošnjo, skratka.............HUDO, ZELO HUDO. Izvajalec se je izgovarjal na to in tisto, denarja nismo videli, na karkoli drugega lahko gladko pozabimo.

Zakaj pišem vse to??? V svarilo vsem, ki boste iskali poceni možnost oz. izogibajte se človeka po imenu SREČKO SKOK oz. MARJAN HLASTAN objavljeno ima oglas, da poceni in kvalitetnoi (tal pojma nima kaj pomeni beseda kvaliteta) polaga vse vrste naravnega kamna, tlakovce in oh in sploh. Kontakt je mob. številka: 031804875, poleg te številke ima še 040363902 in 068616055, tako kot na tej spletni strani oglašuje svoje šalabajzarstvo tukaj, kjer jasno iz oglasa izhaja, da je tudi Marjan Hlastan.

http://new.mojoglasnik.com/category/view/6830

Priporočam vam, da se v velikem obsegu izogibate tega goljufa, nam je naredil samo škodo, več kakor 14 dni nas vleče za nos, da nam bo povrnil vsaj del denarja, da o ostalem verjetno niti ne sanjamo. Če ta šalabajzar bere to naj mu še napišem, da je bila danes vložena prijava ustreznemu organu, kateremu bo sam ugotovil, ko ga bodo obiskali. Ne bi se čudil, če je bil še kdo drug tako opeharjen. Čim dlje od tega človeka, čim dlje.
Default avatar

Kremenčkovi

Ja, nažalost je včasih tudi tako, kot ste opisali zgoraj. Žal pa je večkrat strankam teško dopovedat, da nismo najcenejši, prav zaradi tega, da ne bo kdaj glavobola
V kolikor se želi kamen lepo, kvalitetno in z majhnimi fugami položit, delo potrebuje svoj čas, potrebujemo kvaliteten kamen, predpripravo itd, kar posledično pomeni tudi več denarja.
Sam polagam kamen že 21 let ( samo s tem se ukvarjam ) in do sedaj še ni bilo reklamacij
Izvajam samo na ključ, kar pomeni, da sam poskrbim za ves materjal, strankina skrb je le el. in voda.
V kolikor stranka sama nabavi kamen, žal ne more računati name ( razen porfida, kavale in rustike ), saj ponavadi kupijo kamen slabe kvalitete, ki ga preprodajalci na bolhi in drugih oglasnikih kar ne morejo prehvaliti, čeprav ponujajo praktično odpad, ki je ostanek v kamnoseštvu.
Ne obstaja "lep" in kvaliteten kamen za 5€ po m2. Za dober kamen je treba odšteti vsaj še dvakrat toliko in sevda več
Izbira kamna pa seveda ni vse, podlaga mora biti dobro pripravljena, ker drugače bo tudi dober kamen odstopal itd
Nikakor se ne sme varčevati pri materjalu za polaganje, vse skupaj pa mora biti dobro zafugirano in očiščeno
Le na tak način sta lahko obe strani zadovoljni
Skratka, stvar je takšna, kot marsikje : kolikor denarja, toliko muzike
Ampak kot se reče : Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni - delal 2×.
Vsaka šola žal nekaj stane, naj še dodam, da sem včasih za stranko predrag za 2-3€ po m2, od drugih ponudnikov, tako se odločijo za cenejšega, ampak hiša je njihova, odločajo oni, dopovedat pa je žal teško
Za kakršne koli info sem na voljo : 051 832 858 ali na mail [email protected]
Z veseljem svetujem tudi tistim, ki se zadeve lotite sami
Lep pozdrav
Ivan
Default avatar

samoreklama

Kremenčkovi je napisal/a:

Sam polagam kamen že 21 let ( samo s tem se ukvarjam ) in do sedaj še ni bilo reklamacij

Lep pozdrav
Ivan
Žal vašega podjetja ne najdem oziroma najdem podatek, da je bilo podjetje izbrisano. Škoda.
Default avatar

težko verjamem

Lep pozdrav
Ivan
Ooooo g.Kamenko se je vrnil, vmes pa odprl in zaprl še 2 podjetji....
Default avatar

