Najdi forum

Dragi Primož…Prosila bi te, da mi svetuješ kaj naj naredim..In sicer bila sem z fantom, ki je imel za sabo daljšo zvezo, ki se je končala, da ga je ženska več let varala z drugim moškim kar je zvedel malo pred določeno poroko, ki sta jo imela zaznamovano…Po pol leta premora sva začela midva hoditi in na začetku mi je bilo kar težko, saj mi jo je večkrat omenjal in po svoje jo je imel pri sebi še vedno v dobri luči ne glede na to kaj mu je naredila..moram povedati, da mu je pred tem pomenila vse…Po osmih mesecih mi je priznal, da se ni zaljubil vame in da ne čuti, kar bi moral…tako so se najine poti razšle…Po dveh mesecih premora sva začela zopet šmirati in najin odnos se je zelo popravil, več časa sva bila skupaj, več pogovorov..ni več omenjajnja bivše…zelo se ujameva tudi v postelji, kar sva že prej…sedaj pa je tu problem…da on noče biti z mano resno..saj pravi, da še sam ne ve kaj bi rad..da ima preveč problemov sam z sebo..kar se tiče posla itd….Pozabila pa sem povedati, da ima sedaj precej manj dela v svojem privat poslu in to je tudi razlog, da sva vse vikende skupaj, kar v osmih mesecih nisva imela možnosti, ker je bil posel na prvem mestu…Drugače se do mene obnaša zelo lepo, nikoli se ne kregava…pride do nesoglasij kaj več pa ne…Spoštuje me kot osebo in ni mu problem narediti ničesar, če ga prosim za uslugo in obratno seveda…Lepo mi je, ko sem z njim, ker ga imam rada in to mu tudi povem a kaj ko on meni ne vrača istih besed nazaj…Nočem ga zgubiti in še vedno imam upanja…Kaj naj naredim? Sedaj sem mu že parkrat rekla, da ne morem tega furati, ker me preveč boli in, da je najbolje, da prekineva..on pa mi na to pravi, kaj se obremenjuješ…ali pa ti že veš…in ko končava pogovor me čez eno uro kliče kot, da ne bi bilo nič..jaz pa seveda naivna punca, zopet popustim..namesto, da bi vztrajala…no tako na kratko…hvala ti za odgovor Primož…

Sandra,

ko bi ti vedela kako težko je odgovoriti z Da ali Ne. Mislim, da vsakdo težko pozabi prvo ljubezen, vsaj tako pravijo , prve ne pozabiš nikoli, no na tem bo res nekaj. Bil je prevaran in jasno tudi zelo razočaran, če je bil tik pred poroko, mora biti vsakemu zelo težko ko to ugotoviš, da ne rečem tega, da so že vsi vedeli za poroko. Kakorkoli že, bil je zelo razočaran in verjamem, da je težko pozabil na bivšo in to ne glede na dejstva. Zakaj pa je spet prišel nazaj je težko reči, mogoče zato ker se je s katero drugo sprijaznil in je končno na njo vsaj delno pozabil. In tak človek, ki je bil tako, po domače “nategnjen” zelo težko zaupa nadaljnim življenskim potezam. Pregovor pravi: “Kogar je pičila kača, ta se boji zvite vrvi.”

Verjetno je postal zelo nezaupljiv in lahko rečem, da ga je v življenju postalo strah samega življenja. In morebiti tudi zato ni pripravljen na novo vezo, lahko da tudi nikoli več ne bo. Se pravi zopet je odločitev na tebi, kaj ti želiš. Še en pregovor ti dam: “Ljubiti je lepo, če sta oba zato, če pa eden noče, je ljubiti nemogoče.” Mogoče boš v tem stavku našla svojo pravo pot.

Če ne more vračati ljubezni, pozornosti, potem bo v tem razmerju vedno eden nesrečen, to pa pomeni, da je skorajda ista situacija kot njegova prejšnja, nekdo trpi. V ljubezni pa ne bi smel nihče trpeti.

Obstaja pa še ena možnost, da je s teboj bolj iz navade in bojazni po samoti. Saj je lahko v teh dveh mesecih ko sta bila narazen, ugotovil, da je biti sam še slabše, kot pa biti z nekom, pa čeprav ni nobene kemije.

Dve poti se morata srečati naključno in se morata tudi nadaljevati skupno, če je nekdo na drugi poti samo zato ker se svoje boji, ne bo nikoli srečen, pa naj bo s komerkoli.

Spet je težko povedati, kaj naredi, odločiti se boš morala sama, če pa sem ti kaj razjasnil pa ne vem. Tako na kratko je težko komerkoli karkoli povedati in razumeti. želim ti le veliko poguma v življenju in nasvet: Poslušaj svoje srce. in zapomni si, srce ne rine z glavo skozi zid.

primož

New Report

Close