Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam vprašanje oz. želim dobiti pogled predvsem iz ženske perspektive oo določeni stvari na katere si ne znam najbolje odgovoriti. Stvar je pa naslednja…

Šel sem na prvi zmenek z dekletom, ki mi je že dalj časa všeč. Dogovorila sva se da greva na celodnevni izlet, ki sva ga zelo lepo preživela. Lepo sproščeno sva se pogovarjala, smejala in brez kakršnihkoli težjih debat končala zmenek. Proti večeru, ko sva se vračala domov, sem dobil klic če lahko grem iskat neko stvar za sluzbo in sem jo vprašal, če želi iti z menoj. Strinjala se je in imel sem občutek, da ji je lepo z menoj, da se je odločila da bova še nekaj časa skupaj. Ko sva se vrnila do njenega avta, sva se oba strinjala, da je bilo lepo in da ponovim.
Kasneje sem ji poslal SMS, da je bil lep dan in lepo spi. Nič ni odgovorila ampak ni panike. Čez dva dni sem ji napisal kako je kaj in odgovor je bil kratek, da lepo, ti? Odgovoril sem ji in jo vprašal če bi šla gledat en film v kino ki mi ga je omenila na zmenku ampak je rekla da so se že dogovorile s kolegico da ga bodo pogledale. Odgovoril sem da kul in da se naj ima lepo. Napisal sem se, da če bo imela kaj časa, lahko greva na kakšno kavico. In to je to. Potem ni več odgovorila ničesar.
Stvar je v tem da imam občutek da sva se imela lepo in da je še želja da se vidiva. Razumem da če ji ni ali pa da gredo stvari bolj počasi l, ni panike ampak mi nekako ne da mira, da stvar ostane čisto nedorecena. Ne razumite me da jokam ampak me pač zanima mnenje, če ima kdo podobno izkušnjo ali pa kako ženske gledate na to stvar.
Hvala in lep večer.

Žal si se motil. Pusti pri miru, tukaj ne bo kruha. Če bi ji bilo res tako super s tabo, kot se je zdelo tebi, bi ti že na prvi sms odgovorila takoj, tudi če bi nekaj taktizirala, bi ti odgovorila vsaj naslednji dan. In namesto kina predlagala kaj drugega. In sprejela vabilo na kavo. In … Skratka, če si ženski všeč, ti bo to pokazala in boš to vedel.

Pa recimo, da je tvoja ocena, da ji je bilo na izletu lepo, upravičena in umestna. Možnih pojasnil je več. Lahko ji je bilo res čisto okej, samo ne bi vseeno s tabo imela nič. Lahko ima več želez v ognju in ji je enostavno kdo drug zanimivejši. Lahko pa se zna samo zelo dobro pretvarjati, ker ji je laže potrpeti tisti dan in iskat s tabo nekaj za službo, kot se pregovarjat, zakaj ne bi šla s tabo še tja in zakaj to, zakaj ono … Iz opisanega pa nikakor ne moremo sklepati na to, da ostaja še kaj upanja.

Po zapisanem lahko sklepam, da se je punca, s katero si bil na zmeniku, sicer imela lepo, vendar je to tudi vse. Žal v tebi ni videla potencialnega partnerja, zato tudi takšni odgovori po sporočilih. Če je punca zagreta, boš to hitro opazil, ker ti bo odgovorila na vsa sporočila in tudi sama poslala kakšnega.

nova
Uredništvo priporoča

Vem da pričakuješ odgovor od žensk vendar bom poskusil še jaz.
daj jo direktno vprašaj- pokliči jo, ali pa pošlji sms, da se ti zdi, da je samo prijazna, ne želi pa več druženja s tabo. povej ji, da imaš takšen občutek in da če ne želi več druženja s tabo naj ti pove, ne pa da te pušča v negotovosti.
S tem pokažeš neposrednost in samozavest.
In potem lahko greš naprej…. z njo ali brez nje….

