Najdi forum

Zaradi ljubezni postal brezdomec

Pozdravljeni
Z izven zakonsko partnerico sem v vezi 4leta, prva dva leta sva bila samo ljubimca za občasna srečanja, takrat se je ravno ločila od prejšnjega partnerja….
Nebom nakladal celotne zgodbe ter pisal knjigo, razumela sva se odlično v nekih trenutkih kakor v pravljici, pa tudi prišel kakšen dan kjer bila nestrinjanja ampak smo vse hitro zgladili….
Leta 2019je zanosila na željo obeh ter sprva bilo vse lepo in prav, skupaj smo hodili na njene zdravniške preglede če nisem bil v službi, skupaj delali načrte kako bo potekala vzgoja otroka…
Ker bi morala biti zaradi rizične nosečnosti na dieti, jesti določeno zdravo hrano, redno preverjati sladkor v krvi ampak to ni počela me. Je začelo skrbeti za najino nadaljnjo pot ter zaradi tega prihajalo do besednih sporov.
Leta 2020 februar sem pred časno postal očka zdrave punčke, takrat mi je postala njena mama vse na svetu, seveda tudi naša hči, doma sem hišo generalno teh 14dni pospravil, pripravil rože balone skratka nepomembne reči ter samo čakal odpusti list iz porodnišnice da jih pripeljem v topel objem…
Pa so se začele težave : otroka je mama dojila ampak zaradi njenega načina prehranjevanja od gaziranih pijač, raznih čipsov, napolitank, čokolad ni bilo mleko kvalitetno pa je otrok pristal v bolnici na infuziji, čez par dni je bil otrok doma ampak zadeva še vedno ista težava mamina prehrana….
Po posvetu zdravnika se odločim ter jo pregovorim da začneva kupovati mleko v prahu kar se strinja ter zadevo ter najino kreganje umirimo….
Naslednje 3mesece se naša punčka odlično razvija ter zdravstveno napreduje, pri pol leta starosti začnemo z korenčkom ter postopoma nadaljujemo z drugo zelenjavo….
Otrok star 8 mesecev bi moral počasi poskusiti se kaj drugega od hrane, kadar sem doma preberem kakšen recept kaj lahko in kaj ne ponudimo otroku, ampak mama depresija ne jaz to nebom brala jaz nebom kuhala, ter enostavno začne otroku filat razne sladkarije, hrano iz konzerve razni golazi, ali gotove hitro pripravljene stvari z preveč začimb katerih nebi smela….

Počasi zopet v meni prekipevajo njena dogajanja ter začnem snemati skrivaj njena dogajanja ter početja kako zanemarja otroka, kako ga redno ne previja kadar sem v sluzbi, kako ne daje zdravil oteoku, enostavnosti ni več tista ženska katero sem ljubil za vsako stvar katero sem povedal je rekla če ti kaj ne paše tam so ti vrata…
Letos februar otrok star eno leto, stopim na CSD ter podam prijavo zanemarjanja ter nepravilnega prehranjevanja otroka, me napotijo na policijo kjer tudi podam izjavo imam za 30 ur posnetkov kako govori da nebo kuhala če bo otrok lačen bo jedel kar bo dobil, tudi posneto kako reče da na plenicah piše da držijo do 12h in ne vidi razloga da bi prej previjala ter 100 drugih zadev, potem kako ima otrok v ustih smrtno nevarno frizerko britvico,, te stvari so se dogajale kadar sem jaz bil v službi predno me obožujete,, res je na podlagi svojih sumov sem preštel umazane pelenice predno šel v službo ko prišel čez 10h domov videl isto število….
Na policiji so rekli da bodo podali zgodbo na csd pa smo tam začarani krog….
Čez teden dni je bila povabljena na csd samo ona kjer je podala izjavo da sem skrben očka znam skuhat poskrbeti za otroka itd ampak občasno agresiven z besedami kar tudi ne zanikam….
Čez tri dni sva imela spor ter prvi prihod policije na dom zaradi nasilja ker ona tako rekla, nasilja niso zaznali naredili zapisnik ter odsli…
19.3 sva imela skupaj na csd sestanek o iskanju rešitve, kjer sem ugotovil da so svetovalka in ona prijateljice znanke že leta in leta ter hotele da podpišem izjavo kjer one niso zaznale nobenih nepravilnosti na domu,, poudarim da v domu niso nikoli bile ampak samo pred hišo kar se razlikuje ter ne želim podpisati.. Zadeva gre na sodišče do takrat potrebno čakati dodelitev skrbništva…
20.3. Mi reče zapusti hišo in odidi jo gledam in rečem a pokličem zdravnika si vredu? Reče meni bom poklicala 4 tujce da te pretepejo, ti nebos več dobil nikoli otroka….
Kličem policijo, po eni uri ustopijo pozdravijo ter gledajo kako previjam ravno tisti trenutek otroka, jih pustim da pove ona svoje besede v drugem prostoru…. Po 15minutah mi reče policija imate pravico molčati, vrnite ključe od hiše ker ste dobili ta trenutek prepoved približevanja,, šokiran gledam mi uzamejo otroka ter napotijo iz hiše v solzah….
Iskal sem pomoč pri društvu sos, csd, policiji, varuhu človekovih pravic, psihiatru vse je bilo brez uspešno in danes bo četrta noč odkar spim v avtu po 20 letih dela nikoli v življenju imel opravka z nasiljem ali alkoholom ali katerim drugim kršenjem zakona…
Je tukaj gdo imel podobno težavo z prepovedjo približevanja da. Mi poda kakšen nasvet,, naj dodam da nimam denarja za drage odvetnike….
Hvala vam za branje moje izkušnje ter vso podporo, lep pozdrav iz Litije obupan očka

