Najdi forum

Pozdravljeni,
občasno preberem kakšno temo na tem forumu, ker se mi pojavi na socialnih omrežjih.
Moje pisanje je namenjeno vsem tistim, ki imate slaba razmerja in vsem tistim, ki sprašujete oziroma pišete o težavah v spolnosti.
Z ženo sva v zvezi 20let. Imava več kot dva otroka, ki niso več majhni. In imava vzpone in padce. Da imava jih, kot vsi drugi. To je nekaj normalnega, če pa kdo trdi, da se ne prepira je pa res nekaj narobe s tisto zvezo. Dva normalna odrasla človeka imata drugačen pogled na različne zadeve. Že zato, ker je eden moški drugi pa ženska.
Tudi midva se kdaj skregava in trmariva. Pravzaprav se velikokrat ne strinjava.To je normalni proces odnosa. S tem pokažeš da ti je mar. Skozi leta sva se naučila živeti en z drugim z vsemi dobrimi in slabimi lastnostmi. Nihče ni idealen, nihče! Vse je stvar kompromisov. Če si oseba tako kot treba si zmožen sklepati kompromise in si v življenju srečen. Če ne, si pač nesrečen. Tako enostavno je to. Če ste sami nezmožni sklepati kompromise ali je to vaš partner, je zveza obsojena na propad. Neizpolnjena pričakovanja so strup za zvezo. Torej je vaša sreča odvisna od tega, kako visoka so vaša pričakovanja in kje je vaša realnost. Bolj si skromen bolj si lahko srečen. In s tem mislim srečen sam v sebi, ne navzven. To je pa že popolnoma druga zgodba in ne bom o tem, ker bom predolg.

Vsem tistim, ki imate težave v spolnosti pa naj odgovorim tako:
Skupaj sva 20let in s ponosom naj povem da je njeno telo zame sveto. Nenazadnje mi je rodila čudovite otroke. Poznam vsako ped njenega telesa in vsako reakcijo na moj dotik. Dandanes seksava več in bolj kvalitetno kot kdajkoli prej. Če vas zanima koliko je to, naj vam povem, da nekajkrat tedensko. Seks se ne načrtuje, ampak se zgodi. Večinoma je tako. Če se prepustiš rutini in ti je nerodno izraziti svoje želje pa pač seksaš 1x mesečno. Tako to je! Ne sramujte se svojega telesa in ga imejte radi. To je tvoje telo, ki ima za sabo zgodbo. Telo v srednjih letih doživlja spremembe- kakšen kilogram več in marsikje kaj “visi”. Pa kaj! Zato pa imamo v teh letih več domišljije in drznosti, le na plan ju je potrebno spustiti.

Pa srečno vsem in ne pozabite: za odnos se je potrebno truditi, govoriti, poslušati in sklepati kompromise! Vse ostalo potem pride samo po sebi.

Vau, podpišem. Samo ne vem koliko je moških, ki tako zrelo razmišljajo.

Podpišem.
Vse preveč ljudi prehitro ubupa nad svojim odnosom in se požene na sosedove trate.Leto,dve,tri pa spoznaš da tudi sosedova trata ni tako zelena.
Če si se zaljubil v nekoga prvič,se lahko tudi drugič,oba morata negovati to strast.
Seveda ne za vsako ceno (nasilja,zlorabe),pa vendar…

Kako lep zapis. Res redko kateri moški svojo ženo tako vidi (in obratno). Sploh tisti stavek, ko si zapisal, da je njeno telo zate sveto, mi je res zelo všeč. Se prav čuti tvoje spoštovanje do žene in prepričana sem, da bi žena napisala enako o tebi.

Strinjam se tudi s tem, da so kdaj kakšna nesoglasja, napetosti in tudi kreg. Žal nekako opažam, da vsaj v moji generaciji tega ni oz. ne obstaja (bolje rečeno, se delajo, da ne obstaja). Ravno moja zadnja propadla zveza: on se nikoli ne krega, on ni nikoli jezen, v zvezi je vedno harmonija, sami sončni dnevi, vedno tipi topi- takšno prepričanje je človek imel. Žal se tako ne da živeti. Poleg tega sem ugotovila, da le je jezen, pa še kako jezen, tudi ekstremno zamerljiv že za napačno izgovorjeno besedo, napačen ton ali samo napačen pogled. Ampak to pač vse potlači v sebi, na zunaj pa masko na obraz in se dela kot da je vse super.
Tako da kaj mene najbolj zmoti v odnosih, je zlaganost- ljudje lažejo sebi, drugim. Tega res ne prenesem, laganja, igranja, nekega brezveznega skrivanja in prikrivanja. Ampak žal do sedaj še nisem srečala moškega, ki ne bi počel prav to.

Našla sta se dva izjemna. Če eden od vaju ne bi bil tak, potem bi znalo biti precej drugače.
Sicer pa vama lahko samo čestitam!

New Report

Close