Najdi forum

Pozdravljeni,

Mene pa nekaj zanima, star sem 15 let in mi je všeč punca. Kar nekaj časa sem premišljeval kako bi jo prosil, da bi imela skupaj nekaj več kot pa samo prijatelja, sem sestavil sporočilo, kako naj bi jo vprašal:

[ime punce] nekaj ti moram povedati. Po tem, ko ti bom to povedal, lahko storiš karkoli – lahko me klofneš, boksneš karkoli. Želim si, da veš da te imam jaz zares rad, nate mislim skos – v šoli, doma, povsod. Zato bi te nekaj vprašal, pa čeprav se ne poznava dobro oz. dolgo – [ime punce] rad bi te bolje spoznal, ali bi mi dala priložnost?

Zanima me če bi bilo to dovolj dobro, saj še nisem imel punce oz. nobene punce še nisem vprašal, da bi imela kaj skupaj.

Živjo,


Žan ta del bi načeloma lahko/moral izpustiti. Zakaj ? Zato, ker ji kot prvo lahko s tem sporočaš, da če ji ne bo všeč napisano, da ti lahko res stori to kar ti predlagaš. 🙂
Ji daješ tako rekoč dovoljenje. Drugo, s tem se tudi kaže tvoja neprepričanost samega vase – kar si sicer tudi že objasnil, da nimaš izkušenj s tovrstnim pristopom. Si iskren, ker ti poje srce, razum pa je na “sindikalnem izletu”, vendar iskrenost lahko včasih pri nekaterih zadiši po slabičarstvu. Ti moraš biti prepričan vase, četudi recimo uporabljaš “napačen pristop” (punci je všeč, da se z njo neposredno soočiš, medtem ko ti tipkaš “ljubavna pisma”). Če te zanima kako lahko še bolj izpopolniš svoje sporočilo oz. mu dodaš t.i. “dodano vrednost”, si preberi moj prvi komentar v tej temi.

Tole še nismo razjasnili – kako bo tole tvoje sporočilo prišlo do tvoje “občudovanke” ? Klasično “fizično” pismo, torej (roza/moder/bel) A4 list, (odišavljena) ovojnica ali nek SMS/mejl ? To je tudi pomembno in bo veliko povedalo (njej) o tebi.


Iskreno, a lahko usodno. A ni tvoja naloga, da bi jo moral dobro poznati ? Da bi vedel njeno najljubšo glasbeno skupino, najbolj zoprn predmet v šoli, itn…. ? Če bi ti rekel ime in priimek tvoje “ljubezni”, bi moralo iz tebe kar vreti. 🙂
Hočem ti reči, da ti lahko tvoje sporočilo tako oblikuješ (stilsko in vsebinsko), da boš imel kar se da manj možnosti, da boš (prvič nesrečno) zavrnjen. Tega pa najbrž ne bi rad, a ne ?
Torej:

-je mlajša/starejša (od tebe) ?
-sošolka/soseda/prijateljica od prijatelja/… ?
– se jo da poGoogle-ati ? Torej ima nek (odprt) profil na katerem izmed družabnih omrežij – FB, Twitter, MySpace, MSN Space, Netlog,… ?
-astrološko znamenje (horoskop) ?
-itn.

Vse to so viri informacij, znanja kako lahko ti uporabiš dober pristop do nje, da boš uspel. Seveda je dobro, da ti svojo strategijo prilagodiš glede na njene specifikacije in ne toliko glede na tvoje “udobje”. A je sploh samska ? Najbrž neumno vprašanje, a glede na tvoj začetniški odnos, lahko da tega nisi poizvedel ali pa ne navajaš v sporočilu. Če je samska, ali se mogoče že zanima za koga oz. ali ji je kdo (trenutno) všeč ?

Še ena tema zate za prebrati, poleg te, čeprav tvoj pristop je “knjižni”.

Drugače je pa tvoje sporočilce ljubko in iskreno v osnovi.

LP,
12thDNAStrandActive

živjo, za 15 letnika je tole odlično! 🙂 kar pogumno, ji kar povej, ali pa piši če ti je nerodno.

jaz bi samo izpustila tisto o boksanju – raje bi napisala lahko storiš karkoli, me zavrneš, ali pa se bova imela skupaj lepše.

odgovarjaj s srcem in če te slučajno zavrne, se ne sekiraj, veš koliko jih bo še prišlo…
lp
s.

nova
Uredništvo priporoča

življo,

za 15 letnika je tole odlično – le tisto o boksanju daj stran, raje napiši – lahko me zavrneš ali pa se imš z mano lepše. hm, kaj takega..

zanašaj se na svoje srce in ne bodi žalosten če te slučajno zavrne, bo pa druga dala ti srce…

lp
s.

