Najdi forum

Najprej lepo pozdravljeni vsi skupaj!
Če sem ze na drugih forumih izpostavil debato jo bom še tukaj.
Naj preidem kar na dejstvo-problem, katerega upam da mi boste lahko pomagali resiti oziroma svetovati, saj veste starejši so modrejši pa se več izkusenj majo.

Kot večina mladih ljudi(imam 21 let) imam probleme z iskajnem svoje prave ljubezni življenja,oziroma sem jo nasel samo nekatere stvari na njej mi kradejo dneve in noči, ter parajo srce.
Moj problem: Imam 16 let staro dekle,v katero sm blazno zaljubljen. Skupaj sva 8 mesecev.Moj problem pa so njeni ex-tipi,za katere vem da jih ni bilo malo. V celem njenem lajfu je bila 21 tipmi (poljubljala in so se je dotikali tam spodi…), sexala pa je z dvema. To pa ne bi bil moj problem, samo problem je v tem da več kot polovico teh tipov poznam(tako je pac zivljenje na vasi) in naj bi nekateri od njih bili moji prijatelji (nekateri pa so totalni sovrazniki)-kar pa me zelo boli ko jih vidim, bolijo me prav ti zadnji.. Prej ko z njo nisem hodu, vendar mi je bila ze prej ušec in sem bil vanjo zaljubljen, sem jo imel nekako za “boga”,nedotaknjeno in nedolzno,nekako mi je bila angel iz nebes. Kot mi ona govori , da je bila tudi ona v mene, samo da si nekako ni upala, kaj reči, ter da me je potiho ljubila in sanjala o meni. Ko pa sva pred 8 meseci postala par,sem hotel vedeti s kom natanko hodim, in kaka je njena preteklost…… in takrat so se mi vse moje sanje razblinile v prah. Predsavljajte si da odkrijete ideal za katerega izveste kasneje da ni ideal.
Sprašujem se tudi, ali sem jaz kako odzadaj in ne zastopim njene mladosti(jaz sm namreč moral po spletu okoliščin nahitro odrasti in prevzeti odgovornost nase ze pri 7 letih). Mene je mati zmeraj učila naj ne izkoriščujem zensk in njihove dobrote ter naj sem pošten. Le zaradi te opštenosti sem bil do sedaj(vključno s to ) le z dvema. Čeprav (ne da sm samousečneš, ampak ravno nasprotno) bi lahko zasral z veliko veliko dekleti.
Sprašujem vas tudi kaj menite o njeni starosi, in ali se mora se kaj”zdivjati,kot nekateri temu rečejo”. ona mi namreč govori, da ji pomenim vse, vec kot njeno samo zivljenje, in da ji je za preteklost fuul fuul zal.
Samo jst si tud ne morem pomagat, če sem zelo občutljiv na to njeno preteklost in da sva si v tem tako različna.
Aja pa ne mi spet pisat da sm lubosumen, kr nisem, samo nočem da se eni smejejo za mojim hrbom in govorijo podle desede o moji punci, čes da je lahka da je kurba….
Zanimajo me namreč nasveti starejših, ki so morda imeli ravno take izkušnje. Bojim se namreč da….mi bo delala na moja srednja leta sive lase in ….

Se enkrat, vam povem, ne dobite o meni slabega vtisa,nisem ljubosumen, na njene ex, zdi se mi da pri meni se je pokazal še enkrat tis pregovor: Bolj ko si pošten, večji cepec si na tem svetu.

Pomagajte mi rešiti ta moj problem. Počutim se bot bi mi srce sililo k njej, možgani pa govorili…posti jo bolše bo za tebe in tvojo prihodnost.

Najlepša hvala za odgovore
L.P. Bobo

Bobo,

življenje je huda reč, še posebej če ga pričakuješ idealnega. Ali mogoče pričakuješ tudi idealno žensko? Joj, če pa je bila to tvoja želja, potem si pa že v štartu narobe vse razumel, vendar ni nič hudega. Takšno je življenje, odvisno pa je s katerega zornega kota ga gledaš. Lahko rečeš “mater samo še pol kozarca imam, ” ali pa lahko rečeš ” TO ŠE pol kozarca mam”.

