Najdi forum

Podzravljeni

Nikoli si nisem mislil, da bom kdaj sam pisal na tale forum …

Tudi jaz sem se zapletel v hudo in bolečo situacijo.Očitno sem se zaljubil v prijateljico z katero sva imela enkraten odnos, povedala vse težave,jih poskušala skupaj reševat in tolažiti en drugega. To dekle pa je imelo velike probleme z fantom, razmišljala je o marsikateri rešitvi in jaz sem ji stal ob strani, nikoli silil v njo, preprosto bil samo njen prijatelj in zaupnik. Potem pa se je začelo dogajati to, da sem začel nanjo gledati malo drugače in vse skupaj mi je ušlo iz rok. Tudi najini pogovori o prihodnosti, komplimenti en drugemu so počasi pripeljali do tega,
da sem začel tudi sam opažat določene njene občutke do mene,kar mi je dalo še več stvari za sanje. Oba sva v glavah vedela, da je nekaj med nama, nisva pa si tega na glas priznati in se delala, kot da ni nič. Dejstvo da je kljub vsem težavam dejansko vezana, je obema predstavljalo oviro, mimo katere se žal ne da iti. To situacijo sva vlekla naprej, brez najmanjšega fizičnega stika, da o čem drugem niti ne govorim. Potem pa se je zgodilo to, da sem jo ob slovesu prijel za roko, jo malo zadržal, pa čisto nič drugega. Sem človek, ki vsako stvar preštudira do potankosti tole pa je bil pravi šok za oba dva. Oba dva sva razmišljala kaj to pomeni in vseeno ostaja ovira njena zveza in nepravi trenutek. To mi je bilo vedno jasno, njeni občutki do fanta in vse še ni razčiščeno, zato sem ji rekel, da se za dobro nje umikam iz tega, ter bo imela čisto mirno glavo pri odločitvi ali nadaljevati ter spet poskusiti rešiti njeno zvezo in dati fantu spet novo možnost ali pa jo končati. To je bila zelo težka odločitev zame, saj v njej vidim tisto, kar pričakujem od ženske v vseh pogledih in se zavedam, da jo za vedno zgubljam. In to ravno njo, njo za katero mi je čisto odpovedala glava in bi zanjo naredil vse.

Ko sem ji to povedal je bilo njeno mnenje proti temu in pravi, da si ne želi, da jo »zavržem«. Pa ne morem jo zavreči, če pa bi za njo dal vse! Jaz se zavedam tega, da ne bom mogel v njej videti samo eno dekle, prijateljico, zaupnico, ampak osebo v katero imam naj se sliši še tako čudno rad. Spet se bom zaljubil vanjo in prepričan sem, da bom tudi njej mešal štrene in bo imela čez čas spet pomisleke, če se fant ne bo spremenil.

Čisto sem obupan in ne vem kaj naj naredim. Ne morem je reči, da naj vseeno dobro premisli in naj že naredi korak, ki ga je nameravala narediti že večkrat in zaključi to »zvezo«. Nimam pravice narediti tega ne prej, ne zdaj, ker sem jo prej tako podpiral in ji govoril naj mu še eno priložnost, da se popravi, pa tudi tega ne želim na tak način, ker mi moja morala tega ne dovoli.

Cel čas razmišljam kaj naj storim? Naj jo poslušam,izpolnim njeno željo ter ostanem z njo in čakam »zadaj« na razplet? Naj prekinem vse stike z njo, v njeno dobro? Prosim povejte svoje mnenje, ker jaz sem čisto zmeden in za spremembo ne znam več razumno misliti z svojo glavo. Nočem narediti napako, ki jo bom obžaloval celo življenje, že to, da jo ne morem imeti je dovolj hudo za celo življenje.

Moral sem se obrniti na nepristranske ljudi, ker bo to najboljše mnenje.

Hvala

Duša,

ustavil sem se pri stavku “ovira preko se ne da iti” O pa še kako se da. Kaj naj ti rečem, zelo lepo, da si tak prijatelj. predlagal pa bi ti, če je vajin odnos res tak, da ga ne zavržeš- še vedno lahko počakaš, še vedno si lahko njen zaupnik in prijatelj. Vendar ti dam namig. ostani zaupnik in prijatelj. lahko pokažeš, da kaj čutiš, čim manj z besedami, predvsem z kretnami in pogledi, to, da ima fanta naj ne bo ovira, da je ne bi imel rad, naj pa vseeno ostane dejstvo, da ne boš ničesar poiskušal doker ga ima.

