Najdi forum

Pozdrav vsem.

Najprej bom povedal, da sem nov v tej zadevi, tako da mi oprostite, če sem “falil” temo, ali pa bom napisal kaj, kar mogoče ni v navadi. Opažam tudi, da se tu v glavnem piše v pravilni slovenščini (zasluga “šefa”? 🙂 ), tako da bom možno kaj napisal po domače. Glede na to, da se mi tale forum zid prvi forum z normalnimi (starejšimi od 15? 🙂 ) ljudmi (tudi zasluga šefa? 🙂 ), bom poskusil odpreti eno temo.
Torej, k bistvu. Zanima me, kaj vi mislite od spoznavanja novih ljudi kar se tiče nočnega življenja v LJ? Vtis imam, da je ta kapitalizem (politika me sicer ne zanima 🙂 ) totalno pokvaril družabno življenje. Zelo težko je spoznati “normalno” (pustimo @!#$, kaj je to noramlno, recimo, da je to približno poštena, dokaj delavna, vsaj nekako dobrega videza,…) žensko v kakem lokalu ob vikendih zvečer, ki bi bila povrhu še samska in pripravljena na nova spoznanstva (tudi, če ne pride do kakšne veze!). Ne vem, a sem jaz čuden (najbrž 🙂 ), ampak jaz bi vseen rad spoznal kakšne ženske, pa ni nujno, da s tem hočem kaj imeti z njo. Še posebej se mi zdi, da je problem z malo starejšimi (ker je danes po Ljubljanskih lokalih večinoma mularija – do 20) puncami, saj jih skoraj nikjer ne vidim. Da ne govorim o tem, da je nekdo malo bolj zbirčen (če iščeš nekoga za resno vezo, najbrž tudi moraš biti) in želi najti punco, ki dobro zgleda, je starejša od recimo 22 let, samska in ne gleda na denar! Skoraj ni šans! Mogoče toliko kot za glavni dobitek na loteriji… 🙂 Kaj pa vi mislite?

Lp vsem,

Jani

Jani, najprej hvala za pohvale, čeprav nekoliko pretiravaš, drugače pa tudi mi napišemo veliko po domače 🙂 Včasih kar preveč.
Nekako deluje, da so teji forumi res nekoliko na višjem nivolu kot ostali, vendar se tukaj gor zbirajo tudi 15 letniki, ki imajo odlične ideje. Je pa res, da je danšni čas tak, da preganja ljudi, ki imajo pozitivne namene in kakšno posebno vrednoto, kot je ljubezen in si upajo pokazati čustva. Družba, skorajda zabija take, ki so radi nežni in čustveni, kajti češ, sedaj ni čas za take reči, dandanes se ukvarjamo z svetovnimi problemi, istospolnimi usmeritvami, kloniranjem….vse kar je nekoliko drugačno in tisto, kar počne večina…tisto je moderno. Ostali, ki pa imamo radi ljubezen, ki radi pokažemo čustva, ki smo obenem romantični in strastni, ..ki želimo nekaj narediti iz rpeproste zavesti, da delamo dobro…taki pa smo preprosto čudni. A poglej ga vraga, prav vsi pa so točno tam, kjer se to dogaja. Saj ne razumemo, kaj to je, ampak neka nevidna sila nas tja privlači in ko enkrat to okusimo, nam kar paše in želimo tukaj tudi ostati.
Mislim, da je to neka prvinska sila v nas, ki smo jo z leti zadušili, ko pa jo pridobimo vsaj malo, si ne znamo predstavljati, kaj je to, ampak je lepo in to želimo imeti in kar naenkrat postanemo odvisni. Pa ne zato ker bi bili odvisni, ampak zato ker to vsi iščemo, problem je pa v tem, da smo pozabili kje in kako lahko to najdemo, še več sploh ne vemo kaj iščemo.
Tako se tudi vse to odraža v vsakdanjem življenju, v lokalih, na zabavah, v službah..čeprav praviš a je še kje kakšna “normalna” seveda so, povsod jih je , tako tukaj kot v lokalih, samo spet problem, ja kaj pa iščemo, ja tja zahajamo, ker bi nekaj radi, ampak ne vemo kaj.
Rekel sem, da bom naredil klub Med.Over.Net in to samo zato, da ne bomo večno ostali samo na tipkah in za računalnikom, temveč bomo šli še ven, spoznali tudi drugo plat besed in takšnih pogovorov. Takšni pogovori so vedno lepi, ker nas nihče ne prekinja in lahko napišemo kar mislimo, kar nam pade na pamet, to preberemo in popravimo, če želimo. Preprosto izrazimo svoje mišljenje.

