Najdi forum

Pozdravljeni. S punco sva skupaj 2 leti in pol in stara sva 23 let. Lepo sva se imela, nikoli nobenih posebnih konfliktov, vedno sva skupaj uživala, se zabavala, počela stvari, ki so naju veselile, pogovarjala sva se o skupnem življenju, kje bi živela, o otrocih in vse podobno. Dober teden nazaj pa mi pove, da zaenkrat ne moreva več skupaj, da rabi čas zase, da je naveličana vsega, da mora spočiti glavo. Po nekaj dneh sva se pogovarjala in je rekla, da ne more pozabiti bivšega fanta, s katerim sta bila par, nekje pol leta. Rekla je naj jo pustim im da mi bo sama povedala, ko se bo hotela pogovoriti. Nima nobenih stikov s tistim fantom in tudi rekla je da nima namena da bi imela drugega, samo sama hoče biti zaenkrat. V času najine zveze mi je povedala, da je resnično zaljubljena vame in da je z mano spoznala kaj je to prava ljubezen. Tudi ona je zame vse, všeč mi je bila že od otroštva in ko sva bila skupaj sem bil najsrečnejši na tem svetu. Zadnje leto sva vsako noč spala skupaj, niti ena noč ni minila da nebi bila skupaj. Nevem kaj sedaj narediti, jo pustiti pri miru in ji dati čas zase, se z njo pogovarjati kot dva prijatelja, ali jo prositi, da se vrne k meni ali kaj? Jaz mislim, da če se z nekom ne pogovarjaš več, da potem vse počasi ugaša. Je pa povedala, da me ima še vedno rada.

V takem primeru je treba zadevo pustiti pri miru.
Kot sam vidiš, to, da če nimaš stikov in se ne pogovarjaš, nikakor ne pomeni, da odnos izzveni – saj tudi ona misli na bivšega fanta, čeprav vmes dolgo nista imela stikov. Siljenje v človeka ima v takem primeru, kot je vajin, samo kontra efekt. Če te bo pogrešala, se bo že oglasila, bodi brez skrbi.
Pravijo, da po približno dveh letih pride ta trenutek, ko zaljubljenost preraste v ljubezen ali pa vse skupaj ugasne. Naj v miru razmisli, kaj se dogaja pri njej.

Konec je, ni te imela rada, bil si koristen ta čas, sedaj nisi več in gre dalje. Nič hudega, najdi drugo punco.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________
nova
Uredništvo priporoča

Iz izkušenj (ki morda ne veljajo za vaju), ji je verjetno kakšna kvazi-prijateljica možgane prala, da je treba mladost uživat, biti strasten, romantičen, kot v ameriških filmih; druga možnost je, da jo je tisti bivši šel nadlegovati…

Sam presodi ali ji “pavzo” lahko oprostiš, ko in če pride nazaj, ti pa priporočam, da ji zelo jasno daš vedeti naj to ne postane navada.
Definitivno je dostojno od nje, da ti je dala vedeti, da rabi čas zase, kar tudi upoštevaj (veliko jih kar malo vara, pa malo na dveh/treh stolčkih sedi, pa malo bi/malo nebi).

Situacijo razčistita zdaj – ko je v igri hipoteka, pa bajta, pa pes, pa otroci, je ne samo težje, ampak prinaša zelo hude posledice za vse udeležence.

Vredu je… Daj ji čas, da razmisli, ampak zahtevaj, da se resno odloči.

Pusti jo samo s sabo.
Če bi te res tako ljubila, verjemi, da je bi vzdržala niti dneva brez tvojega glasu, tako da je to bila ena velika laž.
Ne vem kaj še ji plete po glavi ampak ženske nikoli ampak res nikoli ne bi tako zlahka spustile iz rok moškega, ki ga ljubimo. Razen, če ljubezen ni pristna oziroma smo se zaljubil v drugega.

Ne rabi čas zase, kot zase, rabi čas, da vidi, kako se bodo stvari, ki jo “mučijo” razvile in če ne bo šlo po planu, se bo vrnila k tebi vsa skesana, če pa ji za dano uspe, boš pa tako ali tako izvedel v kratkem času.
Veš. Večina nas ni takšnih, da bi rekle drugega imam in odšle. Tu se rade zlažemo, da vam je lažje, čeprav laž ponavadi boli bolj kot resnica…

Ljubezen boli, sploh bo bolela tebe…nekaj mesecev…ampak ne dolgo. Verjemi, da si ti na boljšem…če boš le ukrepal po pameti, ne s srcem.
Vso srečo.

Pozdrvlljen An997,

Sam sem bil letos v podobni situaciji kot ti. Sam sem se odločil, da se bom boril za njo, vendar mislim, da sem naredil napako. Zakaj? V kolikor bi te punca imela res rada, bi ostala s tabo. Tako v njeni glavi nisi samo ti, ampak je tudi bivši. Moje mnenje je, da izklopiš telefon, ji napišeš, da se neki časa ne slišita, saj boš ji dal tako neko “svobodo”, ki jo trenutno potrebuje. S časoma se bo začela zavedati, da bo tudi tebe izgubila in se vrnila k tebi. Sam sem na koncu isto nareidl, da sem se oddaljil in me je bivša začela pogrešati, vendar sem se odločil, da jo odstranim iz življenja.

V kolikor jo imaš res rad se oddalji od nje in ji pusti kanček svobode, da razmisli. Ponavadi nekaj pogrešamo, ko nam ni pri roki. Verjemi, da te bo prej ali slej bivša pogrešala, saj ti je sama rekla, da te ima rada. V kolikor boš ji pihal na dušo, okoli nje hodil boš delal slabo samo sebi.

