Najdi forum

Pozdravljeni forumaši.
Rabil bi vaš nasvet, ker sam ne vem več kako naprej.
Pred kratkim sem odkril, da si soproga dopisuje z bivšim iz pred 12let. Dopisovanje je trajalo mesec dni oz. dokler je nisem odkril. Vsebine sms-jev ne poznam, vem pa, da jih je bilo preko 600 v enem mesecu iz njene strani. Bilo je tudi preko 20ur videoklicev, vidno iz računa. Pošiljala mu je tudi svoje slike. Ko sem jo postavil pred dejstvo, da vem za njeno početje, (skrivati je začela telefon in ga dajati na tiho delovanje)sem mislil, da jo bo kap,…
Ker sama tega ne bi nikoli odobravala, oz. če bi to počel jaz, bi z mano takoj zaključila. Vedno je bila zelo posesiven človek, kar me ni nikoli motilo. Ko sem začel z njo, sem se moral odpovedati vsem svojim prijateljicam iz šolskih dni, ker ji nobena ni odgovarjala.
Imava 2 otroka, ki mi pomenita vse. Zelo sem se trudil, da nam uspe, pomagal pri hišnih opravilih, skrb za otroke, dopusti večkrat letno, izleti, darila, ni da ni, imava dobri službi, imava vse, kar rabi srečna družina.
Sedaj vidim, da nimava nič, da je bilo vse zaman.
Ona trdi, da nista imela nič, oz. da v sporočilih in klicanju ni bilo nič takega, vendar jaz ji ne verjamem, ker intenzivnost je bila nenormalna.
Predlagal sem ji tudi, da naj gre z njim na kavo, da se pomenita in mi da potem mir. Seveda se je to izkazalo za napako, ker se mi ni oglasila na telefon, ko je bila z njim na kavi.
Že dolgo časa spim v sobi za goste, nimava spolnih odnosov, nimava nič kar sva imela prej. Čustveno in fizično sva se izolirala. Komunicirava samo, ko se meniva glede otrok. Sva 11let skupaj in 7 let poročena. Ne vem kako naprej? Ne zaupam ji več. Po tistem sta se še dvakrat dobila, enkrat mu je umrl oče in mu je šla izreči sožalje, drugič ko smo bili na dopustu. Obakrat mi je za to povedala, vendar vseeno. V meni je nekaj umrlo in bojim se, da tega ne bo mogoče oživiti.
In na koncu mi pove, da je vse to počela, ker ji nisem posvečal dovolj pozornosti in se ob težkih trenutkih postavil zanjo, razen po porodu, da ni čutila, da sem ji v oporo.
Ne vem, če ima vse skupaj še smisel vztrajati v takem zakonu.
Hvala za vsak nasvet.
Lp

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Mogoče pa pretiravaš? Verjamem, da ni luštno, ko žena posveča pozornost drugemu in da trpi tvoj ego, da si žalosten, jezen itd.. A jaz ugotavljam, da so taki super tipi vedno pri puncah, ki tega pač ne znajo cenit. Če si se ohladil, tako hitro (v mesecu, ko se ona dopisuje z njim) in pozabil na teh 11 let, bi rekla, da je nimaš rad, česa zgoraj niti omenil nisi. Včasih to, da nekoga pelješ na izlet, ni tisto, kar ljudje rabijo. Morda, tudi ti sam čutiš, da potrebuješ nekaj drugega. Na tvojem mestu, bi ali se potrudila in raziskala, kaj je bilo v sporočilih napisano. Če so bila sporočila takšna, ki kažejo na to, da sta nekaj imela ali da bi imela, je edina možnost to, da odideš. Ker ne bo nikoli več takšna, kot si jo poznal. V kolikor pa, so bili to smsi, ki bazirajo na prijateljski ravni, potem pa se s tem nebi prevec obremenjavala.