No in čas je, da naredimo še korak več, ko se srečamo ni potrebno, da obstajajo kakšne zavore, ki jih tukaj ni, saj ni nič drugače, če vemo kaj čutimo, je popolnoma vseeno, če to tudi vidimo. Vendar imamo takrat nalogo, da se naučimo še nekaj več, poslušanja. Takrat pa ne smemo z svojo energijo prevladovati, ampak mora biti vse na pol pol. To je korak naprej, ampak nekje se mora začeti, nekje moramo ugotoviti kaj iščemo, kaj želimo in kaj to je, kar iščemo.
Menim, da ni problem zbirčnost, temveč ne zmožnost razumevanja samega sebe, kaj hočemo. Zakaj bi varal, če tega nočem, zakaj nekdo iskorišča ženske samo za sex in obratno seveda, če noče, da bi nekdo to počel njemu. Samo zato, ker ne vemo kaj bi radi. Šele ko se kaj zgodi, se zavedamo, ali smo delali prav ali narobe.
Razmišljal sem o tem, če bi odprl kakšno agencijo za spoznavanje parov med seboj, ampak ne tako konvencionalno, kamor bi vsak prišel z opisom kaj hoče, pogledaš v fascikel in izbereš. Raje bi imel agencijo, kjer ne bi izbirali, temveč bi se učili kako izbirati.
Ko nakaj začnemo, moramo začeti pri sebi.
Vsak ima svoje mnenje in svojo idejo poslanstva tega sveta. Vse počnemo, vendar večina se jih vedno vrne k tisti zadevi, da moramo nekoga dobiti. Ni res, mi moramo hoditi svojo pot, lepo pa je, če se kakšna pot križa ali pa gre vštic. Takrat je to čustvo, ki ga vsi iščemo, nikoli pa ne smemo zaiti s svoje, kajti vsaka druga pot je težja in je nismo vajeni.

Kdo bi vedel kaj je prav in kaj ne, mi pa je všeč misel Chandry-a:
PO TEM ŽIVLJENJU NAM NE OSTANE TO, KAR SMO ZBRALI, TEMVEČ TISTO, KAR SMO DALI

pRIMOŽ

Zdravo Jani!

V tvojem opisu bi se kar lahko najdla. S tem da :)) po mojih izkušnjah, ko tip reče meni denar nič ne pomeni, običajno pomeni, da je zapravljivec ali totalno nesposoben poskrbeti zase. V skrajni različici je to celo pomenilo, da mu moj denar nič ne pomeni in ga lahko zato zapravlja kakor želi, njegov denar pa je bil seveda zame “nedotakljiv”. Zato ti iskreno povem, da mi je bolje sami kot pa v vezi s takim cagavcem.

Morda ti tukaj delam krivico in si še eden redkih normalnih fantov, samo ta izpostava materialnega…mi na žalost zveni že slišano in preizkušeno.

Na žalost je tudi materialna plat življenja zelo pomembna. S tem ne mislim, da hočem tipa z mercedezom ali jahto, ampak tipa ki je “sposoben” življenje prijeti za roge in to iz vseh vidikov.

Kar se izbirčnosti tiče; relativno pravilo je, da tipi, ki imajo nekaj pod palcem dobijo lepše in kvalitetnejše ženske. Sorry stvar konkurence, ki velja med moškimi in ženskami. Samo žensko polje konkurenčnosti je bolj lepota, moško pa materialne dobrine. Za vsak človeški osebek pa je to še kako stresno. Poglej samo koliko punc zboli za kakšno bulimijo ali anoreksijo.

Glede na to, da iščeš malo lepšo žensko boš moral očitno zvišat svojo ponudbo. Jambranje v smislu, da so ženske materialistke ti na žalost pri dosegi zastavljenega cilja ne bo pomagalo.
Torej, če hočeš uspeti igraj po pravilih, če pa ne se zadovolji s čim slabšim.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem ena od tistih starejših punc, ki hodi ven in je samska. Ne vem kako je z ostalimi puncami ampak dejstvo je, da tudi uredu fantov ni ravno lahko spoznati. Jaz sicer ne hodim ven z namenom, da bi spoznala koga za resno vezo, ampak da bi spoznala ljudi, ker sem pač družabna. In ko tako opazujem druge (in punce in fante), mam občutek, da se sploh ne znamo družit. Gre zgolj za to “če si mi všeč, ti dam možnost, če ne, pa adijo”. Pa tudi sem mnenja, da v takih lokalih redko spoznaš koga, s katerim se lahko vidiš še kdaj. Jaz sem se raje obrnila na druga mesta, kjer se da ljudi spoznati in imam veliko več od večera.

Živijo!

Če želiš lahko spoznaš mene. : )

Lep pozdravček.

To bo (zaenkrat, ko je še možno) kar odgovor vsem. Upam pa, da vas bo kmalu preveč za odgovarjat. :))

Najprej pa da ne pozabim – Primož, kako preverjaš (če sploh lahko), če je pod imenom vedno ista oseba. Torej, da je npr. pod imenom “Polde” res Polde? V redu, vem da na začetku lahko pač napišeš karkoli, ampak vsaj kasneje, ko se vpišeš ponovno, pa se najbrž lahko preveri IP? Zanima, da ne bi folk napisal nekaj, potem pa se logiral kot nekdo drug in napisal nekaj drugega?

O.K. odgovori:

Primožu:
Res si faca. :)) Ampak ne mislim čisto v (po mojem) + smislu. Zanima me, če si (ali še) hodil na kakšen filo faks? Ker tvoji komentarji so res.. hmm… filozofski. 🙂 Za mene si kar malo “neprizemljen”. Nič ni narobe, če daješ nasvete v stilu “življenje nam pravi da je vsak človek individualen,…” (ne vem, če je to direktno tvoje, a mislim, da je to tvoj stil), ampak to je tako relativna zadeva, da pravzaprav v takih primerih, kot jih imamo tu (nekaj konkretnega), sploh ne pridejo v poštev. Kot politiki – veliko in učeno govorijo, povejo pa prav nič oprijemljivega. Kakšne par besed vmes se tiče zadeve, ostalo pa je nekje v območju “relativnostne teorije filozofije življenja”. :))))
Ampak ne razumi me narobe. Mislim, da si kot človek prav kul – odprt in komunikativen, podpiram tvoje delo s forumom in tudi pobude o klubu (način spoznavanja pa je stvar hude debate, se mi zdi – fascikli ali osebno itd.). Če imaš drugačen pogled kot jaz, pa si v redu, si zame čist kul. Kar tako naprej!
Se še beremo, upam.

