Najdi forum

Posesivnost in ljubosumje…

Imam en problem…
Ko sva s partnerko sama, se imava super, vse lepo in krasno, ko pa sva v druzbi, ratam posesiven in ljubosumen za stvari ki so bvrezvezne in brez pomena…Zdej nebi tle neki prevec filozofiral kaj in kako in zakaj, zanima me samo ce je imel kdo podobne probleme in jih je resil??? zanima me na kaksen nacin??? priporocate kaksno knjigo?? obisk pri psihologu??? karkoli, ker tako ne more iti vec naprej….
Lep dan!!
SomeOne

V redu je že to, da se tega azvedaš. Sedaj moraš iti še naprej in se naučiti biti ne ljubosumen, malo je vedno dobro, vendar ljubosumnost boš rpemagal samo z ljubeznijo. Ljubi svojo partnerico tako močno, da ji privoščiš vse najboljše, pa čeprav drugega?

Težko? Kadar pokažeš ljubosumnost, naj bo iz ljubezni, kajti čuti se kdaj je nekaj zaradi pozornosti, nekaj pa zaradi posesivnosti.
če jo imaš rad, ji tega ne boš počel, kajti če jo imaš rad, boš želel, da bo srečna in če je nesrečna zato ker si ljubosumen, potem boš to spremenil.

za vse pa je potebno veliko truda.
ne daj se, pa bo.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Prosim če še napišeš zakaj si ljubusumen,tako da bom lažje razumela mojega moža,ki je ljubusumen prav tako kot ti.

Pozdravljen!
Tako kot je že Primož napisal, dobro je, da se tega zavedaš. To je prvi korak.
Če ugotavljaš, da je to patološka ljubosumnost, te čaka delo na sebi.
Ne išči krivde izven sebe, kajti to so tvoje rane iz otroštva, ko si imel občutek, da nisi dovolj dober, da nisi ljubljen, da nisi sprejet.
Teh občutkov od staršev nisi dobil, zato jih pričakuješ od partnerice.

Dokler svojih travm ne zaceliš, žal nisi sposoben zrelega partnerskega odnosa, kajti v pretirani ljubosumnosti bosta trpela oba. Ne glede na to, koliko ljubezni, pozornosti, nežnosti boš deležen s strani partnerke, nikoli ti ne bo dovolj. In s takim ravnanjem dosežeš ravno nasprotno in na koncu partnerja izgubiš.

Zato ti polagam na srce, reagiraj čim prej, če sam ne boš kos problemu, se obrni po pomoč.

Želim ti vztrajnosti, potrpežljivosti, ljubezni do sebe in drugih.

Srečno ! Nina*

.priporocam ti,da si vzames cas in si nastudiras stvari.posebej psiho.ljubosumje,posesivnost pride zato,ker si sam sebi ne zaupas in seveda svoji zenski tudi ne.zelis si jo imeti pod kontrolo.cimprej razresi ta problem,ker lahko vpliva na zvezo razdirajoce.veliko srece pri raziskovanju samega sebe!

hja….
sem ugotovil to ja… dva dni nazaj…da zna bit to zelo razdiralano in tko…
Mene zanima, ce ima kdo kej izkusnje s tem kako se problema lotiti??
Ker velik ljudi mi govori kaj in kako in so (ste) vsi prekelmano pametni, ampak kaj konkretenga pa noben ne pove…
SomeOne

jaSomeOne, jaz nisem bila nikoli posesivna……………… malo je itak vsak…. preveč nisem bila….. ko pa me je partner prevaral, sem postala nezaupljiva…. in danes ko se pogovarja z kakšno žensko mu ne morem zaupati….. mislim da bi temu lahko rekla posesivnost…………. najraje bi videla da nebi nikogar pogledal………. ogovoril…… Mislim da se moraš vprašati ali svoji punci zaupaš ali ne………….. če je razlog tu delajta na zaupanju………. drugače pa išči razloge naprej……….

Srečno………..

New Report

Close