Najdi forum

obstaja kje kdo okoli 30 samski za resno vezo?

ker sem se 13 let vrtela v začaranem krogu s fantom ki se je poigraval (in se še) z mojimi čustvi…sem pri 30 h na začetku…ker sem po lastni krivdi predolgo odlašala s končanjem vseh stikov s fantom ki sem ga in ga imam še vedno rada. zdaj ko sem končno spregledala da to ne pelje nikjamor več..sem dojela da sploh ni enostavno dobiti neko zrelo, samsko, resno osebico, ki bi imela še skupne cilje. večina poročenih…ločenih s kupom otrok, ali pa mladiči…ki sem ji gre le za avantruce. veliko se družim …hodim okoli…ampak nič 🙁 vem da ljubezen pride sama od sebe.ampak vseeno ni fajn 🙁 kak nasvet..kje se zadržujejo še kaki fajn moški…seveda samski 🙂

podobna situacija.
sem sebe najprej porihtala (vzorci iz otroštva, nekaterih se vsaj zavedam in delam na sebi!!!!)
potem pa je prišel MLAJŠI, pred katerim se skrijejo vsi tisti s prtljago nad 30 (živijo doma, nepošlihtana glava, ne vedo kaj hočejo, ločeni…blablabla). Končno en moški, da lahko jaz izrazim svojo ženstvenost.V tem trenutku stvari stojijo. Kaj bo pa se pustim presenetit s “čuvajem” v duši.
Ne zapiraj si vrat. Pride, ko najmanj pričakuješ pa še to, tak ki ga na prvi uč ne bi nikoli izbrala….malo potrpežljivosti in pogledat stran od svojih vzorcev za izbirat (ali se jih vsaj zavedat) in je to to.
Ko sem sebe začela SPOŠTOVAT, se je stvar obrnila…

LP

Veliko sreče pri iskanju moške polovice. Jaz sem se iskanja ženske polovice lotil na različne bolj ali manj sistematične načine, pa vseeno ni bilo “uspeha”. Tako da sedaj lepo čakam, da me nepričakovano kupid useka, ko bom najmanj pričakoval. Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, kako si predstavljaš ta podvig glede na to, da pišeš, da imaš še vedno rada tega fanta. Kako pričakuješ, da bo neki zrel in resen fant imel skupne cilje z žensko, ki joka za drugim? Daj najprej zajemi sapo dvakrat ali trikrat, takole se stvar ne more dobro končati in potem boš seveda spet tukaj gor z besedami, da ni nikjer nikogar, sami poročeni, ločeni in mladiči.

seveda se in najbrž ne eden 🙂

Sicer malenkost drugačna zgodba, pa vendar identičen problem tudi pri meni.

Odgovor na tvoje vprašanje je definitivno DA. Poznam kar nekaj takih. Kje spoznati tako osebo se pa tudi sam sprašujem že nekaj časa. Študentskih let, ko je bilo spoznavanje novih ljudi vsakodneven pojav je konec, zunaj po lokalih sama mularija, v službi se ne gre zapletati vsepovprek, spletne klepetalnice nekako ne prinesejo željenega rezultata… Kje potem spoznati potencialno partnerko!?

In zdaj se bo kak pametnjakovič oglasil in predlagal kolesarjenje in podobne reči. Lahko rečem, da vsako leto naredim kar nekaj kilometrov s kolesom in mi še ni uspelo spoznati nobenega bitja ženskega spola (če odštejem tisto staro mamo, ki je usekala s kolesom, ker si je naložila malo preveč nakupovalnih vrečk) :))

In ne.. Tudi hribi niso najbolj primerni za te reči. Pač ne moreš it na Šmarno goro in zamoriti vsaki luštni punci, ki jo srečaš po poti 🙂

Torej tudi jaz bi bil vesel kakšnega nasveta, kje spoznati potencialno partnerko, ki po možnosti nima petih otrok in vsaj približno ve, kaj si v življenju sploh želi. To slednje žal ni trivialna stvar (tudi pri 25+ letnicah)

Bojim se, da s takim samoopisom še dolgo ne boš našla pravega. Vsakega bo odneslo, takoj ko prebere prva dva stavka.

