Najdi forum

S partnerjem sem v zvezi 3 leta. Je dober v tem kar počne, vendar nikoli ne želi zaračunati realne cene (vedno zaračuna neke smešne cene). Posledično na koncu meseca prinese mizerno plačo. Kar pomeni, da živim še njega in njegova služba vzame skoraj ves njegov buden čas. Na koncu meseca ima 500 eur. Pravi, da to zanj zadošča. Plačuje še položnice za stanovanje v katerem je živel z bratom, cca 100 eur. On bi se rad poročil. Jaz pa vidim samo to, kako ga bom celo življenje financirala. On bi imel otroka, jaz pa vidim samo to, kako bom sama skrbela zanj. Nima izpita, po njegovem ga ne rabi. Mojega mnenja glede tega ne upošteva. Srce mi pravi ja, ker ga imam rada, razum mi pravi ne…. Pravi, da ženske nikoli nismo z ničemer zadovoljne. Da se samo pritožujemo…. če sem pa sama za vse že zdaj….. Je sploh kakšna rešitev?

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

minuta izgubljena ne vrne se nobena.
samo beži stran.

Če za njega to zadošča potem ga enostavno prenehaj preživljat, pa boš takoj vidla koliko je dejansko ura;)

Tvoj partner ni narcis, je le naiven in živi v svojem samozadostnem balončku in v njem uživa.
Rešitvi sta dve: Ali odideš, ali pa mu špilaš mamo in mu tlakuješ pot po kateri bo hodil.

Pogovori se, daj mu ultimat 6 mesecev, da spremeni stvari, tako da bo obema ustrezalo, v kolikor se ne bo strinjal in želel najti skupnega jezika, pa zberi moč in pojdi stran.

Dela cele dneve in prinese domov samo 500€??? Bi me na tvojem mestu bolj skrbelo vprašanje, če res dela toliko kot govori, da dela. Da ne slučajno dela samo pol toliko, ostali čas pa je kje drugje ali pri kateri drugi.

Denar je sveta vladar, ni pa vse. Če se imata rada, če lepo dela s teboj in je edini problem denar – malo se mi zdi škoda. Če je kakšen obrtnik oz. Samostojni podjetnik, potem ti že zdaj povem, da rednega dohodka ne bo. Če se bosta zmenila, da “živita na tvoj račun, zapravljata na njegov”, potem se imata lahko zelo fajn. Koliko zaračuna za svoje storitve je pa tako – določa trg, ne ti, se posebej, če je ravno začel in potrebuje nove stranke.
Odločitev je tvoja, dobro premisli, kaj je sprejemljivo zate.

Rešitev? Odidi, zbeži, pozabi!

Pogovorita se… skromnost je taka lastnost ki je ne boš spremenila.. taki ljudje lahko živijo iz meseca v mesec in so zadovoljni dokler so siti in zdravi.. boš samo ti planirala varnost… pa še to težko če nisi finančno mnogo močnejša od njega… iz izkušenj pa lahko zdaj ko je še čas prekineš…

Moški brez izpita ali avta? In žepnino 500€? Naj ga mama vozi okoli. Mene so tudi hoteli prikovati nase z otrokom podobni kalibri, ki bi se šli podjetnike na račun ženske, delati pa se jim ne da. Uspešni pa so se vsi po vrsti izmikali otrokom (so ga tudi že imeli od prej). Sem raje samska kot z eno ali drugo vrsto egoistov. Prve naj preživlja mama, drugi naj si plačajo spremljevalko.

Lepo pozdravljena. Kakor sklepam, žališ človeka, ki je skromen, deloven in nezatežen.. Res da se bori za sebe, mogoče sedaj v štartu, kasneje pa se bo za oba ali celo družino boril… Vsi vidite v tem slabo, ampak je enostavno preprost in ne zahteva veliko od življenja. Dela po mojem pri neki firmi, pomaga bratu, vse lepo in prav od njega, a kakšna lepa beseda za njega od tebe, bi tudi lahko svojo mesto našla. V tem svetu je pa veliko takšnih ljudi, ki so kao zelo dobri, finančno premožni, ampak? Aso v duši iskreni, čisti… To pač ve vsak najbolje zase, ne da sodite in solite pamet drugim, ker pač eni ne uspete in ste po malem nevoščljivi…. Itd. Drago dekle, tole uredi sama, kakor veš najbolje, kajti to življenje je tvoje. Na koncu si pa večina želi seveda prelepega življenja, kakor princa ali princese na konju( belem, črnem…) in na koncu pride samo konj ali kobila in sanje se končajo… Še enkrat, sama, res sama moraš videt in vedeti, kaj si želiš…. Pa lep pozdrav v NoviDan.

