Najdi forum

ženske ali nimate napačne kriterije?

vprašanje je kaj za ženske pomeni pravi moški? smešno je da ženske pišejo eno,delajo pa drugo:) ko je treba pisati so vse ženske polne moralnih vrednot,realizirajo jih pa ne! mislim da sem en dober primerek,tega kar se dogaja! nisem tu da bi se hvalil ali karkoli v tem smislu,želim pa vsaj eni ženski odpreti oči in ji mogoče vplivati na razmišljanje!tko da se bom izpostavil kot primer!star sem 31let. kar se tiče moje vizuale,nimam težav,mi je kr naklonjeno bilo ob rojstvu in punce še kr pogledajo za menoj! mi pa druge stvari niso bile naklonjene,saj nisem imelo otroštva in sem se zaposlil že pri 15letih! živim sam kot podnajemnik,skratka sem samostojen in nikoli nebom rabil svojo punco,da bi mi bila nova mama! imam visoka načela in moralne vrednote! v življenju nisem varal in tud mikalo me nikoli ni! tud sedaj ko sem samski,nimam avantur,ker brez čustev se ne spuščam v intimne odnose!imam rad otroke …živali!sem družinski človek,ki si samo želi nekoč najdet punco in z njo dočakati starost:) seveda pa nisem materialno priskrbljen,živim pač iz meseca v mesec! hočem reči punco je zame vedno zagreta,dok dejansko ne spozna mojega življenja,kako živim! kaj punce ne sanjate nekaj takega?? kao o takem moškemu? samostojen,odgovoren,iskren,čustven,…? aja sej res,to se vse pozabi,ko pridemo do tega,da nimam svojega stanovanja in nimam plače od 1500eurov!!!
raje boste z nekom,ki ima stanovanje in dobro plačo,kot pa vrednote! in ja materializem pač danes prevladuje! pol se ne čudite zakaj je toliko varanja skratka nezvestobe,ker materializem te osrečuje le en čas in vsi smo ljudje ki imamo svoje potrebe,pa nemislim na sexualne! ampak potrebe,da nas nekdo razvaja,da nas pocrklja,da nam da vedeti koliko smo posebni!ampak roko na srce,ko se že v štartu predate nekomu ki je materilano priskrbljen,le zakaj bi se človek trudil z pozornostjo?ljubeznijo? seveda pol to začneš iskati pri nekomu drugemu,ponavadi pri tistemu,ki mu materielizem ne pomeni nič,ampak odnos! no tu moram reči da imam veliko smolo in zato name padajo največ poročene ali zasedene ženske…seveda katerim ne podležem,kajti nisem igračka! všeč mi je razmišljanje žensk po 35letu kajti,v teh letih ženske ki so samke točno vedo kaj iščejo in vse to kar pišem,so dale skozi in takrat jih resnično zanima samo ljubezen! žal mi je samskih mamic,ki so samohranilke ampak večina je izbrala sama takšno pot,pa najbrž ne po svoji krivdi,kajti nemoreš biti kriv za nekaj,kar prevladuje na svetu!imel sem tudi punco,z dvema svojima otrokoma in bili smo kot družinica,katera zveza se ni obnesla,izključno zaradi splet okoliščin! no ta ženska,je zapustila svojega moža,imela je veliko hišo,ni rabila delati,saj je dovolj zaslužil za oba! ampak ker je bila samo človek,ji to sčasoma ni bilo dovolj,hotela je ljubezen,ki pa denar nemore kupiti! sej ona ga je ljubila,vendar ni dobivala v isti meri nazaj in zato ga je zapustila,čeprav še sama ni vedela kako bo preživela sebe in svoja dva otroka! zakaj vam to pišem? ker želim,če me slučajno bere mlajša populacija žensk,si srčno želim da bi to moje sporočilo vzela v poduk in nebi na koncu končala z napačnim moškim iz napačnih razlogov!ker bo nesrečna in mogoče celo postala samohranilka!! če iščete iskreno ljubezen,jo boste najdli glih v človeku kateri je moral nekaj pretpeti v življenju,kateremu ni bilo nič naklonjeno,kateri je samostojen,….pa kaj če nima stanovanja in dobre plače?? pa kaj?? a ni lepo da drug drugemu pomagata oz skupaj nekaj ustvarita? tudi otroka,je najlepše narediti iz ljubezni,pravtako se mi zdi čudovito,če dva skupaj ustvarita vse kar lahko….pa tud stanovanje!
sicer pa ljubezen se lahko daje tud v podnajemniškem stanovanju! edino če je prepovedano po zakonu?? hehe mal heca:) no lepo vas pozdravljam:)

Nismo vse iste.

