Najdi forum

S fantom sva skupaj ze 5 let in pri njegovih starsih si delava stanovanje. Problem vidim v njegovem ocetu, ki non-stop kritizira najino stanovanje. Nihče nič ne naredi vredu, on bi imel vse drugače in da se greva nek visji standard… in kr neki. Ne vem zakaj, ampak mene to zelo moti!! Kadar pride kdo na obisk samo kritizira, tako, da kdo drug sploh ne pride do besede.Fantu sem rekla,naj se zmeni z njim kakor hoče, naj mu pove svoje. On pa nič.Pravi, da njega to ne moti. Rekla sem mu, da bo to najino stanovanje, da bova midva živela skupaj… On pa pravi, da se on ne bo kregal z nikomur in naj mu jaz rečem, če hočem.. Občutek imam, da mi tudi potem, ko bova živela skupaj ne bo pomagal glede očeta.
Razumem ga,da se noče z nikomer kregati (čeprav se z mano že 1 leto), ampak občutek imam,da se nikoli ne bo pred njem potegnil z mano. Vedno ima njegov oče vse prav.
Kaj naj zdaj? Naj ga postavim pred vprašanje: ali jaz ali oče? Ali naj se jaz kregam z njim? Naj se s tem sprijaznim?

Kreganje se nikoli ne izplača, ker rodi samo še več kreganja in nestrpnosti. Glede na to, kako si napisal, da je reagiral tvoj fant, pa ti predlagam samo nekaj. Preprosto se boš moral odločiti, ali bo tudi fant kaj rekel, ali pa preprosto vzameš stvari in greš. Kajti partnerja sta skupaj zato, da drug drugega podpirata in si pomagata. Ker tvoj fant noče prisluhniti tebi in se posatviti za partnerja, ker mu je popolnoma vseeno, potem to razmerje nima zdravih temeljev, če ne sedaj se bosta razšla, pa kdaj drugič, ampak kdaj drugič bo veliko težje in boleče. Zato raje sedaj kot prepozno.

No zelo direktno sem ti odgovoril, bom pa še malo razložil. V zakonu, pa naj bo kjerkoli že je ali partnerstvu, je partnerjeva dolžnost, da se vedno potegne za partnerja. Seveda je tukaj še ogromno dodatnih faktorjev kdaj ima kdo prav, ampak tukaj je že poudarek na besedi, kdaj ima kdo prav. Se pravi ne glede na imeti prav, se je potrebno zavzetiu za partnerja. Potem pa naj partnerja to rešita posebej med seboj. Kajti s takim načinom, kot ga je pokazal tvoj fant, pomeni, da te ne ceni prav veliko in verjemi, da se veliko razmerij konča ravno zaradi staršev, ki bi še vedno radi vplivali na življenje svojega otroka. Če pa je še to res kar si napisala, da nihče ne more priti do besede razen tast, potem je pa to še druga zgodba. Seveda je tukaj tudi razlog, kako lahko dovolita očetu, da kar prihaja v vajino stanovanje. Se pravi, da nimata nič svojega in ne živita svojega življenja, ampak ga bo vedno nekdo krojil in to samo zato, ker se zaveda, da druge rešitve ni.

Zato pa ti pravim, sedaj je še možnost, potem bo samo še večje trpljenje in nihče niti tvoj fant se ne bo zavzel zate in ti pomagal, če pa boš imela še kakšnega otroka, bo trpel tudi on in verjemi to ti bo povzročalo največjo bolečino.

Zato ti predlagam, da naj se fant odloči, seveda ti se moraš tudi. Kaj želiš v življenju?

SAMO NAPETA VRV SE LAHKO PRETRGA

Primož

Primož,

popolnoma se strinjam s teboj. Sama sem bila 15 let s prejšnjim fantom (od svojega 15. do 30. leta). Po mnenju večine ljudi je on čudovit človek in tudi še vedno mislim, da je OK. Ampak nihče ni videl, da se nikoli ni potegnil zame pred njegovimi starši. Lahko se me žalili, lahko so govorili kar so hoteli, on je le stežka, in po mojem “predhodnem masiranju” kdaj izustil, da je to najina stvar. Pa se je iz aviona videlo, da je to rekel pod prisilo.

