Najdi forum

Pozdravček vsem,
prosila bi vas, če mi lahko svetujete ali se res ukvarjam z nepotrebnimi mislimi. Sem študentka stara 24 let in imam pol leta fanta starega 22 let, s katerim se prav lepo razumeva in ves prosti čas se ukvarjava z različnimi športi, kar mi je še posebej všeč, saj vsi ne znajo vsega (smučat, badminton…). Moti me le, da se z njim ne morem pogovarjati o faxu in problemih, ki spadajo zraven, saj on že dela in ima končano IV. stopnjo. Imam ustvarjeno neko iluzijo, da mora biti tudi moj fant študiran in zaslužiti več kot ženska. To je pa stvar, ki me moti! Zavedam se, da bom 1x končala študij in mi bo npr. z možem pomemben skupen prosti čas. A jaz tega kar ne razumem. Kaj mislite, ali imam prav?
Hvala vsem in lep dan vam želim

Ne , ne ukvarjaš se z nepotrebnimi mislimi, še kako so potrebne @!#$ pri tebi in o tvojem primeru, saj očitno ne boš prišla do konca. če pa bi ti želel odgovoriti an kratko bi pa rekel, ja ukvarjaš se z nepomembnimi rečmi. Hočem rečt, da tvoj problem sploh ni težak, preprosto delaš narobe, to je popolnoma nepomembna zadeva, ki v življenju nič ne šteje, to namreč, kdo ima kakšno izobrazbo. To bi bil kratek odgovor, to ne bi smel biti razlog za nikakršno nezadovoljstvo ali slabo voljo ali problem.

Vendar je to kar velik problem naše družbe, to se zelo pogosto dogaja, da razmerja ne morejo obstajati in propadejo zaradi izobrazbenih razlik. Ali bolje povedano, zaradi pojmovanja, da si enako izobraženi zaslužijo enako izobražene, drugače bomo imeli manj vrednostni konpleks.

Kakorkoli bi želel to obračati, je dejstvo, da JA o tem se je potrebno pogovarjati in JA to je velik problem.

Naj ti svetujem,da se prenehaj ukvarjati s tem, če ima premajhno izobrazbo. Kajti če en boš tega znala sprejeti, tudi česa drugega ne boš mogla, ko bo verjetno še veliko hujše. Zakaj bi moral vedno moški več zaslužiti? To izhaja še iz zgodovine, moški gre na lov in preskrbi familijo, zato ker je močnejši, ženska pa skrbi za ognjišče in družino. Vendar danes se delo ne loči več med bolj fizično in manj fizično. Pravzaprav je danes vsako fizično delo premalo cenjeno in vsekakor premalo plačano. Plačujemo same uradnike, pri nas je plača v negospodarstvu večja od plače v gospodarstvu. Kam pa to pelje, saj kmalu ne bo nihče hotel delati in kaj bomo jedli, Kilobajte????
Hotel sem povedati, da danes ni več tako kot je bilo, marsikatera ženska vzdržuje familijo, prinese veliko več denarja za preživetje in moški skrbi za ognjišče in družino. To, da nes ni nič nenormalnega. Odvisno je od tega, kako ti in on sprejemata te dve vlogi v skupnem življenju, če se strinjata, da je tako, potem je prav. Potem pride tudi tukaj do delitve premoženja. Nekateri pari si želijo partnerja, ki ima enako izobrazbo in enako plačo, zato ker imata vsak svojo. No tukaj pa zelo rpav pride zakon. V dobrem in slabem in nič ni moje ali tvoje, vse je skupno in ustavrjeno skupaj. Eden prinese denar, drugi pa nekaj drugega, ampak ne moremo rečt, kdo je prinesel več. Fizična moč pri moškem še vedno obstaja, razmerje pa je lahko drugačno. Rodila bo še vedno ženska, na porodniški pa bo moški.

Vse skupaj se vrti okoli skupnosti, skupnega življenja in pojmovanja.

kar se pa tvojega sporočila tiče, pa si že sama napisala,d a te to moti, tovje razmišljanje, da bi morala delati drugače, vendar me kljub temu na koncu sprašuješ ali delaš prav?

