Najdi forum

Danes zjutraj sem od kolegice zvedela, da mi je mož brskal po mobiju in našel nekaj sms-ov. Najprej me je šokiralo to, da si je to sploh dovolil. Baje zato, ker mu je nekaj reklo. Sedaj pa k problemu. Pred dobrim pol leta, se je vame zaljubil nek tip. Meni ne potegne, zato sva se pa zmenila, da bova prijatelja. Velikokrat sva se tudi slišala po telefonu, kar se mi ne zdi nič groznega, itak ga pozna tudi mož. Mi je pa večkrat poslal sms, da imam najlepše oči, da bi rad da ga poljubim in objamem in nazadnje, da me ljubi. No in tako, je moj dragi vse to prebral. Na vsak način je od frenda hotel izsiliti priznanje, katerega ne more, ker nisva nič imela. Sedaj pravi, da mi ne more več zaupati in da se bo ločil.
Ali bi tudi vi reagirali tako? Naj povem še to, da imava dva otroka, da sem cele popoldneve z njima, zvečer pa v domači postelji, zato res ne vem kdaj naj bi ga varala. Po njegovem med službo. Že res, da grem vsak dan ven, pa ne zato, da bom seksala.
Ne vem ali naj se še obremenjujem z njim ali ga pustim v svojem prepričanju. Če se bo odločil za ločitev, mi tudi pregovarjanje ne pomaga.
Kaj storiti?

Zelo važno je kaj želiš ti. In ali si se pripravljena z možem o tem pogovoriti. recimo, da moža to moti, takšni podobni sms–ji. A bi se jim odpovedala in se odločila za moža?

Verjetno je tukaj poleg še nešteto neznank, ki bij morali vedeti, v kakšnem razmerju živita, a so mogoče še drugi problemi. Dejstvo pa je to,d a nima pravice brskati po tvojem telefonu, po drugi strani pa je vse kspno in ni potrebno nič skrivati. Kajti če ni nič narobe, zakaj bi skrivali, se zgodi, da se kdo marsikdaj ne strinja, ni pa zato razloga da bi skrivali.

Ti si izvedela od prijateljice, on jedobil namig od drugega, in tako naprej…..kar pomeni, da nista vidva prva ampak so vmes vedno drugi, do vaju pa pride preko ovinkov, kar da slutiti, da nista drug do drugega iskrena.

Kaj tukaj pomaga? Čas, ki ga preživita skupaj, najprej seveda vsak pri sebi razmislita, kaj hočeta drug od drugega. Potem pa veliko truda vložiti v pogovor. Najprej sta vidva šele nato pridejo ostali. Torej, če bosta šla skozi to fazo, bosta marsikaj spoznala in se zagotovo prav odločila.

primož

1. zakaj si zadeve shranjevala, če si z njim samo prijateljica?
2. a če bi ti potegnil, bi pa z njim skočila čez plot?

Če svojemu možu nisi omenila, da si nekoga spoznala, da ti tip ne da miru, da ti pošiljam sms-e, potem si pred njim nekaj skrivala. Zakaj?

Kakšno komunikacijo pa sploh imata?
Moj mož ve za vse moje moške znance in prijatelje – ne, da bi morala poročati o njih, a se mi zdi logično, da ve, s kom se družim, kakor tudi jaz vem za krog znancev, v katerem se giblje on…
zaradi dveh butastih sporočil do izgube zaupanja ne pride – si nalila čistega vina in je to res le to?
T.