Ne glede na to kaj je razlog za to, da želi imeti čas zase ni druge kot, da ji daš prostor in čas. Če je res mislila to o ljubezni potem se bo gotovo vrnila po nekaj časa. Glede na precej resne pogovore, ki sta jih imela se mi zdi, da bi to lahko kar držalo.

Malo jo razumem, ker biti tako tesno skupaj že pri teh letih in si predstavljati, da bo tako vse življenje bi tudi mene malo prestrašilo. Mogoče bi ji lahko predlagal, da si data več prostora in kljub temu ostaneta skupaj, na primer, da pri tebi prespi enkrat na teden, da se vidita malo bolj poredko itd. Na dolgi rok morata imeti partnerja veliko svobode če hočeta ohraniti romantiko. Mislim na primer, da lahko imata vsak svoj čas za prijatelje, svoj prostor v stanovanju, kakšen izlet brez drugega itd.

Res je sicer, da se s prekinitvijo pogovorov stvari ohlajajo ampak določene globoke čustvene izkušnje, zaradi katerih je človek hudo navezan na drugega, se ne ohladijo tako hitro, kakšne pol leta že ne more biti problem.

Žal se to: “čas zase” pogosto ne obnese.
Mlada sta še, verjetno je začela razmišljati v smeri, da še želi svobodo, morda jo je presinilo, da še želi kaj izkusiti (nenujno moskih), morda jo je tudi strah se (dokončno) vezati. Taki občutki so normalni, sploh pri teh letih.
Kot ženska ti povem, da je bolje, da jo pustiš pri miru. Če bo volja, bosta našla pot… Ne daj ji občutka, da si lahko osvojljiva trdnjava, ker ji ne boš več zanimiv… Imela te bo na standbyu, ko ji bo dolgčas, se bo malo pozabavala… tega ne dopustit, imej se rad!!! Če želi čas, ji ga daj, ampak ne dopusti, da bo s tabo pometala. Morda se vajine poti spet najdejo, morda ne. Tega ne veš. Da boš pa ved3l (če želiš vedeti), je pa dobro, da postavita nek časovni okvir, se takrat spet srečata…pa se pomenita. Do 5akrat ji pa pusti svobodo, ampak potem jasno postavi neka pričakovanja. Ženska mora morda ufotoviti, kaj sploh čuti… te pogreša, ima rada ali je vse samo navada. Je pa zelo možno, da se bodo vajine poti razšle.
Če ženska polletne zveze ni prebolela, jo je nekaj močno potegnilo in očitno tega nima pri tebi (vsaj ne v dovoljšnji meri).

Je pa z leti pomembno tudi to, da imaš stabilnega partnerja, ki nima nekih prebliskov. To pri vajinih letih ni tako neobičajno, a z leti jr to odraz nezrelosti. Če bi ti ženska pri 35 s tako uletela, bi ti rekla .. samo stran z njo.

Okej, potem jo bom pustil zaenkrat. Rekla mi je, da se bova pogovorila, ko bo čas zato, ko si “spuca” glavo in da ni šla stran od mene, da bi imela drugega ampak zato, da je prosprosto malo sama. Ne najdem pa problema zaradi katerega nebi mogla skupaj preživeti življenja..pri vsaki stvari vsak malo popusti, tudi pri nama je tako in se super ujemava.

Vem kako se ona počuti!
Ker sem enako sama doživela.
In vem tudi da ji bo on vedno v srcu ceprav te ima rada.
Sama sem dolgo bila sama oz neke avanture ker vec nisem hotela.
Nato pa sem spoznala sedanjega partnerja Nekako sem pozabila bivsega!?
Ampak po vsakem prepiru vedno razmisljam kako bi bilo ce bi z njim ostala!
Ceprav vem da to zaradi njega in njegovega ega nikoli nebi mogla!
Vseno pa ima v mojem srcu neko mesto in ocitno ga bo vedno imel!

Imel podobno izkušnjo. Imela je drugega. Več njih.. Lp

Vidim, da je veliko nasvetov, naj gre proč od nje in jo čaka, da ga začne pogrešati. To je poniževanje, da bi on njo čakal, kaj se njej zazdi. Kliko časa pa naj čaka? Razmerje, odnos, ni čakanje na voljo enega partnerja. Naj se odloči, ali bosta težave reševala skupaj, ali se razideta. Ker pari rešujejo težave skupaj. Kaj pa ko bosta imela otroke, se bo en dan kar spomnila, da rabi čas za razmislek in pojdi ti ta čas čakat nekam drugam, da te že pokliče, ko bo ona hotela? Njej nekaj v vajini zvezi manjka. Če se tega zaveda že po dveh letih in pol, ji bo po 10 letih, ko mine zaljubljenost in bosta imela še skrbi z otroki, službo, krediti…. še bolj manjkalo. Zdaj sta še dovolj mlada, da gresta vsak svojo pot brez škode.

Pozdravljeni, da ne načenjam na novo. Imam podoben problem. S punco sva skupaj dobrih 7 let. Že 5 let živiva skupaj, imava krasnega sinčka ki bo kmalu star 4 leta. Problem pa je v tem da mi je punca rekla da si ji je v glavi vsega nabralo preveč. Hoče čas zase “da najde sebe”. Njen predlog pa je tak da bi z malim šla živet na svoje. Neizmerno jo imam rad, in ne vem na kakšen način naj jo prepričam da to ni potrebno. Sva se ze veliko pogovarjala o tem pa ne pomaga ravno. Nočem pa da pride do te situacije, ker mislim da po tem končano vse. Predvidevam da mi na lep način hoče prikazati najin razhod. Vem da bova vedno v stikih zaradi otroka. Pravi, da mogoče bova pa nekoč spet skupaj, ne obljublja pa nič.
Kaj mislite? Predlogi, izkušnje s takim problemom?
LP

New Report

Close