Kaj naj ti rečem, delaš narobe.

če boš iz opisanega kaj razbrala tudi prav, vendar naj ti povem, da je škoda zapraviti čudovito razmerje, samo zaradi rangiranja na izobražene in neizobražene. Izobrazba, ki je pomembna je življenska izobrazba, tisto kar nas nauči življenje je najpomembnejše.

Poiskusiti sprejeti, da je partnersko življenje skupno in da si je potrebno tako deliti, kot drug drugemu pomagati. naj ti napišem samo še kakšno je idealno razmerje:
Da vsak izmed partnerjev dela tisto kar ga veseli in izpopolnjuje, da drug drugega podpirata v njegovem delu in da pri tem svojem delu pazita, da drug partner ni prizadet.

Vse ostalo so samo še dodatki.

Primož

Primož, najlepša ti hvala za spodbudne besede in napisano tako pač rečeno – kruto resnico.
Res je, da fant fizično dela v proizvodnji, a moram reči, da ima izredno lepo službo, kar se tiče izhoda in izostanka, plača je pa seveda glede na delo premalo plačana.
Kar si napisal o preživljanju, sem jaz iz zgodovine in se bom potrudila, da popravim, ker imaš res prav. Sprijazniti se moram s tem in zaživeti današnje življenje. Tako danes pač je, kaj ne?!
Potrudila se bom, da se s temi rečmi ne bom več obremenjevala in razmišljala, ampak delala na tem oz. sploh mi ni treba, ker se res razumeva. Rada se imava.
Še 1x najlepša hvala in lep dan še naprej
Čau čau

nova
Uredništvo priporoča

Katka,

na koncu koncev nihče ne bo spraševal, kako je bilo to in ono. Videli bomo samo eno.

Smo bili srečni? Je bila prava ljubezen?

In edino kar je v življenju vredno, je ljubezen.

primož

Če se dobro razumeta, si srečna z njim, ti daje občutek varnosti in sprejetosti – je to veliko bolj pomembno. Izobrazba ni pogoj, da je fant čustveno odprt, da zna konstruktivno reševati probleme, oziroma ti nuditi na čustveni ravni tisto, kar kot ženska potrebuješ. Glede faksa se lahko pogovarjaš tudi s kolegicami. Zdej odvisno, koliko ti je ta pogovor pomemben, koliko ga pogrešaš. Če bo to kar naprej zaposlovalo tvoje misli, se bo tudi odražalo v tvojem odnosu do fanta. Višina plače in izobrazbe je nepomembna, v kolikor ne moti nobenega od partnerjev.

Ori hvala,
saj se trudim spremeniti svoje misli in trditve glede preživljanja, da mora fant zaslužiti več kot ženska. Res pa je, da ga ne mislim preskrbovati. Od njega pa dobivam vse kar čustveno potrebujem in tudi sprejema me takošno kakršna sem.
Ah, bo že.
Odločila sem se, da se prepustim trenutkom in čas bo pokazal. Dokler mi bo lepo – mi bo, ko pa mi ne bo več – pa bom problem rešila na drug način. Tako, da vse to lahko traja celo življenje ali pa samo še mesec dni.

