Najdi forum

Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje.

Če partnerka vara, ali je to moj ali njen problem?
Namreč, če vara in da ne veš je okj, če pa zveš greš pa itak svojo pot in se nima smisla napenjat ker je vse jasno.
Zato menim da to ni moj problem.

Kako se zdi vam…

Meni se zdi super, če na to lahko gledaš tako pragmatično, ampak predvidevam, da tako misliš, ker nisi ti tisti, ki je varan?

V idealnem svetu, kjer vsak nosi odgovornost za svoje odločitve in dejanja, je to njen problem.
Svet pa žal ni idealen, zato boš na koncu imel problem prav ti in ne ona.

nova
Uredništvo priporoča

seveda je tudi tvoj problem.
zato, da nekdo vara je potrebno, da je v zvezi v kateri je nezadovoljen. in tu nastopiš ti…
zakaj je varala? si kdaj pogledal vase in se to vprašal? si ji poklonil dovolj pozornosti? si ji dal do znanja da je lepa in da si jo želiš? si se pogovarjal z njo? si jo slišal kaj ti govori ali si jo samo poslušal? je bil sex zanimiv ali rutinski?

vse to so in še več so razlogi zakaj se eden odloči da poskusi kaj novega, drugega, da išče pozornost drugje…

Če si pa na vse odgovoril pritrdilno je pa problem v njej in njeni psihi- torej je itak bolje da sta šla vsak svojo pot.
Če so odgovori negativni se pa potrudi, da v naslednji zvezi ne ponoviš napak.

pa srečno

Podobno se mi tak opis zdi kot slikanica za enoletnega otroka: kravica dela muu, ovčka bee, kuža hov hov itn.

Nikoli ni nič vse črno belo in poenostavljeno na nivo enoletnika.

Vara varajoči, in je njegova odgovornost, problem bosta imela pa verjetno oba ali pa še ostali (otroci).
Če ne veš, ni ok, ker je odnos zlagan in neiskren že v osnovi.
Če veš in je potem jasno, pa tudi ni nujno, da je to res, da ti je kar vse jasno in kartako greš.

In da greš svojo pot ob prvi oviri, boš pravzaprav naletel slej ko prej na zelo podobno; z drugimi besedami: si kot hrček v kolesju, ki mu ni jasno, da se je včasih treba vstavit in tudi kaj narest, razmislit, skomunicirat.

Iskrenost in odkritost v odnosu je tako očitno neka nedosegljiva utopija, da potem ljudje zreducirajo neiskrenost zgolj in samo na seksualno varanje in pozabijo na vse ostalo.

Vse ostalo je idealno, perfekcionistično in vse kar ne štima se kar zbriše.

Ja, lahko je seksualno varanje tista zadnja meja obeh, kjer se reče zbogom za vedno, pri nekaterih pa je varanje veliko prej, pri nekaterih celo kasneje.

V vsakem primeru gre za neodkrit in neiskren odnos, pa če sta zgolj samo dva ali tudi tretja ali več oseb.

Ce te ne moti, ni tvoj problem. Ce pa te, pa seveda postane tvoj problem in ga moras resit.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Torej,mišljeno je bolj takole…

Seveda je tudi moj problem ker bi šla narezen in potem otrok itd…
Ampak nisem mislil na to.
Namreč, glede na to, da se imam rad in nisem posesiven in ljubosumen,pač če bi me partnerka prevarala bi pač sprejel nastalo stanje in šel novo pot.
Torej iz tega smatram, da to ni moj problem. Moralni problem sploh ne.

Pa saj se imamo skupaj lahko čisto lepo. Če pa partnerka misli drugače in skoči čez plot bi šel pa svojo pot.
Veste koliko punc, ki so tako grozno razočarane in pravijo, da ni več normalnih decov bi si želelo tako fejst desca kot sem jaz :-))))))))))))))))))))))

Tole se bere, kot da pravzaprav upaš, da te bo prevarala, ker boš potem lahko skomignil z rameni in šel svojo pot, vsem tem razočaranim bejbam naproti, ki komaj čakajo enega takega, kot si ti.

Veliko ljudi govori eno, dela pa drugo. Pomembno je, da preveriš dejstva in ravnanja ljudi, ne besede.
Kot ločenec, še posebej z malimi otroki, boš stigmatiziran in nabor potencialnih kandidatk za skupno življenje se ti bo zelo zožil.
Če pa nimaš tovrstne prtljage pa samo gas! …novim dogodivščinam in novim uspehom naproti!

New Report

Close