Sama sem stara 24 let, fant pa 30. Skupaj sva 2 leti. Jaz sem sicer še doma, vendar vedno več pri njemu v podnajemniškem stanovanju. On ima narejeno poklicno šolo in dela. Plače nima velike. Sama še študiram in delam preko študentskega servisa. Na koncu bom imela večjo izobrazbo ter večjo plačo kot on, pa me to ne moti…. in ga ne bom menjala samo zaradi tega. Ker ga imam rada, ker mi pomeni vse.

Se lohk zjočem??? 🙂 Hehe, zelo lepo napisano. Bi se podpisala pod vse, čeprav tudi sama nimam sreče z ljubeznijo. Bo že res, da ljudem s takim prepričanjem ni z rožicami postlano. Čeprav menim da je moj problem drugje. Vedno najdem moške, ki mislijo da so samostojni, v resnici pa bi se najraje držali maminega krila….ker je doma lepo 🙂 Problem današnje družbe. Strah pred plačevanjem najemnine? Ampak vsi vemo kakšni časi so, a ni lepo, če imaš službo in greš s svojo drago/dragim v majhno podnajemniško luknjo in se imaš rad? In ustvarjaš počasi, skupaj, na svojem…. Ne vem, mogoče pa so moja(najina) načela zgrešena, pa bi jih morala spremeniti??? Pa ne zgrešena, samo nerealna za čas v katerm živiva….?

nova
Uredništvo priporoča

Lepo napisano.

Prek tega tvojga spiska se mi zdiš precej obupan moški, ki potrebuje žensko ob sebi, da je lahko srečen. Pa zakaj si napisu tak naslov, če pa si si notr že sam odgovoru na vprašanje ( “raje boste z nekom,ki ima stanovanje in dobro plačo,kot pa vrednote! in ja materializem pač danes prevladuje!” ) ? Je to bolj prispevek s katerim si hotel olajšat dušo ?

Se pa ne strinjam, da je večina žensk materialistk. Če bi to bilo res, potem nebi slišu že nevem kok zgodbic moških, ki so jim spelal punco tipi, ki zaslužijo vse prej kot 1500 eur na mesec. Tu se je šlo za osebke, ki so brez službe, brez stanovanja, avta itd. Se gre pa za ene kvazi zajebance, ki so zafurali lajf, ampak kljub temu zgledajo srečni in imajo širok krog prijateljev.. Takšni pa ne sedijo zraven računalnika po cele dneve tako kot midva, ampak so zunaj in delajo pizdarije. Se pravi kljub temu, da nimajo urejenega življenja, jih nekatere ženske ne vidijo kot luzerje, prej vidijo tebe, ki imaš recimo 2, 3 prjatle ( nevem ugibam vse ), hodiš v službo pa domov nazaj, poješ neki in nasledn dan spet isto.

