Najdi forum

Pozdravljeni

Obračam se na vas s prošnjo za pomoč, ker ne vem več kako naprej. Štiri mesece je že od tega, ko sem izvedel, da me žena vara. Kako je bolelo, ko sem bral elektronsko sporočilo, ki ga je pozabila zapreti in v katerem je svojemu ljubimcu izpovedala ljubezen. Sama mi je nato priznala, da ima že eno leto razmerje s sodelavcem, ki je poročen moški 50- ih let, ter da ga zelo ljubi ,ker jo je vedno razumel in poslušal. Priznam, da se zadnja tri leta premalo posvečam ženi in otrokoma, saj mi gradnja hiše vzame veliko časa, pa tudi službo imam tako, da večkrat pridem s polno glavo domov.
Kako težko je to sprejeti, ker imam ženo tako zelo rad in tako jo ljubim.
Poročena sva 10 let, skupaj pa sva že 15 let. Žena šteje 32 pomladi, jaz pa 33. Imava dva čudovita otroka, brez katerih si ne predstavljam življenja.
Ne morem sprejeti, da ne bi bil vedno z njima, če bi me žena zapustila in odšla z mojima sončkoma. Vse bi naredil za ohranitev zakona in za to, da bi me žena zopet ljubila. Vem, da se moram popraviti in tudi delam na temu. če se le da se čimveč pogovarjam z ženo, ter se posvečam otrokoma, delam kot je bilo nekoč v tistih časih, ko me je še ljubila.
Tako močno jo ljubim in rad jo imam, tako bi jo objel in poljubljal, a ona mi od takrat, ko sem izvedel, ne dovoli niti, da se jo dotaknem. Pravi, da sedaj, ko vem za njeno ljubezen, ne more z mano imeti nič, da me ima sicer rada a ljubi me ne. Pravi samo, da ji dam čas in naj ne silim v njo, drugače jo bom popolnoma izgubil. Naj razumem tudi njena čustva in da res rabi čas. Kako naj živim s tem, ko pa ves čas razmišljam samo še o njej, o najini nekdanji veliki ljubezni, sanjam kako se ljubiva in hodiva z roko v roki… A srce mi krvavi, ko vem, da je še kar z njim. Pravi sicer, da je zaključila a vem da ni tako. Velikokrat hodi kasneje iz službe, vedno je zasanjana. Stalno ima pri sebi mobitel in skrivoma pošilja sporočila. Sicer pravi, da se je odločila za družino in da ji je hudo, ko me vidi tako trpeti, samo, da res rabi čas in da če jo imam tako rad jo bom čakal. Kako naprej? Čas tako počasi teče. Ali je mogoče, da bo kdaj spoznala, kako jo imam rad
in se odrekla ljubimcu?

Že v naprej hvala za nasvet.

Mogoče ji celo energija, ki jo daješ, da je tebi žal, da še večji zanos in moč po tem, da je naredila prav. Mogoče pa se ne bi smel tako naslanjati na idejo, da jo moraš na vsak način obdržati. Če bi rad bil z družino samo zaradi otrok, potem je to nesmisel, saj se lahko dogovoriš sporazumno, da do otrok nimata omejitev.
Morda pa je življenje nujno hotelo, da nista več skupaj, ampak to ne vemo, dokler ne probamo.
Veš kadar je kriza v življenju, je najlažje poiskati drugega, veliko težje je priti nazaj na pravo pot in ti si se začel obdolževati, da si ti kriv za nastalo situacijo. V trenutku so postal krivec in tako se je nekdo rešil bremena. A ne bi bilo potem bolje, da bi bil tiho in bi lahko še kdaj spal z njo in se jo dotaknil? Tako vsaj ne bi izgubil še tiste nekaj lljubezenskih dotikov. ker pa veš, je pa konec in zakaj ga ona ni naredila, zakaj ni povedala, da se ji premalo posvečaš?

Pota so skrivnostna in včasih moraš iti po tej poti, pa čeprav jo nepoznaš. Največje breme je ravno strah pred neznanim. Le zakaj en bi šel po tej poti, kdo pa ti garantira, da boš jutri še živ?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Največaja napaka je ,da se za nekaj obtožuješ,pa nisi nič kriv za nastalo situacijo.Obtoževanje ali obsojanje pa je nasprotje sprejemanju.
Marsikateri >>pravi

nova
Uredništvo priporoča

Kiara, kar si napisala je fantastično!

Ni kaj dodati!