Ini:
V enem delu si me “našla” (ko si govorila, da se ne znamo več družit), v drugem pa ne. Ali pa ga ne poznaš, ker si napisala, da ne iščeš tega. Izpostavil sem namreč še en problem poleg druženja – da če se že želiš družit z namenom veze, so danes vrednote (vsaj na tisti sceni, kjer se jaz gibljem – po centru LJ ob vikendih) totalno zgrešene. Kaj misliš o tem? Vsekakor hvala za že za 1. odgovor.
Lp. Jani

Nataly-i:
Zanimiva ponudba (in direktna!). Čeprav…hmmm… ne me narobe razumet, ampak tako povabilo se mi zdi nekako.. patetično ali pa “kr neki” (razen če se seveda ne igra z identiteto – kar sem omenil na začetku). :)) Takoj dobim občutek, da si stara 15 let, neprivlačna, “psiho”, ali pa zelo “živa” če veš kaj mislim. Seveda pa ena pijača že zaradi izkušnje ne more škodit, pa čeprav se bova po 15 minutah “požrla”. :)) Preden pa poskušam ugotoviti (in dati kak mejl), kako bi se spoznala (bo Primož “pomagal”? :)) ), da ne bi tudi ostali zvedeli najine naslove, bi pa vseeno rad še kak mejl izmenjal.. :)))
Si pa modelka… :))
Ciao, Jani

In še Taši:
Tvoj odgovor mi je bil najbolj zanimiv (če dam Primoža v drugo kategorijo 🙂 ).
Na začetku si omenila, da se lahko kar najdeš (lahko sklepam, da zgledaš malo bolje in ostalo). Potem omeniš, da je ti je materialen svet važen do neke mere. Do tu vse lepo in prav, sem se strinjal. Potem pa si zadela “moj problem” direktno. Namreč: če misliš, da je žensko konkurenčno polje lepota, moško pa materialne dobrine, potem…. hmmm…. Jojmene. :)) Kako lahko to napišeš, če ti je materialen svet važen do neke normalne mere? Jaz sem iz začetnih odstavkov sklepal, da ti je potem pomembno, da je tip npr. duhovit, postaven, resen itd.,?
Če pa potem pišeš od polja konkurenčnosti pri moških – materialne dobrine..? Ni se mi ravno to zdelo kot da bi bilo na splošno (v smislu sorry tak je svet, ampak jaz nisem taka), ampak da je to kar tvoje mnenje. Kar se sklada z manekensko logiko (jaz sploh nisem mahnjena na keš – o a maš vilo na morju? kul, a grem lohk s tabo :)) ), če se lahko bolj nazorno izrazim. Se obenem opravičujem “normalnim” manekenkam (tisto je bilo mišljeno kot kliše), da ne bom dobil kup odgovrov in se ne bomo potem spuščal na nižje nivoje komuniciranja, ker nas bo šef “scenzuriral”. :)))
Skratka, Taša, tip, ki ima npr. 150.000 SIT plače (povprečje), je postaven in duhovit (ali pač kar ti paše), bi moral biti po polovici tvojega pisanja idealen zate. Ko pa vse preberem, pa dobim občutek, da bi ga takoj zamenjala za npr. karakterno slabšega (tudi vizuelno?) in premožnejšega. Brez zamere, lepo mi je poslušat tudi taka mnenja. Niti pod razno te ne mečem v isti koš kot tipične “materialistke”, saj se vseeno vidi iz pisanja, da si drugačna (koliko takih pa sploh komunicira na tak način? 🙂 ). Vprašanje je le, koliko drugačna… :))) Zanimivo bi bilo izmenjati še kakšno mnenje s tabo (upam, da ne boš “poniknila”). :)) Uživaj. Jani
P.S.: Ne bom pisal tega, koliko sem dosegel do sedaj (ko si omenla, da se ti taki tipi zdijo “nesposobni” itd.), kaj planiram ali (halo?) finančno stanje, ker se mi ne zdi na mestu.

Ker je celoten sistem anonimen, tega sploh ne preverjam, kdo je kdo sploh ni važno, važen je odgovor vsakemu posebej. Če pa bi želel preverjati pa se seveda da. Naprimer, forum je odprt ene 2 meseca, med časom je marsikdo že kaj napisal ali vprašal. In vedno se zabeleži nek čas, neka številka, ki ostane v log. datotekah. če bi želel kaj izvedeti, bi moral po teh datotekah prebrskati z določenimi ukazi, po določenih kriterijih.Na kratko, marsikaj se da ugotoviti in rpeveriti, samo potrebuješ kar nekaj časa in seveda znanja. Ampak še enkrat poudarjam, to ni naš namen, da bi koga iskali, zato pa vsako vprašanje prej preberem in šele nato odobrim, tako je tudi z komentarji.