Patron, mogoče bi bilo pa treba ‘raziskati’ kako pri kolesarjenju najti koga. Jaz tudi kolesarim pa počnem še marsikaj drugega športnega pa nikogar ne spoznam.
Na kolesu recimo zgleda tako, da greš gor, greš dol, vmes srečaš tudi kakega kolesarja in ga pozdraviš in še brzi naprej v dolino. Tekme kolesarjenja me ne zanimajo pa tudi nimam kondicije zanje. Kako torej spozanti kolesarje?
Zdaj omenjam kolesarje, ker jih omenja Patron. Isto bi bilo, če bi vprašala za smučarje, …

Pozdravljena!

Mogoče bo slišati malo kruto, ampak zveniš obupano!!! S takim načinom boš pritegnila samo največje loleke, ki bodo izkoristili tvojo čustveno nestabilnost.

Verjetno imaš tudi svoje življenje in ga začni živeti! Ko boš zadovoljna sama s seboj boš šele pripravljena na novo zvezo, do takrat pa živi kot da boš celo življenje samska.

LP

Lp.jaz sem samski in resen.


Lepo napisano 😉

“mlajši se obnesejo”
očitno ti nimaš vse pošlihtano v glavi in živiš doma pri starših,da kvasiš take bedarije….ne meči vse v isto skledo
lp

Samo samski in za resno zvezo? Teh je verjetno kar nekaj…problem nastane, ko se začne še druge stvari selekcionirat 🙂 Izgled, urejenost, govorne sposobnosti, navlake iz preteklosti, praktičnost, socialno stanje itd…

Pa lep večer vsem…

Meni gre pa malo na živce tole, da vsak osebek, moškega ali ženskega spola, ki tule postavi vprašanje kje koga spoznati in kako (morda celo v upanju, da se tu najde kdo primeren) dobi vedno vsaj en odgovor, da je pa sigurno zelo obupan/a, če tule to piše oziroma da zveni obupano itd. Meni sploh ne deluje obupano ampak bolj razočarano in radovedno. Razočarano, ker je sedaj ostala sama in mogoče prehitro pričakuje kaj novega, resnega, radovedno pa tudi v smislu kje sedaj najti nekoga novega, kje sploh spoznati koga, ki bi morda bil primeren za druženje. Res je, da bi se dalo to povedati tudi na drugačen način pa vendar. Ženska je pač odkrito povedala kakšna je situacija in pričakuje kakšne odgovore, ne pa kritike v smislu, da je obupana. Verjamem, da če bi ti bila v situaciji, ko bi te nekdo 13 let vlekel za nos, tudi ne bi ostala ravnodušna in po toliko letih z eno osebo verjetno padeš iz “filinga” za spoznavanje novih ljudi in potencialnih partnerjev.

Avtorica, tebi svetujem, da si najprej vzameš čas zase, da preboliš bivšega partnerja, da odpraviš zamere, vsa grenka občutja, ki jih morda gojiš do njega in da tudi razčistiš glede čustev, ki jih še imaš do njega, če praviš,da ga še imaš rada, ne moreš v novo vezo z nekom. Najprej moraš spet vzpostaviti pozitiven odnos s sabo, ker najbrž je vse skupaj tudi zelo negativno vplivalo na tvojo samopodobo in odnos do same sebe. Dopovej si, da si vredna koga dobrega, pozitivnega, da ko bo čas, ga boš tudi spoznala, sprejmi se, da si dobra tudi, če si sama in si daj čas, uživaj, še prehitro boš spet koga spoznala in se razdala.

Glede spoznavanja novih ljudi pa takole. Ravno včeraj mi je oče rekel, da bi si jaz “morala” najti nekoga. Pa sem mu povedala dve stvari:

1. Dandanes najti nekoga, ki je vredu, ki je dober, ki te zna ceniti, ki te ima rad, ni tako lahko, medtem ko lahko na vsakem vogalu najdeš koga, ki te bo poskušal izkoristiti, prizadeti, ki ima nerazčiščene pojme itd. Ne, da sem pesimist, bolj bi rekla realist, in če lahko izbiram med biti samska ali pa biti z osebo, ki “ni prava,” ki je takšna, ki meni ne ustreza in jaz njej ne, samo zato, da nisem samska, sem raje do konca življenja sama. In ne, da imam nekoga za to, da lahko rečem, da imam nekoga.

