Najdi forum

zanima me kaj mislite vi če ti partner reče da ni čisto nič lubosumen bil pa
je ,ko je imel prvo dekle¨

Da, se je lahko spremnil, vprašanje je samo kakšen je bil razlog in zakaj sedaj ni več. mogoče je razlog, da bi moral biti ti, pa ti s tem dejanjem želi dopovedati, da ni nič narobe, resnica pa je nekje druge. Vsekakor se nekdo iz ljubosumja lahko iztrga. Odvisno je tudi, kakšne vrste je to ljubosumje. Ali je posesivno, ali samo nadzor, ali mu samo ni všeč in nerga.
Važno je tudi kako je pri prejšnjem partnerju to ljubosumje izkazoval.
Če je bil samo žalosten in je samo spraševal, potem to ni tako velik problem, kot takrat ko začne nekdo nekoga slediti, pregledovati SMS-je, elektronsko pošto in navadno, ko stika po žepih in podobno. To zna biti večji problem.

Lahko pa je samo razlog, da se želi ljubosumja odvaditi in je to začetek: Osebne sugestije.

Primož

vem kaj si mi hotel povedati in hvala ,a jaz mislim da čisto majceno lubosumja je kot začimba v zakonu ali v partnerstvu.

Primož je pisal/pisala:
>
> Da, se je lahko spremnil, vprašanje je samo kakšen je bil
> razlog in zakaj sedaj ni več. mogoče je razlog, da bi moral
> biti ti, pa ti s tem dejanjem želi dopovedati, da ni nič
> narobe, resnica pa je nekje druge. Vsekakor se nekdo iz
> ljubosumja lahko iztrga. Odvisno je tudi, kakšne vrste je to
> ljubosumje. Ali je posesivno, ali samo nadzor, ali mu samo ni
> všeč in nerga.
> Važno je tudi kako je pri prejšnjem partnerju to ljubosumje
> izkazoval.
> Če je bil samo žalosten in je samo spraševal, potem to ni
> tako velik problem, kot takrat ko začne nekdo nekoga slediti,
> pregledovati SMS-je, elektronsko pošto in navadno, ko stika
> po žepih in podobno. To zna biti večji problem.
>
> Lahko pa je samo razlog, da se želi ljubosumja odvaditi in je
> to začetek: Osebne sugestije.
>
> Primož

Tisto prvo dekle ga je lahko preizkušalo, koketiralo še z drugimi fanti, pa je imel razlog za ljubosumje. Pa tudi čustva so bila lahko drugačna, bolj močna (čeprav niso bila prava ljubezen, ampak je to bilo samo v glavi). Pravijo, da prvega ne pozabiš nikoli. Ni pa potem rečeno, da naslednjega partnerja nimaš rad, imaš ga rad drugače, bolj zrelo. Ker res čutiš, da ga te ima rad tudi on, nisi ljubosumen (morda čisto malo, samo ti to ne otežuje življenja). To je moje mišljenje.

odvisno, kaj je zate kanček ljubosumja.
jaz te začimbe ne prenesem, ker ubija zaupanje – in zame je razmerje pač to – popolno zaupanje, ne pa nenehno podžiganje nekakšnih čustev posesivnosti in strahu pred izgubo… če te nekdo ljubi, te pač ljubi, zato mu še ni treba vsake toliko narediti sceno ali pa nekomu ni treba vsake toliko malce pocepetati in vliti partnerju trahu, glej, me boš izgubil… meni se zdi izzivanje ljubosumja izsiljevanje za pozornostjo, dejanje ljubosumja pa neumno, bitka za premoč… razen, če je tvoj smisel zveze v tem – da se dva nenehno bockata za premoč…
če bi mi mož dejal, da ga ven vabi kakšna prelestna blondinka, bi mu rekla, da zaradi mene lahko gre z njo ven, če je pač tako neumen in si želi izgubiti mene… in ker si me pač noče izgubiti… in vem, da on meni enako.
Če pa te boli, da je bil partner prej ljubosumen, zdaj pa ni in če meniš, da je ljuboumje znak ljubezni… hja, potem pa imaš problem… a jaz menim, da je ljubosumje znak nezrelosti.
T.

Dej eni REČEJO da niso ljubosumni, v bistvu pa to tako očitno pokažejo in se še sami ne zavedajo, kako bolano so ljubosumni.
Tako je bilo pri vseh mojih bivših tipih (na žalost ;-:(((( “Ne jst pa že ne” Ne sploh ne. Pol mi je pa en bivši tip priznal, da je bil. Sam to je že neki pozitivnega, da se tega zaveda.
Ni fajn, taka bolana ljubosumnost, se mi zdi da taki tipi kdaj tud niso dost pozorni do tebe pa nežni. No odvisno, na koga znaša tisto jezo, lahklo jo na tebe, lahko jo na druge moške lahko pa na oboje. In to pol logično, da ne pelje nikamor.

New Report

Close