Sami pri sebi nikoli ne vemo, ali druga oseba podobno čuti ali sploh kaj, vendar se ne obremenjuj s tem, ti veš kaj ti, samo bodi pošten do sebe. če bo ugotovila, da jo privlačiš, še kako drugače kot prijatelj, bo ukrepala sama, mogoče bo spoznala da si pa ti res boljši, ali pa da noče ne vem več koliko časa izgubljati z njemu, ker vse kar je poskušala in si ji ti pri tem ” sufliral”, da nima učinka.

In če ne bo nič?

Rekel si boš sam pri sebi, pač je prerastlo prijateljstvo, nisem želel biti razlog njunega razhoda, če je bilo, nisem ničesar takega nredil, da je zaradi mene, sem samo povedal in pokazal svoja čustva. Nisem razdiral idealne zveze. zatorej upoštevaj, samo energija je tista, ki kaže tvoje občutke. Če jih bo odkrila jih bo njena energija in če je to razlog, da sta prišla skupaj, potem je to pravo.

Če pa ne bo nič si bil pa zvest samemu sebi. Nikar pa ne odnehaj, če tako čutiš in to samo zato, da ti ne bo težko. Četudi jo boš imel, verjemi da bo marsikdaj težko in to z njo, vendar na isti način rešuj kot boš to sedaj, pa se bo vedno uredilo.

Pravi, da jo ne zavrzi in tega tudi ne naredi, čakaj in delaj tako kot misliš, da je prav. Če en bo nič, verjemi, da pride druga. vsi to občutki nekaj časa trajajo, potem pa počasi izginejo in z lahkoto pride druga, samo verjeti moraš v to, če pa ta pride pa ti bo še toliko lepše.

Zapomni pa si, če s tem načinemo ne bosta skupaj, potem je tako prav. če pa bosta je pa zopet tako prav. če si zvest sammeu sebi in svojim prepričanjem, potem delaš vedno prav in vse kar se zgodi se mora tako zgoditi in to sprejmi pa boš najbolj srečen človek na svetu.

Nikar pa si govoriti, da je bolečina prehuda, saj je lepa, reci nekoga imaš rad, v redu ona me ne mara, ampak jaz jo imam še vedno rad. Nikar pa zaradi tega ne opusti svojega nogometnega, košarkarskega navdiha in tekme s prijatelji. nikar zaradi tega ne opusti večer z pšrijatelji. z vsemi greš lahko ven in še kam, ampak enako ljubezen in občutke pa lahko obdržiš.

In veš akj je pri vsem tem najlepše. Nihče ti ne mroe oduzeti tega tvojega občutka lepote in ljubezni. Če bi ostaliv edeli, kako čutiš in zakaj, bi ti bili zagotovo nevoščljivi, da imaš lahko nekoga rad, ne glede da ti ne vrača ljubezni. In to zato, ker je tvoja ljubezen čista in nesebična.

taka naj bo vedno in ljubezen bo prišla.

Nikoli pa ne veš v kakšni obliki, zatorej jo predvsem samo čakaj, pa ne osebe, ampak ljubezen.

primož

Primož hvala za pošten odgovor.
Sem zelo veliko premišljeval,obrnil vse možne kombinacije in se bolj ja kot ne odločil kaj bom. Naj dodam samo to, kar mogoče nisi takoj videl iz pisma. Tudi ona ima za mene podobne občutke, ampak ne more se odločit kaj naj naredi.Pa saj jo razumem, sem bil v podobni situaciji in je res hudo zapustit osebo, ne glede na to, kakšena je do tebe. Ona pravi, da je povsem zbegana in jaz sem pač mislil, da ji bom najbolj koristil z tem, da se umaknem nazaj.

Še enkrat hvala.

Lep pozdrav

SorodnaDuša:
včasih se je v taki situaciji dobro vprašati:
Kaj je bolje….
Ljubiti nekoga, ki ti ljubezni ne vrača?
Ali….
Biti ljubljen, od osebe, ki je sam ne ljubiš?

