Najdi forum

Kako prebuditi zamrla čustva?

Ne vem več, kaj naj naredim, zato se na vas obračam za pomoč. Moža ljubim iz vsega srca. Najraje na svetu ga imam, ni je stvari, ki je ne bi naredila zanj in za najin zakon. Žal čustva z njegove strani niso več enaka. Šokiral me je z izpovedjo, da do mene ne čuti več ljubezni, ki naj bi jo mož čutil do žene in da trenutno ne vidi več najine skupne prihodnosti. Me ima rad, ampak bolj kot prijateljico. O tem, kako se mi je podrl svet, sploh ne bi razpravljala. Odločil se je, da bova dala času čas, odselil se je, ampak se še vedno dobivava, imava bolj prijateljski odnos kot kaj drugega in bolj kot ne samo čakava, če se bo z njegove strani kaj spremenilo, če bo spet začutil kaj več, če ne, sledi ločitev. Vem, da me je imel včasih zelo rad, ampak vem tudi, da dlje kot bova čakala in nič konkretnega naredila, slabše bo, manj bo možnosti, da se kaj spremeni. Ne vem pa, kaj lahko naredim jaz in kaj lahko naredi on, da bi poskušala obuditi stara čustva ljubezni, romantike, tudi strasti. Verjamem v to, da če me je včasih imel rad, me ima spet lahko, da je mogoče obuditi stare feelinge, samo ne vem, kako! On nad kakšnimi konkretnimi predlogi (npr. romantičen večer s svečkami in glasbo) ni navdušen, ker pravi, da ne čuti tega in se noče pretvarjat. Ampak vseeno ….. jaz ne morem sedeti križem rok in samo čakati in gledati, kako se celo življenje, vse, kar sva gradila, sesuva v prah. Tudi o zakonskem svetovalcu sem razmišljala, a nikogar ne poznam, ne morem pa kar nekomu, ki ga najdem na internetu, zaupati. Morda ima kdo pozitivne izkušnje s kom iz Lj. ali okolice?
Prosim za nasvete, pomoč …. Jaz sem v takem šoku, da mi možgani ne delujejo, nekaj pa moram naredit!

Mislim,d a mroaš kaj več povedati, zakaj ne čuti več. dvomim, da je povedal samo to, kakšen razlog pa je že moral navesti. človek se ne izseli kar tako. Kaj je tisto, akr ga tako moti, da nič več ne čuti in seveda kdaj je začutl, da se je to začelo in kaj je pri tem naredil.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Prebudi zamrla čustva lahko le človek sam.Ti se lahko na glavo postavljaš,
obiščeš vse terapevte sveta,on se je odločil kot se je.Verjemi ima zelooo doooober razlog…ne meči se za njim zdaj ko je že odšel
Veš kam se je odselil?
Lepo te je dal na čakanje, s teboj bi prijateljeval in se enkrat ko bo spet imel zeloo doober razlog prišel nazaj.Medtem ko si boš ti glavo razbijala kaj še narediti,se bo on lepo imel pa ne sam….In ko ga bo tam minilo bo prišel nazaj in ti ga boš vesela vzela nazaj??!!
POSKRBI TUDI TI ZASE

Vedno je bil “tiho”, vse, kar ga je motilo, je zase zadržal in se je nabiralo in nabiralo …. in zdaj počilo! Malenkosti, ki bi jih rešila s 3 minutnim pogovorom, če bi jih reševala sproti.

Vem, kam je odšel, sva s stiku, nima druge ženske. Skoraj vsak dan se vidiva, vendar se do mene obnaša bolj hladno. Pravi, če bo spet kaj začutil, bova delala na tem, da rešiva zakon, če ne, ne. Jaz pravim, da je treba kaj naredit, da bo lahko spet kaj čutil.
In, ja, vzela bi ga nazaj, čeprav ko bo enkrat zares in za vedno odšel, dvomim, da nama še kaj pomaga.

Njegova čustva se ne bodo popolnoma nič spremenila s tem ko se je odselil.Če si ga vprašala kaj ga moti in se je pripravljen pogovorit kaj lahko skupaj spremenita se da kaj narest vse ostalo so izgovori.