Živjo Žan,

ne vem no, jaz bi bila na tvojem mestu malo manj direktna. Kolikor se spomnim svojih šolskih dni, znajo izajve tipa “rad te mam, skoz mislim nate” osebo nasprotnega spola malo prestrašiti, ker zvenijo precej “močno” in usodno 🙂 Tako da jaz bi ji za začetek predlagala, da gresta na pijačo, v kino, na kak koncert. Ne skrbi, nobena punca ni tako butasta, da ne bi vedela, zakaj jo vabiš 🙂

Saj tudi tvoje pisemce ni slabo, ampak predstavljaj si, da ga od punce, ki je še ne poznaš dovolj dobro, dobiš ti 🙂 Sicer pa, veliko sreče in javi, kako je šlo!

Se strinjam z groficolepotico, vedno je dobro biti nekoliko skrivnosten in ne vsega povedati direktno (vsaj ne takoj), saj običajno puncam ni več tako zanimivo, če jim izkazuješ preveč naklonjenosti, ker s tem vejo, da si njihov, če le hočejo 🙂
Osvajanje je pač neke vrste igrica in pomembno je, kako jo odigraš 🙂

Hm, meni se zdi zelo lepo napisano za 15-letnika.

Samo bi se zagvišala prvo. Dajta se splošno pogovarjat o odnosu fant-punca (pač lepo spelji nekako temo na to področje) in jo vprašaj, kako bi ona rada, da se ji fant približa in ji pove, da mu je všeč. Ker bo zvenelo splošno, npr. kot da sam potrebuješ mnenje na splošno, po moje ne bo sumljivo in dobil boš podatek, kako ona gleda na to.

Osvajanje je res igrica, se strinjam. Če mi en fant da takoj vedet, da sem mu všeč, še preden mi da priliko, da ga spoznam, potem se prestrašim njegovega napada in tip nima več šans. Če pa je tip rahlo bolj počasen, da moram še razmišljat, ali sem mu všeč, ali ne, si kmalu potem zaželim, da bi mu bila všeč in tako se pri meni rodi kemija.

Ja ignorirat vas je treba, potem smo vam privlačni. kate_m, to je moj zadnji odgovor, ki ga boš dobila. Poročaj sproti, če me kaj pogrešaš.

Lp

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Joj, a si nor. 15 let si star, če bo punca komu pokazala tak sms bodo umrli od smeha in te označili za piflarja. Ne piši ji tako knjižno, sploh pa ne, če nočeš da bi se kdo norčeval iz tebe! Blabla, sedaj se bo kdo oglasil, da če se bo norčevala potem že ni prava. To je res, ampak a je res vredno da mu še to zmanjša njegovo samozavest? Ne, zato se ne it tega, dokler nisi 100% prepričan, da bi bil punci tak pristop všeč.
Ker je še ne poznaš dobro je prvo pravilo: ne govori punci direktno kako ti je všeč! Punce smo narejene tako, da ali: 1. ti je nekdo ekstremno všeč in lahko reče karkoli pa ti bo super (v takem primeru si lahko to privoščiš) 2. po zunanjosti nisi nekaj ekstra ampak si pa drugače fejst dečko. V tem primeru jo boš samo prestrašil s pritiskanjem nanjo če bi imela kaj več – ker te sploh ne pozna dobro in sploh ni imela priložnosti še ugotoviti kako si fajn! Zato te bo skoraj zagotovo zavrnila. Raje jo simpl povabi v kino, bowling ali na biljard in ji daj čas, da te spozna. Brez pritiskov če imaš kaj več šans! Ti samo dobro opazuj njene odzive! Lahko ji na primer pokažeš kako se pravilno igra biljard (saj si gledal kakšen film, kako to naredijo, ane?;) ) itd… in veliko se smej, pokaži, da imaš smisel za humor in da si razgledan, da se da met s tabo tudi fajn debate.
Aja, še to. Če bo to eden tvojih prvih zmenkov je nikar ne pelji samo na pijačo ampak naj se zraven še kaj dogaja. Zakaj? Ker se ti drugače lahko hitro zgodi, da bosta oba ostala brez besed in bo prišlo do mučne tišine. Do nje pa ne bo prišlo, če bosta zraven še kaj počela – na primer lahko se hecata, kako gre komu dobro bowling itd… Če si iz Ljubljane, jo lahko pelješ na primer Areno, kjer imaš zraven še ročni hokej, ročni fuzbal… Same take stvari, ki prinesejo obilo smeha ko med sabo “tekmujeta” 🙂
Veliko uspeha in poročaj, kako se bo odvilo vse skupaj!

Ma kaki sms. Za rit jo primi. Tako boš pokazal, da si frajer, da si upaš…

hruska, a greva pol v Areno en biljard odigrt ?