2. Danes spoznati koga novega, ne glede na to ali gre za m ali ž spol, je že prava umetnost. Kje bi ga npr. jaz lahko spoznala?
-V službi (delam v skoraj samem ž kolektivu, vsi m so pa itak že oddani),
– Preko prijateljev (imam samske prijatelje, ki imajo same vezane prijatelje oziroma nimajo primernih kandidatov za prijatelje 🙂 )
– V fitnesu oziroma na aerobiki (se še ni zgodilo, na aerobiki pa niti ne bi želela spoznat tipa 🙂 )
– Lokali: ne hodim ne vem koliko ven, ko pa grem pa zmeraj isti obrazi in zmeraj iste brezvezne fraze od tipov, za katere veš, da so prej preizkusili to isto frazo že na parih drugih :/ ) ali pa so nasekani tako, da itak niti dobro ne vedo, katero so že osvajali..
– Na sprehodu ( ne bo šlo, kdo bo pa sredi ceste stopil k tebi in te ogovoril, ali obratno..pa še prehitro hodim, me itak ne morejo dohajat :)) )
– Na kolesu (kolesarji, vsaj tisti malo bolj resni tako ali tako gledajo samo predse oziroma navzdol, da je čim manjši upor vetra in nimajo časa gledat naokoli za dekleti) :))
– Ko grem v hribe (ja, seveda, še dober dan je nekaterim težko izustit :/ )
– V knjižnici (ja, me je ogovoril knjižničar ja, kasneje sem ugotovila, da je poročen oz vezan…hvala lepa)
– Internet (če sem čisto iskrena, sem poskusila, spoznala nekaj fajn ljudi, ampak problem pri tem je, da se usuje naenkrat preveč kandidatov in potem letijo maili in go/no go in ne vem kaj še in je vsega preveč, ker ne moreš naenkrat kontaktirat ne vem koliko oseb, itak slej kot prej pozabiš s kom si se sploh kaj menil…pa tudi izkušnje, ko malo poslušaš naokoli niso najboljše- baje je vedno več prevarantov na teh portalih – sama k sreči nisem imela slabe izkušnje, celo spoznala svojega bivšega fanta na enem 🙂 )
– Tule gor : če samo omeniš, da si samski in da bi koga rad spoznal, te sigurno najmanj en ožigosa, da si obupan..

Še kakšna ideja, ker jaz sem svoje izčrpala, pa NISEM OBUPANA, ampak realna :))

Pa tudi sama s sabo sem trenutno čisto ok, če bo pa mimo prijadral kakšen “pameten” ali pa če se bo javil na zs, bom pa tudi z veseljem odgovorila :)))

Lep dan vsem 🙂

chuchi zelo dobro napisano. =) Tudi jaz nisem (še za enkrat) obupan bom pa vseeno pustil mail mogoče bo pa prava potrkala oz. pisala na moj srček =)) [email protected]

Vwš chuchi in vse podobne ženske njej… saj je lepo in prav da se cenite visoko itd in da pravite da si zaslužite oh in sploh moškega, ampak ste se kdaj vprašale da pa ve MORDA niste dovolj dobre da bi takšni moški želeli sploh vas met?

Oprosti ampak če smo realni je takih moških ki jih ti iščeš nekje 10%, da zdaj nebi pikno notri v to POSPLOŠEVANJE… daj e dober, vredu ??????

Meni je mama vedno rekal naj bom PRIDEN ko sem šel zjutraj v šolo…. po njeno je to pomenlo bodi tiho in ne klepetaj in ne delaj in govori nazaj učiteljem, meni je to pomenlo bodi ovčka in pusti pastirju ki kao bolše zna.