Ja a to da ji nisi bil v oporo pa ni znala prej povedat, kaj jo moti? Je treba takoj po tujih tičih skakat. Kolega, bojim se da s to babo nimaš več prihodnosti. Bolj ko ji bo popuščal in prevzemal krivdo nase, manj spoštovanja bo imela do tebe. Pa ze zdaj ga očitno nima več. Mi je pa žal za otroka ampak te ločene familije so danes že skoraj standard. Je pa še ena varianta da jo daš mal na hladno pa vidiš če se bo začela trudit zate

Res nisem napisal, da jo imam rad, ker je ljubezen po ugotovitvi njenega, dopisovanja in klicanja splavala po vodi. 11 let sem jo imel pa neizmerno rad. Naredil sem vse, da bo srečna, pa očitno še premalo. Pravi, da sem bil premalo pozoren do nje in sem jo imel za samoumevno.
S tem bi se strinjal, vendar mi tega nikoli ni omenila, da bi to skušal popraviti.
Drugače sem pa našel nekaj njenih slik, ki mu jih je poslala, nič posebnega, vendar sem mnenja, da se to v zakonu ne počne, za kar ni opravičila.
Sms sporočil nisem mogel pogledati, je vse prej pobrisala, še njegove št. nima shranjene. Moral bi počakati in loviti njena sporočila, kar se mi ni zdelo smiselno. Takoj sem jo postavil pred dejstvo, ko sem odkril, da se nekaj dogaja.
Ja najbolj me je prizadelo to, ko sem prišel pop. iz službe ob 22.30 pa se je delala, da spi v resnici si je pa z njim dopisovala dolgo v noč. Pa tu ne gre za moj ego! Se ti ne zdi, da če je ne bi imel rad me to sploh ne bi prizadelo, bilo bi mi vseeno. Upam, da rešim, kar se rešiti da in da zopet najdeva skupni jezik. Drgače the end.
Ja povedala mi je, da ji je spodnesel tla pod nogami, ker jo je poslušal in razumel njene težave. V fizičnem kontaktu nista bila dokler ji nisem rekel, da naj gre z njim na kavo in se naj zmenita kar se imata, potem mi naj da mir.
Lp

Dragi moj, kot ženska ti prisegam, dajem roko v ogenj, da ljubi njega, da je prišlo do prevare. Sem v zvezi s parterjem, ki ni idealen, bivsi mi je bil pisan na kozo, pa se žal ni izšlo a še vedno nimam potrebe po tem da bi pisala bivšemu in izdala svojega moža. Ker ga mam rada, zato. Bivšega sem tudi imela, a želim da rešim najino zvezo, da se bova na koncu postarala midva,skupaj, ne jaz in bivši.

Oprosti za kruto resnico, a raje vrzi 11 let vstran, kot zvezo kjer si druga violina.

Simona

Draga moja, to bi naredil že zdavnaj, če posredi ne bi bilo otrok, ki so moj svet in popolnoma spremeni situacijo.
Tudi rekel sem ji, če bi bila rada z njim naj gre, če ji pomagam pakirat, pravi, da pretiravam, da nikamor ne gre, da me ima rada in naj pozabim na vse skupaj, ker jo to duši.
Pravi, da se je vse skup končalo še predno se je sploh začelo. Seveda, če sem jo prej odkril.
Pravi, da nikoli ne bi sexala z njim, saj še z mano ne. Vedno sem jaz pobudnik, kar mi gre tudi že pošteno na živce. Je čisto asexualna ženska, ali je pa samo do mene taka ne vem.
Bomo videli kaj bo.
Samo dvomim, da ji bom še kdaj zaupal.
Za odkritje sem povedal tudi njenim, so bili čisto zgroženi. Prosili so me, da naj zaradi otrok vztrajava, seveda je bilo veliko joka.
Povedal sem jim tudi, če ne bi imela otrok bi z njo takoj zaključil, ker tega ne toleriram.
Zdaj pa imam občutek, kot da ji je za svoja dejanja vseeno in da ji ne more nihče nič. Aroganca na višku. Ful se je spremenila, mogoče tudi zaradi tega, ker sem jo poslal v tri krasne,…
Ne vem koliko časa bom še tole sranje prenašal.
Mogoče bo res najboljše za vse da zaključim in si naj najde drugega norca, ki bo to prenašal.
Lp

Začni pripravljat teren za ločitev. Najdi si dobrega odvetnika, bori se za skupno skrbništvo.
Jaz je take zagotovo ne bi hotel gledat.

