Najdi forum

moški, ki se ne zmore odločiti?

Zanima me vaše mnenje. Imela sem dolgoletno zvezo s poročenim moškim. Obljubil mi je, da bova zaživela skupaj, resno. Imava otroka. On se je pred letom dni odselil od doma; živi sam, vendar še vedno vsak vikend hodi nazaj h svoji ženi. Pravi sicer, da ljubi mene, da bi bil rad z mano, vendar, da mora skrbeti za otroke tam (že študentje)…in da bo enkrat gotovo nekaj v zvezi s tem naredil. Jaz mu že zdavnaj ne vejamem več. Vendar sem tako globoko vpletena v to zgodbo, da je še ne zmorem objektivno pogledat. On trdi, da bova ENKRAT skupaj…da naj potrpim, da ga ne razumem, da je pač bolj občutljive sorte in da ga enkrat nese sem drugič tja, ker je bil pač tako vzgojen. Ima pa da me rad,…skratka, jaz naj ga ne bi znala privezat nase. Po njegovem sem vsega kriva jaz, vse bi morala potrpet… in na koncu biti še razumevajoča in maksimalno kooperativna pri njegovih stikih z najinim otrokom. Pravi, da se ne zmore odločiti; vsaj taka je njegova interpretacija. Ali je možno, da nekdo funkcionira na ta način in da to ni zgolj in samo odvratna manipulacija?? Kako je to videti z distance?

Tarja, kar preberi si sporočila iz preteklosti. Seveda je mogoče takšno življenje, on živi svoje, ti pa njegovo. In tako bo dokler se ne boš odločila, da prekineš ali pa ostariš in umreš.

odloči se kaj želiš?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ne, nikoli ne bosta skupaj. Nisem kak mag, temveč realist – od tod naprej ti mora bit jasno kaj ti želi biti povedano.

Moraš ti odločiti, on se ne bo, če se ni do zdaj.

Ta strašni ata spada v dvolično kategorijo potuhnjenih frajerjev brez hrbtenice, ki bi sedeli na dveh stolih in se skrivaj sladkali z ljubico, ter imeli vse pošlihtano pri ženki. Žena pa, če to vidi, ne da toliko nase, da bi mu ponosno pokazala vrata.

Predvidevam, da je vsaj 2x polnoleten in da se je za skrivnostno življenje s tabo odločil pri polni zavesti. Ti si pri tem kriva le toliko, da nisi v svoji zaljubljenosti in naivnosti po pol leta rekla jaz ali žena. Če bi se takrat pobral, nebi nič zamudila. Zdaj imaš s takim hinavcem še otročka, tako, da vaju oba spravlja v stres.

Edina rešitev: z njim ne imeti nobenih opravkov več, črno na belem urediti vsak vikend z vajinim otrokom zaradi psiholoških potreb po očetu in urediti materialne stvari v prid otroku. Očitno sta oba z ženo slabiča, ki vzdržujeta neko agonijo, v drugi, pod pretvezo svetega Jožefa pa tebe gnjavi.

Premisli, pa še s Primožem se strinjam.Ti si le marioneta v rokah velikega ega.

Srečno, poskrbi zase in si uredi življenje po svoji meri, kjer boš ti zvezda tvojega življenja!

Če si želiš njega kot del družine, mislim,da mu to tudi pokažeš.Mislim, da je to zgolj manipulacija, čeprav verjamem, da ima vas zelo rad in tudi otroka.
Če misli resno, se bo odločil za vas….Odaljite se za nekaj časa od njega, ter poskušajte do njega biti hladni ter da vam je vseeno. Potem bote vidli kako bo odreagiral. Če mu nebo vseeno, bo verjetno tudi on žačel razmišljati.Vsaj tako bi jaz storila

Draga Tarja, si si že sama odgovorila. Z distance je videti prav tako, kot si že napisala: “zgolj in samo odvratna manipulacija!”
Še nekaj. Pravi, da te ima rad. Prav. Mogoče je res, mogoče ni. Kako vedeti? Iz izgovorjenih besed? Ponovljenih tisočkrat? Ne bi rekel. Že veliki mag propagande, herr Goebels je v enem osnovnih postulatov povedal: “napiši največjo laž. Potem jo dan za dnem ponavljaj ljudem. V zelo kratkem času bo postala sveta resnica”. In to drži. Tudi v odnosih.
Torej, ostane ti samo, da sodiš po dejanjih. Glede na napisano, vse kaže, da ima omenjeni starejši gospod rad samo sebe in mlado meso za občasno uporabo, ko se mu dvigne. Oprosti za mogoče malo grobo izražanje, toda verjamem, da je resnica še hujša. Žal.