Konec je vajinemu zakonu,,, ne klečeplazi, poberi se, ne prosi ljubezni,,,otroka sta tako tvoja, ne boš ju izgubil ,,,nekje te čaka nova ljubezen – poišči jo!

Hm…po teh besedah in odgovorih, ki sem jih prebrala res ni kaj veliko več dodati…Jaz bi bila presrečna če bi imela takega moža kot si ti, ki bi me tako ljubil – mene in najina otroka. Pa saj ta ženska sploh ne ve kaj ima…in kaj bo verjetno tudi izgubila!
Če bi se pa ful vrgel v službo ali gradnjo doma, bi ti pa že povedala da si moraš več časa vzeti zame, ne pa da je takoj letela k drugemu. Koliko si je pa pol sploh bilo do tebe, do tega da se vajin zakon obdrži???? NIČ! Ali bore malo…sam boš ugotovil…
SREČNO!

tudi jaz sem dozivela varanje – vendar z nasprotne strani in to po 35letih zakona. moja prva reakcija je bila, da bi rada vse pozabila, da bova zacela znova, ceprav se mi je podrl svet. se sreca (danes, po letu dni lahko to recem) da je bil moz tako pameten in je odsel.
sele sedaj vidim, da mu nikoli vec ne bi mogla zaupati, vedno, ko ne bi bil poleg mene, bi se sprasevala, kaj pa ce je spet s kaksno.
pobiranje z dna je bilo in je se tezko. se vedno se nisem cisto opomogla, najbolj me boli, da me je razocaral nekdo, ki srm mu zaupala in verjela vanj. ce bi tudi jaz odsla v posteljo z nekom vsakic, ko mi je bilo v zakonu tezko, bi se nabralo kar nekaj ljubimcev. in verjetno je tako tudi pri tebi.
ampak bistvo zakona je, da gres skozi dobra in tezka obdobja, skozi cvetje in trnje. zal ne mislimo vsi tako in vedno manj je takih, ki tako mislijo.
samo dokler se sam ne dokopljes do tega, da je edina resitev v locitvi, so vsi nasveti zaman. se potem, ko se bos odlocil, bo pred teboj nekaj zelo hudih, hudih mesecev. moral si bos najti stvar (nadaljuj z gradnjo hise), ki te bo zaposlila od jutra do vecera, da ne bos imel casa razmisljati, kdo je kriv in zakaj je prislo do tega. ceprav pravijo, da sta vedno kriva dva, zagovarjam mnenje, da je kriv tisti, ki prevara. ce ji je bilo tako hudo v zakonu, zakaj ni tega povedala, zakaj ti ni nakazala, da jo sodelavec privlaci.
in ko se bos pobral, bos pocasi uvidel, da je vsaka stvar za nekaj dobra. verjetno bos kasneje (upam vsaj) spoznal zensko, s katero bos spet zazivel.
drzi se in veliko poguma ti zelim!

Klara je sijajno napisala. Nismo torej vse ženske neka brezčutna bitja, o čemer se zadnje čase veliko govori in piše.

Rogač, iz tvojega pisanja sklepam, da se tebi ne zdi glavni problem to, da te žena vara, ampak to, da že skoraj niti za rezervo noče. Sicer je odločitev tvoja, ampak jaz bi ti odsvetovala tak hlapčevski odnos. S tem ji kažeš, da lahko počne s teboj kar hoče, ti boš vedno pritekel, kot kužek na njen migljaj.

Dobro, morda se ji nisi dovolj posvečal. Ampak, če si ta čas namenil za gradnjo vašega doma, se to ne smelo obravnavti kot brezčutnost. Iz službe hodimo vsi (vsaj tisti, ki trdo delamo) s polno glavo – midva z možem jo sprazniva v medsebojnem pogovoru. Kdaj ima eden krizo, pa več govori in drugi posluša, drugič je obratno. Kakorkoli že, preteklost je preteklost, če ji kaj ni bilo všeč, bi se lahko pogovorila s teboj. Ali vsaj poskušala.

Ampak ti jo hočeš nazaj. Tako, kot je bila, da te bo ljubila in spoštovala. Spoštovala te ne bo, če ji boš tako popuščal, kot ji popuščaš zdaj. Kaj pa, ko bo ta ljubimec omagal? Res je tukaj emšo na tvoji strani, ampak kaj ti garantira, da ne bo našla druge sorodne duše?