In v zakonu lahko zelo hitro postane dolgčas, ker se stvari ponavljajo, gre se za rutino, vsak dan je eno isto in ravno zaradi tega pa tudi pride do varanja. Bi pa reku, da se prej ženske nas naveličajo, kot pa mi njih in ta forum Ljubezenske Težave je živ dokaz tega ! Samo poglej kok žensk tečnari kako jih mož ne zadovolji v postelji, ali pa kako se jim zdi sodelavec v službi simpatičen, kljub temu da se mož trudi doma in skrbi za otroke. Potem nas pa sprašujejo – “kaj naj naredim, koga naj izberem” ? Mene če že kaj skrbi pri ženskah je bolj to, kako malo uporabljajo možgane in kako se ne zavedajo dolgotrajnih posledic, ki bi jih lahko povzročile s svojimi dejanji.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Zelo lepo pisanje, v potrpežljiv posmeh vsem nihilističnim zakrnjencem v poznih dvajsetih in starejšim, ki so taki postali, ker jih je kdaj pustila kaka punca, in zdaj prežeče čakajo, da lahko s prstom kažejo na svoje samske vrstnice in matere samohranilke, ki so po njihovem v še večjem bedu…
Res se da otroka narediti tudi v podnajemniškem stanovanju in ni lepšega kot živeti z njegovim očetom in ga gledati, kako rase v odraslega človeka… in vendar včasih ljubezen ni dovolj.. ne gre niti za ta čas razštelanih vrednot, v katerem smo se zdaj znašli, ker se menda že dolga stoletja reče ena in ista obljuba “da te bom ljubil/a in spoštoval/a vse dni svojega življenja..”
Včasih se to preprosto ne da, če imaš denar ali ga nimaš…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Jaz sem izbrala s srcem, nekoga, ki je bil brez službe, ker je še študiral, brez premoženja, jaz sem itak zaslužila dovolj za oba in kasneje še za otroka.

Vse to mi ni niti pičice pomagalo do sreče. Jaz sem se izgarala, on je pa ves spočit in sproščen, odmaknjen od vsakdanjih eksistenčnih problemov, za katere sem pač poskrbela jaz, kajne, lahko osvajal druge.

Smotko, ni vse tako črno belo, kot si ti to predstavljaš. In dovoli ljudem, da izbirajo po svojih merilih. Komur je pomembna materialna varnost, tako ali tako ne bo srečen v objemu še tako dobrega, ljubečega in toplega človeka, ker mu to enostavno ne bo dovolj! A razumeš? Včasih ljubezen pač ni dovolj.

Hey,


Kolega Sadni je fino našel tvoj oksimoron, vendar ne iščejo vsi v novi partnerici svojo Mamo (vsaj sam vem, da ne bi hotel imeti popolnoma takšno). Vendar v tem tvojem literarnem spisu (brez presledkov, odstavkov, treh pikic, ipd.) se lahko vprašam kakšen je bil tvoj odnos do tvoje Mame, če si takole butnil ven ta stavek. Sicer vzet iz konteksta, pa vendar. 😉
Po drugi strani je pa tako, da boš tudi ti (kot jaz in drugi moški osebki na in izven tega foruma) enkrat stari, fekalno inkontinentni prduhi, če se humorno izrazim, in bomo tudi potrebovali koga, da nam bo “r*t obrisal” in kakšen čaj (brez arzenika !) nalil, ko bomo bolni. Zelo poenostavljeno rečeno.


Materializem je posledica, problem je v veri in verska podlaga za materializem/kapizalizem je New Age filozofija. Drugače pa, ko bo TV crknil (worldwide), bo mogoče malce vzdramilo ljudi. Še boljša varianta je solarna nevihtica. Drugače je pa itak od človeka odvisno ali bo sprejel novodobne vrednote. Mene ne ganejo, ker vidim njihove pasti. Problem bo nastal, ko bo ta “manjšina” postala preganjana s strani teh o katerih pišeš. Se pa pritiski že sedaj vršijo, samo prepoznati moraš signale.


Upam lahko tudi sam, vendar je toliko “prijetnih distrakcij[/url]” danes, ki skrbijo, da ljudje ne spoznajo bistva, da težka.

“But small is the gate and narrow the road that leads to life, and only a few find it.” (Matej 7:14) oz. Frostova[/url] analogija.


Se bere kot promocija zate ali za fanta podobne tebi (or is it just me)… 😉
Če človek doživi preveč udarcev (vsak ima drugačen prag), potem lahko, da zakrkne oz. postane odrezav, mrtev, skozi na preži (obrambni mehanizem na polno aktiviran), in tako naprej. Se pa strinjam z rekom, da stiska rodi človeka, udobje pa pošast.

Vseeno dobro napisano, če berem površno.