Že dolgo spiš v sobi za goste – zakaj? Te je ona prosila, da greš? Če sta se tako odtujila, je to, da si je našla nekoga za potešitev čustvene strani, nekaj pričakovanega. In ni logično, da te je to, kar se je zdaj zgodilo, tako dotolklo. In ne delaj se svetnika, da si z njo zaradi otrok. Vajim zakon je začel razpadati, ko si šel prvič spat v sobo za goste.

In zakaj si to govoril njenim? Kaj imajo oni s tem? Ne razumem … Vidva sta poročena, to so vajine zadeve. Če jo boš očrnil pred drugimi, bo kaj deugače? A ona tudi razlaga deugim, da v tebi ni imela čustvene opore, da ti je samoumevna, da se ti je šlo samo za sex …

Pod točko 1 kaj delaš za sebe. Kako rasteš? Vpiši se na izobraževanje ob delu? Kaj ti njej sploh nudiš? Pod točko 2. Človek ni tvoja last. Takoj pokliči vse kolegice iz preteklosti. Dobi se z vsemi, ki bodo za. Prepospravi hišo. Zmeči vse stran. Kupi si nekaj novega za obleč. Preberi knjigo Čiščenje nereda in feng šui.

Kupi sebi in njej sexy spodnje perilo. Nehaj se kujat in mulo držat. Od tega ni nič. Člivek ni tvoja last. Pojdi s kom na kavo.

Očitno ji tisti pomeni. Ne verjamem da se bo osrečila z njim , očitno je tudi on marsikaj zavozil čim si dopisuje z njo .

zanima me kaj boš ti storil ko ona ugotovi da tam ni med in mleko?

Brca v rit . Pa le glej …

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

V podobnem položaju sem bil jaz. Ti si pase in tvoj trud je bil res zaman ali pa tudi ne. Dokazal si sebi, da si naredil vse, da bi rešil zvezo in imaš čisto vest. Zdaj se osredotoči nase, zavaruj premoženje in uredi glede skrbništva. Bodi prijazen do nje, dokler zadeve ne spelješ. Potem jo šutiraj iz svojega srca in začni delati na sebi.  Verjemi, prišla bo ženska, ki te bo spoštovala! Ta gnoj, ki ga imaš sedaj te ni vreden.. Tisti njeni tip je pa še večji gnoj.. Ker sta na isti valovni, se privlačita. Ampak ta veza nima prihodnosti in tvoja bo izgubo tebe še zeelooo obžalovala.. Tako kot moja bivša.. Ko sem zadevo prebolel mi je življenje šlo samo še navzgor! Firma je zacvetela, dobil fantastično partnerico, ki me spoštuje in vspodbuja… Kot v pravljici.. Ko pomislim na bivšo, se kar zmrazim, kaj vse sem moral preživeti… Ona pa zdaj brez službe, shujšala do neprepoznavnosti… vse ji gre narobe… Ampak ji ne privoščim slabo.. ipak je mama mojih otrok.. Samo karma is the b…