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Hehehe, sem zasedena. 😉
Sm pa ziher, da lahko s takim dejtom uspeš, če je vsaj mal kemije. 😉

Vredu, sem prebral vaše nasvete in se odločil takole. 14.2 bo valentinovo in ta punca, ki mi je všeč ima kosilo. Jaz ji bom (prej seveda) kupil čokoladke, na njih napisal svoji začetnici in jih dal v njen nahrbtnik ko bo na kosilu, ker to edina možnost, ko ni pozorna na nahrbtnik.
Zanima me, če bi ji bilo to všeč (mogoče, bi ji lahko napisal tudi sporočilce v morsejevi abecedi :))

Žan.

Ideja je sicer lušna! Ampak… Še enkrat si preberi tole 🙂

“Ker je še ne poznaš dobro je prvo pravilo: ne govori punci direktno kako ti je všeč! Punce smo narejene tako, da ali: 1. ti je nekdo ekstremno všeč in lahko reče karkoli pa ti bo super (v takem primeru si lahko to privoščiš) 2. po zunanjosti nisi nekaj ekstra ampak si pa drugače fejst dečko. V tem primeru jo boš samo prestrašil s pritiskanjem nanjo če bi imela kaj več – ker te sploh ne pozna dobro in sploh ni imela priložnosti še ugotoviti kako si fajn! Zato te bo skoraj zagotovo zavrnila.”

Torej, če maš do takrat namen kej navezat stik z njo, da bi lahko opazil, da si ji všeč, potem bi tvoja ideja lahko vžgala. Če pa misliš samo izvest to, brez da bi prej navezal kakšen stik – je pa to samo direktno priznanje, da ti je všeč.
Mal namigov, kako navezat prvi stik: npr. vsedi se nasproti nje pri kosilu (začneš lahko pogovor s tem, kok je neki dobr/ni dobr za jest, pa potem kakšno hrano mata rada, itd… pač spelješ pogovor. Ko vidiš, da bosta pojedla pa vprašaš kok je ura – ker se ti mudi na avtobus in mim grede na katero številko gre pa ona… Če gre tudi ona po kosilu na bus lahko rečeš v stilu o super, da gresta lahko skupej), ali pa na primer če sabo v šolo vzameš 2 vrečki čipsa in vas bo več na kupu, ki ga boste jedli pa ko pride ta punca mimo ga ponudiš še njej (2 vrečki zato, da ne boš živčen, da ti bodo drugi vsega pojedli preden pride ta punca mimo :D)… A veš, da te najprej sploh opazi.
Bi ti dala še kakšen predlog, ampak nisi nič povedal o tej punci… A sta sošolca, paralelka, sploh ni iz iste šole, je mlajša, starejša, sta se že kdaj pogovarjala, sta skupaj na kakšnem krožku … 🙂 Ker drugače samo na pamet pišem nasvete, ki so lahko čist mim 🙂
Če te pa že pozna in imaš že sedaj občutek, da si ji všeč, potem pa ni treba tako komplicirat :)) Ker potem velja tisto.. Lahko narediš kakršenkoli pristop pa bo super 🙂 (no, skoraj kakršenkoli.)

Tvoja ideja se bere kar prikupna, tako da bi ti moralo gladko steči – ljubezen gre skozi želodec pravijo.


To potem narediš… ko se že malo poznata. 😉

LP,
12thDNAStrandActive

čist use je kul!!! mislm d maš šanse <3<3

Sicer je oreng prepozno, pa vseeno…
Sam sem ugotovil, da je najbolje punco kar direktno poljubiti. Brez kakršnega koli razlaganja kaj čutiš do nje. Potem jo pa pustiš razmišljati kaj si pravzaprav s tistim poljubom hotel povedati…Tako si bo do naslednjega zmenka punca razbijala glavo ali je bilo to samo prijateljsko, ali želiš kaj več, ali….itd. 😉

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Sicer je oreng prepozno, pa vseeno…
Sam sem ugotovil, da je najbolje punco kar direktno poljubiti. Brez kakršnega koli razlaganja kaj čutiš do nje. Potem jo pa pustiš razmišljati kaj si pravzaprav s tistim poljubom hotel povedati…Tako si bo do naslednjega zmenka punca razbijala glavo ali je bilo to samo prijateljsko, ali želiš kaj več, ali….itd. ;)[/quote]
Poljubiti kam? Na lica?


Poljubiti kam? Na lica?[/quote]

Odvisno o situacije. Drugače kar direktno na usta. Zakaj komplicirati? 😉

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Kako vprašati punco.?…. dejsvo je tako:

Vpraši jo samo če hoče u postlo :p hehheehhe

New Report

Close