Vidiš smotko, nisi ravno realen. Od ljubezni se ne plačajo položnice.
Od moškega ne pričakujem,d a ima plače 1500€. Pričakujem pa, da ima urejeno življenje, da ne živi iz rok v usta.
Prihajam iz družine, kjer si nismo mogli nič proviščit, še kopalnice nismo imeli. Stara toliko kot ti. Od 15. leta naprej sem se sama šolala, kupovala knjige in druge šolske potrebščine.
In glede na svojo preteklost, ne ne bi se šla resne veze z nekom, ki živi iz rok v usta.
Imam solidno plačo, vendar pa ne toliko, da bi še za tipa plačevala položnice. NIti ne bi hotela, da on zame plačuje. Zato iščem nekako v rangu recimo, da ima tam 700-1200€ plače. Pač nekaj srednjega.

Mojih 5 centov: ženske te ne registrirajo, ker si dolgočasen. Puščoben. Ne znaš povedat ničesar zabavnega. Preveč resnoben in zategnjen. Verjetno tudi na splošno neopazen, vedno v nekem kotu.

Za nameček si zaverovan v nekakšno lastno moralistično kvazi-večvrednost in še prepričan, da je za tvoje neuspehe krivo slabo gmotno stanje. Glej, če bi to držalo, noben tip, ki nima dost denarja, ne bi imel ženske.

Dobra situiranost moškega ženske privlači, vendar šele v povezavi z zanimivo osebnostjo. Tebi ves denar tega sveta najbrž ne bi pomagal, ker se”ne znaš prodat”. In bi te še evdno premagal kakšen gobcač s prazno denarnico.

Odgovor na tvoje probleme se ne skriva v materailizmu, temveč v tvoji nezanimivosti. Si kot grm, ko človek na sprehodu opazi grm, se ponavadi ne zazre v grm in zavzdihne: o kako lep grm. Ozre se le kakšen zdolgočasen penzionist.

Sam praviš, rade se s tabo pogovorijo kakšne zdolgočasene ženske srednjih let, verjetno ti mimogrede še rečejo, da si fajn fant. Praviš, da maš celo šanso, da bi jih napičil, ampak nočeš, ker si moralno kreposten? Ja glej, če jih ne boš ti, jih bo nekdo drug.

Malo stopi s piedestala moralne veličine. Bodi malo življenjski, zajebant. Nehaj se samo pritoževati. Mlade ženske, na kakršne ciljaš, ne marajo nekih zategnjencev.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

“jantarka”

zato pa si sama,če imaš takšno razmišljanje,pa še naslednjih XXXlet razmišljaj enako…

Ja, najlažje je okrivit denar in pomanjkanje le-tega za situacijo. Precej lažje, kot okrivit sebe. Ne rečem, da nekaterim puncam denar ni pomamben, ampak sigurno, da to niso vse.
Ali ciljaš prav na takšne in ti zato ne uspe, ali pa je problem kje drugje, tega ne vem. Vem pa, da bi moral pogledati še, kje je kakšen drug problem. Mislim, da ima Spider kar prav.

ja res cudovit romanticen zapis, kot v pravljici ampak wtf? kje ti zivis? malo v oblakih? kaj ti pomaga kako si ti oh in ah in sploh moralen pa vrednote pa bla bla bla, ce nimas za burek? kako bodo tvoje vrednote placale poloznice in nahranile otroka?
In spet vse zenske nekdo mece v enak kos, ces da so materialistke, ko pa je to tako dalec od resnice. Ves kaj zenske iscejo, ves na kaj palijo? na sigurnost, varnost, stabilnost! kaj do tega imas ti? Bolj malo, oz. ce smo natancni, nic. V teh gospodarsko tezkih casih vidijo v tebi predvsem problem. Problem ker ce jutri ostanes brez sluzbe, si naslednji mesec na cesti, ker ne mores placat najemnine. Z moralo bos jo bolj tezko placal. In zdaj si predstavljaj razmisljanje ene zenske: s takim naj imam otroka, ko smo naslednji mesec lahko na cesti? tezka bo

Tudi jaz sem pomislila, da je precej preresen. In ja, se strinjam s tabo, čeprav je mogoče malo bolj grobo napisano.

smotkooo, tole je tvoj 4-letni plan, ki ti ga piše ‘ženska nad 35 let, ki ve, kaj išče:’
– pridobi višjo formalno izobrazbo (ženske ne maramo moških brez poklica),
– poišči boljšo službo,
– začni brati knjige in se splošno izobraževati (knjižnice, muzeji …),
– skuliraj se in se nekaj smiliti sam sebi,
– nekaj biti ljubosumen na uspešne moške, pač pa raje postani eden izmed njih (je pa res, da je lažje, če jim pripisuješ take lastnosti, kot jim jih ti, čeprav so kratno malo neresnične – to uporabljaš samo za svojo tolažbo).