Zato glavo gor in pozitivno naprej. Veseli se, naredila ti je uslugo…

Tudi sam sem pred nedavnim ugotovil, da si žena dopisuje z precej mlajšim fantov (oba sva čez 40, otroci, v zvezi skoraj 20 let) in se je celo zaljubila vanj. Ko sem to ugotovil me je skoraj kap. Vse dokaze sem ji pokazal. Najprej je zanikala, da ni nič, da je vse skupaj samo malo heca in podobno. Potem pa sem pričel razmišljati o sebi. Koliko truda sem sam vložil v zvezo, kolikokrat sem jo ignoriral, kje vse sem sam storil napake in ji po dobrem tednu vse povedal. Takrat mi je iskreno povedala vse… da ji je ta fant v čustvenem smislu »ponudil« vse tisto na kar sem jaz že nekaj let pozabljal, da je spet imela “metuljčke”, da jo je to kljub temu morilo. Ugotovila sva, da sva se precej odtujila in vsak na svoj način pripomogla da je do tega prišlo (jaz, ker se ji nisem posvečal, tako kot včasih in sem jo imel za samoumevno, ona, ker mi to ni povedala ampak je tolažbo raje iskala drugje). Res sva bila skoraj samo še cimra. Če kopiram in neke kolumne: “Mnogi pari živijo skupaj kot sostanovalci. Fizično živijo pod eno streho, pogovarjajo se o tem, kdaj bo kdo šel v trgovino, katere položnice bo kdo od njiju plačal, kdaj imajo otroci dejavnosti in kam bodo odšli na dvotedenske počitnice. To je to. Spolnost, seks, intima, božanje, objemi, poljubi, strast in grickanje ustnic, vse to so atributi zdrave partnerske zveze. Intimnost in seks sta lepilo med dvema odraslima in to tudi ločuje odnos od sostanovalskega.”  Zaradi tega jo nisem obtoževal in obsojal, ampak sem ji ponudil svoj objem in podporo, ter se pričel boriti zanjo, saj mi poleg otrok, pomeni največ na svetu! Ponovno sva se pričela trudit za najin odnos, tako kot sva se na začetku zveze. Takrat je bilo to »samodejno« zaradi zaljubljenosti, sedaj pa to počneva načrtno. Dolgo let mi je bilo samoumevno, da je bilo kosilo skuhano, perilo oprano in zlikano, sedaj pa jo vsak dan pohvalim za vse to in počutim se spet kot najstnik (pošiljava si nagajive in ljubezenske SMS-e, se zvečer stiskava namesto gledanja TV vsak v svojem kotu, se ogromno pogovarjava, spet se druživa, prej sva pa vsak v svojem kotu visela na telefonih, se ljubkujeva in podobno. Skratka, kot dva zaljubljena najstnika). Tudi pri nama se je količina seksa v zadnjih nekaj letih zmanjšala na nekajkrat letno. In, ko se o vsem skupaj premišljeval, se niti ne čudim. Težko večkrat mesečno ali celo večkrat tedensko (iskreno) seksaš z nekom s katerim si se odtujil. Zato mislim, da bi se moral vsak sam pri sebi vprašati koliko je vlagal v odnos in šele nato kazati s prstom na partnerja. Pa ne mislim tukaj kupovanja dragih stvari, potovanj in podobno. Dovolj so malenkosti. Kot mi je rekla žena… več bi ji pomenilo, če bi ji na travniku nabral nekaj rožic in ji jih prinesel, kot pa velik šopek iz cvetličarne.

 

Meni se je zgodilo enako. Ne bo boljše, sam na slabše bo šlo (iz lastnih izkušenj).