nova
Uredništvo priporoča

Če ti znanec res ne bi v ljubezenskim smislu nič pomenil, ne bi shranjevala njegovih ljubezenskih SMS-jev.
Preprosto zato ne, ker bi ti bil dovolj tvoj dragi.
Se mi zdi, da je huje, če z enim flirtaš kot pa da ti enkrat pogledajo v telefon. Saj nič ne moti, če nimaš kaj skrivat, a ne?
Navsezadnje je ljubezensko razmerje tudi nekaj duhovnega in ni čudno, da se je razburil, ko je prebral, da shranjuješ v telefonu ljubezenske SMS-je nekoga drugega.
Saj veš koliko je varanja in tega sranja, a ne? In nič čudno ni, da je podvomil vate.
Predlagam, da se vsedeta in pogovorita. In potem boš videla kaj se, da naredit. Če se bo hotel kar ločit, se bosta pač ločila. Vsekakor pa poskusi vse, da bi se stvar zgladila in drugič ne shranjuj takih SMSjev v telefonu. In sploh raje ne flirtaj Saj vem, da je luštno, ko eden okol tebe karjolco vozi – pa vendar – splačalo se ti pa ni, ker si prizadela moža.
Saj v bistvu tudi do onega drugega ni fer, ker itak ne misliš zapustit moža, pa ga kar dražiš s tem, da sprejemaš SMSje in telefonske pogovore. Raje bi mu dala totalno košarico brez upanja, pa bi si prej našel fraj punco.

lp

Bolj ko berem tvoj post, bolj se mi zdi da si si vse sama zakuhala.
Kot prvo midva z možem nimava skrivnosti in on kdaj vzame moj mobi jaz pa njegovega. In če slučajno kdaj pogledam po njegovi vsebini ni to vsaj zame nič takšnega. Seveda pa bi mobilni skrivala, če bi se v njem nahajala vsebina, ki ni za njegove oči. Ali pa bi uporabila vsaj toliko razuma, da bi sporočila sproti brisala.
Ker praviš da je bilo vse to pred pol leta, zakaj si potem obdržala sporočila.Zakaj jih nisi zbrisala?
Moža razumem, ker je to prijatelj pa sploh. Ni opravičilo v tem, da z njim nisi nič imela.Seveda sedaj razmišlja , če si mu še kaj drugega zamolčala.
Za vsakogar je varanje različen pojem.Nekomu je dovolj že razmišljanje o tem. Še posebej, če pozna tistega s katere strani je to prišlo.

Vsakemu od nas godi, če mu kdo izkazuje pozornost. In si nismo v tem nič različni.Sploh , ker si vedno doma z otroki in drugače morda zgledna žena, ti je godila pozornost in nisi razmišljala o posledicah. To pa zato, ker zate to ni bilo nič takega, za tistega, ki pa je prizadet in si sms-e razlaga po svoje pa je čisto druga stvar.
Ker si si to zakuhala, boš pač morala tudi stvar urediti.Kako – je tvoja stvar.Ne razumem, ko sprašuješ, če bi se morala še z njim obremenjevati?

Primož, vem da ima vsak svoje mnjenje, ampak meni osebno se ne zdi nič takega če mož pogleda v moj mobitel jaz pa v njegovega.To ni brskanje , pač drugače razmišljava. In ravno če bi mobitel začel skrivati, bi mi bilo sumljivo.
Mislim pa, da sms-e danes podcenjujemo. Res jih ni težko napisati , ampak lahko pa že nedolžen sms naredi škodo.

pozdravljena!

MISLIM TOLE JE PA MALO ŠOKANTNO ZA MOJE POJME,DA TI GRE PO MOBIJU BRSKAT,OPROSTI JAZ BI MU SVOJE POVEDAL.

SICER PA OČITNO NIMATA ZDRAVE KOMUNIKACIJE IN TUDI ZAUPANJA EN V DRUGEGA,KAR PA JE PO MOJEM V ZAKONU OZ.V RAZMERJU BISTVENEGA POMENA.
KAKO LAHKO DOLOČENE STVARI IZVE OD PRIJATELJIC-PRIJATELJEV KAKO,TO ZAME NI PRIJATELJ(IZKORISTIL/A JE ZAUPANJE TVOJE).
VES KAJ CE SE HOČE LOČITI SAMO ZARADI TEGA POTEM NAJ SE TI POVEM DA JE NOOOR!!!!
PROBAJTA SE POGOVORIT V NORMALNEM TONU BREZ UPITJA,VRZI MU DEJSTVA NA MIZO PA BOMO VIDELI KAKO BO REAGIRAL.