Zaradi mene, lahko napišejo karkoli hočejo, samo da ima rep in glavo in da se držijo nekih osnovnih pravil obnašanja in bontona. Nikoli ne kritiziramo, vedano samo podajamo svoja mnenja in komentarje. Tako si lahko vsak ustvari svojo idejo o problemu.

Sedaj pa odgovor:
Jani, nisem noben filozof, sem pa v vlogi moderatorja in šefa obenem. Kar je včasih zelo težko, saj si še posebej jaz ne smem dovoliti kakšnega kiksa, ali pretiranega namigovanja na končni rezultat. rad bi bil nevtralen po vseeno povedal veliko pametnega, če drugače ne, vsaj za razmišljanje, saj vsak ki prebere, zagotovo najde nakaj zase v sporočilu. Edini pametna razlaga, zakaj in kaj me vodi, je zelo kmečka razlaga: Nič posebnega, samo zdrava pamet. Kaj je za koga zdrava pamet, to je druga zgodba, ampak sem zelov esel vsake kritike in pohvale, ker samo tako vem, ali ta zdrava pamet deluje in delam prav ali narobe. Tako kot tisti, ki išščejo pomoč, tako se tudi jaz učim, ne iščem ravno pomoči, mi pa ta forum zelo pomaga, skoraj tako kot če bi iskal pomoč zase. Torej je koristno za vse, za tiste, ki sprašujejo in tiste ki komentirajo.Se pa zelo trudim,d a ne bi bil vsakdanji in ravno prizemljen, nisem popolnoma v oblakih, ampak nekje vmes mi pa zelo odgovarja.

hvala za vse pripombe.

primož

Zdravo Jani še 1x

Pri najinih 20 in nekaj letih praktično nihče nima vile na morju, merdžija….ampak imajo to naši straši, lahko je avto darilo staršev, ali je stvar velikega pufa. Nasploh je slovenska lastnost, da si vsak mulc na prvo plačo najame kredit za avto. Ni pa to premoženje stvar kapitalizacije našega dela. Očkovi sinovi pa niso moj stil..verjemi.

Ima pa pri naših letih marsikdo potencial, da v 15-20 letih do tega pride. To ni materialna dobrina, ampak človeška lastnost, ki vsebuje resnost, sposobnost odrekanja, stalnost, sposobnost sledenja lastnim ciljem, da se zna postavit zase, spoštovanje denarja in predvsem ŽIVLJENJSKA IZNAJDLJIVOST…in to je lastnost, ki jo pri moškem iščem. Ne pa vile in avta konkretno, niti ne kakega fancy akademskega naziva. 150 000 sit plače mi samo po sebi o človeku nič ne pove – vsaj ko je star 20 in nekaj let.

Pa prosim, ne zdaj tega prebrati kot da pričakujem od tipa, da bo v 20 letih skupaj spravil za hišo, 3 avtomobile……govorim o neki materialni varnosti, ki pa vsaj zame ne pomeni povprečnega življenjskega standarda v Slo. Pri čemer sem pripravljena krepko sodelovati. V končni fazi tudi moja plača ni povprečna. Poleg tega priznavam, da ima lajf ups and downs in da se lahko kdaj kje tudi kaj zalomi..meni ali mojemu dragemu in takrat je super imeti podporo v partnerju, tudi finančno.

Vizuelnost..moški mi mora biti seksualno privlačen, ali to pomeni lep…ni nujno, sicer pa vsake oči imajo svojega malarja. Je pa res, da mi mora biti tip najprej sexualno všečen, da potem sploh ugotavljam druge lastnosti. Samo naj bo tip še tako lep pri meni odpade, če je le navaden pozerček v lepih cunjah in s sladkim govorjenjem in fitnesom, kot življenjsko (pre)okupacijo. Takih pri nas ne manjka.

Simpatičnost sama po sebi vsebuje tudi mnogo čustvene inteligence, ki je tudi del sposobnosti prilagajanja in sposobnosti dobrega spoprijemanja z življenjem.

Kar se drugega dela mojega posta tiče je bil bolj komentar na splošno miselnost. Če pogledam svoj krog znancev ti povem, da je marsikak par skupaj zato ker je on dipl. jur, dipl. ekon., dr. med. ali ker so mu straši kupili bendžija ali ker pri njemu doma pa imajo…. Ženske, ki so z njimi so vizualno precej nad povprečjem.

Ker preko neta o tebi ne morem mnogo soditi, je bil drugi del posta spisan tako kot bi bil vsakemu povprečnemu slovenskemu tipu, ki bi iskal nadpovprečno lepo žensko. Zvišaj ponudbo!

Primož,

hvala za pojasnila. Kot sem že rekel, kar tako naprej, je čisto v redu. Nekje sem opazil tudi dosti (za moje pojme boljše) odgovore, tako da sploh ni problema. Res je, ja, da je boljše biti bolj nevtralen (še posebej, če si v vlogi moderatorja!) kot pa nekaj namigovati, kar lahko odvrne ljudi od pisanja (ker bi vedeli že vnaprej, kaj jim boš ti napisal). Imam pa še eno novo vprašanje zate (spet :)) ): kako to, da moje sporočilo pride na net šele čez kake 3 dni, odgovor od npr. Taše pa je že isti dan gor (kar seveda ne bi bilo možno, če šele takrat ona vidi moj odgovor)? Je mene potrebno dalj časa “čekirati”? :)))
Lp, J.