Kremenčkovi

Resnično me veseli, da tisti, ki me poznate osebno in se trudite biti konkurenca, tukaj pišete nevoščljive komentarje. Dokler je tako, vem da sem na pravi poti in da mi gre dobro. Ko mi ne boste več fovš, me bo začelo skrbet
Če zapreš s.p. in ga čez par mesecev ( v sezoni ) spet odpreš, je le dokaz, da nisi nikjer dolžan itd. Ga lahk odpreš ti ? Ti je stečaj že potekel ?
Hvala za navdih.
En prisrčen pošten pozdrav vsem.
Default avatar

težko verjamem

Resnično me veseli, da tisti, ki me poznate osebno in se trudite biti konkurenca, tukaj pišete nevoščljive komentarje. Dokler je tako, vem da sem na pravi poti in da mi gre dobro. Ko mi ne boste več fovš, me bo začelo skrbet
Če zapreš s.p. in ga čez par mesecev ( v sezoni ) spet odpreš, je le dokaz, da nisi nikjer dolžan itd. Ga lahk odpreš ti ? Ti je stečaj že potekel ?
Hvala za navdih.
En prisrčen pošten pozdrav vsem.
g.Kamenko ima 20 let izkušenj odpiranja in zapiranja podjetij.
Default avatar

Kremenčkovi

Na srečo nisem človek, ki bi javno razlagal tvojih 20 letnih izkušenj, mar ne ?!
Lahko navedeš enega, ki mu karkoli dolgujem
Lahko navedeš en primer, kjer stranka ni bila zadovoljna
Lahko navedeš kakršno koli zadevo, ki potrdi, da nisem vreden zaupanja in da nisem na samem vrhu kar se tiče kamna
Lahko
Ker nima več tvoje št ( zbrisal ) moram žal tukaj pisat, ampak ker veš, da se nikoli nisem spuščal na vaš nivo, bo tole zadnje izgovorjeno.
Srečno !
Default avatar

težko verjamem

Lahko navedeš kakršno koli zadevo, ki potrdi, da nisem vreden zaupanja in da nisem na samem vrhu kar se tiče kamna

Srečno !
Na samem vrhu in zapiraš in odpiraš podejtja?
Na samem vrhu in je izstavljanje računov bedarija?
Na samem vrhu in potrebuješ zastonj reklamo?

G.Kamenko aka Kremnčkovi...potrebno se bo bolj potruditi.
Default avatar

Primoz K

No, pa ste spet dokazali, da slovenska nevoščljivost nima meja
Kot kaže po Kremenčkovi tolče konkurenca, kar samo dokazuje, da cepetajo za njimi in da očitno nimajo razčiščenih pojmov glede S.P. kajti po izjavah sodeč delujejo na črno ali pa sploh več ne delujejo
Kdor ima vsaj malo izkušenj, bi lahko vedel, da ogromno podjetij izven sezone zapre podjetje in ga vnovič odpre po potrebi. Če nisi dolžnik, je to vedno mogoče
Tudi sami delujemo tako, našo dejavnost opravljamo sezonsko, v zimskem času ( 9 let ), ker posla ni vsaj 6-7 mesecev se vam zdi smiselno plačevati dajatve in tako firmi povzročat minus ???!
Ali vam mogoče kaj v podzavesti pravi, da je bolj racionalno vmes zapreti in tako privarčevati cca 3000€
Ali naj plačujemo prispevke brez dohodkov in nato dvignemo ceno storitve, da pokrijemo izpad
Ste sploh resni
V kolikor nimate upravičenih konkretnih podlag za negodovanje in spodbijanje, vas prosim, da ste vsaj toliko človeški, da pustite ljudem z trdnim delom vsaj preživeti, čas, ki ga namenjate butastim izjavam, pa raje posvetite sebi, verjemite, da vam ne bo škodovalo.
Sam z Kremenčkovi in polaganjem kamna nimam nobene veze, sem pa že marsikje videl kaj oblečeno z kamnom in njihove (kremenčkove) slike dokazujejo, da so res maherji svojega poklica, verjetno res na samem vrhu, zato vam Kremenčkovi iz srca želim obilo uspehov in zadovoljnih strank, ne glede na takšna in drugačna polena, ki vam jih mečejo pod noge, ljudje, ki dokazujejo, da so sposobni le škodovati drugim, energije pa jim zmanjka, da bi pometli pred svojim pragom
Verjetno je veliko lažje škodovat, kot kaj storiti zase
Ne ozirajte se na takšne, veselite se jih, kajti dokler so vam nevoščljivi, vam dokazujejo, da vam gre dobro, ko vam ne bodo več, se bo pa za sekirati.
Lep pozdrav in uspešno sezono želim
Primož K.
Default avatar

