Najdi forum

Pozdravljeni,
Po vsej verjetnosti bova sla s partnerko v roku par mesecev narazen.. Ne morem vec, ne zdrzim vec.. Traja ze par let, sam se ogromno trudim okoli nje, ona hladna ko kamen.. Sexava 1krat na 3 mesece pa se to VEDNO na mojo pobudo.. Sem samo oce najinega otroka, fantka..
Me pa zanima, kako ste se s tem soocili ostali?? Najbolj me boli srce zaradi otroka, ko bo videl da ocka in mamica nista vec skupaj.. Star je 4 leta, tako da ze kar nekaj razume.. Kako ste razhod razlozili otroku in kako je to sprejel?
A moram kaj na socialno? Imam kaj moznosti, da otrok ostane z mano? Mama je sicer finančno dobro preskrbljena, jaz tudi.. Edino kar njej ostane hisa, meni pa nic, verjetno bom moral za začetek v najem ali pa takoj kupiti stanovanje.
V glavnem, ne vem kako je s tem, da bom otroka videl samo recimo za vikend??
Sem pa trdno odločen, da grem in z lahkoto lahko recem, da me ta zenska ni vredna..

Hvala in lep pozdrav, ostanite zdravi, lp

najbolje je, da se s partnerko dogovorita o razhodu in tudi dogovorita kako bosta naprej peljala starševstvo.
obvezno bosta morala na sodišče, če se sporazumno razideta, mora vseeno sodišče potrditi skrbništvo, preživnino, stike itd. na CSD je nujen samo posvet pred odločitvijo sodišča.
Mene sicer vedno srh spreleti, ko je moškim edini problem v zvezi količina seksa. Po moje to kaže na resno pomanjkanje sposobnosti za odnos, čustveno in mentalno revščino.
Kakor koli pa že, če si se odločil, da je konec, se ne da pomagat. s partnerko se lahko dogovorita za skupno skrbništvo, pričakovati, da bo otrok ves čas ob tebi, je iluzorno.
Otroci to čisto dobro prenesejo, če sta starša dovolj zrela, da sta tudi po razhodu sposobno furati starševstvo.

Pozdravljeni,
Najlepša hvala za dober odgovor..
Je pa tako, star sem nekaj cez 30,in v teh letih res ne zelim biti brez sexa..varati pa nocem!! Veste, kako boleče je to, ko se ti partner nonstop izmika?? Pa ne ves kaj je razlog.. In razhod ne bo samo zaradi sexa, so se ostale stvari zraven, s katerimi vas ne bom utrujal tukaj..
Mislim, da bova sposobna naprej furat tudi, ko bova narazen. Ampak iskreno, bojim se bolečine, ko ne bom vec vsak dan z otrokom.

Lep večer želim

Vedeti morate, da ni tako samoumevno, da bosta furala normalno dalje. Hvala bogu, če bi temu bilo tako. Se je pa potrebno zavedati, da lahko zena odreagira tudi negativno in velikokatera se “maščuje” bivšemu tudi prek otroka, v stilu omejevanja stikov ipd. Če pa sta oba dovolj zrela, se probajta dogovoriti za skupno skrbništvo. Edino, kar je pri tem dobro razmisliti je, kje bo otrok obiskoval šolo in morebitne aktivnosti, da niste potem vsakodnevno, vsaj 14 dni mesečno, vezani na prevoze sem in tja. Se pravi, da ste doma vsaj nekje v bližini. Čeprav tudi to ni pravilo. Dve dobri prijateljici furata skupno skrbništvo in jim je čisto ok. Ena na način, da je sin en teden pri njej in en teden pri očetu, druga pa ima urejeno čisto svobodno. Otrok je malo tu in malo tam. Stanujeta oba 300m vsaksebi stran od šole in tamali gre enkrat k enemu in potem zvecer malo k drugemu……

Kar pa se tiče samega razhoda. Absolutno podpiram, če ne vidite več smisla. Seveda zna bit pomanjkanje seksa “groza” za moškega v najboljših letih :-)), se večja groza meni osebno, da moraš nekoga fehtarit. Ampak vas je zadnja leta kaj zanimalo, zakaj je tako, kaj je narobe, kaj si ona misli, želi….? Če le med vama ni samo led, se da marsikaj popraviti in, ja, tudi obuditi strast. Mora pa biti prisotna želja pri obeh. Oziroma, če boste vseeno vztrajali pri ločitvi, bodite 150%, da je to res to, kar si želite, ker poti nazaj ni.

Lp

Morda v drugo glej kaka je oseba ne kolko ma kesa. Kes ne kupi spostovanja, zvestobe, itd.

Ne podcenjujte sposobnost otrok dojemati čustvene realnosti okoli sebe. Kaj mislite, da otrok raje vidi: starša, ki nesrečno visita “skupaj” ali dva samostojna ter zadovoljna starša, ki pa ne živita skupaj?

Za ločitev pa je tudi pravno, kot seveda moralno dovolj “nevzdržnost za enega izmed partnerjev”.
Se pa seveda vedno splača najprej poiskati vzrok za razdor med partnerjema. Priporočam, da se prej odpravita do zakonskega terapevta in morda z redno tedensko udeležbo po ene 10+ terapijah morda odkrije vzroke in se jih posledično začne lotevati.
Samo ločiti se, to znajo vsi. S tem se ni rešilo niti enega samega dela vzrokov za nastanek problemov in se bodo v vzorčni obliki samo prenesli na naslednje partnerstvo.

O ostalem glede skrbništva, smo že večkrat. Nazadnje v sosednji temi: .

De omnibus disputandum..