Pozdravljena,
partner niti najmanj ni narcis.
Ti si se ujela v zanko materialnega sveta.
Če njemu/vama zadošča in ne životarita, potem poglej drugače: česa te uči?
Nenavezanosti. Ljudje so smešni… optimisti.. delajo plane za 5 let naprej in vsako večer nastavijo budilke in ne vedo, ali se bodo sploh zbudili.
Premisli, zakaj si si ga izbrala?
On te uči ponižnosti, miline, skromnosti in srčnost ter vrednot, ki štejejo. Ti pa ga nauči, da se naj začne ceniti. Ne nastopaj z borbeno energijo ampak ženstveno.
Še vedno si lahko premisliš, če to ne bo “to”. Naredi inventuro pri sebi. Sebe moraš spremeniti, če hočeš, da se bo spremenil svet okrog tebe. Ko kažeš nanj, imaš 3 prste uperjene vase… torej je težava v tebi, ne v njem. Lahko pa izbereš nekoga, ki bo poln denarja, grob in ne bo imel časa zate.. ponavadi se zgodi tak scenarij… samo zato, da se ljudje pretvarjajo kaj vse imajo in kakšne avte vozijo, za štirimi stenami pa nesrečni do fundamenta.
Ko umreš, ne boš nesla zraven niti centa… štela bo ljubezen in dobro življenje.
Premisli, kaj sploh želiš. Lahko te preseneti. Seveda pa se odkrito pogovorita in najdita kompromis. Vsak od vaju mora primiti za en ročaj samokolnice in jo tiščati naprej.
Denar pride in gre. Nehaj se obremenjevati z mnenjem okolice in si ustvarita življenje, kot ga sama želita.

In kaksnk delo opravlja da so visoke cene in on daje smešne cene?

Poslusaj RAZUM.
Ce bos imela z njim otroka, bos imela dejansko dva otroka. Tezko bo.
Glede poroke, si ga vprasala kdo jo bo financiral?
Verjamem da si zaljubljena samo iskreno povedano, jaz bi se taksnemu tipu na veliko izognala. Kaj ti nuca tip, ce ni steber v druzini? Cisto nic. Je potem boljse da si sama.

Dobila si skromnega moškega, ki ima strast, do poklica. Res, da ne zasluži veliko denarja (sedaj). Ko pride poroka, ko pride otrok se moški vedno zresnemo. V njegovem primeru bo imel širok seznam strank.
Sam trenutno svoj hobj spravljam v realnist in zaslužim 600€ na mesec, ampak delam stvari, ki so mi všeč in mi bodo čez leto dni prinesle 3000 EUR na mesec. In ja prej sem delal isto zadevo zastonj.

Dobila si zlato, vidiš pa samo papir. Če dobiš tipa, ki te ima rad, te ne vara, ima strast do svojega dela… kaj še čakaš.

Je le eden od nesposobnežev, ki bi ti naredili otroka, da bi te prikovali. Ko pride otrok je veliko težje, če še sebe ne preživi, kako bo otroka. Pomagat ti pa nebo hotu, ker ima delo!!! Ki bo bolj pomembno kot ti in otrok. Plenic pa s tem delom nau mogu kupit, kaj šele ko pride šola.
V bistvu je samo sebičen in misli le na svojo rit. Tak ni sposoben met otroka in ga tud nebi smel met. Sam bejž stran. Vse odgovornosti bodo na teb, rit mu boš odnašala, na konc ti bo pa še očital, da si prezahtvena, da sosedova je pa z vsem zadovoljna.
Najd si sposobnega, ljubečega moškega, ki bo vedel, da za otroka moraš tud poskrbet, ne pa sam nardit ga.

“Če dobiš tipa, ki te ima rad, te ne vara, ima strast do svojega dela… kaj še čakaš.”

Za večino današnjih žensk, so taki tipi povsem nevidni, ker so premalo ambiciozni…

Kolikokrat sem slišala na račun moje brezposelnosti, ker imam uni.diplomo podobno od moških. Tolikokrat, da sedaj več nimam nikogar, sem se sprijaznila da bom brez doma in otrok.  Prejšni teden me je v službi napado pijan sodelavec, zaradi katerega sem dala odpoved in mi sedaj ne pripada socialna pomoč. Nimam več kaj za pričakovat od življenja. Ljudje ste in boste gnili, materjalistični, egoisti in še kaj. Pa kaj pol če nima denarja, pomojem mu dihaš za ovratnik, kako naj živi, ker maš večkeša od njega. Bolano. Res ste pacjenti. Pravi bolniki ste eni v glavah. 🙂

Sori ampak tukaj se ne gre za custva in srce. Poroka, otrok, druzina zahtevata FINANCE. Ne spuscaj se v to. Vsaj ne z njim.

Leti stran, kolk te noge nesejo!!!

New Report

Close