Najdi forum

Njegova mati misli, da ga nisem vredna

Situacija je taka.
Z fantom bi rada zacela resno zvezo ampak je problem v njegovi materi, ki misli da ga nisem vredna. Po njenem sem nesposobna in lena. Naj nebi znala kuhati in pospravljati.
Njegovo misljenje je nasprotno vendar me je se vedno strah da bo to prevelika ovira ki je nebova mogla premagati. Obema je pomembno da naju sprejme in ne veva kaj bova naredila ce naju ne bo nikoli sprejela.

Hvala za pomoc in odgovore

tudi tukaj ne bo nič. Imaš fanta in v zvezi si tudi z njegovo mamo. Menage a trois po francosko.
če nekoga iz trojčka ne maraš, oz. on tebe ne, potem ta trojček ne more funkcionirat.
Resno svetujem vsem ženskam in moškim, da se preden gredo seksat z nekom, pozanimajo in seznanijo z njegovimi/njenimi starši in preverijo skupno funkcioniranje. Sicer je vse zaman.

1) koliko pa sta stara – in ne mislim žaljivo: če sta npr. 13 bo veliko težav, če sta študenta pač ne govorita doma, če sta 30 pa se branita tako, da fizično vstaneta in odideta z zamero
2) ne pusti se žaljivi posesivni *** ustrahovati – če te ima fant rad in lepo dela s teboj, je dovolj, hkrati pa vedi da bo vedno nekaj narobe, ker to dela zato da tebe podi – lahko vsak dan od jutra do večera pucaš in pečeš, pa ti bo rekla, da ne zaslužiš dovolj, pa boš dobila službo, bo rekla, da si neizobražena, boš imela 5doktoratov, ti bo rekla, da si debela itd.itd.itd. STRAN OD TEGA!!!! (Bodoče tašče, ne tipa)

Iz izkušenj ti povem, da tako kot jo boš na začetku naučila, tako bo do konca. Eni ljudje razumejo samo dominanco in šibkost – ne dovoli, da zavoha kri. In se tudi s fantom dogovorita, da bosta skupaj nastopila – če bo stisnil rep med noge te bo faširala.

nova
Uredništvo priporoča

In ti se obremenjuješ z njegovo mamo? Boš živela z njo?

BTDT

No, tole pa ni ravno fer – če sta resna, in premišljujeta dolgoročno (tudi ko bosta 90 let stara), pa ni ravno nepomembno kako bo tašča nagajala, že če premišljujeta o otrocih čez 5-10let, je tašča lahko zelo boleča ovira.
Dobro je da se že na začetku razčistiti.
(Definitivno pa naj si ne rihtata doma “pri njegovih”)

Mene je bivs po nasvetu oceta ki mu je reko da sem jalova mlahava stara baba in da je z mano neki narobe ker se nimam.
druzine pri teh letih zapustil. Nikdar nisem spoznala njegovih pa sta mi sodila. S tem da je mama celo zobozdravnica. Me ne cudi da so dohtari korono v Sloveniko prinesli z Italije! Tako. Ja, vtaknejo se stari in unicijo ljubezen med dvema. Suntajo ga vsak dan proti tebi in dokler se nebo neki res zgodlo npr. Kdo umre slucajno nekje in stara dva spremenita plosco ho tvoj dragi na fronti med tabo in starsi.

BTDT je vprašal dokaj bistveno stvar: Ali živimo v ameriški TV nadaljevanki, da se morajo vsi z vsemi znotraj obeh razširjenih družin super-duper instantno razumeti?

Če se osnovni par medsebojno razume in tudi ravilno dojema, da je nerazumevanje drugih relativno nepomembno, je čisto vseeno vse skupaj. Pomemben je njun odnos, ne neki transferji sorodnikov.
Veliko manipulativnih staršev je, ki jih je dobesedno potrebno pustiti na pragu svojega doma.. in jih minimalno, če sploh vabiti preko.

De omnibus disputandum..

Tacka888,

pravite, da bi rada začela resno zvezo s fantom, a vaju oba skrbi, kaj si o vas misli njegova mama. Oba si želita, da bi vas sprejela, a se bojita, da se to ne bo zgodilo.

Glede na to, da pišete, da bi rada s fantom začela resno zvezo, sklepam, da sta šele bolj na začetku (nič tudi ne navajate, koliko sta stara), kar pomeni, da morda njegova mama potrebuje nekaj časa, da bo lahko sprejela novo realnost – da njen sin ni več le “njen”. Nič narobe ne bi bilo, če bi njeno prepričanje, da npr. ne znate kuhati, kdaj (za voljo dobrih odnosov) postavila na laž s kakšnim dobrim kosilom, a se bojim, da to ne bo ključno rešilo vaše težave.