Taša,

zanimiv odgovor. thx. Pravzaprav kar se tega tiče nimam prav dosti komentirati, saj si lepo razložila svoje stališče. Mogoče le par zadev na hitro
– kaj pa če tip ima pri 25ih recimo vsaj dober avto, ki si ga je dejansko zaslužil? Je potem vseeno zanimivejši?
– s potencialom (da je nekdo zmožen nekaj narediti v življenju) je problematično, ker ga je 1. – težko odkriti in 2. – še vedno to ne pomeni, da bo dejansko tisti potencial tudi uresničil (so že drugi faktorji, na katere človek ne more vplivati, pa če se še tako trudi). tako da imam občutek, da je ta je tole tvoje pisanje še vedno malenkostno zlagano… sorry 🙂 ker potemtakem bi bil zate pri 20 in še nekaj letih dober tudi marsikateri fant, ki nima še skoraj nič (ima pa potencial, da bo čez 20 let imel veliko)? Nekako dvomim..
Poleg tega sem izpostavil na začetku dva problema v zvezi s spoznavanjem – eden je ta, o čemer piševa, drugi pa je nekako bolj splošen. Namreč občutek, da je danes težko spoznati tudi punco, s katero ni nujno, da imaš kaj. Če kar konkretiziram: praviš, da imaš dragega. Torej, če k tebi pristopi tip, ki je recimo povprečen (npr. da se nekako razumeva, kaj bi to bilo), pa te povabi na pijačo. Mu boš takoj rekla, da “odpade” ali si boš mislila:” ni panike, na pijačo grem lahko, če ne drugega, bom pa mogoče dobrega kolega dobila”? Po pravici… :))
To se mi zdi zadnje čase tudi velik problem – če žensko moški ne zanima (in tudi obratno; pa tudi med kolegi(cami) istega spola – seveda tu mislim potem v smislu, da če nekdo misli, da od nekoga ne more nič imeti – veze, poznanstva ipd. potem se nima smisla ukvarjati z njim (njo) ) v smislu, da bi kaj rada od njega, se ne bo niti pogovarjala?

Pa še dodaten komentar: ne vem, zakaj si (obakrat, mislim!!) zaključila s stavkom, naj zvišam kriterije?? Namreč:
1. to sploh ni bil moj namen, da bi “jamral” da sem sam (imam čisto v redu prijatelje). bi pa rad na splošno spoznaval “kul” ljudi, ki so za kakšen normalen pogovor, žur itd. tako kot npr. midva komunicirava (čeprav različnih mnenj :)) )
2. če že omenjaš – kriterije imam zelo visoke, ravno zato sem še samski :)))

In, če te vprašam še nasplošno..
ti si torej zadovoljna z nočnim življenjem v LJ (predvidevam, da se vseeno giblješ v LJ, tudi če imaš dragega)? Se beremo še kaj (če ti preseda, samo povej)…
Lp vsem, Jani.

Po eni strani ti dajem prav, po drugi se pa tudi motiš. Za začetek pa najpomembnejše: veliko lažje je delit nasvete drugim, kot pa se jih držat. Tudi zame to velja.

Ko izbereš lokal, s tem delno izbereš tudi koga boš spoznal. Če si se recimo v petek odpravil v Bachusa, potem si si sam kriv za svoje težave. Menda si do sedaj že sam odkril, da obstajajo lokali kamor se greš pokazat in lokali v katerih se zabavaš. Ker smo ljudje različni je pri nekaterih to isti kraj, pri drugih pa različen. Jaz grem vsake toliko z veseljem v Bakhusa. Malo oči napast, malo se znoret, je pa res, da mi na kraj pameti ne pade, da bi tam kakšno punco spoznaval. Za moj okus so preveč narejene.

Pojdi še kam drugam. Ta četrtek sem bil v Lipi. Ej, to je pa zabava po mojem okusu. Ravno tako sem moral pol časa mižat, da mi niso oči poskakale iz jamic, ampak je bila pa glasba bolj zame. Jebiga, nisem preveč mahnjen na tele moderne zadeve. 60-90 je zame ravno prava stvar. Pa ti povem, da tam vsakič srečam kakšno novo punco. Z nobeno nisem nič imel, je pa vseeno zanimivo. Mogoče bi pa moral tudi ti to poskusit.

Jani,

nisem vzel za slabo 🙂
Zakaj enkatera sporočila čakajo? Glede na količino mojega dela, ki ni povezano s tem sistemom, si moram za odgovore vzeti čas, prav tako pa ne morem govoriti kar tja v tri krasne, ampak bi kljub svoji nevtralnosti rad povedal kaj zanimivega in poučnega. Kot sem rekel, vsako vprašanje preberem in nanj odgovorim, če se nanaša name. So pa nekatera vprašanja in nekateri primeri nekoliko bolj kompleksni, zato si za njih vzamem nekoliko več časa, da jih premeljem in o njih razmislim, mogoče se še s kom pogovorim (Storokovnjaki -npr: Rejec) in se šele nato lotim odgovora. Da lahko povem kaj pametnega, na tako zahtevnem forumu, ni dovolj samo zmetati skupaj nekaj besed, češ, samo da je. Kajti nikoli ne vemo kaj si lahko na drugi strani ekrana kdo predsatvlja. Kot sem enkrat napisal. Vse kar piše je ena sama resnica, samo kaj ko si jo vsak po svoje razlaga.

