Najdi forum

kar tako pisati punci, ki ti je všeč (17 let)

Pozdravljeni.

Mam 17 let in nisem še imel resne punce. Všeč mi je postala ena punca z naše šole, ki je ne poznam oz le bežno, bolj da ne. Ne vem kako bi pristopil do nje, na fb-ju je kot moja prijateljica, naj ji pišem? Ne vem kako začet, nimam pojma?

Pomoč prosim 🙂

Čau

Na fb ji ne pisat, ker je zguba cajta.
Bolje je če jo parkrat na hodniku pozdraviš tako da bo tudi ona tebe opazila, potem pa enkrat random začneš pogovor. O čem? Tem za pogovor je ogromno, edino kar je potrebno je biti izviren in sproščen. Nato samo še povabiš na pijačo in si zmagu. 🙂

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Ok, bom za začetek pozdravil, kako ravnat če bo čudno gledala?
Kako pristopit do nje in se začet pogovarjat z njo? Kaj je izvirno?

Haha 🙂 Kolko vprašanj, hvala

nova
Uredništvo priporoča

Nasmehneš se ji pa ji rečeš živijo. Možno, da ti prvič ne bo odzdravila, če se ne poznata, ampak se te bo vsaj zapomnila. Naslednjič pa jo pozdraviš, pa blekneš nekaj random ven, magari ‘hej, a nisi ti iz 3B’. Če/ko reče ne, rečeš, ‘Aja, a res ne. Sm pa mal falil. Ker letnik pa si?’ Ali pač najdeš nekaj situaciji primernega, samo bat se ne. Čim manj razmišljat, kaj bo, pa akcija.Tut, če kako bedarijo ven vržeš, če je punca normalna, bo to vzela kot nekaj prisrčnega in simpatičnega. Facebook je pa bedarija, odnosi se gradijo v živo;-). Samo čim manj cincanja pa bodi kar si, to je to.

Čudno ne bo gledala. Po vsej verjetnosti bo v tistem trenutku razmišljala kdo si in če te pozna. Če je bolj odprta in zgovorna bo mogoče celo odzdravila.
In ja pozdraviš jo tako kot da bi se že dolgo poznala, brez kakšne zadržanosti. V primeru da te čudno pogleda pa se pač vedeš popolnoma normalno, kot bi se do prijateljice katero poznaš že deset let. Se ji nasmeješ in vprašaš kako si kej… Odvisno od situacije kje se srečata in kako vse skupaj poteka… 🙂

Kako potem kasneje pristopiti? Hm.. Kot prvo sploh nič nisi povedal o sebi ali njej. Koliko si star? Je ona starejša, mlajša, isti letnik kot ti? Poznaš še koga iz njenega razreda?
Sicer pa nekega univerzalnega pristopa ni. Zato sem tudi povedal, da je treba biti izviren. Kot sem že zgoraj omenil je popolnoma odvisno od situacije. Če že nimaš nobenih idej jo enostavno vprašaš “kako si kaj danes?” Potem pa pač začneš pogovor. Glede na to da sta na isti šoli vama tem za pogovor ne bi smelo zmanjkati. Pač malo jo povprašaš o kakšnih skupnih prjatlih, ocenah, profesorjih,…itd. Če veš še za kaj s čim se rada ukvarja jo povprašaš tudi o tem. Potem pa pač mimogrede pripomniš da bi lahko šla na kakšno pijačo po šoli če bo imela čas, ter jo vprašaš za telefonsko št.

Kje pristopiti? Tam kjer misliš da bo najlažje. Pred šolo, pri avtomatu za kavo, na hodniku, kaj jaz vem…. 🙂

Pa vso srečo!

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Točn tko.. Ti jo kr na hodniku začni opozarjat na to da obstajaš :)…
Lahko postaneš malo pozoren na to, kateri profesor jo kaj uči in potem začneš pogovor o njemu ;)… Možnosti imaš 1000 in eno :)..

Samo veliko poguma 😉

O hvala za odgovore 🙂 jaz mam 17 let, tretji letnik, ona je drugi. Ja iz njemega razreda poznam ene par oseb, njo pq res niti bežno ne, zato mi je malo bed.