Česta oba normalna, se dogovorita za deljeno skrbništvo. Najbolje teden, teden. To je do otroka in do vaju najbolj fer.
Hiša je njena? Je ona plačevala kredite? Če ja, naj jo ima. Ti pa si sposodi 10% stanovanja, prodaj avto in kupi svojo nepremicnino.

Mene pa zanima kje moski sploh najdete taksne zenske, ki so hldne ko spricer in kljub temu da to veste, ostajate leta in leta z njimi. Je to vredno?

Če nisi za skupaj, je vsekakor boljše da greš narazen. Za vse vpletene. Midva sva šla. Imava skupno skrbništvo. Se razumeva boljše kot prej. Ne delava drame okoli tega. Se pogovarjava, sodelujeva. Obema je otrok na prvem mestu, mu ne laževa, od prvega dne ko sva šla na razen se pogovarjava o tem z njim. In razume. Otroci niso neumni. Nisva več partnerja, ampak starša bova vedno. Je potrebno prilagajanje, ampak se da. Važno je, da se oba osredotočita na otroka in ne na svoj ego. Kar se tiče birokracije, najprej CSD, potem sodišče. Če se sporazumeta, gre vse zelo hitro. Srečno

Praktično nikoli so partnerji že na začetku takšni kot so na koncu.

Ljudje se ves čas spreminjamo. Tudi v pozitivnem smislu se to dogaja:

[img]http://statusmind.com/images/2015/04/Famous-Quotes-57640-statusmind.com.jpg[/img]

V negativnem smislu pa se stvari odvijajo drugače. Na nek način drug drugega “kuhamo” v stanje, ki je potem na koncu nevzdržno.
Malce spominja na otroško igro: Zemljo krast.

Samo namesto “Zemlje” gre za naša čustva, dušo, človeško bistvo, ki si ga drug drugemu krademo (izredno redko, krade en sam). Vzrokov in povodov je seveda veliko.. najboljši način prebiti se do le teh: terapija.
Naj si bo v paru ali zase (odgovorni smo le zase). V obeh primerih rešimo pridodnjega sebe.

Ljudje, ki se ločijo brez, da bi se potrudili soočiti tudi s samim seboj preko terapije, pa so obsojeni na ponavljanje vzorcev v prihodnosti.
Smiselno je iskati psihiatra ali kliničnega psihologa. Zaradi neurejenega področja je žal preveč samooklicanih gurujev, žal na škodo čisto sposobih terapevtov, ki pa niso šli po omenjenih dveh poteh do svoje izobrazbe.

De omnibus disputandum..

Mene pac najbolj skrbi, da ni vmes se kak drug moski.. Samo nikakor ne morem to ugotoviti.. Ce bi jo vprasal, valda bi rekla, da ne..
Hiso je ona podedovala, nic kredita.. Tako da jasno, da ostane njej..
Vem, sprijaznit se bo treba, da bom manj s sinom, on bo ze prezivel:) verjamem da bo na zacetku tezko, vendar upam da se potem clovek pac enostavno navadi na to.. Vedno pa bo moj sin..
Hvala za odgovore

Zdravo,
sem dal isto cez,mel majhnega otroka in kolebal a bi sel.Ljubezni,komunikacije,spostovanja in socutja ni bil ze dolgo vec,max pogovor ki sem ga dobil je kdaj gremo v stacuno. Pa sem sel a ne dalec. Pol kilometra stran sem si najel flat in se dogovoril kako pa kaj z otrokom.Bral knjige in se fizicno postavil nazaj,imel otroka in z njim probal zivet neko normalno zivljenje.Imel konstantno ogromno slabo vest vsakic ko sem pogledal otroka da sem razbijalec druzine,itd….In vse kaj sem jaz narobe delal sem hotel popraviti. Tu je pomoje edina napaka ki sem jo naredil ker za uspesno vezo sta potrebna dva ki se tega zavedata in ne en. Skratka sem se postimal in tudi nato po 9 mesecih vrnil domov k njej. In kmalu ugotovil da sem naredil kapitalno napako s tem.Zgubil nato kr nekaj let zivljenja za brezveze. Vplivas lahko samo na sebe in ne na druge.Vzemi si cas zase in razmisli o vseh vajinih zadevah,probaj se izboljsati preden gres pa da vidis.Ko pa vidis da ne gre pol gres.
Jaz sem nato odsel za stalno in nimam niti trohlice obzalovanja,kajti vem da sem naredil vse kar se da. zami si pa le cas ce bos sel narazen da najdes sebe in da ne ponavljas istih napak s tem da isces isti tip zenske.Ce ni ljubezni na kateri bi gradil potem ne gre.Tudi trava ne raste povsod,pa ne glede koliko jo zalivas.
Glede otroka se pa dogovori uradno za skupno skrbnistvo preden gres,pa imej hiso ali vlozek za ta namen.

Problem je, da moški partnerko začnete jemat samoumevno. In največkrat pričakujete, da ker je žena, bo pa valda dala noge narazen.
Odnos se ne začne v postelji, ampak v trenutku, ko si s partnerko.
Predstavljaj si ga kot ogenj, če ne boš dodajal novih polen, slej ko prej ugasne.
Razmisli, kaj pomeni ločitev, morda vajina veza potrebuje, samo iskrico.
Kdaj sta nazadnje recimo šla na zmenek, samo vidva?
Kdaj si ji nazadnje prinesel rože?
Skuhal večerjo, jo presenitel?
Če greš v novo vezo, boš tudi v to moral vložiti energijo. Če se sicer ne kregata, je morda vredno razmislit, o tem

Zaradi sex gresta narazen, saj ona ziher sexa z nekim drugim, zato je tak hladna …

Zakaj si pa ne bi uredila deljenega skrbništva, polovoco časa imaš ti otroka polovico ona pa nobenih preživnin… Za oba lažje.

New Report

Close