Odgovor na objavo uporabnika
Kar nekdo, 09.03.2022 ob 08:59

Tudi sam sem pred nedavnim ugotovil, da si žena dopisuje z precej mlajšim fantov (oba sva čez 40, otroci, v zvezi skoraj 20 let) in se je celo zaljubila vanj. Ko sem to ugotovil me je skoraj kap. Vse dokaze sem ji pokazal. Najprej je zanikala, da ni nič, da je vse skupaj samo malo heca in podobno. Potem pa sem pričel razmišljati o sebi. Koliko truda sem sam vložil v zvezo, kolikokrat sem jo ignoriral, kje vse sem sam storil napake in ji po dobrem tednu vse povedal. Takrat mi je iskreno povedala vse… da ji je ta fant v čustvenem smislu »ponudil« vse tisto na kar sem jaz že nekaj let pozabljal, da je spet imela “metuljčke”, da jo je to kljub temu morilo. Ugotovila sva, da sva se precej odtujila in vsak na svoj način pripomogla da je do tega prišlo (jaz, ker se ji nisem posvečal, tako kot včasih in sem jo imel za samoumevno, ona, ker mi to ni povedala ampak je tolažbo raje iskala drugje). Res sva bila skoraj samo še cimra. Če kopiram in neke kolumne: “Mnogi pari živijo skupaj kot sostanovalci. Fizično živijo pod eno streho, pogovarjajo se o tem, kdaj bo kdo šel v trgovino, katere položnice bo kdo od njiju plačal, kdaj imajo otroci dejavnosti in kam bodo odšli na dvotedenske počitnice. To je to. Spolnost, seks, intima, božanje, objemi, poljubi, strast in grickanje ustnic, vse to so atributi zdrave partnerske zveze. Intimnost in seks sta lepilo med dvema odraslima in to tudi ločuje odnos od sostanovalskega.”  Zaradi tega jo nisem obtoževal in obsojal, ampak sem ji ponudil svoj objem in podporo, ter se pričel boriti zanjo, saj mi poleg otrok, pomeni največ na svetu! Ponovno sva se pričela trudit za najin odnos, tako kot sva se na začetku zveze. Takrat je bilo to »samodejno« zaradi zaljubljenosti, sedaj pa to počneva načrtno. Dolgo let mi je bilo samoumevno, da je bilo kosilo skuhano, perilo oprano in zlikano, sedaj pa jo vsak dan pohvalim za vse to in počutim se spet kot najstnik (pošiljava si nagajive in ljubezenske SMS-e, se zvečer stiskava namesto gledanja TV vsak v svojem kotu, se ogromno pogovarjava, spet se druživa, prej sva pa vsak v svojem kotu visela na telefonih, se ljubkujeva in podobno. Skratka, kot dva zaljubljena najstnika). Tudi pri nama se je količina seksa v zadnjih nekaj letih zmanjšala na nekajkrat letno. In, ko se o vsem skupaj premišljeval, se niti ne čudim. Težko večkrat mesečno ali celo večkrat tedensko (iskreno) seksaš z nekom s katerim si se odtujil. Zato mislim, da bi se moral vsak sam pri sebi vprašati koliko je vlagal v odnos in šele nato kazati s prstom na partnerja. Pa ne mislim tukaj kupovanja dragih stvari, potovanj in podobno. Dovolj so malenkosti. Kot mi je rekla žena… več bi ji pomenilo, če bi ji na travniku nabral nekaj rožic in ji jih prinesel, kot pa velik šopek iz cvetličarne.

 

se popolnoma strinjam z zapisanim. Sem bil v podobnem položaju in podobno rešil.

Kot bi brala sebe. Le v obratni smeri. Sem dobila mojega na podoben način.Dopisovanje na forumu. Vse kot pri tebi. Zanikanje, da ni nič takega, samo dopisovanje. Eksplodirala. Boljše da ne veš kako. Postavila pogoj, jaz oz. družina ali ona. Je izbral nas. Se je spremenil. Sem se tudi jaz vprašala kaj sem delala narobe. In ja, za vse sem bila sama. Dom, kuhanje, služba, otroci, zraven delam še fax. Zvečer padla v posteljo in posteljne aktivnosti mogoče  2x na teden, včasih še to ne.Po 20+ letih, rutina. Sva se pogovorila,je prisegel, danje končal z njo. Sem jo tudi klicala. Ker st. je pa ostala v telefonu, čeprav ne shranjena, tajila, da me ne pozna. Celo partnerja dala na zelefon. Smo imeli kar pestro. Trenutno stanje je ok. Me pa občasno še razjeda dvom. In si rečem, da je izbral nas, kaj bo pa prinesel čas, pa bomo videli. Aja. Za popestritev si čez dan piševa žgečkljive sms, pošljeva kako slikco. Pride domov in v očeh vidim spet tisto iskrico, kot pred leti. Posvečava se bolj drug drugemu. Priznam, da se mu nisem prej toliko posvečala, čeprav sem mislila, da se. Samoumevno mi je bilo, da sva vozila, tako kot sva. Probam sedaj to spremeniti, oba se trudima. Zaenkrat nama ratuje. Poskusi se pogovoriti z njo, kaj ji manjka, kaj si želi. Odpri se ji. Tudi jaz sem morala iz svojih okvirjev, s težkim srcem, pogoltniti svoj ego. Še zdaj mi gre kaka beseda težko z jezika, a se trudim, čeprav bi mu tudi kdaj kaj zabrusila nazaj. Sem se vprašala zakaj? Enostavno zato, ker ga ljubim. Ko ne bom zmogla, mu bom odkrito povedala. Prej sem bila vedno tiho in samo kimala. Zdaj je drugače. Sem bolj odprta. Uoam, da bosta zgladila odnos, vse dobro vama želim. M.

New Report

Close