Če boš lajko to izklopila-razliko, potem imata prihodnost, sicer ne. Če boš vse življenje imela to kot nek kompleks(poznam več takih primerov) potem bo težko. Žal je tako. Tudi glede družbe kasneje-kruta resnica:ti boš imela univ. izobrazbo, na pikniku se bodo tvoji kolegi pogovarjali veliko stvari, ki bodo tvojemu partnerju nezanimive. Zna ti celo očitati, da je družba taka in taka, zatežena. Tebi se bodo njegovi “pikniki” zdeli nezanimivi… To vse v primeru, če ne boš te razlike sprejela kot samoumevne. So veze, ki funkcionirajo na ta način in take , ki imajo blazne težave. Sploh, če ima žena izobrazbo, mož ne. Obratno je žal v naši družbi bolj sprejemljivo: Mož izobražen, dobra služba, kariera ,avto, žena lepa, sr.šola, 8urna služba brez odgovornosti ali brez, doma otroci , gospodinjstvo in glede opisanega”brez prava glasanja”. Ko gre enkrat na “100 let” na kak sprejem z možem je lepa in tiho. Nihče moža ne obsoja, ker ima doma “vse urejeno” in lepo ženo. Zraven je dovoljena tudi kaka manj lepa ljubica, ki pa zadovolji “intelektualni nivo”. Jaz menim, da je marsikaj prihranjeno, če imata partnerja vsaj približno enako izobrazbo-seveada pa so tudi izjeme. Veliko sreče.

Se popolnoma strinjam z vami Vida. Občutek imam kot,da ste tudi vi v enem izmed teh dveh položajev. Rada bi, da bi si bila s fantom enakopravna. Poizkušam vpljivati na njega, da si zdaj nabira izkušnje in uči in mogoče kasneje sam ustanovi podjetje, ki bi prineslo več financ. Kar bi bilo možno in izvedljivo. Poznam tak primer, ko je ona davčna inšpektorica, on pa ima umazano delo v proizvodnji svojega podjetja in sta finančno zelo dobro situirana. Prav to si želim sama in upam, da se mi bo to izpolnilo. Sprejmem še kakšen nasvet. Hvala.
Glede razlike v pogovoru pa opazim že zdaj, saj fant omenja “ta pa veliko ve” pa gre npr. za splošne stavri, ki so le narave splošne razgledanosti.
Upam, da bo še vse kul. hahahaha…..

Tudi jaz sem imela zvezo z dve leti mlajšim fantom. Z njim sem se počutila najlepša, najboljša in najbolj ljubljena na svetu. Žal pa sva se razšla, ker sem bila jaz njegova prva in je rabil čas……še danes se slišiva in greva na kavo. Glede izobrazbe pa poznam primer ko je avtomehanik poročen z odvetnico pa ni problemov tako, da uzivaj in pusti času čas

Draga moja, kaj pa njegovo dodatno izobraževanje? Ali še ena misel, ki me je spreletela? Kaj če ti ne dobiš kar takoj službe in te bo ravno on, ki zdaj v tvojih očeh ni dovolj dober preživljal? Mislim, da te bo tvoja višja drža in to, da boš vedno zviška gledala nanj spremljalo vedno. Razmisli.

Lahko, da res, a upam, da ne.

Tudi jaz sem njegova prva. Kakšen čas je rabil? Zavedam in bojim se tega, da se lahko to zgodi tudi meni.

Je rekel, da me ima zelo rad ampak da ne more biti več z mano ker bi rad probal se kaj drugega in da če nama je namenjeno bova spet prišla skupaj. Bilo nama je zelo hudo in oba sva zelo trpela ko nisva bila več skupaj pa tudi ko je on že imel punco sva vseeno še spala skupaj nekajkrat in vsakič ko sva šla narazen sva zopet trpela……prijatelji so nama govorili zakaj nisva skupaj če sva še tok zaljubljena ampak je tako ostalo…..njegova punca je vedla takrat zame in sta še danes skupaj…….no naj povem, da so še danes po 3 letih med nama iskrice in da ga bom vsaj jaz imela rada do konca življenja

Hm… upam, da se to meni ne bo zgodilo, kar pa je vse mogoče.
Kaj lahko še vprašam, kakšnih let sta bila vidva takrat in koliko časa sta bila skupaj? Hvala in lepo se imej pa upam, da si danes srečna z drugim, ki se imata prav tako rada.

Ko sva začela hoditi sem bila jaz stara 23 on pa 21 let, bila sva skupaj približno 10 mesece, to so bili najlepši meseci mojega življenja…….
Trenutno sem samska, ampak tudi zame prihajajo lepši časi…..
Tudi ti se lepo imej in lep vikend želim

New Report

Close