SE TOLE MOBI JE TVOJA INTIMNOST IN CE NE MARAS DA KDO BRSKA PO NJEM GA SPRAVI,ALI PA GA PUSTI NA MIZI PA NAJ GLEDA CE MU JE TOLK DO TEGA-ZAME JE IDI…..,ON RES NIMA NOBENGA SPOSTOVANJA DO TEBE.

VSO SRECO TI ZELIM PRI POGOVORU IN UPAM DA BO VSE UREDU.

POZDRAV

Pa saj ga še nisi prevarala! Nima ti kaj brskati po gsm. Meni je to naredil moj prijatelj in sem zelo zamerila, pa ne živiva skupaj. In celo telefonsko številko mi je zbrisal od mojega prejšnjega. Prisežem pa, da jaz njemu še nisem šarila po gsm, ker se niti ne spoznam na njega.
Daj no, zaradi tega se še ne bosta ločila.
Je pa vprašanje ali si se morda naveličala svojega partnerja, da si želiš nove pozornosti. Razmisli malo o sebi, draga Nataša. Upam, da boš rešila uspešno tvoje dileme.

na tvojem mestu bi jaz njemu postavila ultimat, ali naj ti zaupa, saj je konec koncev tvoj mož, ali pa ubere drugo pot in se loči.Verjamem da je po vsem tem njemu težko in se je zaupanje podrlo, zato pa skupaj, predvsem pa ti delajta na tem, da ga ponovno zgradita. Tistemu “zaljubljenemu prijatelju” pa jasno in glasno povej, da te ne zanima!!!

Po eni strani je res, da je mobi tvoja last in kaj z njim in preko njega počneš je tudi tvoja stvar…od moža pa je odvisno ali ti zaupa ali ne.
Veš ponavadi je zaupanje pogojeno iz sebe…kar hočem povedati pa je, da vse kar partner oziroma osebe ki te obkrožajo počnejo, in tisklepaš da počnejo, je to pogojeno iz tebe, predvsem pa zaupanje ki ga namenjaš drugim izhaja iz tebe.
Vem da je nekoliko zablojeno napisano ampak v kratkem hočem povedati to – če ima on čisto vest in ve da te ne bi nikoli varal, potem tudi zate tako sklepa in nima razloga za tako početje in take entuzijastično drastično hitre odločitve, kot je to da bi se zaradi tega ločil!
Ker pa ima on pomisleke, in ti najbolj ne verjame – bi se jaz zamislila, če ima on čisto vest.

Pri meni je tako, mož ve vse! Tudi če mi kak tip teži in mi ne da miru – on to ve, in mi nikoli ne ponuja dvoma vame. Zakaj? Prav enostavno, ker ve da ne rabi vame dvomit nikjer, kot tudi vem jaz da v njega ne rabim dvomit nikoli.

Tako enostavno je to – če ljudi sprejemaš iz svoje osebnosti, kar jih večinoma vsi, potem lahko pričakuješ le stvari, ki bi jih sam nardil drugim………pa najsi bodo dobre ali slabe.

by l.

Joj Vitki!
Tvojih besed raje ne bom komentirala. Mislim, da je zaupanje v odnosu najbolj pomembna. Tudi jaz sem mnenja, da si je Nataša vse sama skuhala, ko ji je godilo osvajanje. Če nočeš prejemati sporočil ali klicev pač daš to jasno vedet. Če partnerju zaupaš in nimaš skrivnosti, potem te pač ne moti če ve kaj se dogaja s tabo. Skrivanje v kakršnemkoli smislu v resni vezi nima kaj početi. Aja? A skupne položnice pa niso intimna stvar??? Te lahko gledata oba partnerja?

lili – ena od naju bo morala spremeniti svoj nick …

Lili pa bodi tako dobra, pa ga daj ti in bodi lilika 🙂

primož

Mene pa kot prvo zanima, kaj od povedanega ti je rekla kolegica in kaj mož.