Če bi imela možnost izbire, bi sama izbrala prvo možnost……………….

Vso srečo…in upam da bodo zvezde na tvoji strani……

Lep pozdravček ….Mija**

če oba čutita, da je med vama nekaj več, ne vidim kje sploh je problem. zato mislim, da bi kljub vsemu moral pokazati nekaj več odločnosti in ji kar reči – JAZ ali pa on.
vendar pa – če se ona ne more odločiti kdo je zanjo pravi – on ali ti – potem ni nobeden! vsak zase enostavno ve, kdaj pride tisti pravi – jaz sem. problemi gor ali pa problemi dol – vsaj dokler 2 hodita skupaj (kot zdajle tvoja “kandidatka” hodi z drugim – če že sedaj škripa, mislim, da je malo možnosti, da bo z njim ostala -posebej, če vse probleme pove tebi! ja kako jo pa on gleda – ali bi tebi ustrezalo, da bi vsako stvar, ki jo imata skupaj nesla na nos tretjemu? in – če bi bilo med njima vse v redu pa res ne bi potrebovala zaupnika!
ah malo nametane misli…

Hvala za odgovor, ki je malo drugačen od ostalih, a mi je kljub temu všeč. Ampak tega ne morem narediti, ker če se kaj zalomi, bom sigurno dobil to nazaj in se bom počutil še slabše. Prisilit ne mislim nobenega, odločitev je njena jaz sem svoje povedal in odločitev bom spoštoval. So pač čustva za njenega fanta precej večja kot do mene in meni, da je še vredno kljub vsemu še poskušati in se fant spreminja na boljše. Sem se z tem sprijaznil, ne morem pa rečit, da mi je vseeno, ker mi ni, samo vsaka stvar je za nekaj dobra in tako kot je rekel Primož, mogoče bo pa enkrat spoznala, da sem bil čisto blizu, obenem pa preveč daleč. Samo takrat bo verjetno žal že prepozno.

Hvala vsem za odgovore in nasvete, pa lep dan še naprej.

Mogoče ti bo lažje,če poiskusiš postaviti dobre stvari na eno in slabe na drugo stran.Daj na dobro stran tudi svoje sanje,prav gotovo jih imaš.Poiskusi pogledati v prihodnjost in presoditi,ali bi slabe strani vajinega zbližanja uničile lepoto te nežne,še ne izpovedane ljubezni.So problemi,ki jih ima dekle s fantom rešljive in koliko se je dekle pripravljena potruditi,da te teževe reši?Če se s teboj pogovarja o teh težavah ji vsekakor prisluhni in ji bodi v podporo,a bodi pozoren ,če vaju med sabo kdaj primerja.Kajti to ti lahko pove,da si želi in išče nekaj boljšega.Morda tebe?Vem da je mnogokrat težko pogledati v oči in naravnost vprašati dekle kako se je odločila,še posebno če ima fant tako mehko dušo,kot ti.A verjemi mi(govorim iz lastnih izkušenj)včasih je za dekle veliko lažje,če ji poveš kaj si misliš,kako si se odločil.Kajti očitno noben od vaju ne zna ne naprej ne nazaj.Seveda bo za oba težko,a vseeno bolje kot le večna ugibanja in skrivalnice.Če le ni prehudo pa vsekakor ubogaj srce.

Upam,da sem ti kaj pomagala?

hmmm…sama sem bila isti situaciji.Spoznala sem ga v službi. Že prvi dan je bil 7 ur v moji pisarni in se pogovarjal z menoj kot da se poznava že celo večnost.Postala sva zaupnika, prijatelja kateremu neizmerno zaupaš.In potem se je zgodilo….enostavno čustva so bila preveč močna, začela sem ga pogrešati, če ga ni bilo zjutraj pri kavici, če se nisva videla med kosilom in takrat je bilo vse jasno.Bala sem se vseh teh občutkov in nisem vedela kaj naj z njimu.Mu povem ali kaj? In potem je prišel izlet, oba sva malo spila in takrat sva si povedala, da tole nekaj ni o.k. Kako naprej?!? oba v večletni zvezi in oba prokleto zmedena.Vprašanja ali nisva zadovoljna s svojima partnerjema, kaj nama manjka, da se je to zgodilo.
Kako se je končalo…pomagala sem mu najti stanovanje, ki ga je potem kupil skupaj s punco,oba sva dala v podjetju odpoved in šla vsak v drugo službo.
ne vem ali je bilo res to samo trenutno čustvo, ena osamljenost,… v glavnem napiševa si kakšen mail, srečanju pa se izogibava.
In jaz tako grozno pogrešam najine pogovore, njega samega.
Lepo prosim, bori se zanjo.Daj ji ultimat naj izbere, ne obrni ji hrbta in ne pusti ji odditi.Celo življenje se boš spraševal, če si izgubil tisto “pravo” žensko!
Veliko sreče! pa sporoči kako se kaj odvija situacija!
fifi

