Najdi forum

Zaradi ljubezni postal brezdomec

Pozdravljeni
Z izven zakonsko partnerico sem v vezi 4leta, prva dva leta sva bila samo ljubimca za občasna srečanja, takrat se je ravno ločila od prejšnjega partnerja….
Nebom nakladal celotne zgodbe ter pisal knjigo, razumela sva se odlično v nekih trenutkih kakor v pravljici, pa tudi prišel kakšen dan kjer bila nestrinjanja ampak smo vse hitro zgladili….
Leta 2019je zanosila na željo obeh ter sprva bilo vse lepo in prav, skupaj smo hodili na njene zdravniške preglede če nisem bil v službi, skupaj delali načrte kako bo potekala vzgoja otroka…
Ker bi morala biti zaradi rizične nosečnosti na dieti, jesti določeno zdravo hrano, redno preverjati sladkor v krvi ampak to ni počela me. Je začelo skrbeti za najino nadaljnjo pot ter zaradi tega prihajalo do besednih sporov.
Leta 2020 februar sem pred časno postal očka zdrave punčke, takrat mi je postala njena mama vse na svetu, seveda tudi naša hči, doma sem hišo generalno teh 14dni pospravil, pripravil rože balone skratka nepomembne reči ter samo čakal odpusti list iz porodnišnice da jih pripeljem v topel objem…
Pa so se začele težave : otroka je mama dojila ampak zaradi njenega načina prehranjevanja od gaziranih pijač, raznih čipsov, napolitank, čokolad ni bilo mleko kvalitetno pa je otrok pristal v bolnici na infuziji, čez par dni je bil otrok doma ampak zadeva še vedno ista težava mamina prehrana….
Po posvetu zdravnika se odločim ter jo pregovorim da začneva kupovati mleko v prahu kar se strinja ter zadevo ter najino kreganje umirimo….
Naslednje 3mesece se naša punčka odlično razvija ter zdravstveno napreduje, pri pol leta starosti začnemo z korenčkom ter postopoma nadaljujemo z drugo zelenjavo….
Otrok star 8 mesecev bi moral počasi poskusiti se kaj drugega od hrane, kadar sem doma preberem kakšen recept kaj lahko in kaj ne ponudimo otroku, ampak mama depresija ne jaz to nebom brala jaz nebom kuhala, ter enostavno začne otroku filat razne sladkarije, hrano iz konzerve razni golazi, ali gotove hitro pripravljene stvari z preveč začimb katerih nebi smela….

Počasi zopet v meni prekipevajo njena dogajanja ter začnem snemati skrivaj njena dogajanja ter početja kako zanemarja otroka, kako ga redno ne previja kadar sem v sluzbi, kako ne daje zdravil oteoku, enostavnosti ni več tista ženska katero sem ljubil za vsako stvar katero sem povedal je rekla če ti kaj ne paše tam so ti vrata…
Letos februar otrok star eno leto, stopim na CSD ter podam prijavo zanemarjanja ter nepravilnega prehranjevanja otroka, me napotijo na policijo kjer tudi podam izjavo imam za 30 ur posnetkov kako govori da nebo kuhala če bo otrok lačen bo jedel kar bo dobil, tudi posneto kako reče da na plenicah piše da držijo do 12h in ne vidi razloga da bi prej previjala ter 100 drugih zadev, potem kako ima otrok v ustih smrtno nevarno frizerko britvico,, te stvari so se dogajale kadar sem jaz bil v službi predno me obožujete,, res je na podlagi svojih sumov sem preštel umazane pelenice predno šel v službo ko prišel čez 10h domov videl isto število….
Na policiji so rekli da bodo podali zgodbo na csd pa smo tam začarani krog….
Čez teden dni je bila povabljena na csd samo ona kjer je podala izjavo da sem skrben očka znam skuhat poskrbeti za otroka itd ampak občasno agresiven z besedami kar tudi ne zanikam….
Čez tri dni sva imela spor ter prvi prihod policije na dom zaradi nasilja ker ona tako rekla, nasilja niso zaznali naredili zapisnik ter odsli…
19.3 sva imela skupaj na csd sestanek o iskanju rešitve, kjer sem ugotovil da so svetovalka in ona prijateljice znanke že leta in leta ter hotele da podpišem izjavo kjer one niso zaznale nobenih nepravilnosti na domu,, poudarim da v domu niso nikoli bile ampak samo pred hišo kar se razlikuje ter ne želim podpisati.. Zadeva gre na sodišče do takrat potrebno čakati dodelitev skrbništva…
20.3. Mi reče zapusti hišo in odidi jo gledam in rečem a pokličem zdravnika si vredu? Reče meni bom poklicala 4 tujce da te pretepejo, ti nebos več dobil nikoli otroka….
Kličem policijo, po eni uri ustopijo pozdravijo ter gledajo kako previjam ravno tisti trenutek otroka, jih pustim da pove ona svoje besede v drugem prostoru…. Po 15minutah mi reče policija imate pravico molčati, vrnite ključe od hiše ker ste dobili ta trenutek prepoved približevanja,, šokiran gledam mi uzamejo otroka ter napotijo iz hiše v solzah….
Iskal sem pomoč pri društvu sos, csd, policiji, varuhu človekovih pravic, psihiatru vse je bilo brez uspešno in danes bo četrta noč odkar spim v avtu po 20 letih dela nikoli v življenju imel opravka z nasiljem ali alkoholom ali katerim drugim kršenjem zakona…
Je tukaj gdo imel podobno težavo z prepovedjo približevanja da. Mi poda kakšen nasvet,, naj dodam da nimam denarja za drage odvetnike….
Hvala vam za branje moje izkušnje ter vso podporo, lep pozdrav iz Litije obupan očka

Kontaktiraj DOOR http://door.si/ in jih prosi za pomoč.

Nisem bil v taki situaciji, zelo dobro pa poznam dva, ki sta imela podobno zadevo.

Za začetek si najdi neko streho nad glavo.
Imaš kakšne sorodnike, znance, prijatelje, ki ti lahko odstopijo ali oddajo kako sobo ali viked hišico. (V bistvu rabiš eno sobo in kopalnico).
Toliko da si na toplem.
Pojdi do osebnega zdravnika, da ti napotnico za psihologa. (čakaš)
Ali si za začetek plačaj nekaj ur privatno.
Mislim, da moraš kar precej predelati, z neko strokovno osebo: kaj si delal prav in kaj narobe. Kot se reče: » Zaradi gozda ne vidiš dreves.«

Ko boš imel streho nad glavo, se začni ukvarjati s športom. Za začetek lahko samo hodiš.
Tvoja hčerka rabi fit očeta in ne neko razvalino.
Trenutno, koliko se zlajnano sliši, delaj na sebi.
In da ne boš začel piti.

Ponavljaj si to mantro:
O Bog, daj mi moč, da sprejmem tisto, česar ne morem spremeniti,
daj mi pogum, da spremenim tisto, kar lahko spremenim,
in daj mi modrost, da razlikujem to dvoje!

In zapomni si.
Čas bo naredil svoje.
Čez kakšno leto ali celo prej, bo tisto kar ne moreš spremeniti možno spremeniti.
V vmesnem času boš dobil tudi vabilo na CSD. Mama bo hotela preživnino za ta malo.
Glej, da se boš lepo obnašal!

Ne nazadnje:
Ta mala ti ne bo umrla. Šla bo tudi v vrtec, kjer bo dobila kvalitetnejše hrano.

In srečno.

New Report

Close