Najdi forum

Preden me čisto popljuvate… Ja zavedam se da to ni normalno in sploh nebi iskal nasveta tukaj če ne bi izčrpal vseh možnosti. Torej zdaj pa k zgodbi. Pred 5 leti sem se razšel z dekletom. Na relativno grd način ampak pustimo podrobnosti. Poanta je v tem da je nikakor ne morem preboleti. Pa sploh več ne vem če mi je bilo z njo res tako super ali sem ji nataknil neko mitsko podobo. Po njej sem poizkusil z tremi dekleti . Vse so super punce in smo še danes odlični prijatelji. Vendar tistega koraka naprej nisem storil z nobeno. Prav zaradi te obsedenosti z njo. Ki se je nikakor ne znebim. Drugače imam veliko prijateljev (obeh spolov) počasi pa prihajam v leta ko bi si želel kaj bolj resnega. Saj vem da mi punce ne bo težko dobiti. Vendar moram premagati razmišljati o bivši. Kako naj to storim?

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Ker predvidevam, da si poskusil že vse tradicionalne “fore” (da si poskusil nehati misliti nanjo, jo zamenjati, je ne primerjati z novo, nanjo objektivno gledati itd.), Če si že 5let tako obseden z njo, da sploh ne veš več kaj je res in kaj domišljija – ali jo kontaktiraj ali pa pojdi k kakšnemu psihoterapevtu razčistiti zakaj je pustila tak pečat na tebi.
Pa da ne bo pomote – jaz se tudi počutim kot da je moja druga polovica izgubljena v preteklosti in nikoli več ne bom našla “tistega ta pravega”, ne vem ali je problem, da ne dam nikomur možnost, ali je bila napaka, travm imam več kot dovolj, vem pa, kako škodljiv je ta “kaj bi bilo, če bi bilo”.
Najdi en butast izgovor pa pošlji SMS npr. “Ej ful sori, ker ti po 5ih letih kot strela iz jasnega težim – a te lahko prosim za xyz, btw kako si kaj?” In ta xyz je lahko recept za piškote od njene babice ali ime enega specialnega čistila, ki ga je uporabljala za “trdovratne madeže” na cotah ali mehanik, zobar, … Pač nekaj neobičajnega in “realnega”.
Če ti napiše, da pojdi nekam, si pač probal in pusti v preteklosti; če se pogovor nadaljuje ali pa “častiš kavico v zahvalo”, boš pa dobil čustveno olajšanje, da ni tista ena in edina s katero si nepopravljivo sprt.

Upam, da sem dobro svetovala, vsekakor pa veliko sreče.

Tudi jaz vem kako ti je. Tudi sprobala vse. Tudi ze 4 leta minilo. Naslednja moja opcija je psihoterapije, saj ne vidim druge pomoci

nova
Uredništvo priporoča

https://youtu.be/Zm9mFhlKQpw

tole kar opisuješ je bolezen. odvisno je tudi zakaj sta se razšla. nekako sumim glede na obsesijo da je zadaj neko toksično vedenje iz tvoje strani (stalking, laganje, varanje, manipuliranje, čustveno izsiljevanje…) če se motim se opravičujem. Vsekakor ne bi iskal nobenih stikov. Poišči si psihiatra in začni razčiščevati pri sebi.

Po mojem rabiš nekaj seans pri izkušenem teralevtu, ki ti bo z vprašanji pomagal doumeti, zakaj se jo tako oklepaš. Domnevam, da si zakrivil razhod in si sedaj ne odpustiš, zato se tako oklepaš ideje o njej. To je dolga leta nazaj tudi meni naredil en fant. Še leta je hotel nazaj in me kontaktiral, tudi potem ko se je že poročil, meni je bilo pa popolnoma vseeno. Mislim, da je krivda delala svoje.
Razčisti v svoji glavi, odpusti si in pojdi dalje. Nihče ni nenadomestljiv. Bi pa rekla, da tudi še nisi srečal ta prave, ker bi ti ta uspešno zradirala vse prej.

Ali ni škoda izgubljati časa, za nekaj, kar ni več in nikoli več ne bo…? Čas in življenje beži mimo tebe (v življenju ti je dana samo ena priložnost) … Poišči novo punco, novo ljubezen, novo priložnost….

Jaz sem tudi obsedena z bivšim s kerim pa ne morm biti skupaj ker sma 10let razlike sem starejša od njega in me starši nočejo blizu njega. Imava 4leta druženj za sabo, je moja velika ljubezen, ne ukloni se željam in zahtevam staršev jaz pa sem obsedena s tem da ni z mano. On je samski, jaz sem samska. Meni je ena psihoterapevtka rekla da naj sexam z drugim da pozabim to, problem je da mi nihče ni všeč. Ta moj bivš ne kadi ne pije je urejen negovan v obleki zgalncan zlikan gentlmen spoštljiv, nikdar me ni v sexu silil v neki kar nisem želela, kar večina tipov ni. Večina se laže da sexa pol pa je ženska en nebodigatreba. Zakaj bi si to nakopala v življenje? ni mi treba neki dokazovat in propalice met. Nihče mi ni všečn razen njega.

Jaz sem tudi obsedena z bivšim s kerim pa ne morm biti skupaj ker sma 10let razlike sem starejša od njega in me starši nočejo blizu njega. Imava 4leta druženj za sabo, je moja velika ljubezen, ne ukloni se željam in zahtevam staršev jaz pa sem obsedena s tem da ni z mano. On je samski, jaz sem samska. Meni je ena psihoterapevtka rekla da naj sexam z drugim da pozabim to, problem je da mi nihče ni všeč. Ta moj bivš ne kadi ne pije je urejen negovan v obleki zgalncan zlikan gentlmen spoštljiv, nikdar me ni v sexu silil v neki kar nisem želela, kar večina tipov ni. Večina se laže da sexa pol pa je ženska en nebodigatreba. Zakaj bi si to nakopala v življenje? ni mi treba neki dokazovat in propalice met. Nihče mi ni všečn razen njega.
[/quote]

Mental deadlock.
Glede terapevtke pa mislim, da je bolje, da je nisi poslušala. Ko enkrat sedeš na “K” vrtiljak, težko sestopiš z njega, še težje pa po sestopu najdeš normalnega moškega, ki te bo resnično ljubil.

če jo skoz primerjaš z drugimi, pa misliš nanjo, ker jo primerjaš, pol mislim da jo še vedno podzavestno ljubiš. Mislim da ni tak kot je KR_ena rekla pojdi na novo, novo ljubezen, po moje v sebi noter jo še vedno ljubiš. da sta se razšla grdo, ne pomeni da ne bi mogla več skupaj prit, sploh če nekaj časa (leta) minilo. Grdo sta se razšla, kr je vaju najbrž oba prizadelo, pa sta v bran sebe, prizadela drugega. včasih močna in globoka ljubezen povzroča tudi zelo globoke bolečine, prizadeneš, čeprav ne želiš, paradoks, bi lahko rekel, sam lahko da je to to. če skozi druge z njo primerjaš, pol jo nisi pozabil, še vedno občutiš nekaj ali dost zanjo

lep pozdrav David

New Report

Close