Lep pozdrav!

Vem da sem zadnji ki bi ti lahko solil pamet in ti svetoval … a nekoč… bi ti napisal to ..

Ko sem pebral tvoje pismo .. in pol še Primoževo, sem se z njim popolnoma strinjal. Ampak ko sem malo razmislil ….

Samo enkrat se živi, kar boš zamudil sedaj se ne bo nikoli vrnilo. Če si prepričan v svoje besede … da jo ljubiš in da ima tudi ona do tebe čustva ( čustva ljubezni ), potem ukrepaj. Ne pusti usodi da te žene, ampak se ji upri in spremeni njen tok.
Povej ji da jo ljubiš in če ti vrne čustva … naj se odloči kaj bo naredila. Četudi se zmotita in nista en za drugega si ti poskusil in se ne boš celo življenje žrl, njo pasi rešil pred nekom s katerim ni srečna in ji tako ponudil možnost da nekje začne na novo.

V primeri pa da jop sedaj pustiš … pa bo ona trpela ker je izgubila nekoga, še bolj pa ker bo kdo ve kako dolgo še z nekom s katerim ni srečna. Tebi pa bo ostalo večno vprašanje .. sem naredil prav .. kaj pa če???????

Dobro razmisli preden se odločiš … ni nujno da jemoj nasvet pravi … a če boš ravnal tako boš vsaj konča to agonijo in vedel boš pri čem si. V vsake,m primeru je izid ugodnejši kot pa če se umakneš. Torej izbiraj le med Primoževim nasvetom in tem tukaj.

Želim ti da se pravilno odločiš …. pa veliko sreče v ljubezni … veš ljubezen bi morala biti nekaj lepega, ne pa bolečina v srcu

To je enostavno….komot tudi izbereš drugo možnost: Biti ljubljen od osebe, ki je sam resnično ne ljubiš, imaš jo pač rad, morda več od tega, vendar čutiš, da to ni to…vendar se sprijazniš s tem, ker te oseba ljubi in je nočeš prizadeti, čutiš se ljubljeno in nekomu moraš vračati ljubezen, globoko v sebi še vedno ljubiš tistega, ki ti ljubezni ne vrača. S tem ne ponižuješ sebe, pred drugo osebo, ker veš, da ne čuti isto, živiš na spominih, daješ ljubezen in prejemaš od nekoga ki si to zasluži…mislim, da sem stvar tukaj totalno zakomplicirala…:-), vglavnem tisti ki so to izkusili, me razumejo. (Prijetna kombinacija mučenja…ker to je vse kar imaš).

Kako ste vsi dobri, res … prav vesel sem, da sem sam postavil vprašanje in mi pokažete svoj pogled, ki mi precej pomaga. Stvar je še bolj zakomplicirana, kot sem si mislil, ker ima očitno zelo močne občutke zame in glede na vse skupaj bova poskušala nadaljevati, potem pa bo kar bo.

Vsi imate prav, moral bi se boriti zanjo, ampak tudi ona mora biti bolj odločna, ne samo premišljevat ali bova prehitro stopila skupaj in se zaletela v nekaj, pa veste po svoje ima prav, ker sva imela oba isto izkušnjo v preteklosti in se pač bojiva. Ne morem in nočem ji reči, probajva midva in mogoče pa sva za skupaj, če naju je že usoda pripeljala do sem, pa saj sam to ve in zakaj bi ji to razlagal.