Ženske ne prenašamo jamračev kot si ti, ki vsakemu jokcajo s svojo ‘tragično’ življenjsko zgodbo in izgovori, zakaj niso uspeli. Zakaj? Ker se vam ni dalo. Med uspešnimi moškimi jih je veliko s še bolj tragičnimi zgodbami, pa so z vztrajnostjo prilezli marsikam! Spremeni SVOJ način življenja, saj ženske s sedanjim ne boš našel – no, razen za občasno ‘servisiranje,’ kar pa pri tebi zaradi ‘visokih moralnih načel’ odpade.

Mate57, preberi kaj je napisala No Mercy KP. Se podpišem pod njen tekst.
Če razmišljaš v smeri, da ženske želimo ob sebi jamrača, nekoga, ki pri teh letih še ni ugotovil, da je treba resno hodit v službo… res je, taki nimajo šans.
Ženske ne iščemo bogatih, no vsaj večina ne, ampak ženska nad 30 let pa res ne bo zadovoljna z nekom, ki še sam zase ne more poskrbeti. Imam svojo plačo, zame. Od moškega pričakujem, da ima svojo plačo. Od njega pričakujem, da si bova delila stroške, položnice, stanovanje. Ne bi bila z moškim, ki bi se obesil na mojo plačo.

“Ženske ne prenašamo jamračev kot si ti, ki vsakemu jokcajo s svojo ‘tragično’ življenjsko zgodbo in izgovori”

No Mercy KP, če bi bila moškega spola bi blo to še sprejemljivo kar si napisala. To prov za vs vela, za vsako stvar jamrate, ženske ste v bistvu ustvarjene, da jokcate za vsako malenkost. Si mogoče pomislila, da pa se najdejo tudi moški, ki se jim neda tega poslušat ? Aja sej res, takšni moški smo pa prezahtevni, ker za žensko ni nič narobe, če daje vtis nesigurnosti in potrebuje podporo, za nas pa je. Dvojna merila. Sori k se tud nam kdaj podre svet, pa potrebujemo kdaj koga ob sebi. Skratka komedija. Moški kot da nismo ljudje, smotkooo je batman, jst sm superman, spider je pa spiderman.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Aja pa izobrazba je zgleda po tanovm ful pomembna, da dvema zalaufa skupno življenje. Pr drugi točki si pa šla že mal predaleč, ker poiskat službo je ful lahko v današnjem času, ane. Mislm kje ti živiš, v jami ? Seriously now…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Ti nisi glavni dobitek na lotu, za kar se imaš. Še tolažilna nagrada nisi. Si problem, in to velik. Iščeš žensko, ki ti bo reševala eksistenco, ti nudila stanovanje in finančno stabilnost v zameno za kvazi potešitev čustvenih potreb in pospravljanje / kuhanje. Sorry, ampak zate res velja rek, da zaradi ene klobase ne boš redil celega prasca. Ženske iščemo moškega, ki nam vsaj hodi ob strani, ne pa caplja za nami (intelektualno in finančno).
In ne, nis(m)o vsi s plačami 1500 eur + moralno pokvarjeni, varajoči in čustveno zaledeneli. Morda si pa ti tak in nato svoje lastnosti projiciraš na tiste, ki jim ravno zaradi uspešnega življenja podzavestno zavidaš?

haha ker moški z nizko formalno izobrazbo in poklicem električarja je brez poklica ane?

vidite ženske take mamo v Slo. srednja šoal poklicna vredna nič glavno da je faks al pa magister pa da prelagamo papirje.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

New Report

Close