sem hotel odgovoriti, pa je že Stella povedal isto, kar sem imel v mislih.
Bom kar direkten-najbrž dobiva spolne usluge na obeh koncih-in to mu odgovarja. Ko si eno zaželi, odrine tja…

Svetujem ti samo lahko, da se čimprej postavi na samostojne noge in se odlepiš stran od njega…

Kaj si pa pričakovala od moškega, ki je imel poleg žene, še ljubico? Če bi resno hotel bit s tabo, bi se že na začetku ločil in bil. Tako pa se ni, ker pišeš, da si imela dolgoletno vezo z njim. To bi ti že moglo dat jasno vedet, da ne bo nikoli s tabo. Sploh pa če niti sedaj – ko živi sam – ne naredi nobenega koraka naprej v vajinem razmerju. Sori, ampak ne vem kaj sploh še pričakuješ od njega?! Da se bo čez noč spremenil in ugotovil, da ne more več brez tebe? Žal mi je, ampak mislim, da zapravljaš tvoje življenje s čakanjem na nekoga, ki ga nikoli ne bo ob tebi na tak način, kot si ti želiš.

Hvala za odgovore! Saj sama premišljujem čisto podobno, je pa res, da se z distance bolje vidi in da sem zdaj vaše poglede že sposobna sprejet. Namreč to v mojem primeru ni bilo tako lahko! Tudi jaz sem se slepila, da me ima rad, pa da bomo skupaj! Zelo močno slepila! Naj povem, da sem mu jaz že skoraj leto dni nazaj zaprla vrata. Stiki, predvsem zaradi otroka, pa bodo morali bit večno. In nič neverjetnega, tudi pri teh osnovnih stikih začne manipulirat z mano….še vedno ve na kateri gumb je treba pritisnit; saj na tem je temeljila celotna najina veza…Vedno pravim, da je to kot heroin. Ko berem o kakšni podobni zgodbi, mi gre (zaradi lastne izkušnje) kar na bruhanje. Vendar, vsak mora sam dat svoje skozi. Da te sreča tisto kar te mora (pamet?). Lahko rečem samo to; za mano je peklensko hudo obdobje in hudič še kdaj pa kdaj pomaha s svojim repom, vendar se “po stotih letih” že lahko veselim telih lepih jesenskih dni!

Živjo, Tarja!

Kako je to videti z razdalje, nas sprašuješ?

To je videti tako, da sem se jaz vprašala, kaj te pa sploh še povezuje s tem človekom, ki naj bi bil pomemben v tvojem življenju, ki ga ti ljubiš nadvse? Morda to, da imata otroka – to je skupno starševstvo.

Kje je tako imenovana spolna ljubezen med moškim in žensko? On te vara z bivšo ženo – hodi k njej za vikende. On želi živeti sam – in sam tudi živi.

Tebi je namenil samo krajše obiske, pa najbrž še kakšen seks tu pa tam – o tem samo ugibam – to pa je mnogo premalo za resno zvezo med moškim in žensko, svetlobna leta daleč od kakršnekoli prave ljubezni.

Zamisli se nad sabo, zakaj to dopuščaš!!! In razmisli, kaj lahko ukreneš, da se rešiš iz tega bednega položaja!

Lp

Spoštovana Tarja!

Verjamem, da ste¨IN¨, da ne vidite kaj se z vašim življenjem dogaja.
Poskušajte za spremembo postaviti v ospredje svoje in otrokove želje in potrebe… Bodite egoist, kot je on in mu nikakor ne dovolite, da bi še naprej manipuliral z vašim življenjem. Ustvarite si svoj lasten svet in poiščite ljubezen kje drugje. Verjemite, da vas čaka samo vi ne vidite tega, ker ste preobremenjeni z človekom, ki vas ne ljubi!

Veliko sreče, Binči

Zakaj misel na dobro prihodnost, če že sedanjost ni rožnata (pa imaš nanjo še največ vpliva). vedno bo tako, dokler se ne odločiš, ali bo tako ali bo drugače.

