Med.Over.Net

Ljubezenski nasveti

Odgovarjajo: Barbara Sarić, Ba pth.;specializ. psihoanalize

Pogovori o ljubezni, reševanju težav in različnih zapletov. Svetovanje, morda samo pogovor ali prijetna beseda, mogoče celo ... nikoli ne veš, če ne vprašaš.

Barbara Sarić , Ba pth.;specializ. psihoanalize

BarbaraSaric

Fakultetni študij psihoterapije je opravljala na SFU Sigmund Freud Privat Universität na Dunaju, izkušnje pa pridobivala v Sloveniji. Izbrala je smer psihoanalize - psihodinamska psihoterapija, saj se v praksi klasična Freudova analiza večinoma ne uporablja več. Najbolj pomembno v psihoterapiji se ji zdi, da skozi proces spoznava človeka in se kot strokovnjak prilagoditi na njegov sistem - "svet", saj verjame, da niti ena istoimenska težava, bolezen ni enaka drugi. Je moderatorka foruma na Med.Over.Net, piše članke za različne revije in sodeluje z radio Prvi ter RTV Slovenija. Njena vizija je sodelovanje in povezovanje z ljudmi. "Tudi sama sem skozi različne težave in v najstniških letih preko motnje hranjenja spoznavala sebe. ... Psihoterapija je ena najboljših stvari, ki so se mi zgodile v življenju. Gre za občutek harmonije v mojem življenju, ki je neprecenljiv. Zanimivo, kako povezana so naša čustva, um, telo ter kako lahko osvetlimo sami sebe in se dobro spoznamo, prav tako pa spoznavamo okolje okoli sebe ...,“ nam Barbara Sarić zaupa o sebi.

Iščem nasvete, kako dobiti punco.

Default avatar

Matkic

Lantyr je napisal/a:
Jaz sem dobil bolj občutek da se avtor teme zaveda da nima velik samozavesti in išče nasvete, ne dejstva in kritike.
Človek se lahko zaveda svoje nesposobnosti pa je zato enako nesposoben. Ni bistvo mojega pisanja v tem da užalim človeka ampak da ni treba vedno iskati vzrokov kje drugje ampak enostavno v nesposobnosti

Niti ni sposoben se nečesa priučit zato je pač nima... MORDA, morda jek aj drugega ampak dostikrat je to.
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren
Default avatar

Avarpia

Odgovora na zasebnih sporočilih nisem dobila, tako da poskušam svojo srečo še tule.
Skratka, zamenjaj spol, pa dobiš mojo situacijo :D
Tako da lahko skupaj objokujeva svojo usodo, moj e-naslov je [email protected] ... :)
Default avatar

dreamaboutyou

Avarpia je napisal/a:
Odgovora na zasebnih sporočilih nisem dobila, tako da poskušam svojo srečo še tule.
Skratka, zamenjaj spol, pa dobiš mojo situacijo :D
Tako da lahko skupaj objokujeva svojo usodo, moj e-naslov je [email protected] ... :)
Komu je to namenjeno?
Default avatar

mikimuki

star sem 14. sošolka mi je všeč. Oziroma sem v njo zaljubljen .. Midva sva samo prjatla, pa rekla je da če je ona v mene ali jaz v njo gre prijateljstvo po gobe. Zanima me ,kako pristopit do nje da bodo posledice čim manj boleče. Rad bi imel prijateljstvo z njo in zaljubljen sem v njo. Niti starši ne vejo kak bi ravnali.. Imel sem samo 1. punco.. Malo izkušenj imam. Proim za pomoč.
Default avatar

DejanS

Zaljubljenost pomeni, da si bolj vznemirjen, kot pa je to običajno za prijateljstvo. Ko so takšna čustva prebujena, jih je težko krotiti. Toda zakaj bi jih? Vprašati se moraš, kaj pomeni, da si zaljubljen? Bi jo rad objel, poljubil? Bi rad preživel več časa z njo? Ona ti povedala, da bo zaljubljenost prinesla neko drugo stanje, ki ne bo prijateljstvo. A ti je rekla, da tega noče? Tega nisi omenil.

Moje mnenje je, da ji poveš, kaj čutiš. S tem prijateljstva ne boš ogrozil. Pokazal boš, da ti ni vseeno in da želiš biti odkrit do nje. Prikrivanje ne bo ničesar rešilo. Morda se med vama skozi iskrenost razvije tesnejše prijateljstvo ali ljubezen. Ljubezen nima mej in je najlepša stvar na svetu, zato se je nikar ne boj. Pogumno uporabi prave besede, vse ostalo ni več odvisno od tebe.
----------------------------------
If we can really understand the problem, the answer will come out of it, because the answer is not separate from the problem. (J. Krishnamurti)
Default avatar

fuleki

lep pozdrav zanimam se kako dobiti punco začel bom hoditi v 8 razred.da se opisem rjavi lasje, očala,156cm,44 kg.neko punco sem na facebooku uprašal če bi hodila z menoj pa je rekla da kot prijatel sm uredu v soli se druživa bore malo razen če gremo kam skupaj z družinama čez počitnice.rekla je še da me ne čuti.zbiram nasvete nujno na mail samo mail
Default avatar

JOŽE OBLAK

Vendar česi že imel punco si jo zapustil ali je ona tebe pustila .
Poznam ta ke punce ki izkoriščajo fante samo da varajo .
Dragi prijatelj pojdi nekam na morje ugleduj se dekleta ki ti bodo v seč pojdi do njih ter eno prosi če bi se steboj družila .
Če bo dekle zato se lepo zgovarjajta ter uzivajta .
Ko bo punca hotela poljub jo lepo poljubi nalice .
Default avatar

JOŽE OBLAK

Punco lahko dobiš kje na sprehodu ko te ustavi .
Vendar če jo že poznaš jo uprašaš kaj dela tukaj da jo vidiš .
In če ti reče da išče fanta za ljubezen .
Ko te objame jo poljubi na lice .
Default avatar

severin

Rabim nasvet namreč js sm zaljubljen hudo v eno sošolko pa ji tega ne upam povedat čeprav je moja najboljša prijateljica zaljubil sem se v njo že v prvem letniku seda jsma že sicer 2. letnik. star sem že 16 let in še nisem imel punce .ima kdo kakšen predlog kako bi ji to priznal ,bojim se da bi uničil najino dobro prijateljstvo . RABIM EN NASVET
Default avatar

Krnekdo

Babe so najbolj pokvarjena bitja na tem bednem svetu! Prej to spoznaš, lažje ti bo.
Default avatar

JOŽE OBLAK

Iščem zelo dobro pošteno dekle na plesu .
Nevem kako jo bi vprašav za prvi ples z menoj .
Default avatar

Zaljubljen

Dober dan
Star sem 12 let in si zelo želim imeti punco ampak se bojim kaj bo kasneje kako naj to povem starsem da imam punco kako punco sploh naj nagovorim(pa mislim da nisem priljubljen med puncami prosim naj mi gdo pomaga hvala že vnaprej
Default avatar

Alleytheking

Lp.
Prosim za nasvet
Vsec mi je ce punca 3 leta in je nemorem prebulet med tem se bil z drugo da bi prebolel ampak se ni dalo se dan danes jo ljubim ampak ona me ne mara kaj naj storim da bo za mano iz srca
Lp. Alley