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Kontaktiraj DOOR http://door.si/

Nisem bil v taki situaciji, zelo dobro pa poznam dva, ki sta imela podobno zadevo.

Za začetek si najdi neko streho nad glavo!!!
Imaš kakšne sorodnike, znance, prijatelje, ki ti lahko odstopijo ali oddajo kako sobo ali viked hišico. (V bistvu rabiš eno sobo in kopalnico).
Toliko da si na toplem.
Pojdi do osebnega zdravnika, da ti napotnico za psihologa. (čakaš)
Za začetek si plačaj nekaj ur privatno.
Mislim, da moraš kar precej predelati, z neko strokovno osebo: kaj si delal prav in kaj narobe. Kot se reče: » Zaradi gozda ne vidiš dreves.«

Ko boš imel streho nad glavo, se začni ukvarjati s športom. Za začetek lahko samo hodiš.
Tvoja hčerka rabi fit očeta in ne neko razvalino.
Trenutno, koliko se zlajnano sliši, delaj na sebi.
In da ne boš začel piti.

Ponavljaj si to mantro:

O Bog, daj mi moč, da sprejmem tisto, česar ne morem spremeniti,
daj mi pogum, da spremenim tisto, kar lahko spremenim,
in daj mi modrost, da razlikujem to dvoje!

In zapomni si.
Čas bo naredil svoje.
Čez kakšno leto ali celo prej, bo tisto kar ne moreš spremeniti možno spremeniti.
V vmesnem času boš dobil tudi vabilo na CSD. Mama bo hotela preživnino za ta malo.
Glej, da se boš lepo obnašal!

Ne nazadnje:
Ta mala ti ne bo umrla.
Šla bo tudi v vrtec, kjer bo dobila kvalitetnejše hrano.

In srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Oprosti, da bom odgovorila tako kot pač bom -ampak tvoja zgodba ima veliko lukenj, zato nekako kar ne morem verjeti prebranemu. Če boš razjasnil nekatere odseke zgodbe bom morda lahko odgovorila bolj konstruktivno.
1. Prepoved približevanja velja 48 ur, razen če preiskovalni sodnik tega roka ne podaljša (morajo obstajati dokazi nasilju).
2. se navezuje na prvo točko: snemanje, nadzor, besedna agresija : vse to je nasilje– verbalno in psihično.
3. Če te je toliko časa skrbelo zgolj za dobrobit otroka, če je le ta res imel britvico v ustih, ni dobival kvalitetne hrane – kako to da ti nisi uspel poskrbeti za dobrobit otroka? Saj lahko ti kuhaš in jo previjaš. Ker delaš (ne vem ali mama tudi) bi lahko ti skuhal kvalitetno hrano za naslednji dan. Ampak ne: raje snemašveč tednov!!! da pokažeš nesposobnost mame, kot da bi sam pripravil polnovredne obroke. Ali je tu res samo dobrobit otroka?
4. Lažnih prijav družinskega nasilja je zelo zelo malo. Seveda jih je več kot pred leti, ampak to zgolj zato, ker so ženske v današnjih časih bolj osveščene kaj je to nasilje pa tudi manj finančno odvisne od moških da jih ne bi mogle zapustiti.
5. Prvič slišim da bi nepravilna prehrana mame, tako močno vplivale na njeno mleko, da bi bil otrok zaradi tega na infuziji. Poglej revnejše predele sveta (afrika, deli indije,…) kjer je ženskam na voljo zelo enolična hrana (npr. zgolj riž in to vsak dan), adaptiranega mleka pa ni mogoče dobiti. Pa vseeno dojijo kajne?
6. Praviš da do sedaj nisi imel nobenega opravka z nasiljem? Kaj pa nadzor, snemanje za katerega partnerka ne ve, verbalna agresija? Vse to je nasilje.
7. Spiš v avtu že 4. noč. Če delaš – zakaj si ne najameš poceni sobe? Ali ne obstaja noben sorodnik, sodelavec, prijatelj ali zgolj znanec, ki bi te za nekaj noči vzel k sebi?

Vem, da to ni odgovor ki si ga želel in pričakoval. Prosim premisli pri sebi o točkah ki sem jih izpostavila in poskušaj odgovoriti nanje. Lahko tu ali pa zgolj sebi. Vse dobro.

V Boga veliko verjamem ter ga tudi redno sprejemam vase, alkohola nisem bil nikoli ljubitelj, csd je problem ker so prijateljice zaposlene od moje bivše te iz zgodbe

Točka 1 preiskovalni sodnik odredil približevanje na 15 dni zaradi nje ker je upošteval snemanje telefona pogovora kjer sva se oba kregala kjer se slišijo grožnje z moje strani, ni pa upošteval njenih besed ko prva rekla kako bo 4 tujce pripeljala, da mene ubijejo….
Uredil sem si začasno bivališče….
Hodim v službo 20 let trenutno sem zadnji mesec na bolniški zaradi stresa,, ona ni hodila nikoli skoraj v službo ima 3leta delovne dobe…
Kuhal sem vedno ko sem bil doma popoldan, ampak otroka je treba tudi dopoldan hranit previjat peljat na zrak….
Če je od 7h zjutraj do 15h spraznila baterijo na telefonu pomisli koliko se je ukvarjala z otrokom…
Britvica pa razne druge neuporabne stvari nimajo kaj delati na dosegu rok otroka se po uporabi pospravijo….
Ona je vedela vse kar snemam oa zakaj snemam, mogoče jo braniš kot ženska žensko in ne zamerim,, ampak če bi videla dodatne slike bi si kaj drugače predstavljala,, oa se enkrat takega očeta bi si marsikatera ženska želela svojemu otroku ampak težava je v njej

Hvala bom poskusil prvič slišim za to društvo

Ogabno z kaksno sprijeno zensko imas opravka. Vso sreco v biznisu!

Glede na to kako ste opisal njeno obnašanje me zelo spominja na poporodno depresijo. In ja, otrok je naporen in to govorim zato ker na momente začutim enako. Sicer mi uspe mu vzet stvari iz rok in mu skuhati in zamenjat 3 plenice na uro če je treba.
Ampak na momente me pa tudi prime da ga nekam zaprem in grem. Najrajši na svetu imam svoje dete in moji občutki so res bolj izjemoma. Tudi lahko samo pohvalim partnerja ki se me trudi razumet in razbremenit ko imam slab dan. Ampak pri njej očitno ni slab dan ampak se zadeva vleče iz dneva v dan.
K osebnemu zdravniku naj da nujno napotnico za psihiatrijo in ne psihologa pa povejte takoj da sunite to. Ni nujno da je slaba mama, mogoče samo rabi pomoč, terapijo, pogovor, tablete
Koliko se posvetite njej kot ženski ki jo ljubite, kot lepotici ki vam še vedno zmeša glavo? Ne le mami vašega otroka
Vrjamem da ste odličen oče, vendar mogoče ji ne nudite čustvene podpore dovolj
Lahko da je pač ena zmešana kura ki bi ji bilo treba dat prepoved videt otroka pa še imet še kakšnega.
Ampak če pogledam kot nekdo ki jo celo razume vrjamem da je lahko odlična
Drugače pa se mi zdi da ste vsaj vi na pravi poti, obrnite se na vse konce
In želim vam vso srečo tega sveta, da bi bila vaša princeska zdrava in ob vas in da tudi mama postane prava ljubeča mama ali se umakne