Ne vem. Ne vem če se zdaj splača še graditi na skupnih temeljih naprej. Tudi ti si človek in tudi ti imaš pravico do življenja. Če so ljudje normalni se da marsikaj dogovoriti. Sploh, ker s tvoje strani ni sovraštva in jeze in če ona pravi, da te ima rada. Jaz bi se na tvojem mestu začela dogovarjati za ločeno življenje. Predvsem zaradi tebe. Če gredo ljudje sporazumno narazen, lahko še vedno ostanejo prijatelji. Mogoče se bosta še bolje razumela, kot če bi se trudila nekaj na silo ostati skupaj. In če se bosta sposobna noramalno pogovarjati in normalno komunicirati, tudi otroci ne bodo trpeli. Še vedno ju boš lahko videl vsak dan, če se bosta tako dogovorila.

Tako bo mogoče lažje njej, ker ji ti ne boš v večen opomin, ti pa si boš morda lahko začel graditi drugo zvezo. In otroci potrebujejo predvsem srečne in zadovoljne starše, ne pa nekaj na silo.

In po drugi strani, če greš na svoje, pa ona medtem resnično konča z ljubimcem in spozna, kaj je pravzaprav izgubila – seveda je čisto tvoja odločitev, kaj boš storil v tem primeru – boš lahko v obnovljeno zvezo stopil z dvignjeno glavo, ne pa kot polit srečen cucek, ki je čakal v kotu, dokler ga ne opazijo.

Srečno!

podobno se je zgodilo tudi meni,le,da je pač mene mož hotel zapustiti,in če ne razčistiš te stvari,te dolgo potem mučijo,vendar kdo,ki je prizadet,lahko vse razčisti,še posebno,če nimaš s kom,ampak kot rečejo svet se ne vrti samo okrog tvoje žene,vse se ne da rešit čez noč,čeprav bi bilo mogoče najboljše,če nisi za skupaj ,greš narazen,toda,kot sam veš ni tako enostavno,,

Poslušta;

Če bi se poročila iz ljubezni, cerkveno, pred Bogom, redno hodila k maši in spovedi ter prejemala zakramente, predvsem pa molila drug za drugega, vsega tega s….. ne bi bilo!

KJER JE BOG, TAM NI NADLOG!

Mučenica

P.S. Vzemi križ na svoje rame, to velja tudi za sodobnost…

brr… me kar zmrazi… perspektiva, kaj bi me čakalo pri bivši, če bi počilo par let kasneje… neizkušene in neizživete ženske, ki jih poln šus pubertete zadane malo pozno… in nedorasle realnim problemom pobegnejo v udobnejše naročje.

Beži stran, kar te noge neso. Vem, da bo težko zaradi otrok… a bo šlo. Samo lepo poskrbi zanju… ona ni več tvoj problem… izbrala je svojo pot, z vsemi posledicami.
Če boš razumevajoče sprejel, kar se je zgodilo, jo boš samo naučil, da ji je vse dovoljeno… in drugič ji bo lažje.
Izbira je tvoja… zdrava pot pa samo ena.

Srečno!

Naj še jaz pristavim svoje mnenje.

Postavi se na svoje noge, ne ponižuj in ne klečeplazi se. S tem si zbijaš svojo samozavest, njej pa vlivaš dodatnih moči, da še lažje opravlja s tabo kot lutko. MANIPULIRA s tabo, tvojo ljubeznijo do nje…

Veš, nobeno živo bitje ni vredno, da se ponižuješ pred njim.Spoznati moraš, da je tega vredna le oseba, ki te ves čas spremlja-to je tvoj notranji glas v srcu, glavi… No, v tvojem primeru sta tudi otroka… Vsekakor pa se ne poniževat tako pred svojo ženo.

Tudi sam sem na podobnem, sicer nisem bil poročen, a sem bil z njo več kot 8 let. Pustila me je, ker je dejala, da tako pač ne more več. Prosil sem jo, pisal pisma, celo pesmi sem ji napisal, se poniževal, obtoževal… Kaj sem dosegel-NIČ. V njej sem s tem zbudil samo večji odpor. Dober mesec po koncu se je začela dobivati z drugim-baje prijateljsko. Strlo me je, čeprav ne vem, kaj se v resnici dogaja. Pa sem se spet nekaj klečeplazil, ko sem končno dojel, da vse skupaj nima nobenega smisla, ker se je tako odločila, ker s tem mučim njo, še bolj pa sebe. Sedaj si mislim, hvala bogu, da se je to zgodilo sedaj, da še ni otrok, ki bi morali vse to prenašati.