Če bi bila jaz na tvojem mestu bi ga kdaj nepričakovano obiskala, ne bom preveč pametovala samo vse skupaj mi diši po tem da se je ohladil do tebe ker se je drugje ogrel.

Upam pa da se motim.

To so samo bedni izgovori s katerimi te/se tolaži/š.
saj ti je odkrito povedal,da te ne ljubi več.Ker ljubi drugo,tega ti pač ni odkrito povedal.
Zdaj le poglej nazaj kaj si delala prav in kaj narobe da v naprej ne boš tega ponavljala(mogoče si bila preveč ustrežljiva,popustljiva,posesivna)
POSKRBI TUDI TI ZASE

Zakaj vztrajate na tem, da ima/ljubi drugo? Ne, da si mečem pesek v oči, ampak VEM, da je nima. Ker sem vedno vedela, kje je, s kom je, ima samo moško družbo …. in ni nobene take ženkse v njegovem življenju, ki bi ga zmešala. Morda sem bila celo vse troje od tega, kar je jaoo napisal, a poanta mojega posta ni v tem. Predolgo sva skupaj in preveč rada ga imam, da bi lahko čez noč rekla adijo, brez boja za spremembo. Zato bi bil dobrodošel kak konkreten nasvet. Videvava se, hodiva na kosila, v kino, a to ni dovolj, da bi se v njem kaj premaknilo. Vem, kaj ga moti in on ve, da bom to spremenila, če se vrne, a mu to ni dovolj, ker ne čuti ničesar in zato nima razloga, da bi se vrnil.

Na tak način ga sigurno ne boš dobila nazaj.Pusti mu malo dihat.Če ga res tako ljubiš.Spoštuj njegovo odločitev.odselil se je.Te zapustil.Je kruto a s tem se bo treba sprijaznit.
Če rožo preveč zalivaš zgnije,če jo premalo se posuši.Umre.Kar je mrtvo ne oživi.
V tem pepelu ni več iskric.Sory.

Pyka tvoj bivši partner ti je lepo povedal, da je lahko s tabo prijatelj in nič več. Zakaj ga nočeš poslušati. Hitreje, ko boš ugotovila, da ti nikoli več ne bo moral vračati čustev kot si ti želiš, hitreje boš sebe začela ceniti kot žensko.
Če tudi se kdaj recimo vrne k tebi verjemi tistih čustev, ki si jih ti želiš od njega ne boš dobila. Ne vem ti je res čisto vseeno za sebe. Zakaj si ga tako obupno želiš – verjetno ne – samo v tej “bitki” hočeš biti ti zmagovalka.

Pozdravljena Pyka

Svetujem vama, da čimprej poiščeta pomoč strokovnjakov. V Lj. se lahko obrneta na Gostečnika in njegove učence ali na Trampuža /imago terapevta/.

Vendar se je dobro zavedati, da odnos gradita in rušita oba. Ne glede na tvojo veliko željo, ne moreš sama rešiti odnosa, če mož ni pripravljen na sodelovanje.

Že sama si pravilno ugotovila, da med vama ni bilo komunikacije. Pogovor je v vsaki zvezi, poleg ljubezni, ki je temelj odnosa, tisti faktor, ki neguje, poglablja odnos. Skozi pogovor se partnerja spoznavata, razkrivata drug drugemu, rešujeta konfliktne situacije. Ker se nista pogovarjala, ti svojega moža pravzaprav sploh ne poznaš. Ne poznaš njegovih strahov, stisk, bolečin, želja, hrepenenj, sanj.

Pogumno, Pyka in čimprej po pomoč.

en bk

Svetujem ti,da počakaš,in se ne obremenjuješ preveč s tem kaj in kako.Vem,da je težko,ker ga imaš rada in ti pomeni vse,ampak drugega ti ne preostane kot,da čakaš in pustiš času čas.
Na silo se ne,da ničesar uredit,upam pa,da bosta rešila kar se rešiti da.