Priznam, oba sva neodločna in to naju zna veliko stati.Ampak jaz sem svoj korak naredil naprej, ne bom je zapustil, mogoče ji bo pa tudi to nek signal, da mi ni vseeno za vse skupaj. Mislim, da sem naredil prav in mi ne bo žal, ker če bi šla zdajle vsak svojo pot, bi bila oba razočarana in bi se tepla po glavi kaj sva zapravila, čeprav po drugi strani pa mi ni všeč to, da bi bil eden od naju v sendvič položaju. Ampak čas bo pokazal ali bova naredila prav ali pa narobe.

Še enkrat hvala vsem za vse besede in ogromno vzpodbude.

Bravo fifi,tako se govori,le pogum je treba imeti.Treba je reskirati,da lahko potem profitiraš.Naredi odločilni korak dokler ga še lahko,že jutri bo morda prepozno!

IZBERI SI SVOJO LJUBEZEN IN LJUBI SVOJ IZBOR!!!

Zdravo

Poznam identično situacijo z tem, da je poleg vsega še majhen otrok, vse ostalo pa popolnoma isto. Na eni strani kreganje z zdajšnjim fantom in problemi, na drugi strani pa zbeganost, zaljubljenost,strah, neodločenost … ampak nekaj vleče skupaj.

Kaj pa bi svetovali v tem primeru?
Se bi odgovori tistih, ki pravijo da jo naj dobi k sebi potem spremenili ali bi ostali povsem enaki?
Kako naj ravna v takšnem primeru dekle?

Drugače pa se jaz strinjam z tistimi, ki pravijo, da bi jo za vsako ceno moral dobiti.
Če ima ona res iste občutke, potem nimaš kaj premišljevat. Dobi jo čimprej in ji pokaži kako jo imaš rad.

Srečno

Katja,

najhuje je če se med seboj pari kregajo, pa še vedno ostajajo in tiščijo skupaj. Ne glede na to ali je vmes otrok ali ne, taki odnosi nimajo prihodnosti. V partnerstvu ne bi smelo biti kreganja, še posebno ne zaradi neumnosti. OK sem pa tja kakšen kreg prav pride, pravijo, da je potem spolnost tako huda 🙂 ampak tiste osnovne stvari pa ne bi smele biti problem. Če se skregata zaradi, tega, ker bi on rad peljal njo gledat komedijo ona pa bi rada gledala dramo, potem je to dober kreg.

Če pa je to kar tako zaradi življenja, potem je bolje, da nista skupaj in še naprej iščeta svojo pot. tak odnos tudi ni dober za otroka, ki se bo učil v negativnem okolju.

jaz pravim, ne za vsako ceno, mora tudi ona pogruntati, da ima boljšo prihodnost z njim, in na njej je, da se odloči.

primož

Da zaključim vso zgodbo. Odločila se je, naprej bo z njim. Zelo mi je žal, čist me je dotolklo,ker sem jo videl ob sebiin tako hudo mi je, da ne vem kaj naj. Fant sem, pa vseeno mi gre na jok, preprosto ne morem gledati na vse skupaj brez
čustev. Ko se spomnim kako sem stal ob vseh problemih poleg, ji govoril ob vsakih težavah z njim, da naj mu da šanso, ko je bila že čisto odločena, da ne gre več naprej, jo podpiral in tolažil, da bo vse dobro …Pa kaj vse sva govorila na okoli, pa ah … škoda besed. Na koncu pa se je vse obrnilo čisto proti meni.
Ironija popolna, razočaranje pa tako, da ne morem opisati … :[[[

Jaz pa jo imam rad in zdaj sem čisto hin. Mislil samo na njo, zaprem oči vidim njo, odprem oči vidim njo. V vsaki stvari pomislim in povežem z njo. Potem pa se spomnim, da je ni ob meni, jo nikoli ne bo in je zbrala drugega. Mogoče gledam preveč čustvi in pristransko, ampak ni mi jasno, kako je lahko človek tako slep in zbere enega, ki govori da jo sovraži, jo zaničuje,se dere nanjo v družbi drugih ljudi, jo ima za neenakopravno.

Sploh ne razumem tega :((

Vsem še enkrat hvala za odgovore in pomoč.

duša, nikar tako kritično do sebe. Saj se še ni podrl svet in tudi zadnja ženska na svetu ni bila. Včasih so britke izkušnje v našem življenju namenjene spoznanju, za še večje še boljše. Vzemi njo kot osebo v tvojem življenju, ki je izpolnila cilj, ki ti je bil določen. Da zaključiš neko poglavje in greš naprej. Mogoče pa si na svetu za katero izmed večjih dejanj. Vse skupaj moraš jemati kot neizbežno šolo, tako mora biti, drugače se tisto najleše sploh ne bi moglo zgoditi.