Najina zveza se je dve leti nazaj končala in sedaj imam partnerja, pri kateremu mi je jasno, da se vedno potegne zame. In verjemi, da je to bolj pomembno, kot se zdi. Jaz sem si prej stalno dopovedovala, da mogoče jaz preveč pričakujem. Sedaj vidim, da je to osnova: vedno se potegniti za partnerja.

Katarina

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Najprej ti moram povedati, da te čisto dobro razmem, ker so se takšne stvari dogajale tudi meni. Ti bom kar naravanost povedala. Če te ima tvoj fant resnično rad, se bo potegnil zate, če pa se ne potegne zate pa malo pomisli kaj se bo dogajalo v tvojem življenju, če se ne bo. Z vsakim dnem boš postajala bolj nesrečna. Tudi jaz sem bila zelo zagrenjena. Ta stvari moraš prav čas rešiti.
Pri meni je vse skupaj prišlo tako daleč, da sva šla s fantom narazen. Ko se je to zgodilo, sem čutila veliko veliko olajšanje. Sedaj imam novega fanta in živiva čisto za sebe, daleč stran od staršev. Nihče se nama ne vtika v življenje in tako je najlepše.
Si že razmišljala kdaj, da bi šla živet za sebe? Sicer je hudo, ker sta po mojem že kar dosti denarja vložila v stanovanje, ampak se splača razmisliti, ker je v igri vajina sreča. To ti pravim zato, ker obstaja možnost, da se bosta zaradi takšnih neumnih stvari skregala in šla vsak svojo pot.

Razmisli!!!!!!!!!!!!!!

Pa veliko sreče.

danes ko prebiram tole tvoje sporočilo, sem se spomnila kar 25 let nazaj. Bila sem zelo mlada, poročila sem se z prav takim kot ga maš ti. On se ni hotel prepirat z svojo mamo. Karkoli je naredila ali rekla vedno je našel opravičilo zanjo, vedno ni mislila tako grdo kot sem jaz sprejela. rodili so se otroci, stvari pa se niso nič izboljšale kvečjemu se je vse skupaj stopnjevalo, tudi z otroci nisem znala, nato pa mi je nekega dne, seveda po petnajstil letih zakona počil film, spakirala sem vzela oba otroka in se odselila. Ko je moj ljubi prišel zamano, sem mu jasno povedala da ga imam zelo rada, da si želim da ostanemo družina ampak in res samo mi štirje. Rabil je mesec dni časa, potem se je odločil, tudi svoji mami je povedal da mu pomeni družina veliko in zato pretrgal stike z njo. Seveda jo obiskuje za praznike, rojstne dneve, pa ko “zboli” ampak to je pa tudi vse. In sedaj se mamo že 10 let prav fajn. Zato ti svetujem da tudi tvejemu dopoveš da bosta vidva družina, da mora vama štimat, kaj si misli njegov oče, je pa njegova stvar, v tvojem domu pa ni prostora za njegovo mnenje, še posebno ne če ga nista zanj prosila. Zato odločno samo tako boš mela svoje življenje, drugače pa ti povem iz lastnih izkušenj je pravi pekel. Pogum!

V bistvu so ti že vsi odgovorili. Se strinjam z vsemi. Vsi, ki jih poznam in živijo pri starših, imajo prej ali slej zaradi tega probleme. Postavi ga pred dejstvo: jaz grem, ali greš z mano in bova skupaj, ali pa grem sama.

Lp,
A

Živjo, imam podobne izkušnje z (sedaj) bivšo punco in njeno mamo – ni šlo, pa mi je nekdo rekel, ali imaš raje da si SAM sam, ali v dvoje sam, to pa naj se vsak sam odloči, jaz sem se

lp

Ko se moj mož ni hotel pogovoriti z svojo mamo o nekem problemu, ki sem ga imela z njo, sem pač bila malo nesramna in ji sama povedala kaj me teži in da nočem da to počne še naprej. Nekaj dni sva se grdo gledale, zdaj pa je že bolje

New Report

Close