Hvala za pozitivne nasvete. Sem mu predlagala terapijo, mu linke na strani, ki govorijo o imago terapiji poslala in upam, da bo pristal. Vsaj “ne” mi ni rekel, ampak da bi rad še sam to pogledal.
Ne razumem, zakaj se nekaterim zdi, da je tako enostavno po 12 letih partnerju rečt adijo, se obrnit in iti kot bi star avto na odpadu pustil.

Pyka, ni lahko. Jaz sem svojega pustila po 17ih letih, ob tem sem se pa zadnja tri leta trudila in se poskušala spremeniti po njegovih željah. Sem si rekla, če bom jaz kaj lepega, prijaznega naredila, bo on tudi. Pa, karkoli sem naredila, feedbacka ni bilo, vsaj takega ne, da bi mi dal upanje. Na koncu sem ugotovila, da je življenje prekratko, da bi ga zapravila ob njem.
Prišla sem do tega, da je bistvo v komunikaciji. Če tega ni, začnemo naša čustva skrivat, težave pometat pod preprogo, potem pa postane preproga premajhna.
Praviš, da si se pripravljena spremeniti. Torej veš, da so bile stvari, ki so ga pri tebi motile. Zakaj jih nisi spremenila prej? Vem, tole je bilo zlobno vprašanje, jaz sem sebe spraševala leta. Glej, vprašaj se še nekaj. Če se boš spremenila, ali boš to še ti? Spreminjaj se zaradi sebe, ne zaradi njega!
Pa veliko sreče.

Žal ti lahko iz najnovejših izkušenj povem, da če moški ne reče ne, to ne pomeni prav nič. To niti zdaleč ni da, tudi mogoče ne. To samo pomeni, da iz tega ali onega razloga noče reči ne.

Sicer pa te povsem razumem, težko je po dvanajstih letih kar tako reči, konec je, kot se ne bi nič zgodilo, kot se ne bi podrlo vse, kar si tako dolgo gradil. Tisti, ki te ne razumejo … Tistim tega nikoli ni bilo treba narediti. Če kdaj bodo morali, te bodo razumeli, verjemi. Jaz in moj bivši fant sva bila skupaj enajst let. V meni je že zdavnaj umrla vsa ljubezen, on jo je do konca gojil in obupal … In četudi sva oba vedela (ne tako kot pri tebi, samo on), da nama ne preostane drugega, kot da se razideva … Tisto jutro sva sedela na kavču in štiri ure jokala, oba. In ko je odšel, ko sem ga gledala z okna, nikoli ne bom pozabila njegovega pogleda, tudi on mojega ne. In tudi po tem, ko se je že odselil, me je še vedno vabil ven, se skušal pobotati in ko je videl, da ne, da pri tem ne želim sodelovati, je pač tolažbo našel v eni, ki se je že prej pol leta metala za njim. Jaz sem bila rešena. On je bil nekaj mesecev srečen, zdaj pa spet okoli govori, da je lajf brez veze. Jaz pa sem se dolgo časa po tem imela zelo luštno, in danes se imam zelo neluštno. In četudi bo do smrti ostal v mojem srcu, jaz nikoli ne bi želela niti enega dneva več biti z njim, ker … Ker preprosto ne.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Trenutno berem knjigo: Česar vam mati ni mogla povedati, oče pa ni vedel – od Johna Graya, ki je verjetno največji strokovnjak na tem področju na svetu.

Meni osebno je dala čisto drug pogled na ženske in tudi sebe sem našel v njej. Meni se zdi odlična knjiga, kako bo pomagala tebi pri razumevanju moških, je pa druga stvar.