Če boš to mnenje sprejel, boš čez leto ali dve, mogoče pa prej ugotovil, da je vse to kar sem ti povedal močno res. je pa tudi res, da je odločitev o tem kaj se bo zgodilo, popolnoma samo naša.

Imamo možnost izbire. Na tebi je kaj boš izbral.

primož

…dekleta ljubijo barabe, to je vedno veljalo in velja še danes. Ne izbiraš v koga se zaljubiš…

lep pozdrav!

no, ja, da le ne bo z njo tako, kot piše malo bolj zgoraj vera, ker še sedaj kar verjeti ne morem. in duša moja, ko pride tvoja “nesojena” naslednjič s tebi, pa ji le lepo povej, da naj ne hodi k tebi po tolažbo, ker si končno tudi ti samo človek in tega ne moreš več poslušati. in da naj se zaboga le odloči – pa kaj je po horoskopu tehtnica, ali kaj? pa saj ljubezen takoj na začetku pa res ne sme biti v samo za muko, trpljenje in poniževanje, lepo te prosim! torej veš, kaj ti je narediti, ko pride k tebi naslednjič – nekako sem prepričana, da bo prišla?

Res mi je žal, ker se ni izteklo tako kot si si želel. Toda priznaj, da si vedel, da bo naekdo tukaj na izgubi.
Mislim, da še sama ne ve kaj bi pravzaprav rada…in izbrala je njega, ker je ( predvidevam ) že nekaj časa z njim in je vse skupaj že sama rutina in se boji nekaj novega.
Vsekakor pa ti svetujem, da ko pride nazaj k tebi po tolažbo ( kar sem 100% da bo prišla ) ji daj vedeti, da se ne sme igrati s tvojimi čustvi.
Mogoče malo kruto ampak resnično….nekatere ženske rade sedijo na dveh stolčkih…imajo partnerja in prijatelja, za katerega vedo, da jim bo vedno stal ob strani,jih tolažil, nosil po rokicah, ker se zavedajo da niso to samo prijateljska čustva in znajo to dobro izkoristiti sebi v prid. Malo razmisli ali nisi tudi ti ta drugi kozel, ker vleče potem oba za nos!
lp.
fifi

p.s. Čeprav ti je zdaj neznosno hudo si zapomni pregovor: en avtobus odpelje drugi pripelje.( to mi je rekel oči, ko sem sama mislila, da bom dobesedno umrla in sem jokala po cele tedne, ko je šla po gobe dolgoletna zveza)

Najbrž je tako, kot se je zgodilo najbolje za oba…oz. vse tri…
Največkrat se tudi v taki situaciji prepričujemo v nekaj, kar bi radi da bi se zgodilo, in v nekaj kar si močno želimo, samo zato, da ne bi ostali sami…Takrat pa se je potrebno vprašati, zakaj je tako…ali pa se enostavno prepričati, da je bolje da je tako…
Kaj naj ti rečem drugega, kot to, da ona že ve zakaj je tako izbrala…in narobe bi bilo, da bi se ti zaradi tega sekiral in govoril, da si napak ravnal, ker si jo vzpodbujel…Ni res, kadar nekomu pomagamo, pa četudi mu držimo le ramo na katero joče, počnemo nekaj dobrega…in sama sem mnenja, da se nam dobro dvakrat povrne….
Zato nasmeh na obraz, in poglej s plati pozitivizma na vso stvar…mogoče oz. pravgotovo, te pa nekje čaka tista s katero boš bolj srečen, kot bi bil z njo…
Vedno se moramo zavedati, da je najbolje ravnati v vsaki situaciji tako, kot bi sami radi, da bi drugi ravnali, če smo mi v godlji…in nikakor se ne prepričuj, da bi bilo drugače, če ji ne bi stal ob strani in jo vzpodbujal ko je to rabila…

Pa verjemi , da tudi njej najbrž ni niti malo lahko…

LP Unicorn.

New Report

Close