Ne vem kaj si pričakovala od nekoga,ki je že poročen?Res bi bilo dobro,da bi se vprašala še predno si z njim navezala spolno razmerje.
Zakaj nekatere mislite,da če bo otrok po sredi,da pa bo drugače in da se bo scenarij odvijal po vaših načrtih? Da bo za ceno tega zapustil družino na vrat na nos in privihral v objem ljubice,ki je bila tako požrtvovalna,da je prenašala še celo to,da si svojo veliko ljubezen deli z njegovo ženo?
Ne vem kaj si naj mislim o tebi,te ne poznam,sprašujem pa se,zakaj ni od žene se preselil k tebi,ampak je raje odšel živeti sam zase.
Morda je jezen sam nase,da se je tako zapletel in tako ne kaže nobenega spoštovanja,žal tudi do tebe ne!
Od tebe pa je odvisno,koliko časa še misliš čakati na njega in pričakovati nemogoče.Prej ,ko si boš prišla na jasno,da te ta veza nikamor ne bo pripeljala,prej boš imela možnost zaživeti na novo,brez da mu podležeš v trenutkih svoje šibkosti.
Upam,da se najdeš in spregledaš svojo dolgotrajno zmoto!
LP!!

Poznam podobne situacije,sem prezivljala nekaj podobnega,sicer brez otrok.Vem,kako se pocutis in vem kako boli.Samo realno pogledano,on stoji na dveh stolckih.In ne pozabi nekaj,kar tudi jaz dolgo casa nisem hotela videt,ce bi te resnicno ljubil,bi se odlocil zate,ampak mu ocitno odgovarja tako.
Mogoce si vedno zivela z to zeljo,da se odloci zate,ampak on ocitno ne.Si se sama vprasala,kaj te je privlacevalo pri tem porocenem moskem?mogoce tudi to,seveda podzavestno,da ga ne mores povsem imet,ali da se moras,zanj trudit?
Te povsem razumem,in moram rect,da mi je zelo zal zate,imam to vse ze za sabo.Pogledaj vase,se vprasaj ali ti je to res potrebno,si zelit,upat,ljubezni,za vsako ceno?Mislim,da si vredna ljubezni,spostuj sama sebe,tvoje zelje,ce mu je mar do tebe,naj se on trudi ali pokaze?mislim,da ti je on to dolzen?on zivi svoje zivljenje,najbolj zalostno je,da ti ne zivis svojega.POglej nase,na tvojega otroka,vredna si ljubezni,spostovanja,ampak tega ne mores prej videt,dokler sama sebe ne postavis na prvo mesto.Ali te clovek ljubi ali pa ne,mislim,da nekaj izmed ne obstaja.POSLUSAJ SVOJE SRCE TER SVOJ NOTRANJI GLAS;KI TE NE BO NIKOLI PREVARAL,AMPAK TE BO VODIL NA PRAVO POT.Vsekakor tvojo pot,ker ti si sama sebi najvaznejsi clovek,ce ne bos ti sama pogledala zase,verjemi ne bo nihce.Zivi svoje zivljenje,bodi ponosna nase,kar si,naj se on pocuti srecnega,da je lahko z tabo,in te naj ceni.Lp

Suzana tudi tvoj post sem prebrala in bi ti rada povedala samo to,da se ti ni treba smiliti sama sebi za prestane bolečine,ker si zavestno rinila s poročenim,čeprav nisi imela nobene pravice.
Jaz sem bila nekoč na nasprotnem bregu in poznam takšne,kako se neumorno z vso zagnanostjo vlečejo za tisto,kar nikoli ni bilo in nikoli ne bo njihovo!
Tako,da te bolečine,ki jih imate,pa ne bi bilo treba jih nikoli prestajat so že v naprej predvidene.A se pa katera vpraša še za bolečino njegove družine,ko poročenemu ne da miru in ga hoče na vsak način strgat,če ne gre, pa s silo?
Ko pa zadnja možnost odpade in spodleti ste pa naenkrat najbolj uboge,ker vas ni hotel.
Ves scenarij je odvisen od prvega koraka ki ga narediš.Če rečeš prvič ne in ostaneš neomajen se nič od tega ne more zgoditi.
Morda sem bila preveč pikra,ampak vedite,da tisto kar ni vaše,pustite pri miru!
Kljub temu vama želim,da zaživita na novo in bogatejši v duši in brez starih napak!

New Report

Close