Uf, nakopali ste si srd ženske. Zdaj pa pamet v roke. Najprej poskrbite zase, da boste imeli kje prespati. Potem izpolnite prošnjo za brezplačno pravno pomoč in jo oddajte na najbližnjem okrožnem sodišču, kamor pač pašete. V kolikor bo zadevi ugodeno, dobite odvetnika, ki vas bo zastopal pred sodiščem prve stopnje. V prošnji za bpp napišite, da prosite za zastopanje tudi pred drugo stopnjo (Višje sodišče rešuje pritožbe). Potem pa se bo vaša kalvarija šele začela. Ne morem vam reči na bolj nežen način, ker enostavno ne gre. Glede na situacijo, ki jo imata, bodo v zadevi postavljeni tudi sodni izvedenci psihiatrične stroke, ki bodo ocenjevali vaju, koliko sta sploh primerna za starša. Vmešan bo CSD s svojimi poročili, tudi kakšen multidisciplinarni tim bo ustanovljen zaradi vaju, vas po verjetnosti čaka še kakšen ukrep v društvu za nenasilno komunikacijo. Tako, zdaj mislim, da sem vas dodobra prestrašila. Ampak ne zato, ker vas želim prestrašiti, zgolj zato, da boste vedeli v kaj se spuščate. Bitka bo grda, ker se je grdo že začela. Zdaj pa vdihnite in premislite, ali je vaš mali angelček vreden tega boja. Če je, najdite moč in se začnite boriti. Najdite moč in podporo pri svojih sorodnikih, ker jo boste potrebovali. Predvsem pa pazite nase, da ne boste psihično bolj uničeni kot ste že. Držim pesti za vas, da se bo vse dobro izteklo.

Povem lahko izkusnjo.

Vsa ta snemanja vse dokaze vedno obrnejo, kot da je to mucenje. Zakaj meni ni nikoli uspelo ugotoviti saj je moje mnenje da je potem tudi policijsko snemanje mucenje in tukaj nastopijo dvojna merila. Na CSD so hudo pristranski v prid zensk. In to da poves zenski kaj je dobr in kaj slabo bodo vedno obrnili da je psihicno nasilje nad zenko.

Iskreno povem, da je najboljsa resitev, da se postavis na noge. Torej psiholog na csd imajo brezplacno pomoc pojdi in ti bo pomagalo. Kar se tice otroka si sedaj se custveno hudo navezan ker zelis otroku dobro ampak ker CSD ne drzava nimata tega interesa pac moras sprejet njihovo mnenje da pac v stilu kar bo pa bo in pustis casu cas. Otrok nebo umrl nebo zivel pac kot si si zelel in to moras sprejet ker drugace bo tezko. Potem pride sodisce in tam pa imej dobrega odvetnika vem sranje 2000€ bo hitro ampak vsaj nekako ce dobis se kolikor toliko normalno sodnico bo razumela problem in bo dodelila vec stikov. Otrok v razpadli vezi nebo nikoli enak kot bi bil v normalni ampak tle tudi nimas vec vpliva.
Zivis zivljenje naprej in probas cimprej preiti to fazo ki jo imas sedaj. Imava oz sem bil na zelo podobnem kot ti. In od sedaj naprej se ne rabis vec sekirat kaj jé otrok, ali se uci, ali je bolan, ali ali ali…vse kat rabis je da placas prezivnino in kadar stiki prides po otroka in se imas fajn. Cez cas pa imas drugo zensko. Do druge zenske pa lahko dve sluzbi. To je vse prej k sprejmes da nemors nic spremeniti prej ti bo lazje. Moram ti povedat da je bil to moj najhusji stres v zivljenju. Trajal je od zacetka problema s CSD do takrat ko sem dojel vse skupaj pol leta ce ti to kaj pomaga. Pomaga pa, da ti cas mine hitreje ali dve sluzbi ali pa naprimer tiktok gledas da minevajo dnevi.

zakaj se nek deloven moški v zrelih letih (če si sedaj 40, si bil, ko si jo spoznal 36) zaplete z neko žensko, ki ni nikoli delala? Praktično ne poznam ženske, ki ne bi bila večino časa zaposlena. A to prav namerno iščete take, da bi bile čimbolj odvisne od vas? Ali pa vam je pomembno samo 5 kg fasade? Kakšne kriterije si imel, ko si jo izbral za mamo otroka?