No kje smo ostali… ja realno gledano je takih moških kot jih verjetno iščeš ti nekje 10%… in čeprav te ne poznam in nimam pojma kaka oseba si bi po pisanju zaključil da pač ne spadaš v top 10% žensk …. Dvomim da si tako dobra kuharica kot moja babi, dvomim da si tako dobra z računalnikom kot jaz, dvomim da si tako spretna z avtom in dvomim da si tako lepa kot najlepših 10% žensk(čeprav je to subjektivno ampak tako je tudi tvoj DOBER, VREDU)

Torej realno gledano ti in vse ostale ženske iščete nekaj izven svoje lige…. tako kot moški iščemo žensko izven svoje lige (po lepoti) iščete ve moškega izven svoje lige po lastnostih…

Le da je lepoto lažje porihtat s pripomočki kot karakterne lastnosti.

Če bi bla res tak oh in sploh in odlična in vse, bi takoj našla odličnega moškega…

Je pa res da moraš zato reskirat, in it tudi tja kamor drugače nebi šla ali ne želiš iti.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Vwš chuchi in vse podobne ženske njej… saj je lepo in prav da se cenite visoko itd in da pravite da si zaslužite oh in sploh moškega, ampak ste se kdaj vprašale da pa ve MORDA niste dovolj dobre da bi takšni moški želeli sploh vas met?

Oprosti ampak če smo realni je takih moških ki jih ti iščeš nekje 10%, da zdaj nebi pikno notri v to POSPLOŠEVANJE… daj e dober, vredu ??????

Meni je mama vedno rekal naj bom PRIDEN ko sem šel zjutraj v šolo…. po njeno je to pomenlo bodi tiho in ne klepetaj in ne delaj in govori nazaj učiteljem, meni je to pomenlo bodi ovčka in pusti pastirju ki kao bolše zna.

No kje smo ostali… ja realno gledano je takih moških kot jih verjetno iščeš ti nekje 10%… in čeprav te ne poznam in nimam pojma kaka oseba si bi po pisanju zaključil da pač ne spadaš v top 10% žensk …. Dvomim da si tako dobra kuharica kot moja babi, dvomim da si tako dobra z računalnikom kot jaz, dvomim da si tako spretna z avtom in dvomim da si tako lepa kot najlepših 10% žensk(čeprav je to subjektivno ampak tako je tudi tvoj DOBER, VREDU)

Torej realno gledano ti in vse ostale ženske iščete nekaj izven svoje lige…. tako kot moški iščemo žensko izven svoje lige (po lepoti) iščete ve moškega izven svoje lige po lastnostih…

Le da je lepoto lažje porihtat s pripomočki kot karakterne lastnosti.

Če bi bla res tak oh in sploh in odlična in vse, bi takoj našla odličnega moškega…

Je pa res da moraš zato reskirat, in it tudi tja kamor drugače nebi šla ali ne želiš iti.[/quote]

Vidiš, dragi Matkic, si ga pa kar dobro pihnil mimo tule… namreč ne vem, v katerem delu svojega posta sem napisala, da se visoko cenim, da pričakujem oh in sploh moškega itd… Zato, ker sem napisala, da sem raje sama, kot v slabi zvezi (kar sem mimogrede že bila, pa ne enkrat), se visoko cenim in si mislim, da sem nekaj več? Zato imam visoka pričakovanja do moških, sama pa jih ne dosegam? Če bi bili vsi takšni “psihologi”, kot si ti, bi šla ta veja kmalu nekam…:)

Jaz sem napisala, da mora bit tip ok in dober. Smisel posta ni bil v tem, kakšen naj bi bil tip, s katerim bomo oziroma bi si želeli bit, sem pa pač hotela poudarit, da nekaj more biti na njem oziroma v njem, da se sploh daš v zvezo in v njej ostaneš. Če bi želela naštevat karakteristike, ki naj bi jih imel potencialni partner, bi se zadeve lotila drugače in jih tudi naštela, pa verjemi, da ko povem, kaj si jaz želim od partnerja, me marsikdo samo čudno pogleda in pravi..ja pa a ni to samoumevno..ja očitno nekaterim ni 🙂