težko verjamem

Primoz K je napisal/a:
No, pa ste spet dokazali, da slovenska nevoščljivost nima meja
Kot kaže po Kremenčkovi tolče konkurenca, kar samo dokazuje, da cepetajo za njimi in da očitno nimajo razčiščenih pojmov glede S.P. kajti po izjavah sodeč delujejo na črno ali pa sploh več ne delujejo
Kdor ima vsaj malo izkušenj, bi lahko vedel, da ogromno podjetij izven sezone zapre podjetje in ga vnovič odpre po potrebi. Če nisi dolžnik, je to vedno mogoče
Tudi sami delujemo tako, našo dejavnost opravljamo sezonsko, v zimskem času ( 9 let ), ker posla ni vsaj 6-7 mesecev se vam zdi smiselno plačevati dajatve in tako firmi povzročat minus ???!
Ali vam mogoče kaj v podzavesti pravi, da je bolj racionalno vmes zapreti in tako privarčevati cca 3000€
Ali naj plačujemo prispevke brez dohodkov in nato dvignemo ceno storitve, da pokrijemo izpad
Ste sploh resni
V kolikor nimate upravičenih konkretnih podlag za negodovanje in spodbijanje, vas prosim, da ste vsaj toliko človeški, da pustite ljudem z trdnim delom vsaj preživeti, čas, ki ga namenjate butastim izjavam, pa raje posvetite sebi, verjemite, da vam ne bo škodovalo.
Sam z Kremenčkovi in polaganjem kamna nimam nobene veze, sem pa že marsikje videl kaj oblečeno z kamnom in njihove (kremenčkove) slike dokazujejo, da so res maherji svojega poklica, verjetno res na samem vrhu, zato vam Kremenčkovi iz srca želim obilo uspehov in zadovoljnih strank, ne glede na takšna in drugačna polena, ki vam jih mečejo pod noge, ljudje, ki dokazujejo, da so sposobni le škodovati drugim, energije pa jim zmanjka, da bi pometli pred svojim pragom
Verjetno je veliko lažje škodovat, kot kaj storiti zase
Ne ozirajte se na takšne, veselite se jih, kajti dokler so vam nevoščljivi, vam dokazujejo, da vam gre dobro, ko vam ne bodo več, se bo pa za sekirati.
Lep pozdrav in uspešno sezono želim
Primož K.
Joj kakšne nebulize pišete, meni se zdi da je to kar gospod Kamenko osebno napisal.

Vsi ki so pol tako vrhunski kot o sebi trdi gospod Kamenko imajo podjetje normalno odprto že mnogo let, tako da največjemi mojstu med njimi ne bi smela biti težava preživite zime.