to je le moje mnenje

pa srečno

Ojla!
Pred kratkim sem se tudi jaz podobno spraševala zase, sicer za moškega. Pa ni bil prvi zmenek, ampak peti. Vse je bilo kot rožca, vsaj jaz sem imela tak občutek, potem pa en dan kot bi odrezal. Brez odgovora na sms, neoglašanje na telefonske klice, itd.
Sem rabila kar nekaj časa, da sem dojela, kaj se je zgodilo. Sem pač malo starejša in res nisem navajena takšnih otročarij. Prej so mi moški vedno dali jasno vedeti, da niso zainteresirani oz. sem to lahko razbrala sama. Tale je bil pa malo drugačen.
Pač ji ni do tebe niti toliko, da bi ti z enim stavkom povedala, da je ne zanimaš. Žal so na svetu tudi takšni ljudje, ki vidijo samo sebe in jim ni težko drugega pustiti v negotovosti.
Glej na to s pozitivne plati, bodi vesel, da je že po prvem zmenku pokazala svoj pravi obraz.

se je res imela fajn. Ampak to ni bilo dovolj.Ne sili vanjo, glej naprej

Mislim, da njej ni bilo tako lepo, kot je morda kazala navzven ali pa kot si ti mislis. Zgleda, da ti tega ne bo direktno povedala, ker iz nekega razloga ni povsem iskrena. Tako se zdi, glede na njene kratke in hladne odzive po zmenku.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To se meni skoz dogaja.
Večino spoznavam fante prek neta in v 99% mojo klepetavost ter prijaznost smatrajo kot to, da so mi všeč tudi za kaj več. Samo v večini primerov mi niso in potem nastane vedno problem s tem, kako to čim lepše povedat.

Ta tvoja je ubrala varianto umika in tišine in ti s tem govori tisto, kar si ne upa napisat ali ti na glas povedat: nisem zainteresirana.

V prihodnje, ko spoznavaš, ti svetujem, da ne delaš prehitro zaključkov, če je punca nasmejana, klepetava in se lepo pogovarja s tabo, ker to ni merilo, da si ji res všeč, žal.
Jaz vsaj zase ugotavljam, da je ženska težko sproščena, nasmejana in klepetava, ko se pogovarja z moškim, ker si večina moških to kar takoj interpretira kot da ste nam tudi drugače všeč.

Ji pač nisi všeč.

Imela še je lepo, brezplačno uživala na izletu, to pa je tudi to.

Ja pa kaj ženska se ne more met fajn v družbi, brez da bi moški mislil, da je za tem kaj več? Za tiste, ki še vedno živite v srednjem veku. Ženska se lahko sproščeno druži z moškimi in je lahko prijazna do moških, brez da bi hotla razmerje in seks. Ali rabite priročnik za take osnovne zadeve tudi?
In ker je začutila, da noče kaj več in je videla, da si ti zainteresiran za razmerje, se je umaknila. Čisto enostavno je.

kolega od kolega je imel tako izkušnjo. Šel vn s pupo, sta se imela fajn, držala za rokce tudi. To večkrat ne le enkrat. To je fant ponavljal nekaj mesecev in ona je podobno odgovarjala kot tvoja pupica.

Pisala sta si vse manj in fant ji nekaj mesecev ni pisal. Po nekaj mesecih sta šla nazaj ven, podoben odgovor. No, sedaj je ugotovil, dai ma fanta.

Stvar je taka – vejetno si ji všeč, verjetno ji je bilo fajn, vendar ni feelinga z njene strani. Zmenki so za-to da se spoznaš, ne pomeni ,da si avtomatično par. Torej, nekaj časa ji ne piši (kak teden va) in potem ji napiši, ej kolegica, kako, kaj dogaja al kaj podobnega. Važno da v smsu poudariš, da sta kolega ne par. Ji napiši da se ti je dost dogajalo al kaj podobnega in vpr če ma tud on čas za it na en sladoled al kaj podobnega. Prijateljstvo ne obstaja?

Pozdravljen,

Molk je tudi odgovor. Žal je velikokrat napačno interpretiran. Ženska jasno pokaže, ko nekaj hoče. Tega, da se je imela fino, ni mogoče avtomatično razumeti, da si ji tudi drugače všeč. Mislim, da je le vljudna, zato ne sili vanjo. Pojdi naprej, saj je še veliko fejst punc na tem svetu.

