Najdi forum

Pozdravljeni,
star sem 23 let, v zvezi sem 4 leta. V zvezi sem z res imenitno punco, lepo, pametno, seksi, prijazno, delavno…praktično idealno. Rad jo imam. Imam pa problem. Konstantno me preganja občutek, da bi rad bil še s kakšno. Konstantno mislim na to, da bi rad bil še malo samski preden se začne “resno življenje”, tu ciljam predvsem na družino, skupno življenje itd. Res je, da v svojem življenju nisem imel veliko avantur ipd., mogoče zato, nevem. Po drugi strani pa vem, da imam ob sebi osebo, ki me ima neizmerno rada, jaz njo pravtako. Razumeva se, izpopolnjujeva. Je oseba s katero bi si enkrat rad ustvaril družino….samo, tisti konstanten občutek, ki mi pravi, da bi rad probal še nekaj, bil še s kom…mi ne da miru. Če jo pustim, jo izgubim, če sem z njo, se ne morem znebiti občutka. Ena plat možganov mi pravi; mlad si, pojdi po svoje, živi življenje, samo enkrat se živi…Druga plat pa kontrira; res je super punca, potencialna mama, rad jo imam, bodi z njo za vedno, saj boljše ne bo. S punco sva se o tem tudi pogovarjala, a do nekega logičnega zaključka nisva prišla, kar se mi zdi kar logično. Kaj v tem primeru narediti?

Bodi fer in punci povej kako se počutiš in kaj te poganja. Daj ji možnost, da se odloči sama. Morda vama uspe imeti odprto razmerje, morda pa si le premlad in prepoln testosterona, da bi bil sposoben uveljaviti prevlado možganov nad hormoni…

Kaj pa pravzaprav pričakuješ od tega, da bi bil še s kakšno? Da bi bil samski in bi imel neomejeno izbiro – pa bi jo res imel? Praviš, da do 19. leta, se pravi do konca srednje šole, nisi imel nekih avantur, zakaj misliš, da bi se punce zdaj množično zanimale zate? Si tip, da bi vsak teden podrl drugo – sploh pa zdaj niti niso idealni časi za iskanje avantur.
Je pa tako. To seme imaš v tebi in nekoč te bo odneslo. Zelo verjetno pri kakih 40, ko boš imel dva, tri otroke, kredit za hišo in psa pa papagaja.
Upam, da tvoje dekle temeljito razmišlja o tvojih besedah in kaj te muči.

Praviš, da ji imaš rad, hrepeniš pa po drugih. Se pravi, da je le nimaš tak rad.
Če boš z drugimi, izgubiš njo. Torej ne boš pogrešal vsega tega kar imaš z njo. Torej je le nimaš tak rad.
To, da bi ti blo nekoč žal, da se nisi “znorel” je iz trte zvito (pomoje). Znoriš se lahko s sedanjo punco. Seks ni samo tistih par minut v postelji. Daj si duška s punco, počni to na tisoč mestih in uživaj v tem, da te ima iskreno rada. Mogoče iskrene ljubezni več nikoli ne najdeš. Kakorkoli, želim ti vse dobro.

PS: besedna zveza “rad te imam” je precej več kot samo nekoga poljubit in objet pred spanjem.

Sem bila v podobni situaciji, midva sva zivela skupaj. Videla sem, da je med nama nekaj razlik, ki jih na dolgi rok verjetno ne bi mogla tolerirat, on pa ni bil pripravljen priti nasproti. No skratka sem odsla in si rekla da se ne podajam v zvezo dokler glava res ne bo na mestu, dokler se ne “zgonim okoli” in izživim mlada leta. Sedaj sem samska 2,5 leti, bila vmes s kar nekaj fanti (samo sex) in mi je prav noro. Ne obzalujem, ceprav mi je fanta zal, ker bi bil popoln partner. Ampak sem bila premlada in bi bila samo nesrecna.. ampak vsak je svoj primer, ni nujno da ta resitev velja pri vseh. Lahko ti pa povem, da je vecina moskih, ki mi pise, v zvezi. In sploh nimajo slabe vesti da varajo. Si pac popestrujejo zivljenje, pravijo. Grozno, verjetno tut zato ne grem v resno zvezo. Ne bit tak, raje jo pusti, ker ni fer do nje.

Punci si to zaupal, o tem sta se pogovarjala? A veš, kako malo jih je, ki bi z razumevanjem sprejele tako priznanje? A veš, kako krasno je, da si našel človeka, s katerim se lahko tako pogovarjaš? Eni iščejo tako osebo vse življenje, pa je ne najdejo. Jasno je, da te mika probat, kako bi bilo še z drugo, pa tretjo, pa… To je vse človeško. Tudi tvojo punco bo ali pa jo je že zamikalo kaj takega. Na žalost pa sta samo dve možnosti: ostaneš zvest ali si uresničiš svoje želje. Prideš, se pozabavaš in greš dalje. Poskušiš še pri tretji, četrti…Si zdaj srečen? Pregovor pravi, da stisnit in prdnit naenkrat se ne da. Je pa še ena: svoje spolne fantazije lahko uresničiš skupaj s punco, s katero si zdaj. Kaj če bi se pogovorila malo o tem? Mogoče boš presenečen ob idejah tvoje punce? Se spomniš tiste pesmi Adija Smolarja: Saj te prime pa te mine, fantje ne ga srat…

Pri 23 letih tvoji hormoni (povsem naravno) zahtevajo avanture, akcijo, takšne in drugačne teste in novosti, ne pa neko ustaljenost, ki pritiče zreli osebi. Glede tovrstnih misli ne rabiš imeti slabe vesti, še mnogo starejši moški jih imajo – je pa res, da tovrstna neizdivjanost zna sčasoma postati resno moteča za odnos.
Najslabše je, če se ti potem strga čez 5 ali 10 let in oddivjaš iz zakona ter pustiš za sabo otroke, kredite, ženo, ki bo zaradi tebe pri 30 ali 40 letih morala začeti znova.
Bodi fer, tako do sebe kot do nje in se poglej v ogledalo -po moje se s pametjo ne boš prepričal, da je ona super partnerka s katero želiš preživeti preostanek življenja.
Vse v tebi, tako telo kot srce, si morajo želeti vsak trenutek preživeti z njo. Sicer bolje, da (vsaj začasno) prekineta razmerje, morda ga lahko čez nekaj let spet postavita na novo na drugačnih temeljih.

To je normalen občutek, ki se lahko pojavi tudi kasneje. Pa ni nujno vezano na starost kot na to, da je v zvezi rutina in bi ego rad nekaj novega.

Vprašat se moraš, ali ti je to pomembnejše od veze v kateri si in od svoje partnerice ali ne. Če je odgovor da, veš kaj storiti. Če pa je odgovor ne, se pa moraš vprašati, kaj hudiča je potem narobe s teboj oz vajinim odnosom, da si želiš še več. Morda pa ji predlagaš, da skupaj poskusita kaj novega? 😉

New Report

Close