Oprost ampak da jaz vidim zensko tako zanemarjat svojega otroka se pretgram na pol, da ga ne dobi vec v roke. Pa tiste k pisete da je to poporodna depresija ocitno le te niste videle ali dozivele. Bori se za otrokovo dobro. Najami odvetnika. Dokazuj dokazuj dokazuj. Ne dovolit da bo se en otrok vec na temu svetu , ki je zadn d za mamo.

No ja, bivsi je ni zastonj dal na cevelj. Najprej se zensko boljse spozna, predno se ima z njo otroka. To je gnoj od babe, kaka depresija. Pa odvisnica od slabe prehrane. Itak da se na CSD poznajo, verjetno se iz casov problemov, ki jih je delala bivsemu. Drugace pa, ce nimas denarja za odvetnika zaprosi za brezplacno pravno pomoc pri sodiscu.

Mogoce bi bilo pametno da kontaktiras njenega bivsega, da ti da kako pametno informacijo, da ti bo situacija bolj jasna. Pa da se pripravis.

Anerev nepr………tipična nora feministka.

Ne morem verjet tej zgodbi, ampak da ženska takoj potegne z žensko, je pa tudi norija, da je ni večje. Kje piše, da ni skrbel za otroka in ga previjal? Tip je bil skrben partner in oče. Baba pa nora, dobesedno!

Treba bo na sodišče na žalost in ne ni res prijav lažnega nasilja je veliko ( še sploh od žleht babnic, kot zadnji udarec ker se pocutijo v brezizhodni situaciji). Vedno se zasleduje cilj kar je najboljše za otroka.

Če tvoja zgodba drži je škoda, da si čakal tako dolgo. Ta postopek na sodišču ne bo poceni nudi pa Republika Slovenija brezplačno pravno pomoč ( za njo zaprosiš pri Okroznem sodišču če si iz Litije pri Okroznem sodiscu v Ljubljani). Lahko jo dobiš če dohodek ne presega okoli 800 eur mesečno na družinskega člana.

Položaj ni brezizhoden bo pa mati otroka sla na nož vrjetno. Jaz ne bi sprožala kazenskih postokov vsaj zaenkrat ne, amapk zgolj pravdni postoek za dodeliteb otroka v varstvo in vzgojo in dodelitev preživnine. Čeprav je morda malo bolj vrjetno, da bodo otroka dodelili mami, ni nujno ( ona nima službe, očitno tudi nekaj ni cisto psihicno vredu z njo…ce drzi tvoja zgodba). Srečno.

https://ocetje.si/

Na novo ustanovljeno društvo za očete, ki se morajo spopadati z žlehtnobo mamic. Kontaktiraj.

Pojdi v medije. Preprosto, potrka na vrata pop tv s posnetki maltretiranja otroka. Če rabiš kontakt, ti ga jaz dam.

Mama je uspešna manipulatorka, samo z takšnim načinom bo jasno znano da ona zanemarja otroka. Tako da slej ko prej bo vidno, razen če bo zdaj “čudežno” pričela skrbet zanj. Zveni pa to kot neke vrsta poporodna depresija in bi ona potrebovala psihoterapevta da pride k sebi in ne kreganja kako slabo skrbi za otroka. Niso vse matere materinske in ja, poznam tudi eno tako, ko je zelo podobna tvoji (preoblačila otroka sicer je, ni pa kuhala ipd). Ima diagnozo bordeline.

Kar se pa tebe tiče, odvetnika si najdi čimprej, pa naj se na sodišču zaprosi za sodnega izvedenca. Borba bo težka, sploh ker je to še dojenček in je uradno še ne morejo spustit kar k očetu, ampak bolj bo starejša, za več ur jo boš lahko dobil. Vso srečo. Upam, da dobiš take, ki ne bodo mamico kovali v zvezde.

New Report

Close