Priznam pa, da mi je še vedno hudo za njo, da si včasih tudi zaželim biti z njo. Toda nikoli več ne bom nekoga prosil, naj bo z mano. Kar bo bo, zavedam se-in zavedaj se tudi ti-da je še dosti drugih žensk, ki bodo sposobne ceniti moje-tvoje lastnosti, mene-tebe kot celoto. Morda bo tvoja žena to kasneje spoznala (morda tudi moja punca), a s tem se ne tolažit, ne upaj na to, ker boš lahko kasneje še bolj razočaran.

Dokler pa se boš klečeplazil in jo prosil, te vsekakor ne bo sprejela nazaj, ker bo vedela, da te lahko vodi kot lutko, da bo imela vedno nekoga za seboj, če ji njena avantura spodleti. Takega življenja in s tem trpljenja pa ti ne privoščim. Prav tako tudi ne ponižanja, ki ga s tem doživljaš. Razmisli!

Fant, mlad si še, zdrav, bodi moški! Če te žena več ne mara, te pač ne! Tukaj je varanje samo še pika na i. Pusti jo, naj gre. Za otroka pa imaš vso pravico skrbeti tudi ti. Postavi se zase. Vem, da je težko (žal, izkušnje…) toda moraš biti čvrst, vztrajen, misliti nase in na otroka. Bodi odločen, vprašaj jo, ali se je dokončno odločila in ji povej, naj potem gre. Takoj. Ti pa začni misliti nase, na otroka in vašo skupno srečo. Zelo hitro boš spoznal, da si ves tisti čas zastonj trpel.

Veliko poguma in sreče ti želim!
Sreč

Ne rečem da je to prav, vendar nažalost moški ne naredite nič, dokler ni prepozno.
Ženske ne potrebujemo samo nekoga, ki nam bo kuhal, pospravljal, nas božal, hodil v trgovino… Vse to je lepo in prav, vendar ženske, vsaj večina potrebujemo vseskozi takšno vezo, kot je bila na začetku.
Vsi vemo, da čisto tako ne more biti, vendar vsaj približno tako.

Namesto, da posesaš in jo potem pobožaš, jo primi močno in jo ljubi strastno, kot na začetku!

Večina žensk pač odide ali celo zapusti celo familijo, ker enostavno od sanj in želja ne more živeti.

Moški! Ljubite svoje ženske strastno, ker me to želimo celo življenje, ne pa samo na začetku!!!
Odpeljite nas ven, pokažite, kako smo vam še vedno seksi in privlačne (kljub rojstvu otrok), kako se želite ljubiti z nami po toliko letih nekje v naravi, med potjo do doma, ker pač ne morete več zdržati…

Sem prepričana, da si le malo žensk sploh želi zamenjati partnerja, vendar jim žal drugega ne preostane, če hočejo sploh živeti!

Moški! Utrujenost ni izgovor da se ne morete ljubiti, ker ste se včasih bili pripravljeni non stop (po 16 urnem delu in prevoženih mnogo kilometrih) ste bili še vedno kot da bi se zjutraj zbudili polni energije in mi ženske pač to čutimo in vemo, da se vam pač sedaj ne da več, kar pa pelje v propad veze!

Posrečeno ime si si izbral!

Mene pa zanima, zakaj ni vključena v gradnjo hiše tako kot si ti. Če bi bila, bi imela polno glavo skrbi okrog hiše in ne okrog ljubimca. Kaj boš v hiši stanoval sam?? Imej svoj ponos in ne bodi predpražnik. S tem, ko čakaš, da jo bo minilo sebe ponižuješ, ji daješ vedeti, da se ne ceniš in tudi ona te ne ceni. Dvigni glavo in zahtevaj, naj se odloči takoj in sedaj. Ti ali on.
Pa srečno!

Muza

poznam ta občutek in vem da ti je grozno..ura je pol treh ponoči njega ni in vem da je z njo GROZA….in večna laž

Poljub je kralj dotikov

***KJER JE BOG, TAM NI NADLOG!***

Potem se mora nekje drugje muditi ali pa nas bolj poredko obišče.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hallo,moram rect,da poznam te podobne situacije,ki jih dozivljas.Lahko ti dam nasvet kot zenska,ceprav sem dozivela drugo plat.Te razumem,vsekakor mislim,da si custven clovek.Ampak jaz poznam tudi zensko plat,in mislim,dokler se ti pocutis krivega za njena dejanja,ji dajes ta obcutek,da si ti kriv,da je tako dalec prislo.
Poznam zenske,vem kako se pocutijo itd.Verjemi,vse to jo se bolj odriva od tebe,vem,da je noro,ne razumljivo,ampak psihologija zenske.

