Najdi forum

Pred kratkim mi je prijateljica povedala za forum, kjer
se pogovori potekajo o vsem mogočem. Tako sem začela
slediti zanimini temi – SMS. Moja zgodba je verjetno ena
izmed mnogih, ampak vseeno. Pred časom sem opazila, da
mož ob določenih urah pričakuje telefonske klice, da
skrivaj nekoga kliče ipd. V trenutku besa sem se odločila,
da pokličem to skrivnostno telefonsko številko. Seveda,
oglasila se je njegova “prijateljica”, takrat z lažnim
imenom. Hotela sem priti stvari do konca in sem jo še
enkrat poklicala. Moram reči, da je bila prijazna, povedala
mi je, kako je moj mož našel pot do nje, da je on z mano
že ves čas nesrečen in da so to problemi, ki jih morava
rešiti midva. Mož se je v tem času zelo spremenil, poznam
ga že tako dolgo, da vem, da je on v to svojo “prijateljico”
zaljubljen. Lepo sem mu povedala, da mi to ni všeč in da
pričakujem da bo s tem prenehal. In rezultat! Mož še vedno
skrivaj (tako misli) prejema in pošilja SMS, da o njegovih
računih za telefon niti ne govorim. Najbolj pa me je
prizadelo, ko se je s svojo “prijateljico” pogovarjal ob
10. uri zvečer (prepričan je bil, da takrat jaz delam, na
žalost moram delati še zvečer, da družini zagotovim kolikor
mogoče dostojno življenje). Od njega vsak dan slišim, da
nisem normalna, da se naj grem zdravit ipd. Nekaj dni nazaj
smo se slučajno srečali z njegovo prijateljico. Krasno sta
zaigrala, da se sploh ne poznata (čez pol ure pa sta se že
pogovarjala po telefonu). Povedala sem mu, da sem se
pripravljena brez vsakega problema ločiti, se takoj odseliti
in mu s tem omogočiti nov začetek in srečno življenje. Pa sem
na koncu spet jaz nora, zmešana in ne vem kaj še. Verjamen
vase in zagotovo vem, da sem popolnoma normalna ženska. Ampak
me vseeno zanima vaše mnenje.

Moje mnenje, lahko si razlagam samo vaše besede in o njih razmišljam.

Je mož, zaljubljen v drugo, tukaj ne vemo, če ima še kakšen drugačen odnos z njo ali samo prijateljski, pošiljanje sms-jev, pogovori…….Koliko pa sta stara??”

Zanima me ali ima z njo spolno razmerje ali je samo v njo zaljubljen. Poleg vsega pa praviš, da ti govori, da si nora, da se pojdi zdravit…in tako naprej.

v celotnem tvojem kontekstu, vidim ogromno zmedenosti. Čutiti je popolno razdvojenost, nobenega skupnega interesa, kaj šele skupne želje. Torej bi najraje videla, da ti povem, da nisi nora, da si normalna in da ti rečemo, da pojdi stran od njega.

Veliko tega ne vemo, da bi lahko to kar takoj ustrelili. Vendar odnos vsekakor ni zdrav , glede na prebrano.
V partnerstvu ne skrivaš ničesar pred drugim, prav tako ga ne zmerjaš z zdravljenjem, prav tako v normalnem partnerstvu ne groziš z ločitvijo in ravno tako se ne pogovarjaš z neznanimi osebami, da ti razlagajo zakaj.

Poklicala si to žensko in ti je že vse razložila, v tebi nekaj ne najde kar je v njej. Vprašanje pa gre tebi, zakaj potem sploh še vstrajaš v takšnem razmerju?

Najbolj bo pomagalo, če razmisliš sama, kaj in kako, ko se pa odločiš, pa vprašaj, kaj menijo ostali. Ampak odločiti se moraš sama.

primož

Primož, mislim, da bi Jani lahko priznal, da je čisto normalna. Napisala je namreč, da mu je že omenila ločitev, pa ni hotel in je bila samo spet “nenormalna”.

Jana, jaz mislim tudi, da je možno, da je mož v tisto žensko zaljubljen, se pa tega globoko sramuje pred teboj in se pred teboj počuti krivega. Zato se skriva za obramni zid, ki se imenuje “ti si zmešana, pojdi se zdravit”. Očitno je, da je v škripcih, med tem kaj je prav in kaj si želi.

In verjetno bo tako še en čas ostalo. In res se boš morala odločiti ti, ker on v tem stanju ni sposoben odločat, se mi zdi. Mogoče bi bilo dobro, če še malo počakaš. Ne vem, če si do zdaj že govorila s to žensko, se pogovori še enkrat in jo vprašaj, zakaj se vtika v vajin odnos, ko itak sama pravi, da morata vidva svoje probleme rešiti sama. Reci ji, da je ona eden izmad problemov in da jo prosiš, da se odstrani, ker drugače vidva ne moreta nadaljevati z razreševanjem drugih problemov v vajinem odnosu.

Pravico imaš zahtevati od moža iskrenost in to, da se ženska odstrani, ker resnično moti vajin odnos, ne glede na to, če ima s tvojim možem samo platonsko razmerje.