Si predstavljate da socialne pomoči potrebni ne bi prejemali tega, če bi vsi za nekaj mesecev zapirali sp ?
Default avatar

Kremenčkovi

Hahahaha, no končno me je ena prejemnica dobro nasmejala.Hvala ti (r) teško verjamem Hahaha
Primoz K. Saj oba vema, da se ne splača trudit razlagat tem sloju.. je pa vraj pestro, zanimivo je opazovat kako jih črviči. L.p.
Default avatar

težko verjamem

Iskanje nove žrtve se pričenja.
Default avatar

Primož K

Saj človek ne ve več ali se naj smeji ali jezi
Ljudje ki so nesposobni imajo samo sposobnost druge spodbijat
Kam gre ta svet, še dobro, da nisem spravil otrok na svet med te hijene

Kremenčkovi, privoščim vam zdravja in res veliko m2 položenega kamna. Takšni mojstri izginjajo, zato se ne dajte provicirat pokvarjencem in uspešno naprej
Ne bom več komentiral, ker se ne splača, kajti drek bolj ga mešaš, bolj smrdi
Teško verjamem-z vsemi drugimi imeni - Žak mi te je, le kaj se ti je dogajalo v lajfu ?!
Default avatar

težko verjamem

Primož K je napisal/a:
Saj človek ne ve več ali se naj smeji ali jezi
Ljudje ki so nesposobni imajo samo sposobnost druge spodbijat
Kam gre ta svet, še dobro, da nisem spravil otrok na svet med te hijene

Kremenčkovi, privoščim vam zdravja in res veliko m2 položenega kamna. Takšni mojstri izginjajo, zato se ne dajte provicirat pokvarjencem in uspešno naprej
Ne bom več komentiral, ker se ne splača, kajti drek bolj ga mešaš, bolj smrdi
Teško verjamem-z vsemi drugimi imeni - Žak mi te je, le kaj se ti je dogajalo v lajfu ?!
Koliko besed za človeka, ki ne ne izdaja računov in deluje brez podjetja. Bi bili res pripravljeni dati roko v ogenj zanj razen če ste vi ena in ista oseba,Primož K aka g.Kamenko?
Default avatar

težko verjamem

Vmes pa pridno delamo :)
http://shrani.najdi.si/?1o/Gy/3Xd9ZgnY/ ... 385747.jpg

P.s: kmalu sledijo slike stopnic v klet, klet in nato treh balkonov, v kolikor bo vreme dopuščalo pa še kamin.
Slovenija je bila od nekdaj poznana kot dežela ljubteljev iger na srečo.
Default avatar

Renata S

Pozdravljeni
Ali je kamen porfido primeren tudi za ograjo okoli vrta in pa steze med gredami
Ogrado bomo takoj, ko bo vreme lepše sami pozidali, svak je zidar, temelj bo betoniran, naprej pa bo zid iz betonskih opek, stebrov bo 16 . Bodo pa dvoja vrata. Moramo biti na kaj posebej pozorni, da se bo lahko potem kamen položil
Videli smo že take ograje s rjavim in pa zelenim kamnom, meni pa je všeč ta rdeč porfid. Svak pravi, da je ok, ampak on tega ne dela
Imate morda kdaj v pop. času kaj časa po veliki noči, ko bomo najverjetneje betonirali, da se oglasite za nadaljni dogovor v kolikor vas delo zanima
Prosim za odgovor, da vem kako in kaj naprej
Hvala
Naša lokacija je Šoštanj
Renata.
Default avatar

bistveno

Renata S je napisal/a:
Pozdravljeni
Ali je kamen porfido primeren tudi za ograjo okoli vrta in pa steze med gredami
Ogrado bomo takoj, ko bo vreme lepše sami pozidali, svak je zidar, temelj bo betoniran, naprej pa bo zid iz betonskih opek, stebrov bo 16 . Bodo pa dvoja vrata. Moramo biti na kaj posebej pozorni, da se bo lahko potem kamen položil
Videli smo že take ograje s rjavim in pa zelenim kamnom, meni pa je všeč ta rdeč porfid. Svak pravi, da je ok, ampak on tega ne dela
Imate morda kdaj v pop. času kaj časa po veliki noči, ko bomo najverjetneje betonirali, da se oglasite za nadaljni dogovor v kolikor vas delo zanima
Prosim za odgovor, da vem kako in kaj naprej
Hvala
Naša lokacija je Šoštanj
Renata.
Vam je pomembno z računom?