Tudi jaz sem dobivala prijetne SMS-e. Vendar to ni bil prijatelj, ampak tip s katerim sva se spoznala preko službenih obveznostih. In če sem čisto iskrena, po 16 letih zakona so bil kot svež veter. Niti na misel mi ni padlo, da bi se v to razmerje spustila. Ker mi je bilo zabavno (vedela pa sem, da je to v bistvu prepovedan sadež) nisem to razlagala možu in vse je bilo v najlepšem redu. Potem se je zgodilo obratno. Potrebovala sem GSM in vzela sem moževega. Na ekrančku je bil napis “Dobili ste novo sporočilo” in brez slabega občutka sem pred klicem odprla to sporočilo…..in doživela šok. Tudi mož je dobil “dvoumon,sladko” sporočilo in to od ženske, ki je nisem poznala…. V bistvu ista zadeva kot se je dogajala meni in sem se ob njej imela lepo, me je pri možu totalno vrgla…..Zmedeno? Sebično? Kakorkoli se temu reče, vendar v tistem hipu je bilo moje zaupanje do moža porušeno. Moji prejeti SMS-i so bili čisto nedolžni in vedela sem, da to ne pomeni, da ne maram moža, ampak, ko sem bila sama na drugem bregu….tu sem si moževe SMS-e razlagala popolnoma drugače….. Strašno zmedeno….
Počutila sem se oguljufano, prevarano, izdano in tudi meni je v tistem hipu padlo na glavo, da bi se takoj ločila, ker sem imela sama čisto vest…. In potem sem po navalu jeze in razočaranja začela stvar premlevati zakaj je do tega sploh prišlo, zakaj sva se začela zatekati k sporočilcem ljudi, s katerim nimava nič skupnega le njihova dvoumna pozornost tako godi…..Prišla sem do tega, da se je po tolikih letih zakona, klasičnih težav s pubertetno hčerko in drugih obveznosti najina intima in najin partnerski odnos zelo ohladil, ne trudiva in ne negujeva ga več. Vse je postalo samo po sebi umevno……NAPAKA! Zamislila sem se in se vprašala, kdaj sem nazadnje rekla možu, da ga ljubim, pa čeprav to ni več tista goreča in najstniška ljubezen…in kdaj sem bila sama deležna nežnih pozornosti… Če bi se pogovorila o SMS-ju z možem, kaj bi mi rekel? Verjetno, da to je le SMS….tako kot bi mu odgovorila jaz……
Sedaj se intenzivno ne dotaknem njegovega telefona (čeprav nimava skrivnosti-vsaj tako mislim oz. hočem verjeti), trudim se pokazati, da sem njegova in da mi je lepo, ker je on moj mož……ampak, vsake toliko časa, pa pride dvom in tisto nezaupanje se pritihotapi v moje misli…… konec koncev smo vsi krvavi pod kožo….ampak, dokler se imam ob možu lepo, in kot družina funkcioniramo je vredno negovati to kar imam in ne dovolim, da bi mi SMS in moja domišljija ali sklepanje brez dejstev to uničila.
V bistvu zelo zakomplicirano, a sila preprosto.

Lp.
Agnes

Lepo

primož

Končno nekdo, ki me razume in je to doživel.

glede na to da je tvoj mož mislim, da je vprašanje na koncu ali se je vredno ubadati z njim popolnoma nesmisleno, da ne rečem nepošteno do njega. mislim kot je napisala že ena ženksa prej – predstavljaj, da bi bila ti na njegovem mestu… si predstavljaš ta šok? jaz osebno ga ne bi nokoli želela doživeti. in njegovo ogorčenje, oz. (trenutna?) izguba zaupanja je povsem jasna. komu ne bi bila. vsak, ki karkoli čuti do nekoga, pa naj bo to močna ljubezen ali pa samo prijateljsvtvo bi se počutil na nek nači prevaranega. zlasti pa če je tvoj mož.
da je pa mobi njegova last in u bistvu ti ne veš zakaj si je lahko dovolil pogledati… prosim lepo. kak zakon se pa vidva potem gresta. če tam ni nekega osnovne iskrenosti ob vsakem trenutku. mojemu fantu pokažem jaz vse. ker mu zaupam in si želim, da se čuti ob meni varnega in ljubljenega. v ljubezni ali zakonu ne bi smelo biti skrivnosti, še najmanj pa prikrivanj ali celo laži. in če ti tisti sodelovac ali kdorkoli že pošilja take sms-e povej mu povej, da si sicer počaščena, da misli kot misli, ampak da ga nadalje prosiš, da ti nadalje takih in podobnih sms-ov ne pošilja več, ker te spravljajo v zadrego in jih ne želiš prejemati.