To me spominja na…sklepam, da veš, koga in kaj 🙂 🙂
Seveda ni univerzalnega pristopa, in tudi ni odvisno samo od situacije, ampak tudi od tega, kakšna sta po karakterju in značaju. Če nima(ta) prav veliko smisla za humor, je neumno, da bi ji govoril neke smešne dvoumne šale npr…
Glede na to, da sprašuješ tukaj, zgleda, da nisi ravno zelo samozavesten, da že privzemaš možnost, da ne bo nič iz tega…pa je sploh ne poznaš…
Lepo univerzalno ti je napisala Merlinka, če bo čudno gledala, pa reči, da si jo zamenjal z eno prijateljico. Potem drugič pa ji rečeš npr. oj, spet ti, ki sem te zamenjal. Ampak, ej, to lahko izpade kjut, lahko pa totalno neumno…je pa mogoče boljše, če pač nimaš nobenih idej, kot pa da kot kužek capljaš za njo in jo sprašujš npr. kdo te uči slovenščino? -Aha. Kdo te pa uči matematiko? -Kdaj pa pišete prvi test?
Mogoče ni nič narobe, če ji pišeš na facebook…pač ne ji pisat nekih tri ekranov dolgih ‘komentarjev’, da si brezupno zaljubljen(?).
Kaj pa vem no, vidim, kako ste vsi proti e-komunikaciji 🙂 🙂
Kaj pa tisto ko so se včasih klasična pisma pisala? Pa še vedno se…tudi to je opcija. Če misliš, da boš v živo zaj***, pač lahko probaš tudi s tem. Nekje v drugi fazi. V prvi jo pa začni pozdravljat, pa npr. naj te opazi, da jo gledaš. Probaj ustvarit klimo, da se bo sama začela spraševat…zakaj in to…boš imel veliko več možnosti, ko bo na začela študirati o tebi, kot pa zdaj, ko predvidevam, ona komaj ve, da ti obstajaš. No ne vem, mogoče malo sodim po sebi, jaz rabim za tako stvar več časa…so pa punce, ki se prav hitro zapalijo in čisto možno še bolj kot fantje.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Zgleda da ga že sanjaš.. 🙂 Sicer pa kolikor mi še spomin nese v gimnazijo to pristopanje na hodnikih ni bil nek bau bau, ker si vedno lahko vse obrnil na zejebancijo. Na koncu koncev če si punco dalj časa pozdravljal in je ona tebe nazaj si dejansko imel občutek kot da se že poznata. Pri meni je enkrat celo punca prva načela pogovor.

Je res da če je bolj sramežljive sorte, bo mogoče izpadlo malo “vsiljeno” (mogoče pa bo izpadlo prisrčno). Samo sam sem še vedno mnenja, da se sramežljivost da odpraviti. Pa zdej ne v smislu tistih videov na youtubu, ko fant pristopa do punc, samo zaradi pristopanja kot takšnega (drugače rečeno; zaradi “pumpanja ega”).


Zakaj? Zato ker te prek fb-ja lahko lažje odpika + v živo je tisti pristen kontakt. Kolikor sem se pogovarjal s prijateljicami jim po fb-ju piše kar dosti fantov in na koncu vse več ali manj ignorirajo. :)))

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Če ji na fb- ju napišeš kakšno izvirno in zanimivo sporočilo, drugačno od drugih te ne bo odpikala:)
razen, če je neka dosadna..

Hej 🙂 hvala usm za odgOvore, kasno sporocilo naj ji napisem (chat) 😛 da nebo je odbilo?

Ma najboljše, da greš ti lepo do nje kot so ti že drugi napisali in ti dali dobre nasvete.. da ji pišeš je preveč brezosebno.

Zivjo.

Razmisljam o njej in me zanima, kaj menite, ce bi tko zaceu. Prvo bi jo zacel pozdravljati, ko bi me opazila bi mogoce ji napisal kaj po fb-ju, potem bi pocasi v soli probal pristopit do nje (kako??) in bi jo povabil na pijaco (je ideja uredu? Naj takrat vprasam za telefonsko?). In na pijaci nimam pojma…naj ostane na prvi pijaci se “prijateljsko” ali naj ji recem, da bi rad imel kaj vec z njo? Kaj pa prvi poljub?

Vem da je ful zakomplicirano, ampak nisem nikoli se mel punce…aja pa ful se bojim zavrnitve..

Okej pa gremo od začetka.

Ne kompicirat in vzami vse skupaj kot zabavo in spoznavanje. Ona tebe sploh še opazila ni, ti pa že o neki resni zvezi razmišljaš!? Daj zresni se. 🙂

Jaz bi fb in internet izpustil iz tega seznama, ti pa delaj kar hočeš…
Zakaj bi ga izpustil? Zato ker je pristop v realnosti bolj pristen in punca te tudi težje “odpika”. Priznam pa, da se je najlažje skrivati za ekranom računalnika.