Če povzamem primer, zadnjega vprašanja, ki je objavljen: kako lahko hitro nekomu z besedami vlijemo moč za življenje, prav tako lahko moč zelo hitro vzamemo, če nepravilno razporedimo besede.

Moj moto:
če iskrico pihneš,
razplamti,
če nanjo pluneš,
ugasne,
oboje prihaja iz tvojih ust.

Primož

Kar se avtomobilov tiče, ali vsaj sodbe kaj je dober ali slab avto sem jaz tukaj na precej tankem ledu, ker mi avto ni vrednota pa za enkrat tudi ne potreba in se zato na njih ne spoznam (OK poznam nekaj znamk in znam v Delo pogledat koliko stane). Lahko ti pa zatrdim, da vsaj za enkrat nikogar ne poznam, ki bi bil star 25 let in bi si avto višjega ali višjega srednjega razreda kupil sam. Poznam pa kar nekaj primerkov z audijem TT, Rav4…, ki so jim ga kupili starši. Tako, da kaj bi storila, če bi srečala 25 letnika s takim in takim avtom, ki ga je zaslužil sam…moje prvo vprašanje bi bilo s čim se ukvarja…mafija? (tvoje vprašanje je vsaj z mojega vidika v zoni mission impossibile)

To, da pri 20 in nekaj ne moreš ugotoviti ali ima tip potencial. Lahko ugotoviš, ker že lahko vidiš delovne navade (faks pa to), kako se znajde pri planiranju počitnic..ali zavije v prvo agencijo in plača ceno, ki jo imajo, ali se raje vsede za PC in poišče najboljšo varianto. Lahko ti povem celo svojo izkušnjo..sva imela s tipom obletnico in sva rezervirala mizo za večerjo že kak teden prej. Ko sva prišla v restavracijo naju je natakar premeril in posadil v en totalen klump čisto v nasprotju s tem kar je bilo dogovorjeno. Pa sem tipa vprašala. če bo kaj rekel..pa je bil kar tiho. A si predstavljaš..navadnemu kelnarju si ni upal zatežit, zato se zatežila jaz in dobila sva mizo kot se šika…je bila pa to najina zadnja večerja. Pa še cel kup variant je… Take malenkosti kažejo na sposobnost “prijeti življenje za roge”.

Si pa moje poste, do sedaj narobe bral. Nikoli nisem napisala zvišaj kriterije pri sebi glede meril žensk za katerimi gledaš, ampak sem rekla točno nasprotno, da to kar ti ponujaš (simpatičnost, videz…) očitno ni dovolj, da bi pritegnilo tip ženske za katerim gledaš. Kar bi jim lahko nudil, jim očitno ne zadostuje in boš moral v svojo ponudbo vključiti še kaj. Mogoče si pa samo domišljaš, da si nekaj, pa te punce vidijo čisto drugače.

Ko mi nekdo reče, da je samski, ker je preveč izbirčen to pomeni, da ima o sebi preveč dobro mnenje, glede na realnost.

Meni se nočno življenje v LJ zdi kar fajn, ni pa to moj edini način žuranja. Si pa tipa ali prijateljev na dolgi rok nikoli ne bi in nisem iskala po barih. Pa hodim na razne salsa prireditve, Bachus, Papillon…
Tudi nikoli nisem imela problema s komerkoli iti na pijačo, če mi je bil simpatičen, pa to ne glede na to kako sem ga spoznala…samo kaj, ko se taka barska spoznavanja končajo po principu a fanta imaš Good bye..ali pa me niti ne zanima ali imaš fanta…plačal sem ti drink in zdaj pričakujem protiuslugo….

Ta punca pa ve, kaj želi v življenju. Z njo bo zanimivo in skoraj prepričan sem, da je tip nikdar ne bo varal. Ker ve kaj hoče in to bo dosegla.

Vso srečo Tjaša,
A

Aha, debata se širi.. :)))

Odgovori:

Primož:
hvala (zopet) za odgovor. Mimogrede – pohvala za to, da odgovoriš vsakemu in da si pomagaš s strokovnjaki! Mislim, da boš moral (če boš hotel, da bo šel ta forum tako naprej – z isto kvaliteto in kvantiteto) najeti pomočnika… :)))
Lp, J.

Kekec:
Zadel si sceno (seveda za moj okus) v nulo! 🙂 Seveda vem, da z izbiro lokala delno izbereš tudi ljudi, saj ravno v tem je (posredno) tudi problem. Da LJ premore kar nekaj lokalov glede na svojo velikost, “pozerjev” in “preseratorjev” ali pa ljudi, ki so z nečim nezadovoljni in posledično živčni, premore pa za mali New York… :)))

Če konkretiziram (po tvojem zgledu)…: Bachus – definitivno si zadel. Velika večina narejenih. Lipa ob četrtkih – dosti boljše. Dodajam še: Papillon – se je hudo poslabšal (folka je občutno manj in dosti mlajši je kot pred nekaj meseci, kar v večini primerov pomeni bolj specifično obnašanje – ne bom o tem). Maček&okolica – samo ko prideš do tja, si že na “ocenjevanju”, tako kot na promenadi (mimogrede – preberite si članek gospe iz Zagreba, ki piše v Delovi prilogi Polet – v glavnem piše od Zagrebške scene; hudo dobr :))) ). K. prehod (vse tam okoli – As, Primadona,…) – skoraj isto kot prej promenada; poleg tega upada kvaliteta in tudi kvantiteta (posebej Primadona). Emonska klet in Hombre – sicer bol “domač” folk, vendar že skoraj preveč “domač”, če veste kaj mislim (govej :)) ). In še kaj bi našlo…
Se strinjaš, kekec? Lipa pa tako ali tako ni LJ… :)))
Drži se stari, J.