stavr je na koncu koncev, če pomisliš povsem enostavna. odločiti se moraš le za nekaj. ti pomeni več moški s katerim si poročena, imaš otroka in si želi iskrenosti od tebe ali pa fliratanje (ki je sicer lahko nedolžno), a lahko ogrozi tvoj zakon…

odloči se sama.

katja

O, ja, ko bi se človek lahko že v šoli naučil kako razumeti zaljubljenost kot znak, da je trenutek zrel, ne za to, da začnemo novo razmerje, ampak, da ugotovimo katero lastnost vidimo v drugi osebi pa je sami ne negujemo (razvijamo) dovolj v sebi.
V šoli se učimo mnogih pravil, tega pravila pa ne:

Agnes je na srečo kar sama pogruntala, da je zaljubljenost kar po pravilu znak, da je trenutek zrel za negovanje neke zanemarjene spretnosti (lastnosti) pri sebi, ki jo med nehoteno zaljubljenostjo zagledamo v nekom drugem, v njenem primeru v tistem s katerim si je dopisovala preki SMS-ov in je sama odkrila, da gre v njenem primeru za lastnost (spretnost), ki se ji reče *izražanje naklonjenosti*. Pa je začela delati na sebi, na svoji rasti in razvijati to lastnost pri sebi, namesto da bi letala za tistim drugim.

Eni pa tega ne pogrutajo…

Saj te itak vsi razumemo, samo to je problem, da ti pričakuješ določeno vrsto razumevanja…….

Nataša,
te popolnoma razumem in razumem tudi tvojega moža. Naj ti povem, da imava s fantom računalnik, kjer se na začetku vsak logira s sojim geslom in potem imam za mail še drugo geslo. Fant je iz interneta “poloudal” nek program, ki ti razkrije geslo in prebral vso mojo pošto! Veš kako oropano sem se počutila. Prebral je pisma vseh prijateljev, prijateljic in staršev. Vse!!! Mislim, da ima lahko vsak človek svoje male skrivsnoti, če s tem ne ogroža sreče drugih. Nisem mogla verjeti kaj je naredil, a sem nekako pozabila, ker je obljubil, da ne bo več. In kaj se je zgodilo? Seveda ponovilo se je in se verjetno še bo. In vsakič si rečem, da mu dam samo še eno šanso in kar ostajam z njim, čeprav se mi zdi, da bi morala že zdavnaj iti. Ne samo zaradi tega, da ne bo pomote.
Do raznoraznih flirtanj in podobnega preko smsjev in interneta prihaja, ker drug drugemu namenimo premalo pozornosti, ko smo skupaj in potem vsi sanjarimo in iščemo vir ljubezni in pozornosti v odnosih preko modernih sredstev. Naj se vsi tile razočarani moški/ ženske, ki brskajo po pošti in zasledujejo svoje ženske/moške, raje vprašajo, če so dosti pozorni do njih in naj ne pozabijo, da je potrebno partnerja nenehno osvajati, vsak dan po malo, da se ta proces nadaljuje. Meni se zdi to smisel življenja v dvoje, da si polepšaš dan in premaguješ težave skupaj.
Jaz ne preberem niti kartice, če je naslovljena na drugo osebo. Mislim, da moramo ljudem zaupati in hkrati pustiti, da nam vsak pove toliko kot si želi. Raje se med seboj bolj spoštujmo in bo tudi manj potreb po prepovedanih sadežih!

Mislim, da je brskanje po emailu in smsjih nedopustno.

New Report

Close