Imela se je fajn, zdiš se ji ok, kemije pa ni. Očitno pa ni tolk faca, da bi ti to naravnost povedala… čaka, da boš sam skapiral.

Včasih, žal pa to ni tako redko, je težko povedati in opisati detajle čustev in razloge za takšne in drugačne odločitve.
Praviš, da ti je bila punca že dolgo všeč in sta se skupaj odločila, da gresta na izlet. To pomeni, da sta se verjetno poznala nekaj časa in zna biti, da je bila privlačnost obojestranska. Verjetno pa prej nista preživela dosti časa skupaj in punca je vseeno na izletu revidirala, potrdila ali opustila neka mnenja o sebi, o tebi, o svojih predstavah odnosa… In ker sta se poznala že nekaj časa, je upala, tako mislim, ker se je tudi meni zgodilo že podobno (in mi je zelo in iskreno žal, da takrat nisem bila konkretna in direktno in razumljivo povedala), da boš iz njene reakcije razbral, da se ta zveza ne more romantično poglobiti. Težko ji je bilo izreči, kar je čutila, da te bo prizadelo – to, da je bil to prvi in zadnji izlet in da ne čuti enako. Mislila je, da ti to veš, da je tako pri njej, upala je tudi, da je tako pri tebi.
Pomoje ni res, da se ni imela lepo, obratno. Zato to je tudi iskreno napisala v smsu. Samo… Ni bilo dovolj. Ni čutila in ne čuti, da bi to ponovila.
Mene je zelo izučilo. Neke zgodbe so se, ker nisem znala ubesediti, kaj čutim, vlekle predolgo in joj, kako me je sram zaradi tega. Žal mi je, fantje, pa kako zelo.
Spoznaš človeka, ki je čudovit z vseh plati in čudovit do tebe, ampak ne čutiš, ne počutiš se in ne veš, kaj je to. In ker ne veš, ker nisem vedela, nisem znala povedati, da ne želim nadaljevati, da bi fant to razumel, pa tudi premilo sem govorila in zmeraj bila prijazna v smislu “lepo mi je bilo”. Mislila sem si tudi, kaj je narobe z mano, da mi ne poklika in krivila sem se zaradi tega.
Ni ok, da ni skomunicirala tega z besedami in na štiri oči. Ampak skoraj prepričana sem, da se ji je zgodilo tako kot meni v takih situacijah. Ni ok, ampak pretežko ji je drugače, za to moraš malo zrasti in izkusiti, kaj v resnici sploh pomeni težko in uvideti odgovornost na svoji strani in spoznati, da nihče ne more videti v tvojo glavo in srce. Zato se je treba pogovarjati o teh stvareh, mnogo in vedno znova. Iskreno in zelo preprosto, da sogovornik lahko razume kompleksnost znotraj tebe.
Želim ti srečno. Ne zatikaj se v preteklosti. Sprejmi lep izlet in spomin, ustvarjaj pa nove, še lepše.

Ne razumem, zakaj je tako tezko poklicat. Samo sms in cel dan si bil z njo? Iz pogovora bos lazje razumel, ce jo sploh zanimas. Pa tudi v sebi bos lazje zakljucil. Tako pa vse ostane v zraku…

En lep izlet je za tebe dovolj? Pol bi pa lezal na kavcu pa cakal da puca, pere, prah brise, kosila kuha, itd medtem ko ti lenaris in zulis pir. Ma nismo vse smotane! Jaz bi na njenem mestu pricakovala povabilo na nov izlet nekam ali vsaj na kako vecerjo. Ne pa da 1 zmenek uspe pol pa tip misli da sem samoumevno njegova.

Kar se pa neta tice pa je res to. Jaz po eni kavi z nekom kljub prijaznosti in klepetavosti ne vidim tipa kot pptencialnega. Potencialni bo ko se izkaze in si res vzame cas zame me spoznava osvaja neki casa ne pa da sma v zvezi po 1 kavi?
Niste normalni…

New Report

Close