Pri tebi si je sigurna,ji ni potrebno razmisljat,saj se ti krivo pocutis,kar bi se morala ona,ali se mogoce tudi bi,ce bi ji ti pokazal meje,ljubiti je eno,spostovanje cloveka drugo.Ni znak ljubezni,ce clovek vse dopusti,ampak mocnost je v tem,ljubiti,ter hkrati pokazat,da te je clovek prizadel,da se z tvojimi obcutki ne da igrati,ter hkrati obdrzati svoj ponos.

Ce mene vprasas,ce njo resnicno ljubis,ter si pripravljen ji odpustit,ter njej ponovno zaupat,se odvrni od nje,pokazi njej,da njo ljubis,ampak,da te je prizadela,in ce te noce izgubit,naj bo ona ta oseba,ko ji bo zal,ter bo znala cenit,kaj je imela z tabo.In da se ona naj potrudi,verjemi,ko bo videla ,da se z tabo vec ne da,da noces vec tako z njo zivet,ter si hladen,bos imel vec moznosti njo nazaj dobit.Ves je sicer zalostno,ampak vcasih ljudje komaj vidijo,kaj so naredili,ce nekoga izgubijo.Ter zacnejo razmisljat,cenit.

Prosim te,ce ti je res vazna,ne samo otroci,ji pokazi hladno stran,kar je povsem razumljivo.Pusti njej cas,da zacne razmisljat,kaj hoce,kako te je prizadela,mislim,da bos na ta nacin dosegel vec.Izgubila je spostovanje zate,sedaj imas priloznost,ga nazaj dobit.Premisli ampak,ali je to vse skup vredno,ne samo zarad otrok,ampak zarad vaju.Bos ji lahko v prihodnosti povsem zaupal,pozabil?
Ves mi ljudje ko smo v trenutkih,da izgubljamo,hocemo vse naredit,si prekrivamo oci pred resnico.Vprasanje je samo,ali je res to ljubezen ali samo strah,izgubit nekaj,kaj smo imeli v svoji oblasti.Vprasaj samega sebe,ali noces izgubit,drugace mislim,bi se ze prej dosti bolj ukvarjal z tvojo zeno ali opazil,da je nekaj narobe?ampak ne pozabi,da je vsak sam odgovoren za svoja dejanja,in da ima vsak clovek moznost,uzet drugo pot.Tudi ona je imela moznost,se odlocit,ali za eno al za drugo,odlocla se je za to pot.To ni tvoja odgovornost,nisi kriv zato,vsak clovek je sam odgovoren za svoja dejanja,bilo kaksna so,ter vsak ima moznost se odlocit za eno ali za drugo.Zelim ti veliko uspeha,ter moci,poglej nase,ohrani tvoj ponos,ter pojdi to pot,ki te bo vodila k sreci.lp

nikogar ne moreš prisiliti v to, da te ljubi. lahko le ostane s tabo zaradi otrok in skupnega premoženja, a sama ti je iskreno povedala kako bo to izgledalo. verjamem da je težko, a sprijazni se s tem čimprej. ljubi drugega in tudi če bo iz kakršnegakoli vzroka nehala z njim in se vrnila k tebi, ne bo nikoli več tako kot je bilo, ker je z njim izkusila nekaj, kar s tabo nikoli ni in tudi ne bo. pa verjamem da nisi ti direktno kriv za to. bi rekla, da sta lep primer parčka iz rosno mladih let, ki se je zgodaj poročil prez večjih predhodnih izkušenj – tempirana bomba, ki je pri tebi eksplodirala.

Se strinjam z Mihnarjem. Kleceplazenje ti ne bo pridobilo nzaja zenine ljubezni.

Njena odlocitev je, ali bo ostala s tabo ali ne. S tem se moras sprijazniti.

Zdi pa se mi, da je nekaj, kar moras nujno narediti: zahtevati, d ace ostane s tabo, takoj prekine vse stike z ljubimcem.

Kaj se to vendar pravi, da bo ostala s tabo, pa se je ne smes dotakniti,…??? To ni nic, to je samo mucenje in ponizevanje samega sebe, ce pristanes na to. In akkao naj te zena spostuje, ce na kaj taksnega pristanes?

Seveda pa moras racunati, da ce zahtevas, da prekine vse stike z njim, se lahko ona premisli in odide od tebe. Ampak ali bi v taksnem primeru sploh hotel biti z njo?

Imej rad in spostuj samega sebe in ne dovoli, da delajo s tabo grdo.

tarantela,in zakaj čakaš????halo!!! to je res grozno,vem,ampak ukrepaj tudi ti!!

New Report

Close