Tudi nisem nikjer napisala, da sem jaz oh in sploh in super partija itd, kot si želel ti predstavit. Ne poznaš me in ne veš, kako dobro kuham (sigurno ne tako dobro kot tvoja babica, ker nobena ženska ne bo dosegla njene kuhe, poleg tega je ona najbrž stara že vsaj 60 let, jaz pa 28, kar mi daje še malo časa, da se izboljšam 🙂 )Najbrž tudi nisem tako dobra z računalnikom, kot si ti, ampak kar je bistveno za najino komunikacijo obvladam(napisat posz) sicer pa nisem vedela, da sva na tekmovanju. Kako obvladam avto..hmmm, kolikor sem jaz razbrala iz tvojega sporočila, mi ti deluješ en prepotentni tip, ki misli, da je boga zagrabu za …, ker je tip in ki očitno obvladaš vse, ženska pa v primerjavi s tabo nič oziroma sigurno ti nikjer ne seže niti do kolen.

Niti v enem delu posta, ki sem ga napisala nisem žalila, podcenjevala moških ali napisala, da so moški krivi, ker jih ne spoznam oziroma da spoznavam slabe moške. Napisala sem, da je moške v naših letih težko spoznati, tako “dobre kot “slabe” “, ne vem niti kako drugače se naj izrazim, itak se boš najbrž spet vpiknil v te izraze.

Nisem popolna, daleč od tega, niti se za takšno nimam, vem pa, da si zaslužim nekoga, ki me bo imel rad, pa če bom skuhala tako nedeljsko juhico, kot njegova stara mama ali pa za odtenek manj okusno.. Bistvo posta pa je bilo popolnoma drugje in sicer poudariti, da bi si marsikdo želel najti “sorodno” dušo, pa je zaradi otežkočenega načina morda ne najde.

Želim ti lep preostanek dneva, drugič pa vprašaj, če česa ne veš, saj veš, ni butastih vprašanj, so samo neumni odgovori.. kam pa sodi tvoj pa preceni sam 🙂

Lepo bodi 🙂

Če še kdo ne razume, ženska je bila 13 let z enim jebachem, ki jo je dobil pri rosnih letih na neke jebachke fore…še zdaj ji mede glavo..

Zdaj je ona kao na začetku. Mislim, jebach ji po njenih lastnih bsedah še vedno mede glavo, ampak ona je na začetku, mudeli, a štekate.

Ona zdaj rabi nekoga resnega, štekate. Nekoga, ki bo položnice plačeval, redno kosil travo, se ne bo kurbal okoli..

..predvsem pa nekoga, ki bo dovolj naiven, da bo po par zmenkarjenjih spregledal dejstvo, da žensko še vedno mede jebach iz preteklosti.

Sej to je klasika, še hujše so one, ko do 30 probajo par teh “jebachev”, potem pa razglasijo sezono iskanja resnega in odgovornega tipa.

In bogi reveži naivni pol nasedeajo takim in verjamejo, da so končno našli sorodno dušo, ki je pri 30 našla samo sebe. In bi rada začela od začetka, čeprav jo še vedno mede en iz preteklosti.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Matkic, kar je gospodična naštela je nekaj čisto normalnega za vsakega človeka, ne pa nekaj visokega. Bog kako se malo ceniš. Se opravičujem.

Kar pa si še napisal je pa; brez komentarja. Nima smisla.

to da se visoko ceniš je običajno odraz da ne najdeš moškega. pazi OBIČAJNO….

Ponudba in povpraševanje prijateljica ;)….

In tudi nikjer nisem napisal da si nekaj več….

Poglej probal bom še 1x lepo razložit.

Takšnih moških kot bi si jih vse ali pa velika velika večina (torej 90%+) žensk želele je morda 10% ….