A:
Nimam kaj komentirati, pač, če ti je tak tip ženske všeč, tudi prav. Sto ljudi, sto čudi.
Lp, J.

In seveda moja najljubša Taša :)) :
Zakaj pa ne bi imel tudi sam moški (ali ženska) pri 25ih ali recimo par let več že kar nekja mio SIT na računu (za bmw ali karkoli)? Saj ni nujno, da je 20 mio, lahko je 5,6 (za malo rabljenega bmw :))) ). Res, da jih ni veliko, nekaj jih pa je. Večinoma so “top of the top” , a tudi teh je nekaj (najboljši športniki – košarka, nogomet,…, tudi mogoče najboljši bivši študentje – še posebej, če delajo v tujini!, najboljše manekenke ipd., da ne bom šovinist,….:)) ) Kar nekaj bi se jih našlo, nekaj jih tudi (vsaj posredno) poznam. Res pa je, da bodo ljudje različno zapravljali svoj denar. Če si res želiš dober avto, ga ni toliko problem imeti, problem je, koliko denarja boš potem imel za druge stvari… :)))
Ampak, če misliš, da pač težko imaš toliko, potem sklepam, da tudi ti nisi neka izjema (da nisi ravno miljonarka in zelo pomembna oseba).

Iz česar sledi moje provokativno vprašanje: če torej pri 25ih (ko nisi pomebna in bogata oseba) težiš tipu in kelnarju in delaš sceno za to, ker sta dobila drugo mizo (predvidevam, da ta miza ni bila na ljubljanskem odpadu, ona druga pa na vrhu nebotičnika), se totalno strinjam, da je bil to zadnji zmenek. Ker si očitno rahlo živčna in neskulirana oz. imaš rahlo “I think I’m VIP” sindrom (rada bi bila nekaj, kar nisem), kot pravijo. Se ti ne zdi? Seveda se ti ne zdi.. :))) Ne mi zamerit. Jaz to jemljem kot sprostitev, ne pa frustracijo – od tega tudi pridejo vsi tisti smajliji, ki so v mojih besedilih… :))
To sem napisal, ker se bo tudi nanšalo na zadnji stavek:
Hvala, ker si mi razjasnila tisto s kriteriji (res nisem vedel!), obenem pa te vprašam – si sigurna, da jih tebi ni potrebno znižati (da ne boš v življenju veliko dosegla in…. ostala sama, ker take bolestno ambiciozne ženske ne bo nobeden prenašal) ??

Mimogrede – še vedno ne pišem kaj delam, s čim sem se ukvarjal, kakšno izobrazbo imam, koga poznam in podobne (materialne 🙂 ) zadeve, ker se mi še (vedno – mogoče me boste pa sprovocirali :))) ) ne zdi umestno. :)))

Lep pozdrav tudi tebi in še kaj napiši, Jani.

Ups, se opravičujem, pozabil sem Taši dodati pomemben komentar:

Torej Taša, “navaden” kelnar je za mene ravno toliko vreden, kot vsi ostali (!) in moj odgovor je bil napisan v skladu s prepričanjem, da si mu dejansko “zatežila” v smislu “kaj boš ti, kelnarček” in da ga nisi vljudno opozorila (“gospod, se opravičujem, ampak najina miza,… itd.)! Če sem narobe razumel, oprosti.

Obenem bi povabil še druge ljudi h komentarju zadeve (po možnosti začetne problematike in ne s tem, kar nadalje razpravljava s Tašo :)) ), da si ne bova s Tašo začela sama dopisovati (beri: se “pikati”)! :))
:))
Lp vsem, J.

Jani, ti kar sodeluj bom šel lahko na dopust :))

primož

Ja, obožujem samozavestne ženske, ki vejo, kaj hočejo. Take so ponavadi uspešne na vseh področjih. TUDI V POSTELJI:)

;)))

zdajle sem se pa nasmejala od srca

torej če si že izpostavil rabljen avto…a ni to ena super indikacija, da tip neverjetno pali na znamke. No ta remark beri tako, da raje za isti denar kupi firmo, kot pa nov in soliden avto brez renomeja. Kolikor jaz poznam trg avtomobilov, cena merdžijem in ostalim podobnim avtomobilom, ne pade tako hitro kot kakemu twingotu in avto, ki bi ga nekdo dobil za “sprejemljivo” ceno ni več “šminka”, tako da odpade iz ranga avto na katerega se lepijo “babe” 🙂

Govoriš o slovenskih športnikih :)) veš bolj malo je takih, ki so u iber dobro plačani, pa če pogledaš Union Olimpio ali pa kak drug prominenten klub v Sloveniji boš videl, da na papirju – pogodbi ima marsikdo zapisano famozno cifro, ki pa mu je klub ne izplačuje, ker nima denarja. Poleg tega športnik ne moreš biti 40 let in si se kdaj vprašal kaj počnejo odsluženi športniki? Niso vsi businessmani kot Križaj in ne vsi Katanec.

