Najdi forum

Sem mišljenja da se prevare ne bi smele odpuščati , sploh tam kjer je eden od zakoncev imel večletno zvezo. Če bi sama varala pa bi mi soprog odpustil bi se mi zdel ze malo naiven. Tisti ki se navezujejo na izvenzakonske partnerje jih v bistvu nikoli ne pozabijo in se po odkritju še vedno nekak dobivajo z njimi ali pa jih spremljajo na družbenih omrežjih . Prevare se ne odpušča predvsem iz razloga , ker je ljubimec prekinil igro in imel zahteve , ki jih zasedeni ni mogel ali hotel izpolniti. Nihče se ne vrne nazaj v zakon zgolj zaradi tega , ker se je ljubice, ljubimca naveličal, zasitil ali kaj podobnega, razen če ga zamenja z novo ljubimko ali ljubimcem. Prevarani zakonec je v bistvu še naprej osel . Osebo ki je varala, dolgoletno varala je treba vreči čez prag . Ni pogovora ni vprašanj zakaj , ni solz , samo adijo . Ker varalice s tem pridobijo na času dokler ne razmislijo kaj bodo, kako bodo in s kom bodo .
Po odkritju prevare jaz ne verjamem , da se lahko nekdo vrne k zakoncu in od jutri naprej živi z njim kot v raju . Zato pa imate toliko bolečin, solz in jeze , ker greste pogosto na led .
Zato- ne sprašujte . Varalici naredite kaos v glavi samo z odhodom in brez vprašanj .

Pri prevari so poleg čustev v igri tudi finance in dobrobit otrok.
Mnogi se ravno zaradi tega ne odločajo za ločitev oz. odhod iz zveze.

Sam sem bil popolnoma istega mnenja pred časom, dokler ni to mene doletelo. Nekateri se zakopljejo v jezo, sovraštvo… Poznam nekaj takih ljudi, verjami, na dolgi rok se ne splača, posledic ne bo nosila ta oseba, ampak tisti/a ki bo s to osebo… Bom poskusil pojasniti moje mnenje, na začetku končane veze, sem mislil, da sem bil jezen na njo ker je to naredila, a v resnici sem bil na sebe… Tako bom rekel, jaz osebno sem si to zaslužil in potreboval, da sem lahko začel drugače razmišljati, ni bilo lahkih nekaj mesecev, ampak sem še vedno tu, ampak drugačen. Če želite resnično živeti, se naučite oproščati sebi in drugim, pa ne zaradi njih, naredite to za sebe, vi boste mirno spali, vi boste lahko tem osebam pogledali v oči, oni vam mogoče ne. Čez čas boste tudi to pozabili, ker bodo vedno prevladovali dobri spomini… Ne bodite isti, bodite drugačni 👍

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam, dokler te ne doleti, je brezpredmetno imeti polemike. Ker nisi čustveno vpleten. Ker so tu otroci, ker je tu nekaj dejavnikov, ki jih mora predelati in ne misliti samo nase. Ko temeljito predelaš stvari, se pa poda odločitev.

Pozdravljeni.

Ne gre oprostiti in tudi bolje, da se ne spravljate v to, ker sem jaz mojemu partnerju (skupaj sva bila 5 let), poskusila oprostiti, poskusila razumeti zakaj me je prevaral, kaj je manjkalo, ampak sem ugotovila, da dejansko nič. Prva tr leta sva se imela odlično brez enega samega prepira, potem sem bila službeno odsotna in v šali rečem, da si lahko omisli ljubico in on meni, kje pa kaj takega nebi mogel narest. Ne samo to, v oči me je gledal in mi rekel, da sem tako zlato srce, da me nebi mogel prevarati in veste kaj je počel…VARAL ME JE CELO S SORODNICO IN ŠE ISTI DAN ZVEČER KO JE TO IZREKEL…Potem pa je dve leti grozil s samomomor, da se bo spremenil, da mu sestrična ni nič pomenila itd…s sestrično je res prekinil, midva se pa nisva več nikoli pobrala na nivo onih 3 let. Tako, da tudi zavoljo otrok ne tega delati, ker nikoli ne preboliš. Nikoli ne oprostiš, trpita pa oba. Po dveh letih je počlo njemu, ker sem ga dobesedno jeb…ob vsaki mali napakici sem mu sestrično ven vrgla. Dečko me ima še danes rad, mu verjamem, ampak meni to več ne pomaga saj ne uspe bit nobeni zvest. Pravijo da se vse vrača, očitno res, je spoznal drugo, jo prva dva meseca še z menoj varal, je zvedela, zdaj ga drži v ahu, zakaj zato, ker ima denar, je kupil hišo in je po pol leta že njo prijavil na hišo. Pol pa dedi niso idioti. In ja ni srečen. Ona pa je z njim zaradi hiše-očitno-samo on tega ne vidi. Četudi je spregledal se je zdaj ne more rešiti dokler ne bo rešena z imetjem. Karma pravijo ne, vse se vrne….

Zakaj?

New Report

Close