Najdi forum

Obracam se na vas, ker enostavno več ne vem kaj naj naredim. S partnerjem sva skupaj tri leta, zdaj sem zanosila in sem v 21.tednu nosečnosti, od prejsnjega zakona imam že enega otročka, partner ga ima rad in lepo skrbi zanj in zame. Moti me le to njegovo pretirano ljubosumje, večino časa omenja mojega bivšega, meče pod nos, da sem bila do njega boljša, da je on imel več moje ljubezni, da je on v spolnosti smel vse in da delam razlike med njima. Ne mine dan, da ga nebi omenil in se zaradi tega skregal z mano, smili se sam sebi in mi govori, da se počuti manj vrednega od njega, manj lepega in takšne bedarije. Ker sem noseča mi resnično tega ni za prenašat, vsakič odgovorim, da ni tako kot on misli, pa dalje goni svoje. Velikokrat ima kakšne izpade kot naprimer razbijanje in uničevanje stvari v hiši, njegove jeze ne zna brzdat, se huje je če ga ignoriram in se ne skušam pogovoriti z njim. Če pa se poskušam pogovoriti pa ne pridem z njim nikamor. Drugače je res super mož, naredi zame vse, je glede drugih stvari zelo poslušen in mi vedno stoji ob strani, kar se pa tiče ljubosumja pa je katastrofa takrat pa me nikakor ne želi poslušat. Prosim za nasvet, ker sem že res čisto obupana.

Lp, Tanja

Zelo enostavno, v intimi in posledično sexu ga ne znaš dobro zadovoljiti. Postani bolj aktivna, kdaj ga preseneti v sexu, po domače ga dobro pof.u.kaj. Direktno povedano.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Zakaj si mu tako potanko razlagala, kako sta seksala vidva z bivšim? Tukaj mora človek odgovarjati zelo dozirano in povedati čim manj, ker se lahko vrne kot bumerang, tako kot pri tebi. To je pač področje, kjer smo zelo ranljivi že v osnovi, hkrati si pa še posebej želimo prekositi bivše.

Pri takih pogovorih, ko nekdo sebe daje v nič, s prepričevanjem, da je to, kar čuti in se mu zdi, zgrešeno, ne prideš daleč. Poslušaj ga in mu verjemi. On pove to, kar čuti, ti pa mu govoriš, da ne čuti tako, ampak drugače – ne gre, a ne.
Postavljaj mu podvprašanja. Kako to, da se mu zdi bivši lepši? Se mu to res zdi tako bistveno za zvezo? Kaj ga moti na sebi, da se glede zunanjosti daje v nič? Pa tudi, kaj bi potreboval od tebe in zdaj (morda res) ne dobi. Povej mu, zakaj si se zaljubila vanj in zakaj ga zdaj ljubiš (in na prvih desetih mestih omeni njega in njegove lastnosti, ne tega, da je dober do tvojega otroka :).
Mogoče je oseba, ki ima šibkejšo samozavest in res rabi veliko potrjevanja tudi v besedah. Sicer je pa tako ali tako lepo, če pohvalimo svoje partnerje, tudi če jim ljubezen izkazujemo z dejanji. To vsekakor vedno prija. In poskusi načrtno čim večkrat njega dati na prvo mesto, da kot mama ne skrbiš vedno samo za to, da ima otrok vse, temveč “poskrbi” tudi za partnerja (malo ga pocrkljaj, po domače povedano). Sploh zdaj, ko si spet noseča in mogoče največkrat debatirata o prihajajočem dojenčku, pa kaj bo rabil, pa kaj vse je še treba uredit … načrtno vzemi time out in govorita o vama oziroma o njem (partnerju).

Glede njegovih izpadov … take stvari meni absolutno niso všeč in jih ne bi tolerirala. To počnejo triletni otroci in že pri petletniku izpade skrajno nesimpatično in neprimerno. Tukaj moraš biti odločna in mu jasno povedati, da takšno izražanje jeze in frustracije za odraslo osebo ni primerno. Imaš Društvo za nenasilno komunikacijo, kjer učijo tudi dopustnega vedenja v takih napetih situacijah. Če imajo v družini alkoholizem in če tudi on rad kdaj spije malo preveč, se zna zgodit, da bo počasi s predmetov prešel na ljudi.

Zdi se mi da boš na spodnji povezavi našla razlago za njegovo obnašanje:

https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=465

Pozdravljena,

partner ni neumen. Zaveda se da je v odnosu s tabo beta samec in da si ga vzela samo zaradi tega ker si samska mamica in pač rabiš nekoga. Prejšnji moški je bil alfa in zato sta imela strasten, ter divji seks. Sedanji partner ne dobi tega in normalno da ga razjeda. Sama si kriva, ker si mu šla razlagati o spolnosti z bivšim. Z sedanjim partnerjem nikoli ne boš imela enake spolnosti kot z prejšnjim, ker je pač beta moški, ne siguren v sebe in ne privlačen dovolj. Moj nasvet ti je da probaj odigrati strasten seks z njem, toliko da bo imel občutek da je delež enake obravnave, drugače ga bo to toliko časa razjedalo, da bo uničilo vajino vezo. Lp

ponavadi nobeno ljubosumje ni iz trte zvito

Vprašaj ga, če ve kaj pomeni beseda bivši. Vsi bivši so bivši so bivši z razlogom. Vprašajte ga naslednjič ko bo nekaj razbil, če potem on tudi hoče biti bivši, da bosta z vašim bivšim bolj enakovredna… Joj, če bi moj zanalašč razbijal stvari po hiši bi ratal bivši, pa če bi bila noseča ali pa ne. Naslednji ki ga bo udarila bo vajin nebogljeni dojenček, ko ponoči ne bo spal in bo neprespan… Pazite se!

Tipo je bil v preteklosti ocitno ze prevaran. Ruski pregovor: “zaupanje in zivljenje izgubis le enkrat”, se kako drzi. Pa velja za oba spola.

Osebno sem ze na prvem zmenku vprasal, ce je bila v preteklosti kdaj prevarana, da sem se izognil tovrstnim izpadom.

Ce je partner sprva neljubosumen in to postane cez nekaj let/casa, pomeni, da ga sam nekaj serje. Psihologija. Ni dovolj strasti v vezi in isce (vsaj psiholosko) strast se drugje.

Vsekakor pa, ce osebno gledas, je to lastnost sibkega cloveka, ki si jo lahko ocita ta oseba le sama sebi. V tvojem primeru gre za nesamozavestnega tipa. Osebno tudi, ce sem bil sam kdaj ljubosumen, sem bil jezen nase, ne na zensko. Partnerjeve naklonjenosti ne mores zahtevat, to si izboris na neverbalen nacin… predvsem z mocno samozavestjo, katero najlazje zblefiras, ce igras zavedno a skulirano osebo. Kar das partnerju obcutek superiornosti… na koncu koncev, smo pri teh bazicnih zadevah, identicni ostalim zivim bitjem. 😉

Pozdravljena,

Mislim, da si vmes dobila dober link – mejna osebnostna motnja.

Po opisanem sodeč gre za to. Malce si preberi in če si pripravljena to še prenašati, nauči “slalomirati”.

New Report

Close