Priznam, pa da je nekaj športnikov dobro plačanih…samo midva se pogovarjava o nekem slovenskem povprečju ali nekem predstavniku višjega srednjega razreda, ne pa o ekstremih. Poleg tega teh ekstremov se ne srečuje v lj barih (niti ne top manekenk – če to v Sloveniji sploh imamo, ker večina žensk pri nas dela bolj za lasten image pri tipih, bore malo pa se jih je s tem sposobno preživljati )

Kar se tiče študentov, ki delajo zunaj…tale je pa najmočnejša :))) ko bi ti vedel, da zelo dobro poznam razmere zunaj..vsaj za EU…tokrat bom jaz rekla..ne povem kaj dosti o sebi 🙂

Bivši študentje so diplomirali, če so bili res zelo pridni pri 24-ih…pa ti res misliš, da ti bodo zunaj dali kot nekomu še sveže iz šole bajno plačo :)))))))))) hi, hi, hi Si pa sanjač :)).

Pa še malo podnapisa za onega kelnarčka…nisem se spiz*** nanj zato ker je kelnar, ampak zato ker naju je posadil v prostor koder je imela ena zaključena družba fešto. Pa so bili nadelani, glasni in predvsem težki…in v takem vzdušju naj bi se zganjala romantika :((. Dogovor je bil za točno določeno mizico, ki je malo umaknjena od vsega trušča…zato sva tudi klicala 1 teden prej in navajena sem za svoj denar dobiti to kar je bilo zmenjeno.

Saj poznaš tisto, v gostilni dokler ne ješ, lahko zmerja vstaneš in greš 🙂 In znam bit hudo tečna, če se ljudje ne držijo dogovorov. Nisem pa muhasta, dogovorov post festum ne spreminjam.

Veš včasih rabiš malo jajc, da se postaviš zase in če nimaš jajc za kelnarja, kako boš pa imel jajca za svojega šefa, da se boš izpogajal za boljšo plačo, plačano šolanje….

Večno samska :)) se čisto lahko zgodi…pa si preberi moj prvi post…raje samska kot hudo nesrečna v dvoje :)))

Ne morem verjet! Najprej govoričiš o tem, kako bi spoznal kakšno žensko zvečer, čist neobvezno, potem pa dobiš ponudbo od Nataly in jo totalno “pohodiš”. Torej, jaz mislim, da je problem v tebi. Če bi bil ti tako na voljo za nova spoznanstva, bi šel takoj z njo na pijačo, ne da bi ji pred tem pokazal vse svoje strahove. Pa kaj, če ima vse lastnosti, ki si jih navedel? Greš pač na pijačo, če ti je všeč kul, drugače greš pa naprej z življenjem. Če hočeš koga spoznat, se pač potrudi. Sanjarije , da bo k tebi nek večer pristopila oseba iz sanj so za osnovno šolo. Če bi pa k tebi prišla oseba, ki ti ne bi bila privlačna, bi pa že razmišljal, kako bi jo “skenslal”. Ravno zaradi strahu pred zavrnitvijo pa ni več poznanstev! Torej, če hočeš spoznati kakšno žensko, bodi odprt, pogumen in brez kompleksov kot so v tvojem odzivu na Natalyin predlog.
Lp

Pozdrav vsem udeležencem te teme.

Bravo Jani. Zadetek v polno. Tvoja tema prinaša svežino in možnost razmišljanja za vse udeležence tega foruma. Nočem motit “debate” med Janijem in Tašo, ki je zelo zanimiva in “spoščujoča” 😀

Raje se bom osredotočil na svoje, nekaj let stare izkušnje.

V času mojega bivanja v prestolnici (menim, da je z leti še utrdila upravičenost tega naziva) so bile stvari in dogajanje na področju žurov in ostalih “spremljajočih” dejavnosti bistveno drugačne.

Več je bilo spontanosti, nenarejenosti, ni bilo važno katere blagovne znamke imaš “nalimane” (namerno sem izbral sleng, saj najbolje prikazuje pomen) na obleki. Veliko lažje se je sklepalo nova poznanstva, resna ali pa samo bežna. Skratka žuriranje in tudi samo življenje je bilo “lažje”.

Sedaj se pa seveda samo po sebi postavlja vprašanje zakaj takšna sprememba? In, ali bi bilo lahko drugače?

Heh. Odgovor je po moje negativen. Ne trdim, da sedaj ni več mogoče živeti tako kot pred leti, le “main stream” je korenito spremenil smer. Spremenil se je sistem, izboljšal se je standard in še in še drugih drobnih stvari se je pojavilo / spremenilo.

Vse to je imelo vpliv na ljudi, posebej na mladino in razultati so vidni – narejenost, snobizem, elitizem,… Meni, ki se sedaj bolj poredko udeležim nočnega življenja v prestolnicil, še toliko bolj.

Se opravičujem, če sem malo zašel s smeri, a včasih te kar odnese (prva verzija je bila za polovico daljša).

Za konec, pa bi samo potrdil že zgoraj omenjeno misel, da pravega partnerja ne srečaš v nočnem lokalu ali baru, saj tam “kemija” ne deluje pravilno.

Pa lep in hladen dan vsem.

Efemit

New Report

Close