Najdi forum

Ločena sem par mesecev in za otroka imava urejeno skupno skrbništvo kar pomeni da hčeri popoldneve in noči preživljajo tudi pri očetu, ki pa se je po ločitvi preselil k svojim staršem. S tastom in taščo že prej nisem imela najboljših odnosov in je seveda posledica da izražata do mene sovražnost in negativno mnenje. Na CSD so mi povedali in to tudi razumem, da ne morem vplivati na to kje živi moj bivši partner,vendar nikakor ne morem sprejeti da hčeri deloma živita v takem okolju. Zadnjič se je zgodilo, da mi je štiriletna hči rekla p****** in to par minut po tistem ko je prišla od očeta. Kaj naj naredim ker se bojim da kljub temu da z bivšim partnerjem ohranjava dobre odnose in se trudiva biti dobra med sabo, da bodo otroci preko tašče in tasta do mene postali sovražni? Je to za punci dobro okolje, če je mama v očeh večine odraslih v tej hiši vsega kriva itd.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

moraš vedeti, da bosta hčeri, ko bo spoznal kakšno novo, itak večino časa pri starih starših in ti boš grešni kozel za vse, kar se bo slabega na svetu zgodilo.
Najbolje, da se ne sekiraš preveč, otroci tudi take manipulacije hitro pogruntajo. Glavno da si ti kul.

Glede na to, da se z bivšim trudita v dobro otrok, bi vsekakor poskusila na lep način, s pogovorom. Če si upate, bi se na vašem mestu dogovorila, da se z bivšim skupaj pogovorita z njegovimi starši. Še prej bi njemu razložila, da je normalno, da imata deklici radi oba starša in sta najpomembnejši osebi v njunem življenju, zato bo vsako obnašanje proti vama vplivalo predvsem na deklici in njuno samopodobo. Situacija je taka, kot je, na žalost tega ne morete spremeniti, lahko pa se vsi skupaj potrudite, da bosta deklici srečni in živeli srečno otroštvo kljub ločitvi in nenehnemu seljenju od enega k drugemu. To je mogoče samo tako, da vsi skupaj sodelujete, svojih zamer ne kažete vsaj pred deklicama. Prosite bivšega, da vas v vezi s tem podpre pred starši, seveda v dobro otrok. Če ne upate govoriti z njimi, prosite vsaj bivšega, naj se pogovori z njimi in jim to razloži.

Podobno sem doživljal sam, ko sem se ločil. Otroka sta bila stara štiri in pet. Pustil sem času čas, na drugi strani so se strasti počasi umirile. Počasi je druga stran zgubila zagon. Otrokoma sem ves čas nudil vso ljubezen in podporo. Nikoli nisem zahteval od njiju, da se opredelita, nikoli izrekel žal besede proti mami ali tašči. Kmalu sta tudi sama dojela. Ljubi svoja otroka in pusti, da se stvari same iznihajo. Srečno.

New Report

Close