Če pa ne bo šlo, po enem določenem času, pa boš morala izvesti to s čimer si zagrozila – ločitev. Ampak res šele potem, ko bi poskušala vse. Morda bi oba lahko odšla tudi v kakšno zakonsko svetovalnico na parterko terapijo: dejstvo je namreč trenutno tako, da se mož noče ločiti.

Morda bi res bilo tudi dobro, da bi ti mož napisal tvoje občutke iskreno, tisto kar v resnici čuti, ker je povedat težje kot pa napisat.

Zdravilo pri vaju je resnica in iskrenost. Le tako bosta kaj rešila na tak ali drugačen način.

Drži se.
L.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda si normalana in povrhu vsega imaš še dobre živce in srce. Občudujem te, jaz ne bi tako odreagirala kot si ti. Mogoče bi bilo res najbolje, da gresta narazen in naj se odloči katero si pravzaprav želi. Prepričana pa sem, da tako zelo kot praviš pa vendar ni zaljubljen v to žensko, ker če bi bil bi bil takoj pripravjen na ločitev, pa ni. Zato pa ti pravi, da si nora, ker očitno ima tebe še vedno rad in mogoče mu je z njo samo zabavno ali pa strastno. Kljub vsemu pa se bo moral odločito za eno in ti si tista, ki ga boš ali ne sprejela nazaj in mu odpustila ali pač ne. Premisli kaj je zate najbolje, koliko ga ljubiš on pa naj premisli katero pravzaprav želi, obeh ne mora imeti in v nedogled govoriti, da si nora.

mislim, da je odločitev je tvoja –
1. ali čakati, da se bo unesel in bo spet tvoj (hm, se bo to zgodilo, ali lahko sploh oprostiš – zdiš se mi neverjetno skulirana)
2. greš, ker mu tega ne misliš oprostiti, ker takega ponižanja ne boš trpela, ker si zaslužiš bolje in samo svoje…

pred nekaj dnevi je nek forumovec na starši staršem spraševal, iz katerih razlogov bi zapustili partnerja (ki ga zdaj sicer blazno ljubimo) – moj odgovor je bil, če ga ne bi moga več spoštovati. In kdaj bi izgubil moje spoštovanje?
če bi bil nasilen, pijanec ali bi me prevaral. Kdaj pa bi ga ti?
T.

Čao!
Ker ne poznam cele situacije, bi glede na to kar si napisala rekla, da si zelo normalna. Ne pusti se prepričati možu, ki te verjetno skuša na vsak način prepričati, da ostani z njim ( sicer bi te že pustil). Vsak človek je normalen, ni ga človeka, ki bi bil nenormalen, zakaj? Ker za to sploh ni kriterijev, šele okolje ti, da zaradi različnih koristi misliti, da nisi normalen- nikdar ne dopusti tega, če kdo tako misli ima sam problem ne pa ti. Nihčne namreč nima pravice, nekomu reči, da je nenormalen.
Drži se in sej veš zaupaj vase in v svoje sposobnosti.
Lp Amy

Dragi Primož!
Zanima me kaj je zate sploh normalno oziroma nenormalno? Kje je kriterij?

Ja, kakšen je kriterij za biti normalen ali nenormalen. Za to obstaja zelo strokovna razlaga, kako se rangira malo manj normalne in normalne.

vendar si besedo normalen večkrat ustvarimo ljudje sami. Normalno naj bi bilo tisto kar dela večina ljudi, zato si tudi večina vedno spreminja mejo med nenormalnostjo in normalnostjo. To oznako pa nam dodeli družba. se pravi, če počnemo nekaj kar dela večina, je to za večino normalno, še vedno se za nekoga nekaj zdi nenormalno, pa zaradi tega še nismo nori, samo ne delamo po okusu večine. Torej moramo ločevati normalnost in norost. Normalnost je opis družbe za neko drugačnost dogajanja, kot jo izvaja večina.
Za nekoga pa je nenormalno že vse kar ni tako kot počnemo mi. se pravi, če ne zadostite mojim pričakovnjem, potem ste nenormalni. tako je bilo tudi v tem primeru, ko ji mož govori, da je nenormalna, zato ker razmišlja in dela drugače kot pričakuje on. Se pravi ni nora, ampak ne dela tako kot bi si tisti, ki dominira želel.

Če gledamo kaj vse ljudje naredijo da pridejo v Guinesovo knjogo rekordov. Nekdo si prevrta nos. S človekom je vse popolnoma v redu, a pravimo, da je njegovo početje nenormalno. Kljub temu, ga občuduje ogromno ljudi, ampak vsak ki bo to gledal si bo rekel, ta je pa nenormalen.

No se pravi, da smo ugotovili, da normalno določamo mi in celotna družba. Norost in neumnost pa ima že druge kriterije in dokaze.

Zato še enrkrat, če ti nekdo pravi, da si nenormalen, še ne pomeni, da si tudi nor, samo ne delaš nekaj tako, kot bi drugi radi ali pričakujejo.

primož

p.s.
upam,d a sem vsaj približno razložil.

New Report

Close