Ko nekaj žellimo in se nam ne uresniči so izkušnje zelo grenke, vendar moraš vedeti ko pravijo na napakah se učimo. NA svojih še najbolj, vendar je neumen tisti, ki se vedno uči samo na svojih napakah, pametni se na drugih.

kaj naj ti rečem v tvojem primeru: mlad si, ona je še mlajša. Če si delaš utopijo, da je ona in edina, ki jo boš imel, si zopet na napačni poti. Preberi si odgovor za Kim – Kaj naj?, isto je pri tebi. Hodiš predvsem po svoji poti in ne po njeni, če sta se vajini poti združili, enkratno. Veš, da je imela 21 fantov s kolikimi je spala. Zelo natančno si jo izprašal, vendar ali je to zaupanje. A ji mogoče ne zaupaš, da bo imela poleg tebe še koga? Potem nimata dobrega odnosa, kajti v ljubezni je pomembno 100 % zaupanje in ne 99.99999%. Rekel boš, ja če me pa bo prevarala, bom pa spet ves v dnu. Ti prekleta preteklost a ne. A vendar kaj moremo, kar je je, a ti pa nisi naredil nikoli nič slabega? Pa moraš ravno tako živeti naprej.
Časa za skupno življenje imata še dovolj, poroka pride na vrsti najprej ko bo ona polnoletna, se pravi še zagotovo 2 leti, vendar ko bi ti vedel, koliko se v dveh letih še zgodi. V primerjavi s tem, je tistih 21 fantov kamenček v puščavi.
Kar je bistvo je, da pozabiš na to kar je bilo. To te preprosto ne sme več obremenjevati, na njo moraš gledati kot na osebo, ki pač je imela druge, tako kot ti, sedaj pa ima tebe in sedaj, dzjale v tem trenutku sta skupaj in samo vidva. Kaj pravijo drugi to je njihov problem, kaj bodo govorili tudi. Ti ji zaupaš, ona tebi in se vedno vse pogovorita in nista nič užaljena tako to gre naprej.

ker sta mlada, gre zadeva nekako takole. vsak lahko počne tisto kar mu paše. odločila sta se, da nekaj dasta samo drug drugemu in tega se držita. ona ti reče, veš jutri grem pa v disko. In tebi bo takoj poskočil pritisk. če noče, da greš zraven, je zelo dobro, da jo vprašaš zakaj. Če so razlogi smiselni, ker gredo samo ženske, ker gredo z prijateljicami, sošolkami, ker gredo gledat slači boyjse in podobni, nič hudega. Če bi rada, da gresta ven, pa se tebi ne da ali nimaš časa, gre ona lahko sama. Preprosto, gre žurat, ampak brez kakšnih grešnih misli ti kot ona, prideta drug drugemu nazaj. Tukaj se pokaže zaupanje. Ali si tako zaupata, da lahko delata vsak svoje reči. Vse te reči pa imajo meje. Če jih nekdo prekorači, žal ne gre več skupaj. In greš svojo pot naprej. Če sta se pogovarjala in drug za drugega vesta, kaj želita. bosta to spoštovala. Vendar opozaram, s emorata resno pogovoriti o vsem. Da sta iskrena. In nato se držita zakona: Nikar ne naredi drugemu tisto, kar ne želiš, da bi on tebi. In zadeva bo enkratna.

Vsi ostali scenariji so odveč. Če se pa ne boš mogel sprijazniti z preteklostjo, potem pa moraš zadevo prkiniti, vendar takoj ko začneš na novo, vedi, da tudi ti nisi za nekoga drugega več idealna oseba. Torej, ne moreš pričakovati, da bo ona zate to, kar ti za njo nisi. In ostane ti samo še sedanjost, ki se pobota z preteklostjo in živi za prihodnost.

Poštenost, ki pa jo omenjaš je samo lepa lastnost in nikar ne misli, da si zaradi tega cepec. Vse kar boš prebral, pa upoštevaj samo z enim organom in ga tudi poslušaj. To je SRCE. Nikar možganov. Srce naj jim pove, tako je in jaz grem naprej. To je moja pot.

In zopet bom napisal eno misel:

Če bi rad slišal, ne poslušaj z ušesi,
če bi rad vohal, ne vonjaj z nosom,
če bi rad videl, ne glej z očmi
če bi rad razumel, ne razmišljaj z možgani,

vse to lahko spoznaš samo s srcem.

Primož

p.s.
samo še en blagor: Blagor neumnim, ker jim ni potrebno razumeti ampak živijo.

Dragi Bobo!

Ko bi jaz spet imel 21 let!!!
Skoraj trideset jih imam.:)

Za bozjo voljo vzami si se vsaj 5-8 let brez resnih zvez.
Ne polagaj srece v mlade punce, ki vejo se manj kot ti kaj bi rade. Punca ima pac rada zivljenje:)

Kaj se sekiras!
Kar te ne unici te ojaca.
Sploh pa kar si mislijo ljudje naj te ne skrbi. Ves kaj oni mislijo? Nase!

Lahko pa bosta z leti postala strasen par. za to pa delaj vsak dan.

Srecno!
BM

New Report

Close