Ry

V prvi vrsti poskrbi zase, kakor se že zlajnano sliši. Vem, da se ti zdi, da se je svet podrl, verjemi mi, da se ni. Sem bila v enaki situaciji, pa sva sedaj spet skupaj. Tudi, če ne bi bila, bi svet še vedno stal. On je po nekaj mesecih “sam” prišel do nekaterih stvari, ki sem jih jaz ugotavljala prvi teden, ko je šel. Odgovornost, rutina, … Če ga imaš rada in če meniš, da se je vredno zanj potrudit, potem se potrudi. Najprej tako, da začneš pri sebi. Pojdi ven, med ljudi, bodi pogumna in lepa. Ne mu servirat linkov, dognanj, literature, ker on bo sprejel samo tisto, do česar se bo dokopal sam. To pa včasih lahko malo traja. Morda bo ugotovil, da mu ni do tebe, ampak verjemi, v tem času boš tudi ti marsikaj ugotovila. Verjamem, da nima druge, verjamem tudi, da mu je zelo težko in korak, ki ga je naredil je verjetno zanj eden najtežjih do sedaj. Tudi njemu ni to šport. Tako, le pogumno. Tudi ti si vzemi čas, ne prekinjaj stikov, ne ga rotit in mu jokat, bodi kar si in predvsem se imej rada. Boš videla, da bo. Karkoli bo, bo boljše! Predvsem pa ti dam en nasvet, če ga želiš: ne poslušat “nasvetov” v stilu – pozabi ga, ni te vreden, zaslužiš si več… Ti naredi tako, kot sama čutiš in misliš!

Maša

Pozdravljena Pyka,
tudi meni je povedal na enak način kot vam. Mislila sem, da me bo konec. Sedaj po dveh letih se prav počasi pobiram, res počasi, pa sploh ne vem če bom še kdaj človek kot sem bila.
Po parih mesecih, ko mi je rekel, da ne čuti nič več, me je začel varati in samo še stopnjevalo se je. Ne poznam ga več. Nima več nobenemu kaj povedati, otrokom se je odtujil… Ker dela v tujini, so tudi njegovi klici vedno redkejši, ko pride domov je tujec. Vse smo poskusili, da bi čutil, da ga imamo doma radi tako otroci kot jaz. Pustim ga samega z otroci, da bi se z njimi pogovarjal, pa ni besed….
Veš kako sem se jaz odločila. Pustim ga v njegovem svetu, če me kaj vpraša odgovorim oz. govorim samo najnujnejše stvari, ki se tičejo vseh. En čas sem silila v njega, ga spodbujala, predlagala terapijo…., pa nič, samo še bolj se je zapiral. Sedaj pa ne morem nič več. Tako boli, ko si dal človeku, ki si ga imel rad vse, skrbel za dom, otroke…na koncu pa te zavrže. Vsak dela napake, tudi jaz sem sigurno kakšno. Rada bi vedela, pa mi ni dal odgovora, samo tako pač je.
Ne smili se mi več, prav nič. Žal mi je, da se tega nisem že prej zavedala.

Pyka, poskrbi zase, ker njega ne moreš spremenit, razen če se ne bo sam. Škoda časa in zdravja.

Ne moreš niti sam kaj šele nekdo drug prebuditi zamrlih čustev. ko si v taki situaciji, je isto kot da bi si človek rekel no sedaj mi bo pa tale sodelavec ki sedi poleg mene privlačen in abra-kadabra…. Ne, draga moja, ne gre tako, govorim iz lastnih izkušenj, pa mi je hudo zate, ker vem kako se počutiš. Pa vseeno držim pesti da se pri tebi zgodi čudež in da te bo zopet ljubil.

Zgoraj je že kiklca dobro povedala …

Sorry, ampak brez veze je, da se matraš. Če stokrat napišeš, da nima druge, upam staviti, da jo ima. Sto takih zgodb sem že slišala in tvoja ni nič drugačna. In moški NIKOLI, prav NIKOLI ne bodo rekli, sorry, spoznal sem boljšo od tebe, dopolnjuje me, osvobaja, ljubim jo, ne morem biti več s tabo. Ne, saj je dosti lažje, če sedijo na dveh stolih, imajo doma vse popedenano, malo se pa crkljajo še drugod. In potem pravijo, da se iščejo, da ne vidijo naprej v življenju, da ne vedo, ali je to to …
In prav gotovo ne boš prebudila čustev s tem, da mu boš vedno na voljo. Aha, v kino greva! Super, ziher je ugotovil, da sem prava zanj … No, če ne danes, pa jutri. Ali pa pojutrišnjem zjutraj. No, če ne takrat, pa gotovo popoldan, ali pa vsaj dan kasneje.

Ne ponižuj se, ne klečeplazi in ne prosi za ljubezen. Ni vreden. Je pa ziher na svetu nekdo, ki je je vreden.

Srečno!

New Report

Close