Kako pristopiti so ti povedali že zgoraj. Itak če se bosta pozdravljala na hodnikih dalj časa ti to več ne bo predstavljalo velik problem, ker boš imel občutek da se že dalj časa poznata.
Še enkrat ponavljam: Izvirnost in spontanost!!!

Za telefonsko jo vprašaš že prej (pred pijačo), kako pa misliš da se bosta zmenila za pijačo? :))

Ne ji nič govorit da bi rad kaj več. Če jo boš povabil na naslednji zmenek, ter ji povedal da ti je bilo lepo, bo to že dovolj močan znak da si želiš kaj več.
Prvi poljub? Težko povedati kdaj pade prvi poljub. Lahko je to že po prvem, lahko pa po 10em zmenku. Ko bo ta trenutek boš tudi sam vedel, da je to to.

Sicer pa zakaj prehitevaš dogodke. Tebi bi moral biti cilj spoznati punco in se zabavati z njo. Ne pa da že v štartu razmišljaš o neki resni zvezi?! Saj jo sploh še ne poznaš in neveš ali se bosta “ujela”.

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Srčkan fant, verjamem vate, da ti bo uspelo. Ja, ti ji reči, da bi se rad še kaj videl z njo, po pijači in jo vprašaj za telefonsko.
Vsi se bojimo zavrnitve v ljubezni, je malo hladen tuš za našo dušo, ampak tako pač je v življenju, še hujše stvari se dogajajo kot pa če te ena x punca zavrne, a prav;). Ampak tebe ne bo zavrnila, si preveč kjut, po pisanju sodeč:).

Ok ful hvala, verjamsm da imam neumna vprasanja, pac dejstvo je da nikolk nisem bil se v vezi in niti tako “mutil”, zto tolko vprasanj… Upam da nisem prevec tecen.

Bom jo danes v soli zacel pozdravljat ko jo vidm ;)) ce bom imel se kaksno vprasanje, bom vprasal.
Res ful hvala ker ste mi fuuuuuul pomagali.

Lionela, hvala za pripombo haha 🙂

No stvar je taka, po prepričevanjih enega prijatelja sem ji pisal po fb-ju (verjetno niste naudušeni). Zdaj sem prav slabe volje. Sej ne vem če je blo ok al ne, bom na kratko povedal.

Pogovor je trajal 15 minut, ampak na precej dolge intervale, ker sem pisal z mobilnega fb-ja. Skratka pisal sem ji kako je, pa reku da mi je dolgčas da ji zato pišem čeprau je nepoznam, da pa vem kdo je približno, pa vprašal če ona ve kdo sem pa je rekla da ja, pa reku da jo bom jutri pozdravu za usak slučaj da vidim če je res ta, vprašau s čim se ukvarja, pa je rekla da ne dela nič pametnega pa sm reku da če sm js nič pametnega, tko da se je malo nasmejala, potem sm pa se zatipkau neki in reku sori ups, pol je pa rekla da gre dol in pozdraula.

Jutri jo bom pozdravu.

Mogoče kak komentar?

Upam da nisem nadležen….

Če je pa res.;)

Nevem zakaj ne bi bili navdušeni? Itak se ne gre za naša življenja, ampak tvoje. Tako da lahko delaš kar hočeš. Mi smo samo napisali kaj bi naredili v tvoji situaciji. 😉

Hm… Če si se že pogovarju z njo preko fb-ja, a sedaj vsaj veš kaj o njej? S čim se rada ukvarja, kaj rada počne, kje živi, itd….?
Pozdravi jo in če vidiš da se ji nikamor ne mudi, načni pogovor. Če se bosta dobro zastopila pa ji povej da bi lahko šla na kakšno pijačo in jo še zraven vprašaj za telefonsko. Simple as that. :))

Aja pa naj pogovor ne bo izgledal takole: / kako si? fajn. pa ti? tudi. / Potem pa že konc. Povprašaj o čem kar te zares zanima pri njej in pa dodaj kakšen stavek da ne bo izgledalo kot da samo ona govori.Če pa res neveš o čem bi se pogovarjal pa lahko tudi o šoli / prfoksih… Tam vama sigurno ne bo zmanjkalo teme za pogovor. :))

Vso srečo!

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

O hvala za odgovore na moja neumna vprasanja.

Ja, kar nekaj inf sem izbrskal. Vem tudi s kom se druzi, kaj trenira ipd.

Ja zdej bom mogu pocasi v real lifd pristopit do nje.

New Report

Close