Tudi če vse ženske rečejo da je prav da se ne ceniš NIZKO(tega nikoli nisem rekel) moraš razumet da boš moškega ki ma, solidno, varno službo, te bo cenil, je močen, in obvlada ročne spretnosti (od postelje do zunanjih opravil), bo vredu fant torej se nebo in se ni nikoli drogiral, ne pije s prijatelji več kot 2-3x na leto, nima nobenih izpadov, nerad gleda nogomet čez vikende, ni ljubitelj ZFja, vam bo pravi lda vas ma rad vsaj 1x na teden, ko bo prišel z službe vas bo objel itd itd itd težko našla razen če ti sama spadaš v top 10% žensk tega sveta.

Torej hočem povedat da čeprav so tvoja pričakovanja PRAVILNA (pomoje) načeloma nebodo obrodila sadov ali pa boš morala čakati teoretično 10x dlje da boš MORDA takega spoznala in ujela.

Torej vprašaj sebe če si taki material, da si ti proti drugim ženskam na voljo v tvojih letih +/- 3 leta dejansko top 10% izbire?

Ja pa se kdaj vprašaš če je to nekaj na tebi da bi e kdo hotel spustiti s tabo v zvezo?

Saj to je to… ti nezavedno po vsej verjetnosti iščeš v bistvu (po % razpoložljivih moških) oh in splho moškega medtem ko ti nisi oh in sploh…. a mogoče zdaj razumeš kaj hočem povedat.

To da ti iščeš moškega katerega se strinjam da bi mroala iskat vsaka ženska ampak teh moških je tako malo da vbistvu imajo taki moški kot ga ti iščeš NAJVERJETNEJE višje standarde kot si ti (pa ne me vzet dobesedno ker te ne poznam) ampak zato pa vprašanje če si se kdaj vprašala kaj pa ti nudiš več od 90% žensk da bi te en tak moški ki je po standardih verjetno najbolj zaželen moški na svetu izbral. Zakaj bi pa on na tebi vido nekaj takega da bi se spuščal v zvezo s tabo?

saj jaz tebe ne žalim, edini način je da te žalim če si to vzela osebno ampak potem kot po pravilu velja rek če mački stopiš na rep, zacvili… jaz debatiram in dajem teze, antiteze in sinteze ki se spojijo v celoto ali pa tudi ne. jaz ugibam in teoretiziram.

Težko je spoznat ker ti ne želiš spoznati, zakaj pa ti ne pristopiš do naslednjih 10 tipov ki ti bodo vizualno sprejemljivi ???

Ma upam se it stavit da 5/10 samskih ki jih boš srečala bodo s tabo šli vsaj na pijačo….

Torej ne narediš ničesar da bi sploh ogovorila moške in jih spoznala.

in zato je treba rešit oba problema ki jih jaz vidim pri tebi.

– pričakovanja
– pristop

Ti si izpostavila drugega jaz pa iz tebe prvega. Zato ker naslednja stopnja tega da ne spoznaš nobenih moških v svojih letih bo ta da ni nikjer dobrih samskih moških okrog 30tih… to je 2. korak vendar tam boš tisto minuto ali pa tisti mesec ko boš dala 3-4 kavice z 3x letnimi moškimi skozi.

Zato moraš začet delat na obeh točkah hkrati 😉

No ni problema… Vidiš jaz nimam problemov s spoznavanjem žensk in sem vse bližje 30tim, tudi ni tećžava manjko kadidatk, one mene poiščejo… pa nisem noben jebač ali casanova, ne osvajam in polagam kar vse povprek verjetno bistveno manj kot se bo povprečni 30 letnik pohvalil zato ker jaz imam standarde ki jih 95% žensk ne doseže, prihajajo pa iz inteligence in možnosti gledanja iz večih zornih kotov… tega pa ženske ne obvladate in kandidatke z super telesci letijo stran kot za šalo 😉

Pomagam pa zato ker sem vesel ko katera začne razmišljat in si predstavljam da sem še eni pokazal da je preveč zacementirana v neko doktrino spoznavanja…

Pišem pa na hitro in ne mislim preveč sicer pa če ne razumeš mojega besedila to pove samo še več o inteligenci… tako mi je rekel moj deda 😉 Bistvo jezika je sporazumevanje ne pisanje v slovničnem jeziku zavoljo slovnice same …

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

New Report

Close