Bolj kot to, da se ukvarjata z njegovo mamo, se mi zdi pomembno, da se ukvarjata z vama, z vajinim odnosom in vsak sam s sabo. Strah, da vas njegova mama (in mogoče z njo tudi on) ne bi sprejela, vam ne bi povzročal takšnih težav, če vi sama ne bi imela ranjene samopodobe, zato se mi zdi to pravo mesto, kamor bi bilo vredno usmerjati vašo energijo – v vaše dvome vase, v vaš občutek o vas samih, v to, ali verjamete, da ste dovolj dobra, da ga boste lahko zadržala pri sebi. Če boste v vas samih dobro zasidrana, bo njeno mnenje ali pritoževanje za vas lahko le vihar v kozarcu vode.

S prijaznimi pozdravi,
Irma Hus

*** Mag. Irma Hus specializantka psihoanalitične terapije Več informacij na spletni strani: https://www.psihoanaliza-psihoterapija.si

BTDT je vprašal dokaj bistveno stvar: Ali živimo v ameriški TV nadaljevanki, da se morajo vsi z vsemi znotraj obeh razširjenih družin super-duper instantno razumeti?

Če se osnovni par medsebojno razume in tudi ravilno dojema, da je nerazumevanje drugih relativno nepomembno, je čisto vseeno vse skupaj. Pomemben je njun odnos, ne neki transferji sorodnikov.
Veliko manipulativnih staršev je, ki jih je dobesedno potrebno pustiti na pragu svojega doma.. in jih minimalno, če sploh vabiti preko.
[/quote]

Res je in najhuje kar se ti v življenju lahko zgodi je, da žrtvuješ sebe na piedestal pričakovanj drugih.
Been There, Done That… won’t happen again!

Tacka888,

V kolikor se to že sedaj sprašuješ ali bosta lahko premagala to oviro ali ne v bistvu sploh ni smiselno, da zvezo začenjata. V kolikor se spustita v zvezo bosta na poti naletela na mnogo ovir, a le prava ljubezen katera je polna spoštovanja in medsebojnega razumevanja lahko to prebrodi. Pustimo starše, prijatelje in vse kvazi svetovalce. Ja res je, starši so samo eni ampak, če se imata vidva rada in se razumeta ne vidim razloga, da ne bi zveza uspevala. Tudi midva sva se skozi dosedanjih 10 let srečala pred mnogimi ovirami in še vse sva premagala. Včasih je res bilo hudo ampak nama je nekako uspelo. Tudi od mojega partnerja mama mi je prvič, ko sem prišla k njemu direktno v obraz rekla, da se najina zveza ne bo obnesla, da sva še premlada in da je potrebno prvo dokončati šolo in se šele potem spuščati v resno zvezo. Danes, 10 let kasneje sva oba redno zaposlena, finančno stabilna, na svojem (daleč od svojih družin) in neskončno srečna. Če bi takrat poslušala njegovo mamo in predvsem, če bi jo poslušal on midva ne bi obstajala. Se mi zdi, da njegova mama še dandanes ni čisto sprijaznjena, da sva skupaj in da sem ji sina odpeljala ampak tako pač je. Se pa tukaj poraja drugo vprašanje.. ali je on dovolj močen, da se bo zoperstavil mami in se postavil na tvojo stran? Če ni, bo res zelo težko biti v taki zvezi. Z moškim, ki se ne postavi zase in je še vedno pod vplivom svoje mame.

Lp in srečno 🙂 Verjamem v vaju in mora vama uspeti, če se imata res rada 🙂

Zakaj je obema tako važno, da vaju sprejme njegova mama? Je to osnova vajinega odnosa ali je osnova vajino medsebojno zaupanje, spoštovanje in ljubezen. Odrastita in se posvetita sebi in ne nekomu tretjemu, kljub temu da je to njegova mama. Ne pozabita pa, da je zelo pomembna komunikacija – o tem se morata pogovarjati. Včasih bo boleče, včasih bo neprijetno.. lahko pa ravno preko teh pogovorov prideta do ugotovitve, da vama je bolj pomemben odnos do nekoga drugega ( dejansko do njegove mame ) kot odnos med vama. In to je nevarno odkritje za vajino prihodnost, ki pa ga ne smeta pomesti pod preprogo….

New Report

Close